Rozrywka

Punkrockowa nuta – The Offspring na OWF

Ryszard Kaminski Ryszard Kaminski
19 lutego 2013
Punkrockowa nuta – The Offspring na OWF

Kolejna karta OWF2013 odkryta. Do gwiazd drugiego dnia festiwalu dołączyła punkrockowa legenda The Offspring. Panowie Bryan Holland (Dexter Holland), Gregory Kriesel (Greg K) i Kevin Wasserman (Noodles) grają wspólnie od blisko 30 lat. Nagrali 9 studyjnych albumów, w tym najnowszy „Days Go By” z 2012 r. - tu już z perkusistą Petem Paradą, który towarzyszy im od 6 lat.

Zdaniem Piotra Metza The Offspring to grupa, która łączy pokolenia i to właśnie zobaczymy podczas ich koncertu. Przy takich hitach jak m.in. "Come Out and Play", "Self Esteem", "Gotta Get Away", "All I Want", "Gone Away", "Why Don't You Get a Job?" wspólnie będą się bawić rodzice i ich nastoletnie dzieci. A Wy? Przyłączycie się?


Odpowiedzialny biznes

Gołota nie powiedział ostatniego słowa?

Krzysztof Smajek Krzysztof Smajek
19 lutego 2013
Gołota nie powiedział ostatniego słowa?

Może i to powrót dinozaurów. Może obaj powinni już siedzieć w kapciach przed telewizorem. Może. Do mnie te argumenty jednak nie trafiają. Andrzej Gołota i Przemysław Saleta, bo o nich mowa, zasłużyli sobie na pożegnalną walkę.

Gołota to bez dwóch zdań żywa legenda polskiego boksu. Saleta nigdy nie toczył tak spektakularnych walk jak „Andrew”, ale w wadze ciężkiej też zaznaczył swoją obecność. Złośliwi powiedzą, że Saleta prawdziwy boks widział, gdy komentował walki Gołoty. Cóż, długo by można było dyskutować na ten temat. Zostawmy to.

Gdyby do ich walki doszło w 2000 r. lub 2005 r. atmosfera na trybunach i przed telewizorami osiągnęłaby temperaturę wrzenia. Teraz należy spojrzeć na ich pojedynek nieco chłodniejszym okiem. W końcu w ringu zobaczymy dwóch 45-latków. Prawie emerytów.

Miałem przyjemność obserwować z bliska jeden z treningów Gołoty. „Andrew” mimo swoich lat, zrobił na mnie spore wrażenie. Dynamika, lewa ręka, kombinacja ciosów itd. Nie zaryzykuję stwierdzenia, że wraca stary-dobry Gołota, ale 23 lutego wiele osób może przecierać oczy ze zdumienia.

Salety nie widziałem na żywo w akcji, ale na treningach na pewno bąków nie zbijał. To nie w jego stylu. Na co możemy liczyć w Ergo Arenie? Fajerwerków w ringu nie będzie, ale kawałek dobrego boksu powinniśmy zobaczyć. Ciśnienie na pewno podskoczy, bo w ringu zameldują się dwa nośne nazwiska.

Na wstępie pisałem, że obaj zasłużyli sobie na pożegnalną walkę. Dla Gołoty to może nie być ostatni pojedynek. „Andrew” zdążył już coś wspomnieć o rewanżu z Adamkiem. To mogłaby być… No dobra, nie wybiegajmy za daleko w  przyszłość. Zobaczymy, co Gołota pokaże w ringu i dopiero wtedy zaczniemy spekulować, co dalej.


Odpowiedzialny biznes

Gemini 3 na przeglądzie

Roman Paszke Roman Paszke
19 lutego 2013
Gemini 3 na przeglądzie

Zdecydowałem się zawinąć do jednego z brazylijskich portów na przegląd techniczny jachtu. Tu dołączył do mnie Adam Skomski. Razem, mimo upału, w rytmie dochodzącej zewsząd choć cichnącej już karnawałowej samby, sprawdzamy stan techniczny Gemini 3. Karnawał już się kończy, a my popracujemy przy katamaranie jeszcze kilka dni i ruszymy w dalszą drogę.

6adc32771ff81898b5f57ea94c5360619aa

Może na ostatnie etapy powrotu do kraju w drugiej połowie marca dołączy ktoś z Orange? Byłby to praktyczny test łączności na kilku płaszczyznach i dodatkowo w warunkach morskich. Nie tak jak zwykle czyli w warunkach "lądowych" telefonem komórkowym... Można byłoby ocenić w praktyce, jak się "pracuje" łącznością na morzu..

Scroll to Top