Oferta

Premiera nowych Honorów i zestawów

Beata Giska Beata Giska
10 sierpnia 2023
Premiera nowych Honorów i zestawów

Niedawno w naszych sklepach pojawił się Honor Magic 5 Pro 5G, a już teraz na salony wkraczają Honor 90 i Honor 90 Lite. Oba, jak zresztą i wszystkie produkty tej firmy, dostępne są tylko w Orange. Możecie je obejrzeć i przetestować w naszych salonach, a także kupić w sklepie online w atrakcyjnych cenach.

Dwa nowe modele to smartfony z tzw. średniej półki. Każdy z nich obsługuje sieć 5G. Mają dobrą baterię i aparat. Do tego dochodzi prosty, elegancki design. Po szczegóły polecam zajrzeć na naszą stronę, gdzie możecie poznać parametry techniczne, gamę kolorystyczną, w jakiej występują, a także opcje zakupu - w tym ratalne.

Dodatkowo wybierając jeden z tych smartfonów czeka na Was niespodzianka. To zestawy Honor 90 5G z opaską Honor Pad X8 oraz Honor 90 Lite 5G z tabletem Honor Band. Akcesoria są w prezencie, a ich cena sięga ok. 1000 zł. Od piątku zestawy będą dostępne także z ofertą abonamentową. Liczba produktów jest ograniczona. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Magiczna promocja

Także od dziś Honor Magic5 Lite 5G, który niedawno miał u nas premierę, można kupić w obniżonej cenie. Przy zakupie Planu L zapłacicie za niego jedyne 46 zł miesięcznie. W okazyjnych cenach znajdziecie zarówno Honor Magic5 Lite 5G 128 GB, jak i za Honor Magic5 Lite 5G 256 GB.


Sieć

Krótka historia internetu w gminie Brochów

Kinga Gora Kinga Gora
10 sierpnia 2023
Krótka historia internetu w gminie Brochów

Zaczniemy od szybkiej lekcji geografii. Wiecie, gdzie jest Janów i gmina Brochów? Jeśli tak, to gratuluję znajomości Mazowsza. Ja do tej pory nie wiedziałam. Niedawno postawiliśmy tam stację bazową i podłączyliśmy światłowód. To nie było proste zadanie, ale dzięki dialogowi i współpracy z gminą wszyscy są teraz zadowoleni.

Gmina Brochów położona jest w okolicach Kampinoskiego Parku Narodowego. Znaczna jej część pokryta jest lasami i chroniona przed działalnością człowieka. A to, jak można się domyślić, nie są sprzyjające warunki dla rozbudowy infrastruktury sieciowej. Pomimo tego, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa podłączyliśmy w gminie Brochów światłowód. W zasięgu jest nieco ponad 140 gospodarstw domowych.

Jest stacja, jest szybki mobilny internet

Poza światłowodem, mieszkańcy od niedawna cieszą się także świetnym internetem mobilnym. W lipcu nasz partner techniczny zbudował maszt i uruchomił w Janowie k. Brochowa stację bazową. Ma 51,5 metra i nadaje sygnał na częstotliwościach 900 i 800 MHz.

Maszt w Janowie k. Brochowa

Ale historia nie jest usłana różami. Plany budowy masztu spotkały się kilka lat temu z negatywną reakcją części mieszkańców. Protestowali wobec ustawienia stacji bazowej i założyli anty-masztowy fanpage w mediach społecznościowych. Choć takie sytuacje zdarzają się coraz rzadziej, to wciąż mają miejsce. Sama nie tak dawno trafiłam w sieci na screen ze znanego portalu do rezerwacji hoteli: wśród wielu pozytywnych opinii, jedna była negatywna - 2/10. Wiadomo, że te negatywne bywają najciekawsze. I tak było też tym razem. Powodem niezadowolenia z pobytu w hotelu była właśnie… bliska odległość masztu. A przecież już dawno temu Maria Skłodowska-Curie powiedziała, że "Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć". W kwestiach związanych z nauką można jej ufać.

Współpraca zawsze się opłaca

Ostatecznie z mieszkańcami udało się dojść do porozumienia i wybraliśmy dobrą lokalizację. Potem było z górki, bo współpraca z władzami gminy Brochów przebiegła modelowo. Od pierwszego kontaktu do podpisania umowy na działkę minęło zaledwie 6 miesięcy i jest to naprawdę świetny wynik.

Najważniejsze, że historia ma szczęśliwe zakończenie. Ja przy okazji dowiedziałam się czegoś o Mazowszu. I nie mam tu na myśli tylko kwestii masztu i światłowodu. W samym Brochowie jest gotycko-renesansowy kościół obronny, w którym chrzczony był Fryderyk Chopin. A na terenie gminy toczyła się w 1939 roku bitwa nad Bzurą. Gdybyście planowali pozwiedzać te rejony, nawigacja poprowadzi gdzie trzeba. Bo dobry zasięg przecież już jest.


