Sieć

Przetargowe szlify UKE

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
08 sierpnia 2012
Przetargowe szlify UKE

Dzisiaj UKE podsumował konsultacje przetargowe na częstotliwości w zakresie 1800 MHz. Jego ostateczne rozstrzygnięcie będzie decydowało o rynku na najbliższe lata stąd często o tym mówimy i komentujemy. Zatem do rzeczy. Cieszymy się, że wiele naszych uwag regulator uwzględnił w całości lub częściowo. Dobrze, że wydłużony został okres rezerwacji częstotliwosci z 10 do 15 lat, co jest kluczowe dla strategii biznesowej operatorów i zgodne z europejską praktyką. Równie ważna jest deklaracja UKE, że do przetargu będą dopuszczane jedynie wiarygodne firmy, co umiemożliwi kombinowanie, co niestety miało miejsce we wcześniejszych przetargach. Nie ukrywamy, że z satysfakcją przeczytaliśmy odpowiedź UKE na sugestię UOKiK, by tak samo traktować firmy z jednej grupy kapitałowej (chodzi de facto o podmioty należące do Zygmunta Solorza-Żaka), jak firmy współpracujące na zasadzie porozumień o planowaniu, zarządzaniu i obsłudze sieci. W tym drugim przypadku regulator jednoznacznie stwierdził, że tego typu kooperacja jest zjawiskiem pozytywnym dla rynku, które umożliwia szybsze wdrażanie nowych technologii, daje większe możliwości inwestycyjne i jest trendem ogólnoświatowym. Teraz z niecierpliwością czekamy na ostateczny kszałt dokumentacji przetargowej i będziemy przygotowywać ofertę.

 

8bc7f5d43791d9eeb7df5c2bf4dd8f4f70e


Odpowiedzialny biznes

Olimpiada – dlaczego potrzebni są sponsorzy?

Marek Wajda Marek Wajda
08 sierpnia 2012
Olimpiada – dlaczego potrzebni są sponsorzy?

Jak wiecie Orange jest jednym z głównych sponsorów Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Dzięki nam nasi sportowcy mogli spokojnie przygotowywać się do najważniejszych w ich karierze zmagań.

O roli sponsorów na Igrzyskach Olimpijskich oraz jakim sponsorem jesteśmy zapytaliśmy Marka Rockiego i Kazimirza Kowalczyka, którzy są członkami zarządu PKOL oraz Andrzeja Persona, attaché olimpijskiego.

 

PlayWyłącz głos

 

Na razie nasza ekipa zdobyła 7 medali, w tym dwa złote! Wkrótce kolejne rozstrzygnięcia. Więcej na temat przeczytacie na blogu sportowym, nie zabraknie też kolejnego ekskluzywnego wywiadu z naszymi sportowcami, dzisiaj oczywiście z Łukaszem Żygadło, przed meczem z Rosją.

 


Odpowiedzialny biznes

Z czarnego koła: siatkarska (rosyjska?) ruletka

Bartosz Nowakowski Bartosz Nowakowski
08 sierpnia 2012
Z czarnego koła: siatkarska (rosyjska?) ruletka

Marcin, z góry muszę Ci pogratulować wytrwałości i uporu w dążeniu do przełamywania własnych granic. Ja z tego dystansu nie wiem, czy przebiegłbym połowę, a większą część raczej przeszedł. Ale zaskoczę Cię innym rezultatem. Wiesz, jaki miałem wczoraj czas w biegu przez płotki? Troszkę ponad 12 sekund. Dziś przeniosłem się na parkiet i mój rekord to 33 punkty w rzutach do kosza. A Wy, ile zdobyliście punktów? Widzcie, jaką to miłą zabawę przygotowało Google.

Zdaję sobie sprawę, że właśnie kręcisz nosem, kiedy ja przedstawiam Ci takie bierne formy rekreacji, gdzie w ruchu są tylko palce, a Ty wszystkich motywujesz do wyjścia na świeże powietrze. Jednak zobacz, dziś sam rezygnuję z sesji basenowej na rzecz transmisji naszych siatkarzy. I uwierz, biernie nie będzie, bo cały mecz raczej przestoję przed telewizorem. Pamiętasz pisałem o bułgarskim deserowym winie, które jednak wylało nam się na koszulę. Do tego doszła niespodziewana porażka z Australijczykami, skaczącymi niczym kangury. Każda ich piłka powracała na naszą stronę jak bumerang. Dziś trzeba przełamać syberyjskie lody i wygrać tę rosyjską ruletkę. Jest zapał, zresztą widać to po wypowiedzi naszego rozgrywającego. Zobaczcie sami:

PlayWyłącz głos

Marcin, nasz dorobek medalowy powiększył się i mamy już 8 medali. Przed rozpoczęciem imprezy mówiło się o magicznej "dziesiątce". Popatrzyłem w całą klasyfikację i tak np. Hiszpanie są za nami (40 milionów ludności - 283 zawodników). Myślę, że nie z tych statystyk trzeba wyciągać wnioski.

Ostatnimi czasy, stałem się wielbicielem satyry olimpijskiej. Amerykanie są w tej kwestii najlepsi. A może znacie lepszych na świecie? Marcin, wiem, że wertowanie Internetu sprawia Ci wielką przyjemność, dlatego jestem ciekawy, czym Ty mnie zaskoczysz. Dziś znalazłem nawiązanie do słynnego dokumentu BBC o EURO2012, który piekielnie Cię rozzłościł. Szkic polskiego rysownika, Henryka Sawki:

365a8a55800ec7e27c96f5caae7798a6801

Autor/Źródło: Henryk Sawka/ Onet Sport

PS. Wymiar mojej pokuty nie zwiększył się, nadal dwie godziny.

Scroll to Top