Odpowiedzialny biznes

Przecena wizerunku zawodników

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
17 grudnia 2013
Przecena wizerunku zawodników

Sprawa trzeciorzędna stała się pierwszoplanową. Przeczytałem, że stała się rewolucja w PZPN, że zabrano startowe zawodników. Jak się wczytałem dalej to okazało się, że to nie tak do końca. Po prostu zmieniono wartość startowego i dodano premię za wizerunki. Ale będą one już tańsze na rynku niż obecnie, bo to ograniczone wizerunki.

 

Wysokie startowe nie podobało się wielu. Cztery tysiące złotych za mecz kłuło w oczy zwłaszcza w okresie żenujących porażek białoczerwonych. Choć dla znacznej części Błaszykowskich, Lewandowskich, Boruców, Szczęsnych, Piszczków, ale też Obraniaków, Wasilewskich, Krychowiaków, Polańskich, Glików, etc. to wcale nie są jakieś wielkie pieniądze żeby musieli na kadrze zarabiać. One raczej miały znaczenia, dla tych, którzy walczą o wejście do kadry, którzy jeszcze aspirują i biją się o swoje miejsce w klubach i w reprezentacji.  Teraz mamy od nowego roku 1000 złotych za zgrupowanie dla każdego zawodnika i są oszczędności w kasie Związku. Jednak z perspektywy kibica to w sumie nie ma znaczenia, czy za mecz ktoś dostaje tysiąc czy cztery tysiące – ważne by wygrywali.

Istotniejsza jest premia w wysokości trzech milionów dla zawodników, za wykorzystanie ich wizerunku. Niestety tu zła informacja dla sponsorów. Bo nie będą mogli wykorzystać piłkarzy na dotychczasowych zasadach, m.in. do promocji swoich usług i produktów. Kadrowicze pokażą swoje twarze i nie tylko jedynie w kampaniach wizerunkowych. To poważne ograniczenie, bo w dzisiejszych trudnych biznesowo czasach liczy się najbardziej sprzedaż, produkty, oferty … a wizerunek jest na dalszym miejscu. Wartość ograniczonego wizerunku sportowca w takiej sytuacji wyraźnie spada. A jak nikt przez dwa lata nie nakręci reklam z zawodnikami, to będzie się dzielić te trzy miliony wśród tych, którzy stawiali do wywiadów przy ściankach sponsorskich, albo udzielali wywiadów w mix-nie. Wówczas okaże się, że te podzielone trzy miliony to takie startowe tylko trochę inne i o ile dobrze dzielę przez liczbę meczów nawet trochę droższe niż obecnie.

Jest jeszcze jednak premia w wysokości pięciu milionów złotych za awans do ME we Francji. Wielu złośliwców pisało, że może być nawet 50 milionów, bo i tak jej się nie zapłaci. Ale ja chciałbym, żeby nastąpiła prawdziwa rewolucja, tak żebyśmy wszyscy z dumą obserwowali jak rada drużyny zgarnia tą premię za awans. Wtedy nikt innych pytań finansowych na pewne mieć nie będzie. Dzisiaj mam tylko jedno pytanie. Co zrobi Związek, co zrobi trener żeby te pięć milionów jak najszybciej wręczyć naszym reprezentantom?


Odpowiedzialny biznes

Ukradzione dane Orange nie trafiły na rynek

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
17 grudnia 2013
Ukradzione dane Orange nie trafiły na rynek

Dziś Puls Biznesu, a za nim pozostałe media informują o kradzieży danych klientów Orange i udaremnionej próbie ich sprzedaży. W tej sprawie od kilku miesięcy blisko współpracowaliśmy z Policją i nie jesteśmy zaskoczeni zatrzymaniami. Dziękujemy za skuteczne działania i to, że ostatecznie poufne informacje o naszych klientach nie wypłynęły na rynek. Złodziej, który pracował dla firmy współpracującej z Orange Polska, został złapany na gorącym uczynku. Wpadli też jego koledzy. Żaden z nich nie jest naszym pracownikiem. Jest nam przykro, że do doszło  kradzieży. Niestety pokusa szybkiego zarobku okazała się dla tych ludzi zbyt duża. Zapewniam, że dokładamy wszelkich starań, aby Wasze dane były bezpieczne. Mamy wiele surowych procedur bezpieczeństwa i ściśle ich przestrzegamy.

e7a8e7c4c0b395111310bdb78c472f7096a


Oferta

Konkurs na naszym Twitterze

Marek Wajda Marek Wajda
16 grudnia 2013
Konkurs na naszym Twitterze

Na profilu @Orange_Polska rusza dzisiaj świąteczny konkurs. Będzie trwał 3 dni a codziennie do wygrania Nokia Lumia 625.

Konkurs jest bardzo prosty ale wymaga spostrzegawczości, a przede wszystkim dobrego słuchu. Przed Wami stoi pudełko ze świątecznym prezentem. Musicie nim potrząsnąć (wykorzystując komputerową myszkę) i zgadnąć co to za prezent na podstawie dźwięku. Wpisujecie swoje rozwiązanie z hashtagiem #PrezentOrange. Jak będziecie blisko Wasze odpowiedzi zostaną zaznaczone na pomarańczowo. Obok będziecie widzieć jak inni uczestnicy zabawy typują. Jeśli podacie prawidłową odpowiedź pudełko się otworzy a telefon trafi do Was ;)

b1fb812e4ccb42f2037cdf67f7c3591cb7e

Akcja trwa od dzisiaj do środy. Powodzenia, a trafione prezenty niech cieszą podwójnie ;)

Scroll to Top