Oferta

Premiera Samsungów Galaxy A55 i A35

Beata Giska Beata Giska
14 marca 2024
Premiera Samsungów Galaxy A55 i A35

Do naszej oferty dołączamy dwa kolejne smartfony Samsunga. Poznajcie premierowe modele A55 5G i A35 5G. Od razu mamy też promocję z atrakcyjnym prezentem.

Nowe Samsungi to telefony ze średniej półki cenowej. Producent stawia w nich na najważniejsze funkcje - użyteczność, bezpieczeństwo i dobrą jakość zdjęć.

Kupując jeden z tych modeli możecie otrzymać w prezencie opaskę Galaxy Fit3. Promocja trwa do końca marca br. lub wyczerpania zapasów.

Urządzenia Samsunga od dawna są wierne prostemu, eleganckiemu designowi. Dodatkowo, patrząc na najpopularniejsze i najbardziej pożądane opcje, których szukają użytkownicy - dlatego w smartfonach znajdą porządny aparat i możliwość tworzenia profesjonalnych wideo. W tej kwestii szczególnie polecany jest model A55. Zaskakuje on również pięknym obrazem. W obu przypadkach warte docenienia są ostrość i jasność zdjęć - niezależnie od ruchu czy warunków atmosferycznych. Urządzenia wspiera sztuczna inteligencja.

W dobie licznych cyberzagrożeń smartfony Galaxy A55 5G i Galaxy A35 5G po raz pierwszy oferują jedną z najbardziej innowacyjnych platform zabezpieczeń z flagowych urządzeń Galaxy: Samsung Knox Vault. Mają liczne możliwości szyfrowania (prywatnych czy finansowych plików) więc nawet w przypadku zgubienia czy kradzieży sprzętu możemy czuć się spokojniejsi. Jest też opcja Auto Blocker. Umożliwia to instalowanie aplikacji z nieautoryzowanych źródeł, przeprowadza skanowanie w poszukiwaniu potencjalnego złośliwego oprogramowania. Blokuje także podejrzane polecenia i próby zainstalowania oprogramowania przez port USB. Użytkownicy tej serii będą mieli także dostęp do panelu bezpieczeństwa oraz prywatności Galaxy, dzięki czemu sprawdzanie i kontrolowanie tego, co dzieje się z ich danymi czy cofanie wybranych uprawnień w dowolnym momencie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Przypominam, że cały czas możecie skorzystać z promocji na zestawy smartfonów oraz smartwatchy Samsunga. Szczegóły znajdziecie we wcześniejszym wpisie.

Kupując nowy sprzęt, w ramach wiosennych porządków, warto oddać odsprzedać nam stary telefon i jeszcze na tym zyskać lub oddać do recyklingu.


Odpowiedzialny biznes

Nauczyciele chcą poszerzać wiedzę o sztucznej inteligencji

Ewa Wróbel Ewa Wróbel
13 marca 2024
Nauczyciele chcą poszerzać wiedzę o sztucznej inteligencji

Do kursu Fundacji Orange o sztucznej inteligencji zgłosiło się ponad 2400 nauczycieli i nauczycielek. To pokazuje, jak bardzo potrzebują poszerzać swoją wiedzę o zjawiskach cyfrowych, które oddziałują na nich samych oraz na dzieci i młodzież, z którymi pracują. W #BurzyMózgów poznają mechanizmy działania AI i tego, jak wpływa na nasze życie oraz otrzymują gotowe materiały o AI do prowadzenia zajęć w szkołach. Cieszymy się, że tak wiele nauczycielek i nauczycieli jest chętnych do podejmowania nieoczywistych, nowych i ważnych tematów. Zapraszamy też na cykl webinarów otwartych. Kolejny już 20 marca.

Kurs #BurzaMózgów to inicjatywa Fundacji Orange i LOFI Robot. Przygotowana, aby poszerzać świadomość osób pracujących z dziećmi i młodzieżą na temat mechanizmów, w których uczestniczymy, korzystając z internetu i różnych usług cyfrowych. Nauczycielki i nauczyciele biorący udział w projekcie, mają okazję stać się przewodnikami w temacie sztucznej inteligencji w swoim środowisku szkolnym i tłumaczyć uczniom oraz uczennicom zjawiska, których młodzi ludzie urodzeni w cyfrowym świecie, często nie poddają refleksji.

