Sieć

Przybywa stacji LTE w Orange

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
13 grudnia 2013
Przybywa stacji LTE w Orange

Z najszybszego dostępu do mobilnego Internetu LTE możecie już korzystać w 45 miastach i miejscowościach. Zgodnie z planem uruchomiliśmy dotychczas 809 stacji. Najwięcej z nich działa w samej Warszawie (458) i okolicznych gminach, Katowicach, Poznaniu, Gdyni, Dąbrowie Górniczej oraz Gliwicach. Jesteśmy też z LTE w Zakopanem i na Helu. Do końca tego roku uruchomimy jeszcze co najmiej 50 nowych stacji.

61409870a105ceb8e25c5f27ce3aa13db17

 

 


Bezpieczeństwo

Bezpieczne hasła, a nuklearna apokalipsa

Michał Rosiak Michał Rosiak
12 grudnia 2013
Bezpieczne hasła, a nuklearna apokalipsa

Młodsi Czytelnicy w życiu tego nie pamiętają, ale ja jeszcze trochę przypominam sobie komunistyczną propagandę, siejącą przerażające informacje, jakoby źli imperialiści z "Zachodu" marzyli o tym, by przy użyciu broni atomowej zrównać z ziemią naszą socjalistyczną ojczyznę. Wtedy, dziecięciem będąc, łykałem propagandę jak młody pelikan i nawet trochę się bałem. Choć od tamtego czasu minęło już trochę lat, przeczytałem dziś informację, która spowodowała, że znów przeszedł mnie mroźny dreszcz...

Znacie powiedzonko, że hasła są jak majtki? Czyli:

  • zmieniamy je często
  • nie zostawiamy na widoku
  • nie pożyczamy obcym

W najgorszym czasie zimnej wojny to powiedzonko nie było chyba zbyt modne, a na pewno nie znali go Amerykanie. A to dlatego, że tajnego kodu, odblokowującego możliwość użycia międzykontynentalnych rakiet nuklearnych Minuteman, nie zmieniali przez niemal 20 lat! Ale to jeszcze nic! Nie, nie zgłupiałem, naprawdę może być jeszcze gorzej. Otóż amerykańscy dziennikarze dowiedzieli się, jak przez ten czas brzmiał kod, przy pomocy którego - biorąc pod uwagę atomowe arsenały obu supermocarstw - można było rozpocząć proces usuwania planety Ziemia ze wszechświata. Jesteście gotowi poznać tę olbrzymią tajemnicę? Już? Uwaga... Werble...

Otóż kod brzmiał:

00000000
Tak. Dokładnie tak. Można było zniszczyć świat, wpisując osiem zer. Co więcej, wiedzieli o tym dowódcy jednostek, odpowiedzialnych za silosy z Minutemanami, wręcz szkoleni do tego, by zareagować, jeśli na wyświetlaczach pokażą się inne cyfry, niż zero.

Mam szczerą nadzieję, że w dzisiejszych czasach jest "trochę" inaczej i wolałbym, żeby dzieciak, wywołujący nuklearną zagładę, kojarzył mi się tylko z Matthew Broderickiem z "Gier Wojennych".

Kurtyna...

Graphic by VirusNegro


Oferta

Konkurs Rózga czy FunTab, czyli SMS do Świętego Mikołaja

Aleksandra Wójcik Aleksandra Wójcik
12 grudnia 2013
Konkurs Rózga czy FunTab, czyli SMS do Świętego Mikołaja

Ponad miesiąc temu ruszyliśmy ze specjalną świąteczną ofertą Orange. Dziś mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania są dwa fajne tablety. Z pewnością ładnie będą wyglądały pod Waszą choinką :-)  Co należy zrobić aby zdobyć jeden? Napisz SMS do Świętego Mikołaja, w którym poprosisz go o to, co najbardziej podoba Ci się w ofertach świątecznych Orange. Nie zapomnij o uzasadnieniu, które przekona Mikołaja, że zasłużyłeś na nagrodę, a nie rózgę. Mikołaj ma teraz mnóstwo roboty i mało czasu na czytanie, dlatego musisz się zmieścić w 160 znakach (znaki bez spacji). Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy polega na napisaniu wiadomości i umieszczeniu jej pod wpisem konkursowym do 16 grudnia br. Następnie wytypujemy 10 najbardziej oryginalnych wiadomości. W drugim etapie sami będziecie mogli wskazać  zdobywcę jednego FunTaba, a komisja konkursowa wybierze drugiego. Więcej szczegółów znajdziesz w regulamine konkursu.

47e1e9070c6b6fd49887882c09e5fe10345

Dla przypomnienia,  w naszej ofercie świątecznej możecie znaleźć wiele fajnych prezentów pod choinkę: Neostradę, oferty mobilne z telefonem lub internetem, kartę podarunkowa, zestaw w ofercie Zetafon, Happy Week z dyskiem, Świąteczne Szalone Dni, Smartfon i internet mobilny Orange w pakiecie z telewizją nc+,Telewizja Orange z najlepszymi pakietami nc+.

Ciekawa jestem czy potraficie pisać do Świętego Mikołaja?

Scroll to Top