Bezpieczeństwo

Przychodzi Android do lekarza…

Michał Rosiak Michał Rosiak
08 listopada 2012
Przychodzi Android do lekarza…

Nareszcie! Jako wielki sympatyk smartfonów na Androidzie (choć teraz mam przyjemność bawić się Lumią 920 i z drżeniem w głosie przyznaję, że Windows Phone 8 chyba mi się podoba) z żalem - i rosnącą obawą - czytałem przez ostatnie miesiące o lawinowo rosnącej liczbie złośliwego oprogramowania na telefony spod znaku zielonego robota. Na szczęście inżynierowie z Google poszli w końcu po rozum do głowy i o nadchodzącej nowej wersji Androida JellyBean, sygnowanej numerem 4.2, będzie można z całą konsekwencją powiedzieć, że jest znacznie bezpieczniejsza, bez ryzyka narażenia się na złośliwe uśmieszki posiadaczy iPhone'ów.

Użytkownicy telefonów z Żelkiem nie będą się już musieli obawiać, że złośliwe oprogramowanie bez ich wiedzy będzie dzwoniło i wysyłało SMS na numery premium. Telefon bowiem - przynajmniej do momentu, gdy źli ludzie poradzą sobie także z tym zabezpieczeniem - w każdym takim przypadku zapyta użytkownika, czy aby na pewno chce to zrobić. Co więcej, w Mountain View wpadli wreszcie na pomysł jak, konsekwentnie promując Androida jako system otwarty, pomóc ryzykantom, którzy decydują się instalować aplikacje spoza sklepu Google Play. O czystość oficjalnego kanału sprzedaży dba od jakiegoś czasu tzw. Bouncer (Bramkarz), mechanizm skanujący każdą umieszczaną tam aplikację pod kątem znanych fragmentów złośliwego kodu. Niebawem to samo będzie się działo na poziomie naszego terminala (wymagana będzie wcześniejsza zgoda użytkownika, choć ja w tym przypadku wolałbym, by działo się to obligatoryjnie, z możliwością rezygnacji) - każda instalacja spoza sklepu Play będzie przepuszczana przez lokalnego "Bouncera". Ochrona oczywiście nie będzie stuprocentowa - antywirus zawsze jest narzędziem reaktywnym i nie wykryje nowego "szczepu" malware'u zanim nie uzyska jego sygnatury - tym niemniej lepszy rydz, niż nic.


Oferta

Klitschko – Wach na orange.pl

Marek Wajda Marek Wajda
08 listopada 2012
Klitschko – Wach na orange.pl

Walkę Klitschko – Wach zobaczycie w Telewizji Tu i Tam na Orange.pl - podajemy tego newsa jako pierwsi! Już w sobotę bokserski pojedynek, który elektryzuje wszystkich fanów na świecie, a w Polsce najbardziej. Z legendarnym Wladimirem Klitschko dzierżącym pasy federacji WBA, WBO, IFB i IBO zmierzy się Mariusz Wach. W telewizji transmisję zapowiedziała na razie tylko platforma „n”, oczywiście w systemie Pay Per View. Tymczasem Orange przygotował niespodziankę dla wszystkich fanów pięściarstwa – całą galę będzie można śledzić w Telewizji Tu i Tam na orange.pl.

3e5486d9575baa74c9c13cf326d127d7e7a

Dostęp można wykupić od dzisiaj. Transmisja kosztuje 30 zł. Zapłacić można na kilka sposobów: kartą kredytową, przelewem bankowym (w tym przypadku trzeba wykupić dostęp wcześniej w związku z księgowaniem wpłat – najbezpieczniej wykupić ją już dzisiaj) a Klienci abonamentowi Orange będą mogli skorzystać z dodatkowej formy szybkiej płatności a opłata zostanie dołączona do kolejnego rachunku telefonicznego (wystarczy wybrać na orange.pl opcję „płatność Orange”).

Transmisję z gali w Hamburgu rozpoczniemy o godzinie 20:50. Walka wieczoru rozpocznie się ok godziny 23:05. Wcześniej wystąpi kilku polskich pięściarzy, m.in. były mistrz Europy kategorii półśredniej Rafał Jackiewicz, który spotka się z Brytyjczykiem Rickiem Goddingiem.

PlayWyłącz głos

Jak sądzicie, czy Ukrainiec Władimir Kliczko, który odniósł 58 zwycięstw, w tym aż 51 (!) przed czasem, a przegrał zaledwie trzy walki pokona młodszego Polaka, który do tej pory wygrał wszystkie 27 walk (15 przed czasem). Czy po raz pierwszy w historii najcięższej kategorii będziemy mieli swojego mistrza? Czy Wach okaże się lepszy od Gołoty, Adamka i Sosnowskiego?


Odpowiedzialny biznes

Opowieści o Dźwiękach Marzeń

Monika Kulik Monika Kulik
08 listopada 2012
Opowieści o Dźwiękach Marzeń

Dzisiaj w Warszawie odbywa się premiera niezwykłej książki -  „Dźwięki Marzeń. Reportaże i rozmowy” wydanej przez Fundację Orange we współpracy z Instytutem Reportażu i wydawnictwem Helion. Publikacja opowiada o doświadczeniach i potrzebach osób niesłyszących oraz ich bliskich.

W projekt charytatywnie włączyli się dziennikarze, którzy pod kierunkiem Mariusza Szczygła i Julianny Jonek z Instytutu Reportażu pracowali nad materiałami. Tak powstało 10 wyjątkowych reportaży, które pokazują historie osób niesłyszących - rodziców  (słyszących i niesłyszących), specjalistów logopedów i nauczycieli, a także samych niesłyszących. Autorzy przedstawili dylematy związane z wychowaniem dziecka z wadą słuchu, czy pierwszym szokiem związanym z diagnozą (Wymarzone pierwsze słowo, Kosmita z aparatem, Po drugiej stronie ciszy). W książce można znaleźć także niezwykłe rozmowy z osobami od wielu lat zaangażowanymi we wsparcie osób z wadą słuchu (I głusi mogą śpiewać, Nieznane przez nieznane). Jest także wywiad z Olgą Bończyk o jej życiu w świecie ciszy i w świecie dźwięków (Mama płakała gdy jej  śpiewałam) oraz szczera rozmowa z Jurkiem Owsiakiem o trudach, ale przede wszystkim korzyściach podejmowania walki o słuch najmłodszych (Każde dziecko z wlepką od Owsiaka w książeczce).

Fundacja Orange od wielu lat wspiera rozwój dzieci niesłyszących - prowadzi dla nich bezpłatne wypożyczenia aparatów słuchowych oraz specjalistyczną rehabilitację w domu i w czasie letnich turnusów. Doświadczenia zebrane podczas realizacji programu, poruszające historie dzieci, rodziców, terapeutów i lekarzy były inspiracją do tego, aby wydać książkę.

fc7fe6fd695e5340ab6ea49879be6513dbd

Książkę „Dźwięki Marzeń. Reportaże i rozmowy” będzie można nabyć w wybranych księgarniach (m.in. Traffic Club Warszawa, Wrzenie Świata) oraz w księgarniach online wydawnictwa Helion: www.helion.pl, www.editio.pl. Publikacja będzie również dostępna w formie e-booka w księgarni online www.ebookpoint.pl. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup aparatów słuchowych do bezpłatnych wypożyczeń dzieciom z wadą słuchu.

Mamy dla Was 3 egzemplarze tej książki. Opiszcie w komentarzu swoje "spotkanie" z tematem osób niesłyszących – wybiorę najciekawsze opowieści. Czekam na wasze historie do 10. listopada.

Scroll to Top