Właśnie rozpoczęliśmy drugą edycję kursu, do której zgłosiło się ponad 2400 osób. Co pokazuje, jak ważny jest temat AI – także w edukacji. Materiały dla nauczycielek i nauczycieli, którzy biorą udział w kursie, są dostępne na platformie. Osoby z pierwszej i drugiej edycji mają więc stały dostęp do całego kursu.

Uczestnicy pierwszej edycji o kursie

Zresztą…jak tu nie realizować kolejnej edycji, podczas gdy uczestnicy i uczestniczki pierwszej, dali nam TAKĄ informację zwrotną!*:

 • 99% z nich poleciłaby_oby program innym nauczycielkom_lom,
 • 85% uznało wiedzę z kursu za przydatną i praktyczną,
 • 100% chwaliło formę kursu.

Dodatkowo podkreślali, że #BurzaMózgów to:

 • ciekawa tematyka webinarów,
 • propozycje konkretnych ćwiczeń, zadań oraz narzędzi (ważne – darmowych) do realizacji zajęć,
 • możliwość poznania zagadnień etycznych, związanych z AI,
 • bardzo dobry sposób przekazywania wiedzy przez prowadzącego.

  *odpowiedzi na podstawie ewaluacji przeprowadzonej wśród uczestników 1. edycji kursu #BurzaMózgów.

AI w świecie edukacji

Serdecznie zapraszamy na cykl webinarów otwartych dla nauczycieli i nauczycielek, dotyczących #BurzyMózgów. Dlaczego warto? Choć AI to nie tylko ChatGPT, to jednak za jego sprawą rozpoczęła się globalna dyskusja o sztucznej inteligencji. Nie może zabraknąć w niej nauczycielek i nauczycieli. I – jak widać po liczbie zgłoszeń do naszego kursu – są żywo zainteresowani tym zjawiskiem.

„Cały świat ogląda się na ChatGPT, bo on sprawił, że każdy z nas może wchodzić w bezpośrednią interakcję ze sztuczną inteligencją. Jak mogą wykorzystać to narzędzie nauczyciele_ki, a w czym AI ich nie zastąpi? Jakie są szanse i wyzwania stosowania AI w edukacji?” – zaprasza na webinar Monika Wrońska, koordynatorka programu #BurzaMózgów w Fundacji Orange. Monika poprowadzi spotkanie wraz z Wojciechem Wątorem, nauczycielem matematyki, autorem bloga edukacjajutra.com i poradnika "Sztuczna Inteligencja w edukacji".

Webinar już 20 marca o godzinie 18:00. Więcej o wydarzeniu, tutaj.

Seria webinarów otwartych

Zapraszamy także na kolejne webinary:

 • Spotkanie z prof. Jackiem Pyżalskim o tym, jak nastolatki odbierają zmiany związane z AI, jak wpływają one na rozwój młodych ludzi i ich relacje społeczne. (17 kwietnia)
 • Spotkanie z Kamilem Śliwowskim o tym, jak odpowiedzialnie korzystać z narzędzi generatywnych AI z perspektywy prawa autorskiego, kosztów dla środowiska i ludzkiej pracy. (9 maja)

Szczegóły już wkrótce. Koniecznie śledźcie social media Fundacji Orange

Przy okazji, zapraszam również do lektury mojego poprzedniego wpisu - rozmowy z Niną Kowalik, nauczycielką i uczestniczką pierwszej edycji kursu.Sieć

Dziewczyny od technologii przyszłości

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
13 marca 2024
Dziewczyny od technologii przyszłości

Przyszłość to 6G i chmura obliczeniowa, ale przede wszystkim to żeby technologie były dostępne dla każdego i wszędzie. Jak do tego zmierzamy opowiadają nasze ekspertki z sieci.

Zapraszam na kolejny, już siódmy odcinek serii "Przełącz się na przyszłość”, w której razem z profesorką Aleksandrą Przegalińską nasi eksperci i ekspertki rozmawiają o tym co nas czeka. Tym razem bohaterkami są moje koleżanki Marta Skrzynecka - liderka programu Cloud 2025 oraz Justyna Adamczewska, dyrektorka strategii i infrastruktury. Kobiety-petardy w świecie technologii. Zachęcam Was do wysłuchania całej rozmowy na Spotify lub obejrzenia fragmentu na YouTube.

Wszystkie odcinki „Przełącz się na przyszłość” znajdziecie tutaj (YouTube) i tu (Spotify).

Scroll to Top