Oferta

Promocja doładowań z Kolporterem

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
05 sierpnia 2010
Promocja doładowań z Kolporterem

Prosicie, aby zawsze informować o wszystkich promocjach doładowań, dlatego donoszę, że od dziś do końca sierpnia za doładowanie 50 zł kupione w salonikach prasowych Kolportera dostaniecie 20 proc. bonus. Tradycyjnie dodatkowe 10 zł można wykorzystać na rozmowy, SMS-y i MMS-y w Orange oraz na połączenia z Internetem. Aby skorzystać z promocji powinniśmy wysłać niewykorzystany kod doładowania pod bezpłatny numer 8006. Szczegóły tutaj.

20-procent.gif


Odpowiedzialny biznes

Przepaść

Bartosz Nowakowski Bartosz Nowakowski
04 sierpnia 2010
Przepaść

Wszyscy czekają na wygraną Polaka w Tour de Pologne. Kibice, dziennikarze, trenerzy. Oczekiwanie tak wielkie, że niektórzy dopatrują się już polskich korzeni w ostatnim etapowym zwycięzcy, Hutarowiczu. Polskie korzenie bez wątpienia są, zresztą przyznał to sam kolarz. Wiem, że trzeba wierzyć, ale ja to i tak zapowiem. Żaden z polskich kolarzy nie wygra etapu, ani nie osiągnie końcowego zwycięstwa. Chyba, że... Ale o tym za chwilę.

Odświeżmy sobie pamięć:

14 września 2003 - Cezary Zamana wygrywa Tour de Pologne. To ostatni, jak do tej pory, triumf Polaka w narodowym wyścigu.

11 września 2004 - Tego dnia nastąpił ostatni etapowy triumf polskiego kolarza. Marek Rutkiewicz w Karpaczu pierwszy minął linię mety.

Od 2005 roku, TdP należy do ścisłej elity wyścigów Pro Tour (do nich należą Tour de France, Giro d'Italia inne wielkie wyścigi), gdzie ścigają się największe zespoły i najlepsi kolarze.

Pan Czesław bardzo zabiegał o to, by polska kadra mogła wystartować w Tour de Pologne. To szansa dla tych chłopaków, którzy przez tydzień mogą zobaczyć jak wygląda profesjonalne ściganie. Bo w Polsce tylko Tour de Pologne jest wyścigiem profesjonalnym. Reszta to amatorka. Wyścigi tworzone przez pasjonatów i dla pasjonatów. Nie ma mowy o jakichś zarobkach, ale to już wkraczanie w inne kwestie. Wróćmy do tematu. To szansa na pokazanie się i wybicie. Choć to i tak jeszcze długa droga. Pan Ryszard Szurkowski kiedyś powiedział mi, że między polskimi kolarzami, a tymi ścigającymi się na zachodzie jest wielka przepaść. Problem widzi w szkoleniu młodzieży.

Dlatego mały apel. Nie wymagajmy od tych chłopaków zwycięstw. To tylko buduje presję. Dziś obserwacja będzie dla nich nowym bagażem doświadczeń i to wystarczy. Niech walczą i pokazują się jak najczęściej. Bardzo dobrze, że trener polskiej kadry podzielił rolę w zespole. Wytyczył kolarzy na płaskie etapy i te trudniejsze. Tylko nie mówmy, że są to etapy górskie, bo wtedy nie wiem, jak określać te "królewskie" na Tour de France czy Giro. Nazwijmy je - wyżynne. Istnieje wielka przepaść i tylko cud, mógłby spowodować etapowe zwycięstwo bądź klasyfikacje generalną. Liczmy na szczęśliwą ucieczkę (cieszy mnie, że polscy kolarze są tak aktywni na pierwszych etapach), bo to jedyna możliwość dająca jakiekolwiek szanse.


Bezpieczeństwo

Wakacje – czas na ochronę telefonu.

Marek Marek Marek Marek
04 sierpnia 2010
Wakacje – czas na ochronę telefonu.

Miesiąc wakacji ciągle przed nami. Wymarzony odpoczynek może niestety zakłócić niedziałający lub uszkodzony telefon komórkowy – wakacje to czas, kiedy nasze urządzenia są szczególnie narażone na działanie wysokich temperatur, zmoczenie lub kradzież. Kilka wskazówek pozwoli Wam uchronić się przed tego typu przykrymi niespodziankami i w pełni cieszyć się urlopem.

Warto pamiętać, że telefon to urządzenie elektroniczne, które pracuje w danym zakresie temperatur – nie należy zatem narażać go na przegrzanie (np. zostawiając aparat w zamkniętym samochodzie, gdzie temperatura może osiągnąć kilkadziesiąt stopni). Na plaży warto schować telefon do plecaka lub przykryć ręcznikiem. Wysoka temperatura ma wpływ na działanie baterii skracając jej żywotność a także wpływa negatywnie na działanie wyświetlacza i w ekstremalnych warunkach może powodować jego uszkodzenie.

Innym czynnikiem, na który nasz telefon jest szczególnie narażony w trakcie wakacji, to wilgoć i zmoczenie. Warto przed wyjazdem nad wodę zaopatrzyć się w futerał np. taki jak na poniższym zdjęciu.

Wodoszczelne i pyłoszczelne pokrowce na sprzęt elektroniczny -  telefon, GPS, Palmtop - umożliwiają ich używanie bez wyjmowania.

Jeżeli jednak spotka nas przykra sytuacja i telefon zostanie zamoczony lub zajdzie wilgocią należy niezwłocznie wyjąć baterię i pozostawić telefon do wyschnięcia. Jeśli serwis producenta nie będzie chciał uznać gwarancji w przypadku zmoczenia, warto poszukać serwisu czy komisu, który rozłoży telefon, wyczyści i zabezpieczy aparat przed ewentualną korozją elementów elektronicznych.

Pamiętajmy również, że czas urlopów to wzmożona ilość kradzieży. Jak unikać takich sytuacji można przeczytać na tej stronie.

W przypadku przegrzania, zmoczenia lub kradzieży telefonu najbardziej uporczywą konsekwencją  jest utrata zapisanych na nim danych: kontaktów, zdjęć, plików multimedialnych. Dlatego warto przed urlopem wykonać kopie danych za pomocą programów udostępnionych przez producentów np. Nokia PC Suite, Polish Sony Ericsson PC Suite, LG -PCSync, SAMSUNG PC Sync.

Pozostaje nam życzyć Wam wspaniałych i niczym niezakłóconych wakacji!

Scroll to Top