Sieć

Przenosimy mało numerów?

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
13 lutego 2011
Przenosimy mało numerów?

Pod koniec tygodnia na telepolis.pl pojawił się raport podsumowujący MNP za ubiegły rok. Dane zaprezentowane przez Witka Tomaszewskiego z grubsza odpowiadają wyliczeniom, jakie ma Orange. W 2010 roku operatora zmieniło ponad 860 tys. kart SIM z ogólnej liczby ponad 47 mln, których używają Polacy. Statystycznie to ok. 1,83 proc. Najlepiej wyszedł Play, a z pozostałych dużych operatorów Orange. Patrząc na tabelki trzeba wspomnieć o tzw. "wirtualnych przeniesieniach", o których wspominaliście w komentarzach na forum. Chodzi o sprytnych klientów, którzy zobaczyli, że opłacało się bardziej kupić starter jednego operatora, zarejestrować go i przenieść numer do drugiego, niż od razu wziąć jego ofertę. Skalę zjawiska trudno policzyć, ale może to być całkiem spory odsetek. Ze statystyk wynika, że to właśnie Era mogła być na tym najbardziej poszkodowana. Zatem 1,83 proc. minus x to dużo, czy mało? Moim zdaniem, wyniki MNP świadczą raczej o tym, że nie jesteśmy przesadnie skłonni do zmian operatora i pozostajemy lojalni. Ciekawi mnie, jaka jest Wasza opinia?


Oferta

Poręczny, jak Swift ME

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
11 lutego 2011
Poręczny, jak Swift ME

Do bogatej oferty smartphone`ów dziś dorzucamy kolejny LG P350 Swift ME. Urządzenie może zainteresować zwłaszcza osoby ceniące sobie nieduże rozmiary w połączeniu z możliwościami, jakie mają większe okazy smartphone`ów. Pod niewielką obudową działa Android 2.2, jest aparat fotograficzny o rozdzielczości 3.0 MPix, pojemnościowy ekran dotykowy, odbiornik A-GPS i Wi-Fi. Ponadto standardowe już aplikacje ułatwiające dostęp do portali społecznościowymi i wiele innych widgetów rozrywkowych i informacyjnych.

LG P350 Swift ME


Odpowiedzialny biznes

Rozmowa o odpowiedzialnym biznesie

Monika Kulik Monika Kulik
11 lutego 2011
Rozmowa o odpowiedzialnym biznesie

Zapraszam Was na pierwszy w moim życiu wywiad radiowy. Muszę powiedzieć, że było to dla mnie nie lada wyzwanie i ciekawe doświadczenie. Na szczęście miałam dobrego rozmówcę ;)

Z Mirellą Panek - Owsiańską z Forum Odpowiedzialnego Biznesu rozmawialiśmy o kierowanej przez nią organizacji, która właśnie skończyła 10 lat, wyzwaniach na przyszłość, naszej współpracy, ale też o społecznej odpowiedzialności rządu czy mediów.

Zapraszam.

Scroll to Top