Sieć

Przedsylwestrowy prezent

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
05 stycznia 2009
Przedsylwestrowy prezent

Witam w Nowym Roku i od razu temat na czasie. Przez kilkanaście tygodni prawnicy operatorów komórkowych głowili się, którą z dwóch prawomocnych decyzji UKE dotyczących obniżki stawek MTR mają realizować od początku 2009 roku, skoro sąd nie zdąży tego rozstrzygnąć. Na szczęście na pomoc przyszedł sam regulator, który 30 grudnia w prezencie przedsylwestrowym poinformował oficjalnie Orange o wygaszeniu jednej z dwóch obowiązujących decyzji. Oczywiście chodzi o tą starszą, czyli z 3-letnim harmonogramem obniżek. Spodziewałem się takiego rozstrzygnięcia, ale najbardziej ciekawa jest argumentacja. Otóż UKE zdecydowało się na to w interesie prawnym operatorów, aby nie mieli wątpliwości jak mają uczynić. Zatem najpierw robimy kłopoty prawne, a potem je rozwiązujemy. Proste? Bardzo proste i po co sądy pytać? Moim zdaniem jednak się przydadzą, bo decyzja o MTR z pewnością trafi na wokandę. A tymczasem alternatywni operatorzy napisali już do regulatora o skrócenie czasu na negocjacje umów międzyoperatorskich w kwestii MTR. Szykuje się kolejna decyzja?


Rozrywka

Woody Allen i pół miliarda sms-ów

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
29 grudnia 2008
Woody Allen i pół miliarda sms-ów

Wczoraj byłem na koncercie Woody Allena i jego The New Orleans Jazz Band, w którego organizacji pomógł Orange. Przyznam, że dotychczas nie byłem wielkim fanem tej odmiany jazzu, ale naturalność i bezpretensjonajność okazały się urzekające. Na scenę wyszło 7 facetów, którzy na 2 godziny zabrali wszystkich w zupełnie inną rzeczywistość. Pewnie niewielu przyszłoby na koncert, gdyby nie magnes nazwiska Woody Allen, ale czyż nie o to właśnie w tym chodzi. Facet robiący świetne filmy, zabiera przyjaciół z Nowego Jorku i grają w Warszawie muzykę z ulic, restauracji, kościołów i pogrzebów Nowego Orleanu. Proste i genialne zarazem.

Z telekomunikacyjnego podwórka znów pobiliśmy świąteczny rekord w wysyłaniu sms-ów. Niemal pół miliarda wiadmości wysłali od 23 do 26 grudnia klienci Orange. Dokładnie 499 663 397. To dwa razy więcej niż przed rokiem. Jestem ciekawy, ile kartek świątecznych znaleźliśmy w tym czasie w naszych skrzynkach pocztowych. Mój wynik to zero w domu, kilka służbowych kartek z życzeniami do pracy i cała masa sms-ów. Po ukazaniu się tego news`a, na stronie www.telepolis.pl  rozgorzała licytacja ile i jak wysyłamy wiadomości. Tylko nie wiem do końca, czy w tym roku było trendy wysyłać dużo sms-ów, czy w ogóle? Z liczby wnioskuję, że to pierwsze :-)


Oferta

Kto naprawia telefony

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
22 grudnia 2008
Kto naprawia telefony

Przed świętami zakończyliśmy jeden z najważniejszych dla TP i jej klientów przetarg na partnerów technicznych, którzy od 2009 do 2011 roku będą odpowiedzialni za dostarczanie i utrzymanie usług, a także eksploatację i konserwację naszej sieci. To od wybranych firm zależy, jak sprawnie usuwamy uszkodzenia i jak szybko podłączamy przysłowiowe kabelki. Jak coś nie jest halo, oni naprawiają, a wyniki pracy idą na konto TP. Dlatego w umowach śruba dotycząca jakości i terminowości została mocno dociśnięta. Czy będą się starali? Na pewno. Przecież za dwa lata umowy mogą nie zostać przedłużone. Większość stref będą obsługiwali dotychczasowi partnerzy. Moim zdaniem to dobre rozwiązanie, bo doświadczenia zdobyte w ostatnich latach niewątpliwie przydadzą się. Teraz nie będą musieli się wprawiać do pracy tylko ulepszać. Nowością jest wybór spółki z Grupy TP - TP Teltech, która będzie odpowiadała za Warszawę i okolice, czyli bardzo newralgiczny obszar.

Scroll to Top