Oferta

Powraca studencka promocja w Orange Flex

Beata Giska Beata Giska
01 września 2023
Powraca studencka promocja w Orange Flex

W Orange Flex od dziś startuje kolejna odsłona promocji 6x50 GB za 0 zł. Do tego dorzucamy duże zniżki na nowości od Samsunga w Sklepie Flex w aplikacji.

Choć studenckie wakacje jeszcze trwają, czuć już klimat powrotów do nauki. Żeby nikomu nie zabrakło internetu na poszukiwanie nowego mieszkania, naukę do poprawek czy po prostu studenckie życie - warto skorzystać z oferty Orange Flex.

Plus 50 GB co miesiąc przez pół roku

Od dzisiaj do 29 lutego 2024 roku studenci korzystający z oferty Flex mogą w aplikacji pobrać kod promocyjny, za pomocą którego włączą sobie darmowy pakiet 6x50GB. Dzięki temu co miesiąc do podstawowego planu dodadzą dużą paczkę internetu.

Jak skorzystać z promocji

W aplikacji wystarczy znaleźć kafelek Odkryj, wybrać promocję dla studentów, a następnie wypełnić i wysłać formularz. Po otrzymaniu powiadomienia można aktywować pakiet GB w Klubie Flex. Jedna osoba może skorzystać tylko z jednego kodu.

Smartwatche i tablety do 21% taniej

Oprócz darmowych gigabajtów dla studentów w Sklepie Flex czekają również rabaty na urządzenia Samsunga. Różne modele z serii Galaxy Watch 6 i Galaxy Tab S9, są tańsze nawet do 500 zł.

Promocja trwa do 10 września do wyczerpania puli produktów objętych rabatami. Warto nie odkładać zakupów na później tym bardziej, że do 3 września dodatkowo można dostać do 400 zł zwrotu od Samsunga przy zakupie Watchy z serii 6.

Komentarze

Łukasz
Łukasz 13:27 02-09-2023

Halo tu karciarz tez czeka na fajne promocje

Odpowiedz
pablo_ck
pablo_ck 09:03 04-09-2023

To czekamy razem

Odpowiedz

Sieć

Ruszają testy sieci 5G w Lublinie

Kinga Gora Kinga Gora
01 września 2023
Ruszają testy sieci 5G w Lublinie

Od dziś zaczynamy testy sieci 5G na docelowych częstotliwościach w centrum Lublina. Mogą z niej skorzystać wszyscy użytkownicy Orange i nju mobile. To czas wypróbowania sieci w rzeczywistych warunkach i okazja do sprawdzenia możliwości w paśmie 3,4-3,8 GHz, na które właśnie odbywa się aukcja. A możliwości są imponujące – spodziewamy się znacznego wzrostu pojemności sieci i prędkości ponad 1 Gb/s.

Testowanie nowych technologii to standardowa procedura. Gdy architektura sieci jest gotowa i po uzyskaniu stosownych pozwoleń UKE, możemy sprawdzić jak konkretna technologia zachowa się w praktyce. To też moment na tzw. parametryzację sieci. Dzięki niej wiemy jak najlepiej ją wykorzystać.  

Lubelskie testy odbędą się od 1 września do 15 października. Wykorzystamy do nich 9 stacji bazowych w okolicach Starego Miasta. Już teraz na budynkach i masztach w centrum miasta wypatrzeć można niewielkie moduły radiowe sieci 5G. Niewielkie, ale tylko rozmiarami, bo pod kątem technologii przewyższają poprzednie, większe urządzenia.

Mapa zasięgu sieci 5G w Lublinie

5G na docelowych częstotliwościach

No to jak to jest, przecież już mamy 5G, a dopiero zaczynamy testy? O co chodzi? Rzeczywiście, już od 2021 roku użytkownicy naszej sieci mogą korzystać z 5G, ale w technologii DSS (ang. Dynamic Spectrum Sharing). Pozwala ona dynamiczne współdzielić dane pasmo przez dwie technologie: 4G i 5G, w zależności od potrzeb użytkowników. DSS działa w pasmie częstotliwości przeznaczonym dla sieci LTE2100. Teraz, podczas testów korzystać będziemy z docelowych częstotliwości pod 5G, czyli z pasma C (3,4-3,8 GHz). Testowy kanał ma szerokość 100 MHz. To więcej niż suma szerokości wszystkich kanałów, które wykorzystujemy na LTE. A to da nam wielokrotnie wyższą, niespotykaną do tej pory pojemność sieci.  