Rozrywka

Samsung Galaxy Z Flip 5 to świetnie narzędzie do grania

Bartosz Graczyk Bartosz Graczyk
08 sierpnia 2023
Samsung Galaxy Z Flip 5 to świetnie narzędzie do grania

Zamawiając w sklepie internetowym Orange w przedsprzedaży Samsunga Galaxy Z Flip 5 miałem lekkie obawy. Jestem graczem, a to urządzenie wydawało mi się przeznaczone bardziej do kreowania treści czy serfowania po internecie. Byłem w błędzie. Ten smartfon jest idealnym narzędziem dla pasjonata gamingu.

Wielu myśli, że wyświetlacz przedni w Z Flip 5 służy tylko do podglądu zdjęć i ewentualnie korzystania z kilku podręcznych widżetów jak np: kalendarz, kontakty czy stoper. W końcu pełnoprawny zewnętrzny ekran użytkowy znajduje się w jego większym bracie - Samsung Galaxy Fold 5. Nic bardziej mylnego. Liczba preinstalowanych aplikacji na ekranie nie jest duża. Pełnoprawne menu Androida dostępne co dopiero po rozłożeniu smartfonu, ale istnieje kilka sposobów na "obejście" tego kłopotu. Ze sklepu z aplikacjami np: Galaxy Store, możemy pobrać "Good Lock". To pozwoli nam na uruchomienie gier (i nie tylko) na przednim ekranie.

galaxy z flip 5 gaming ekran zlozony

Uwielbiam to rozwiązanie. Uruchamiane gry są automatycznie skalowane do wyświetlacza, a rozgrywka jest niezwykle wygodna. Oprócz tego, że ekran jest mały, bo ma niespełna 3,4 cala - to jest to pełnoprawny wyświetlacz z wykorzystaniem technologii multitouch. To oznacza, że to te same gry co na większych proporcjach. Co najważniejsze - zagramy we wszystko. Naprawdę. Na urządzeniu odpaliłem zarówno Pokemon GO, jak i GTA III. Uruchomimy również tak zwane "minisy". To wszystko bez konieczności rozkładania smartfona. Oczywiście nie we wszystkie produkcje gra się w taki sposób wygodnie. Wysokobudżetowe gry AAA, które działają w trójwymiarze lepiej sprawdzić na rozłożonym ekranie, a te mniej wymagające wobec gracza, a nie sprzętu - można uruchomić na małym ekranie. Co do wymagań technicznych - na pokładzie Galaxy Z Flip 5 znajduje się Sanpdragon 8 2 generacji. Zacytuję klasyka. Pójdzie na tym wszystko".

Granie na rozłożonym ekranie

Wiem o czym pomyślicie. Czy widoczne na środku wielkie złączenie ekranów przeszkadza w graniu. Otóż nie. Ekran w tym miejscu działa sprawnie, a do efektu wizualnego można się przyzwyczaić. Największą zaletą grania na tym smartfonie są jednak proporcje. Jak zapewne zauważyliście smartfon jest trochę "dłuższy" względem standardowego urządzenia mobilnego.

Dlaczego proporcje są takie ważne? Bo dzięki dłuższemu ekranowi, wirtualne przyciski do sterowania grą, pojawiają się jeszcze dalej względem środka, a to oznacza, że nasze palce nie zasłaniają gry. Większość gier skaluje się automatycznie względem dostępnych na urządzeniu proporcji. Te rozwiązanie powoduje, że gra sprawia jeszcze więcej frajdy.

Kolejnym plusem jest samo składanie urządzenia. To pozwala na dowolne dostosowanie kąta pod którym trzymamy je. Jak już wiele razy wspominałem w swoich wpisach, mam problem z drętwiejącymi dłońmi w trakcie mobilnych rozgrywek. Tutaj tego problemu nie doświadczyłem, bo przez zagięcie ekranu symulowałem grupy. Ogromny plus dla Galaxy Z Flip 5 za wygodę użytkowania.

Pro granie na Galaxy Z Flip 5

Ostatnią rzeczą, którą musiałem sprawdzić było podłączenie Galaxy Z Flip 5 do mobilnego pada do gier. Zastanawiałem się, czy urządzenie włożone do uchwytu "złamie się", czy nie. Otóż przeżyło "próbę pada". Mało tego - poradziło sobie świetnie. Po włożeniu smartfonu do uchwytu Nacon MG-X Galaxy Z Flip 5 trzymał się stabilnie jak każde inne urządzenie. Składak po rozłożeniu i pod naciskiem uchwytu nie ugiął się. Brawa dla Galaxy Z Flip 5.

Jestem pozytywnie zszokowany jak nowe dziecko Samsunga radzi sobie z gamingiem. Do tej pory nie byłem przekonany do "składaków", ale okazuje się, że są to urządzenia, które świetnie sobie radzą nie tylko w sferze lifestyle, czy biznes, ale również w gamingu.

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem urządzenia to mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Do 10 sierpnia trwa przedsprzedaż w Orange, w ramach której Samsung Galaxy Z Flip 5 z pamięcią ROM o pojemności 512GB otrzymasz w cenie wersji z 256GB pamięci.

Scroll to Top