Odpowiedzialny biznes

Puchar znów w rękach Legii

Krzysztof Smajek Krzysztof Smajek
09 maja 2013
Puchar znów w rękach Legii

Rewanżowy mecz w finale Pucharu Polski miał być formalnością. Legia miała dobić osłabionego rywala i po końcowym gwizdku unieść trofeum. Niepisany scenariusz środowego spotkania legł jednak w gruzach już w 2. minucie, gdy Michał Żewłakow zaliczył samobójcze trafienie.

Śląsk mógł odrobić przy Łazienkowskiej dwubramkową stratę z pierwszego meczu, ale podopiecznym Stansilava Levy’ego zabrakło skuteczności pod bramką Wojciecha Skaby. Piotrowi Ćwielongowi pewnie długo będą się śniły niewykorzystane sytuacje.

Legia na tle dobrze dysponowanego rywala wyglądała bardzo słabo. Stołeczny zespół nie miał żadnego pomysłu na grę. W Legii zawiedli zwłaszcza liderzy zespołu, którzy nie potrafili poderwać drużyny do walki. Ekipa Jana Urbana wypadła blado, a mimo to wywalczyła krajowy puchar.

Jednak słusznie po spotkaniu zauważył Stanislav Levy, który stwierdził, że w dwumeczu Legia była lepszym zespołem od Śląska. Finał Pucharu Polski przeszedł już do historii, ale w tym miejscu warto zastanowić się czy dwumecz w finale to dobry pomysł.

Niby dwa razy mogliśmy przeżywać emocje związane z finałem, ale mimo wszystko lepszym rozwiązaniem byłoby jedno spotkanie. Bo to trochę dziwne, gdy puchar do góry wznoszą piłkarze, którzy kilka chwil wcześniej przegrali mecz.


Oferta

Testujemy FunTab 10.1

Marek Wajda Marek Wajda
09 maja 2013
Testujemy FunTab 10.1

Testowałem nowy tablet Orange. Już wcześniej opisałem Wam pełną specyfikację. Teraz skupiłem się na komforcie użytkowania. Okazał się bardzo wydajny (w Benchmarku wypadł lepiej niż Samsung Galaxy Tab!). Starałem się również odpowiedź na Wasze pytania zadane w komentarzach i na koniec zrobiłem oczekiwany crash test - no prawie ;)

 

PlayWyłącz głos

 

Uściślając działanie HOST USB - nie wszystkie urządzenia peryferyjne współpracują prawidłowo (ale używając sprzętu na Androdzie pewnie to wiecie, na forach dyskusyjnych jest dużo informacji na ten temat). Ale jak dopasujecie to równocześnie będziecie mogli korzystać z klawiatury i myszki. Z tych przeznaczonych typowo do tabletów (w FunTabie jest złącze micro (!) USB) w większości kompatybilne są akcesoria takich firm jak Logitech, Labtec - ale warto przed zakupem je sprawdzić. Jeśli chodzi o modemy to z FunTabem działa większość marki Huawei - jak będę miał dokładną listę to dam znać. Gdybyście chcieli jeszcze coś sprawdzić to piszcie w komentarzach.

Przyznam szczerze, że mam dylemat. Z jednej strony nowy FunTab jest wydajniejszy niż poprzednik, z drugiej strony poprzednia wersja pasuje mi ze względu na rozmiary. A Wy co sądzicie o najnowszym FunTabie?


Rozrywka

Znamy wszystkie gwiazdy tegorocznego OWF –u

Aleksandra Urbańska Aleksandra Urbańska
09 maja 2013
Znamy wszystkie gwiazdy tegorocznego OWF –u

Szykuje się nie lada gratka dla fanów rapu. Dla miłośników tego nurtu muzycznego mam dobrą wiadomość bo na scenie Orange Warsaw Festival wystąpi brytyjski raper Tinie Tempah. To kolejny, obok Basement Jaxx, sub-headliner pierwszego dnia OWF-u.

9c5271bb22e470f8bfc56f3aa17530facea

Tinie Tempah zaczął rapować w wieku 11 lat i szybko usłyszał o nim świat, już kiedy miał 18 lat. Wszystko to za sprawą  piosenki „Wifey”, która 2006 roku przez 10 tygodni utrzymywała się na szczycie listy przebojów Channel U. Jego debiutancki singiel „Pass Out” wyniósł go na pierwsze miejsca hiphopowych zestawień muzycznych. Utwór z dnia na dzień trafiał do europejskich rozgłośni radiowych, by po kilku miesiącach stać się hitem Nowej Zelandii.

Debiutancki album artysty „Disc –Overy”, wydany w 2010 r., promują single „Pass Out” , „Frisky” i „Writen In Stars. Ten ostatni opowiada o obecnych i przyszłych ambicjach Tiniego. Posłuchajcie tej nuty poniżej.

Tinie jest pierwszym brytyjskim raperem, który sprzedał ponad milion singli w Stanach Zjednoczonych. Ma na swoim koncie wynik 1.3 miliona sprzedanych egzemplarzy albumu Disc –Over ,12 zdobytych nagród (w tym dwie BRITS, trzy MOBO, Ivor Novelo i BetAward) i występy u boku m.in. Jaya –Z, Rihanny i Mr. Hudson.. Do tych wyróżnień dołączył jeszcze tytuł –„najbardziej stylowego mężczyzny 2012 r.” nadany mu przez magazyn „GQ”, określany męskim odpowiednikiem „Vogue’a” – news bardziej dla Pań ;-)

Muzyk zawojował już Wyspy, odniósł sukces w Stanach, Nowej Zelandii, a teraz próbuje swoich sił także u nas. Uda mu się? Znacie jego kawałki? Będziecie rapować razem z Nim podczas OWF? Jestem ciekawa waszych komentarzy.

Tinie Tempah zamyka tegoroczny line -up.

Więcej informacji znajdziecie na stronie WWW, profilu na fb i oficjalnej stronie Tinie Tempah

Scroll to Top