Sieć

Raport, który nie pomógł Netii…

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
13 marca 2012
Raport, który nie pomógł Netii…

Ciekawą informację wyszperał dzisiaj portal rpkom.pl. Okazuje się, że w Polsce mamy najtańszy dostęp do pętli lokalnej (LLU) i zarazem szerokopasmowy rynek hurtowy w tym zakresie. I żeby było jeszcze ciekawiej to dane pochodzą z raportu przygotowanego przez firmę WIK-Consult, na zlecenie organizacji ECTA, zrzeszającej operatorów alternatywnych w krajach Unii Europejskiej. Co więcej, według zebranych danych, Polska jest rynkiem szerokopasmowym, na którym dawny monopolista, czyli TP ma stosunkowo słabą pozycję i niewielki udział tj. ok. 33 proc. Dlaczego o tym piszę? Po pierwsze, aby pokazać jak de facto konkurencyjny jest w Polsce rynek. Po drugie, przypomniałem sobie wypowiedź naszej drogiej konkurentki - Netii, która piórem Pawła Żyteckiego podczas dyskusji o polityce regulacyjnej na portalu rpkom.pl stwierdziła, że ceny LLU są w Polsce za wysokie, a TP ma chrapkę na powrót do monopolu. Cóż za ironia losu, że po miesiącu przygotowany na własne zamówienie raport, mówi dokładnie co innego. Może warto było poczekać na jego publikację?


Odpowiedzialny biznes

„Tydzień w 20 min” – Każdy z Was :) (konkurs)

Tomasz Sulewski Tomasz Sulewski
13 marca 2012
„Tydzień w 20 min” – Każdy z Was :) (konkurs)

Powrót do pracy po przerwie (ach, góry zimą...) uniemożliwił mi w tym tygodniu nagranie rozmowy z kolejnym gościem. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Pomyślałem sobie, że w tym tygodniu z chęcią zaproszę do skomentowania wydarzeń z ostatniego tygodnia Was wszystkich. Przecież Wy także przyglądacie się temu co dzieje się w branży i na pewno będziecie potrafili jakoś to podsumować.

Krótko mówiąc - ogłaszam konkurs. Zaczynamy dziś, kończymy w przyszły poniedziałek o 12.00. Zasady są proste: w komentarzu należy wpisać swoje trzy typy najważniejszych/najciekawszych/najbardziej zaskakujących wydarzeń w branży z ostatniego tygodnia (liczymy termin od 5 marca do dziś). Tematyka taka, jak zawsze w "Tygodniu w 20 min", a więc internet, telekomunikacja, social media, badania, itd. Oceniał będę zarówno propozycje wydarzeń, jak też i uzasadnienie wyboru.

No a skoro konkurs, to także nagroda. Osoba, której wpis najbardziej przypadnie mi do gustu wygra kamerkę internetową Logitech C120, a dwie kolejne osoby - niespodzianki :)

A już za tydzień wracamy ze standardowym "Tygodniem w 20 min", czyli porozmawiamy z kolejnym gościem. Swoją drogą - może macie jakieś propozycje osób, które chcielibyście usłyszeć w naszym cyklu?


Odpowiedzialny biznes

Głosuj na Przyjaciela, SMS-y tylko za grosz

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
13 marca 2012
Głosuj na Przyjaciela, SMS-y tylko za grosz

W piątek wystartowaliśmy z konkursem „Głosuj na przyjaciela”,w którym do wygrania jest aż 1000 biletów na mecze Euro 2012. Wystarczy głosować SMS-ami na swoich znajomych. W komentarzach zasugerowaliście nam, aby obniżyć ceny SMS-ów dla klientów Orange i dokładnie tak zrobiliśmy. Teraz każdy kosztuje tylko 1 grosz, a dodatkowo konkurs przedłużyliśmy do 18 kwietnia. Przypomnę, że oddając swój głos w treści SMS-a musicie wpisać numer telefonu osoby, która powinna otrzymać bilet i wysłać go pod numer: 82012 (dla klientów Orange) lub 512 002 012 (abonenci pozostałych sieci komórkowych, koszt zgodny z cennikiem danego operatora). Osoby, na które oddajecie głosy muszą być klientami sieci Orange, bo tylko oni mogą przytulić bilety na mecze.

Scroll to Top