Odpowiedzialny biznes

Powalcz o praktyki w Bezpieczeństwie IT!

Michał Rosiak Michał Rosiak
28 listopada 2013
Powalcz o praktyki w Bezpieczeństwie IT!

Pamiętacie, jak niecały rok temu przy okazji Dni Techniki Cyfrowej na Politechnice Warszawskiej pisałem o konkursie, podczas którego można było wygrać praktyki w Bezpieczeństwie Systemow Teleinformatycznych Orange Polska? Na ubiegłorocznego zwycięzcę, Marcina, regularnie trafiam w firmowym korytarzu albo w kuchni na kawie, mimo, że wygrane praktyki już się skończyły. Tak jest - wykorzystał swoją szansę, ale nikt mu niczego nie dał za darmo: najpierw przeszedł piekielnie trudne zadania konkursowe, a potem  musiał udowodnić grupie naprawdę wyjątkowych specjalistów, że warto mu dalej zaufać. Powiem Wam w sekrecie, bo trochę znam moich kolegów, że to drugie wcale nie było łatwiejsze...

Czy było warto? Co dały mu już niemal 4 miesiące w naszym bezpieczeństwie teleinformatycznym? Marcin nie narzeka, a jeśli ktoś chce sprawdzić sam, zapraszamy 4 grudnia na stoisko Orange Polska. Tam będzie czekać kolejne wyzwanie: Konkurs HackMe 2.0! W tym roku znów będzie można powalczyć o praktyki - zapraszamy wyłącznie studentów (warunkiem otrzymania nagród jest posiadanie ważnej legitymacji studenckiej), którym nieobce jest nie tylko hackowanie, ale też budowa aplikacji mobilnych dla systemu Android. Więcej nie powiem, pozostanę enigmatyczny - nikt nie mówił, że będzie łatwo :)


Odpowiedzialny biznes

Pasjonujące spotkania on-line

Monika Kulik Monika Kulik
28 listopada 2013
Pasjonujące spotkania on-line

Lubicie rozmowy z niezwykłymi ludźmi, pełnymi pasji i determinacji w realizacji swoich celów?  Fascynują was podróże i  pokonywanie przeszkód w odległych zakątkach świata? Jeśli tak – zapraszam na wirtualne spotkanie z niezwykłym człowiekiem  -  podróżnikiem i pisarzem, odkrywcą źródła Amazonki - Jackiem Pałkiewiczem. Dziś o 11.15 usiądźcie wygodnie w fotelu i wejdźcie na stronę http://webcaster.pl/live/spotkania-z-pasjami/. Zapewniam, że nie będziecie sami –  oprócz Was będzie co najmniej 5000 osób zgromadzonych w bibliotekach, które zgłosiły się do naszego projektu „Spotkania z pasjami”.

a17e4d0f5dc2ef2b829f9b576018a0c29e5

Od kilku tygodni „Spotkania z pasjami’ odbywają się w ponad 400 bibliotekach, a ich uczestnikami są głównie osoby starsze. To dla nich okazja, aby spotkać się nie tylko wirtualnie, ale także wyjść z domów i pobyć razem w „realu” (najbardziej wzruszyło nas, kiedy na spotkania do biblioteki w Rybnie zaczął przychodzić 103-letni Pan Walenty!!!) . Zapraszani przez nas bohaterowie (np. Krystyna Janda, Hanna Bakuła, Teresa Lipowska czy DJ Wika) inspirują seniorów do nowych aktywności i odkrywania swoich pasji. Kółka teatralne, kulinarne blogi, potańcówki, wycieczki, kluby seniora  - to tylko niektóre rezultaty czwartkowych spotkań. Ciekawe, jaki będzie efekt po dzisiejszym wywiadzie?

Projekt realizowany jest przez Fundację Orange w ramach grantu od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Jego celem jest aktywizacja społeczna seniorów . Dzięki tym spotkaniom tworzymy przyjazną przestrzeń, która umożliwia im nawiązywanie nowych kontaktów, otwarcie na innych ludzi. Przestrzeń, która łączy światy – ten wirtualny i realny.

 


Oferta

Do przygarnięcia iPhone 5C

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
27 listopada 2013
Do przygarnięcia iPhone 5C

Lubicie wszelkie konkursy, więc spieszę donieść, że możecie wygrać iPhone`a 5C. Wystarczy wybrać nju mobile z rachunkiem, a potem odpowiedzieć twórczo na pytanie "co dla Ciebie oznacza świat bez ograniczeń?". Szczególnie zachęcam do przejścia tych z Was, którym znudziła się oferta konkurencji. Macie czas do 5 grudnia. Szczegóły tutaj.

a6168aca476e5ec65acc97998fb89766bbd

 

Scroll to Top