Oferta

Powiększ swój ekran

Paweł Jagora Paweł Jagora
20 listopada 2010
Powiększ swój ekran

Pewnie już wiecie ale na wszelki wypadek jeszcze raz to napiszę: tablet Samsung Galaxy Tab jest od dziś w sprzedaży w Orange. Szczegóły oferty możecie poznać na blogu Wojtka, na tymże samym blogu Wojtek ze Zbyszkiem zamieścili również swoje wrażenia z testu tego urządzenia.

Ja również miałem okazję przetestować wersję "beta" - czyli próbkę na której pracowaliśmy aby przygotować go do sprzedaży w sklepach. Mój testowy mial jeszcze poprzedni moduł foto, ten który Wy mozecie obejrzeć w sklepach ma aparat cyfrowy 3.2 MP z diodą LED flash + 1.3 MP do wideorozmów :) Moja próbka miała 12 GB pamięci a te w sklepie to już normalne 16. Było jeszcze kilka drobnych rzeczy ale nie ma sensu o nich pisać bo już wszystko jest ładnie poprawione tak żeby wszyscy nabywcy byli zadowoleni - piszę o tym, żebyście wiedzieli, że to nie jest tak, że my to kupujemy, wystawiamy na półkę i sprzedajemy. Cały sztab ludzi w Orange pracuje, testuje, poprawia i stara się przygotować jak najepszy produkt (podobnie jak to jest w przypadku telefonów, modemów czy komputerów) za każdym razem i w każde takie urządzenie włożona jest ludzka praca po naszej stronie.

Urządzenie dziala pod Androidem 2.2 Froyo i to jak działa! Miałem okazję bawić się Androidem na kilku urządzeniach ale w tym przypadku możemy mówić o pełnej kulturze i łatwości użytkowania - bez problemu zarządza się wszystkimi materiałami potrzebnymi w trakcie zabawy lub pracy. Przeglądanie dokumentów jest takie jak powinno być, czyli intuicyjne. Bardzo wygodnie zarządzało się kontaktami i zadaniami jako, że kalendarz dostępny jest zaraz po kliknięciu zegara na głównym ekranie. Ilość możliwych ekranów przestałem liczyć po stworzeniu 9. Nie zauważyłem problemów ze współpracą z siecią 3G i 2G (Warszawa i okolice), o Wi-Fi nawet nie będe wspominał. Jedyne co mogę zarzucić to, że najfajniejsza tapeta (liście pływające po stawie) regująca zresztą na dotyk potrafi nieco spowolnić urządzenie - ale była tak fajna, że nie zwracałem na to uwagi.

Jeszcze jedno co powinniście wiedzieć - zdecydowaliśmy się, że w sprzedawanych w Orange tabletach, opcja wykonywania połączeń głosowych będzie domyślnie zablokowana w menu urządzenia (dotyczyć to będzie Galaxy Tab i przyszłych urządzeń). Zdecydowaliśmy się aby nie narażać posiadaczy na nieprzewidziane dodatkowe koszty połączen głosowych. Natomiast nie jest to nic "na stałe" - każdy z posiadaczy, może sobie samodzielnie odblokować na własne życzenie możliwość dzwonienia. Aby włączyć usługę połączeń głosowych/wideorozmów należy nacisnąć po kolei ikony:

Aplikacje > Ustawienia > Ustawienia połączeń, a następnie zaznaczyć kwadracik

„Połączenia głosowe włączone”. Połączenia głosowe/wideorozmowy są aktywne, gdy kwadracik przy opcji "Połączenia głosowe włączone" zaznaczony jest na zielono.

Na zakończenie mogę jeszcze pokazać reklamę, jaka została opracowana dla nowej oferty tabletów w Orange  (wybaczcie mi proszę jakość ale tylko taką mam pod ręką) - to jej pierwsza część, druga część zawiera opis tabletów w ofercie. Jakich? O tym wkrótce...


Oferta

Tablet Samsunga od soboty

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
20 listopada 2010
Tablet Samsunga od soboty

Nietypowo, bo od soboty zaczynamy sprzedaż Samsunga Galaxy Tab. Blogowy test tabletu zrobiliśmy już wcześniej, dlatego nie będę się powtarzał zalet urządzenia. Poniżej w tabelach prezentuję ofertę dla biznesu, ponieważ głównie do tego segmentu rynku kierowany jest tablet. Jeśli chodzi o klientów indywidualnych to urządzenie można kupić z dowolną ofertą Orange Free. Szczegóły wkrótce na naszej w necie.

