Oferta

Przekroczyliśmy półmetek rejestracji kart prepaid!

Wojciech Jabczyński Wojciech Jabczyński
14 października 2016
Przekroczyliśmy półmetek rejestracji kart prepaid!

Już ponad połowa klientów prepaid Orange i Nju mobile zarejestrowała swój numer. Uważam, że to niezły wynik. Dziękuję, że szybko zareagowaliście na taką konieczność i korzystaliście z naszej promocji. Teraz chcemy zachęcić drugą połowę klientów, by także zarejestrowali SIM-y. Dlatego wracamy z nową promocją. Wcześniej za rejestrację karty SIM otrzymywaliście 1000 minut, teraz dajemy Wam 1000 zł do wykorzystania na rozmowy, SMS-y, MMS-y do wszystkich sieci i internet. Do tego dokładamy 100 GB transferu danych. Obydwa bonusy są ważne przez 30 dni. Żeby je aktywować wystarczy wysłać SMS o treści BONUS na numer 80028. Z promocji mogą skorzystać zarówno klienci, którzy nie zarejestrowali jeszcze numeru jak i C i, którzy dopiero aktywują starter lub przenoszą numer z innych sieci do Orange na kartę. Przy okazji przypominam, że macie do dyspozycji ponad 12 tys. punktów rejestracji. Są w salonach Orange, placówkach Poczty Polskiej, sklepach Media Ekspert, Media Markt, Saturn, Neonet, Astral, salonikach prasowych RUCH, punktach Inmedio i Relay, Świat Prasy, AB Foto czy stacjach Statoil. Szczegóły znajdziecie na stronie www.zarejestrujnumer.pl A jezeli chcecie dowiedzieć się więcej o rejestracji w nju mobile (gdzie bonusy są takie same) zapraszam na stronę.

a0e195e702cd5374ee5ef4527e95091a189


Rozrywka

Orange Energia

Stella Widomska Stella Widomska
13 października 2016
Orange Energia

Chcieliśmy Wam pokazać jakie to proste i tanie mieć prąd od Orange. W ten sposób powstał film kręcony w nocy, pełen pięknych ujęć (na moje oko jak z Wesa Andersona) i maszyn. A one wszystkie zostały stworzone naprawdę (nie w postprodukcji). Każda z nich była wykonana tak, aby rzeczywiście dawać prąd. Bardzo to skomplikowane. A po co komplikować, skoro prąd od Orange można mieć w szybki i prosty sposób. Teraz możecie zyskać 200 zł na energię od Orange i mieć gwarancję stałej ceny nawet przez 4 lata. To bardzo proste, a szczegóły znajdziecie tu.

Dodam tylko, że pomysł na materiał urodził się w agencji VML, produkcją materiału zajęło się Graffiti Films, a postprodukcją i udźwiękowieniem Lunapark.

Moje serce skradł oczywiście mops, ale oceńcie sami. :-)

 

 


Sieć

Ruszyliśmy z VoLTE. Jako pierwsi

Piotr Domański Piotr Domański
13 października 2016
Ruszyliśmy z VoLTE. Jako pierwsi

Pamiętacie zapowiedzi operatorów, kiedy rozpoczynali testy VoLTE? Pewnie nie, bo było to ponad dwa lata temu i… od tamtej pory zaległa cisza. My ruszyliśmy z testami nieco później, w pierwszej połowie tego roku, ale już dzisiaj możecie skorzystać z tej technologii. Koledzy zajmujący się siecią przysiedli, spięli się i w efekcie jesteśmy pierwszym operatorem w Polsce, który wdrożył technologię VoLTE, czyli Voice over LTE. Rozmowy głosowe są w niej przekazywane, nie jak do tej pory poprzez sieć 2G lub 3G lecz poprzez 4G.  Dla Was oznacza to, że telefony, na początek są to Samsung S7 i Samsung S7 Edge będą się łączyć między sobą znacznie szybciej, ponieważ nie przełączają się z LTE na 3G, dźwięk będzie dużo lepszy i bez zakłóceń. Dodatkowo bateria w telefonie wystarczy na dłużej, a żeby było jeszcze ciekawiej, podczas rozmowy będzie można śmigać po internecie z niezmienioną prędkością. Bo nie wiem czy zauważyliście, ale telefon przełącza się w czasie rozmowy z LTE na 2G lub 3G. Zresztą o tym wszystkim przeczytacie w komunikacie prasowym.

Pozazdrościliśmy kolegom z Orange Labs ich testów i postanowiliśmy zrealizować własne, właśnie przy okazji wdrożenia VoLTE. Może nie w warunkach laboratoryjnych, ale za to widać każdy szczegół ;-)

Oto one:

 

Obok czasu połączenia zmienia się także jakość dźwięku – przenoszone jest szersze pasmo, dzięki czemu rozmówca brzmi naturalniej. To efekt zastosowania zaawansowanych kodeków i możliwości jakie stwarza sieć 4G LTE – czyli szybkiego transferu  większych ilości danych. Drugim związanym z tym rezultatem jest „wycięcie” hałasów z tła.

Wszystko bardzo ładnie i plastycznie zawarliśmy w poniższej infografice.

Infografika pokazująca korzyści z rozmów w technologii VoLTE

Oczywiście listę telefonów, które korzystają z tej technologii będziemy rozszerzać. Pracujemy też nad zasięgiem naszej sieci 4G LTE, już teraz może z niej korzystać ponad 96% Polaków, a do końca roku planujemy zwiększyć ten odsetek do 98%. Budujemy też nowe stacje bazowe (właściwie eNodeB), które działają w technologii 4G,  na dzisiaj mamy ich już ponad 7700 masztów w całej Polsce, czyli 3/4 wszystkich stacji w sieci Orange. Zresztą, od tamtej pory wprowadziliśmy już pewne zmiany i niektóre ze stacji bazowych w naszej sieci mają możliwość osiągnięcia prędkości do 300 Mb/s. Jeżeli interesują Was techniczne różnice w działaniu sieci 2G i 3G oraz 4G zapraszam do moich tekstów na blogu. Linki w zdaniu powyżej ułatwią ich szybkie znalezienie.

Aktualizacja...

Na blogu pojawił się tekst, w którym odpowiadamy na Wasze pytania o VoLTE. Zapraszam do lektury.

Scroll to Top