W modułach 5G korzystamy z technologii Massive MIMO, która pozwala zwielokrotnić zasoby radiowe. Do tej pory korzystaliśmy głównie z MIMO 2x2 oraz MIMO 4x4. Natomiast moduł radiowy 5G pracuje w konfiguracji 32T32R co oznacza, że wykorzystuje 32 anteny nadawcze i 32 anteny odbiorcze. Pozwala to na zwielokrotnienie liczbę strumieni MIMO oraz wykorzystanie funkcjonalności Multi-User MIMO. Dzięki niej będziemy mogli obsłużyć wielu użytkowników w tym samym czasie i na tym samym kanale o ile będą od siebie odpowiednio odseparowani. W planach mamy także moduły 64T64R. To dopiero będzie szaleństwo.

Moduł radiowy sieci 5G – najmniejsze urządzenie widoczne na maszcie po prawej stronie

Prędkość ponad 1 Gb/s

Wykorzystanie docelowych częstotliwości dla 5G da nam bardzo dużą prędkość przesyłania danych. Taką, której nie byliśmy w stanie osiągnąć do tej pory w sieci mobilnej. Przewidujemy, że osiągnie nawet ponad 1 Gb/s. W testach najprawdopodobniej zobaczycie ok. 700-800 Mb/s, co wynika z ograniczeń ogólnodostępnych serwerów speedtestowych. Z kolei przy wysyłaniu danych w 5G osiągnęliśmy 160 Mb/s. To kilkukrotnie więcej niż w przypadku sieci LTE. Dla 4G wynik uznawany za bardzo dobry to ok. 20-50 Mb/s.

Co to oznacza w praktyce? Jeśli chcielibyśmy pobrać film, który waży 5 GB, to przy dobrych parametrach LTE potrwa to ok. 2 minut. W 5G na docelowych częstotliwościach - ok. 30 sekund. Jest znacznie szybciej i bardziej komfortowo. Poza prędkością rośnie też pojemność sieci. Dzięki temu swobodniej skorzystamy z internetu nawet w bardzo zatłoczonych miejscach, jak stadiony podczas meczów czy koncerty. 5G to koniec „czekania na sieć”, gdy wysyłamy filmik z koncertu.

Przypomnę, żeby skorzystać z 5G trzeba mieć kartę SIM i telefon, które ją obsługują oraz ofertę Orange lub nju mobile, która obejmuje 5G. Jeśli do tej pory nie korzystaliście z 5G w technologii DSS być może konieczne będzie włączenie tej sieci ustawieniach trybu pracy sieci. W zależności od telefonu, przy zasięgu pojawić może się ikona 5G.

Mamy tu kogoś z Lublina? Jeśli będziecie korzystać z sieci 5G w czasie testów, dajcie znać jak wrażenia.


Oferta

W nju wracają 3 miesiące za 0 zł na start

Beata Giska Beata Giska
31 sierpnia 2023
W nju wracają 3 miesiące za 0 zł na start

W nju ponownie uruchamiamy naszą najlepszą promocję. Przenoszący numer otrzymają teraz 3 miesiące abonamentu za 0 zł. Warto, bo po co przepłacać.

Wakacje się kończą - to dobry moment, jeśli szukacie zmian i chcecie przenieść do nas swój numer. Prócz pierwszych miesięcy w gratisie otrzymacie konkurencyjne ceny przez cały czas.

Promocja obejmuje oferty na abonament:

  • solo (19 zł, 29 zł , 39 zł, 49 zł);
  • w parze (29+9 zł, 39+9 zł, 49+9 zł);
  • w trio (29+19+9 zł, 39+19+9 zł, 49+19+9 zł);
  • dokupowanych numerów dodatkowych za 9 zł i 19 zł do wcześniej posiadanych ofert solo lub w parze.

Jak skorzystać z 3x0 zł na start

W promocji można wziąć udział raz, kupując maksymalnie trzy numery. Można je nabyć od razu w ofercie trio lub w trzech różnych zamówieniach np. najpierw kupując nju podstawowy, po tygodniu nju dodatkowy 9 zł, a po 3 tygodniach nju dodatkowy 19 zł.

To dobry pomysł, by zaopatrzyć całą rodzinę lub paczkę znajomych w startery. Jeśli wszyscy jesteście u jednego operatora, macie więcej korzyści i oszczędzacie.

Promocja trwa do odwołania. Regulamin akcji dostępny jest tutaj. Więcej o samym nju znajdziecie na tej stronie. Pipik poleca!

Scroll to Top