Wariant usługi Abonament miesięczny przy umowie na 24 miesiące Abonament miesięczny  przy umowie na 36 miesięcy Abonament miesięczny

za usługę Orange Hotspot

Business Everywhere Standard 89,00 zł (108,58 z VAT) 30 zł (36,60 z VAT)
Business Everywhere Standard Pro niedostępny 99,00 zł (120,78 z VAT)
Business Everywhere Platinum Pro 149,00 zł (181,78 z VAT) 129,00 zł (157,38 z VAT) Wliczona w abonament miesięczny za usługę Business Everywhere Platinum Pro

Cena tabletu:

Wariant usługi Business Everywhere Standard Business Everywhere Standard Pro Business Everywhere Platinum Pro
Umowa na czas określony 24 miesięcy 799,00 zł (974,78 z VAT) niedostępny 199,00 zł (242,78 z VAT)
Umowa na czas określony 36 miesięcy 599,00 zł (730,78 z VAT) 199,00 zł (242,78 z VAT) 1,00 zł (1,22 z VAT)


Bezpieczeństwo

Wielki Brat patrzy, czyli kiedy w pracy kończy się prywatność?

Rafał Jaczynski Rafał Jaczynski
19 listopada 2010
Wielki Brat patrzy, czyli kiedy w pracy kończy się prywatność?

Monitorowanie maili i ruchu w internecie, GPSy w samochodach, a nawet przeglądanie prywatnych profili w portalach społecznościowych – coraz częściej słychać utyskiwania pracowników na to, iż pracodawcy ingerują w ich prywatność. Pytanie jednak, czy można mówić o prywatności w środowisku pracy i do jakiego stopnia jest ona powiązana z bezpieczeństwem teleinformatycznym w nowoczesnej firmie?

Swego czasu opisywaliśmy na łamach bloga historię pracownika jednej z firm powiązanych z Departamentem Obrony USA. Bazując na prywatnych informacjach, które zamieszczał on w internecie, potencjalny cyberprzestępca stworzył niemal kompletny profil zainteresowań ofiary, co pozwoliło na przypuszczenie precyzyjnego ataku na jej zasoby. Nie mówię oczywiście o całkowitym zakazaniu udzielania się na portalach społecznościowych (choć w przypadku osób, pracujących np. w branży wywiadowczej byłoby to wskazane, z czego – jak widać niekiedy po doniesieniach medialnych – nie wszyscy zdają sobie sprawę), choćby dlatego, że pracodawca nie może ingerować w to, co jego podwładni robią w wolnym czasie. Chodzi raczej o – o czym często piszemy w blogowych wpisach o bezpieczeństwie – odrobinę zdrowego rozsądku i świadomość tego, co o sobie publikujemy. Pracodawca zatrudniając człowieka do pracy, związanej z bezpieczeństwem, chętniej wybierze tego, którego historii życia, zainteresowań i poglądów nie poznał jeszcze w internecie...

Czy komuś z Was zdarza się nie korzystać z internetu w sprawach pozasłużbowych w godzinach pracy? Jeśli tak, to może się przedstawić w komentarzach, bo jest Was naprawdę wąskie grono :) Zapobiegliwy pracodawca jednak nie da pracownikom dostępu do wszystkich witryn. Abstrahując od tego, że komputer w pracy nie powinien służyć celom prywatnym, przy odwiedzaniu „dziwnych” stron, wpuszczenie na swój komputer złośliwego oprogramowania jest prostsze, niż złapanie kataru, chodząc w zimę w t-shircie. Nawet gorsze – bowiem podczas, gdy z naszego komputera będą znikać kluczowe dane, a wirusy będą się rozsiewać po firmowej sieci, możemy nie widzieć żadnych objawów, a ostatecznym efektem może być wyciek kluczowych danych, bądź poważna niedyspozycja firmowej sieci. A nie ma chyba wątpliwości, czy dla firmy istotniejsze jest to, czy szeroko pojęta prywatność pracownika...

Tych z Was, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o omawianych powyżej sprawach i związanych z tym interesach pracodawcy i pracownika, a także porozmawiać na ten temat z fachowcami z różnych dziedzin, zapraszam na seminarium InfoTRAMS „Prywatność w pracy”, które odbędzie się w czwartek 9. grudnia w godz. 9.30-17.30 w siedzibie TP SA przy ul. Twardej 18. Uczestnictwo dla Członków Stowarzyszenia ISSA Polska, OWASP Polska oraz posiadaczy certyfikatu CISSP jest darmowe, dla pozostałych kosztuje 499 PLN.

Dla Czytelników bloga technologicznego mamy niespodziankę – jeden z Was będzie mógł wziąć udział w seminarium za darmo! Wystarczy napisać w komentarzach, jak Wy zapatrujecie się na kwestie prywatności w pracy? Autor najciekawszej wypowiedzi otrzyma darmową wejściówkę na seminarium. Zapraszamy do dyskusji! Konkurs zakończony, zwycięzcą zostaje knopiq, odpowiednie informacje zostały przesłane e-mailem. Gratuluję!

Scroll to Top