;

Odpowiedzialny biznes

Raport Zintegrowany Orange Polska 2018 (1)

Monika Kulik

28 czerwca 2019

Raport Zintegrowany Orange Polska 2018
1

W dobie aktualnych dyskusji klimatycznych i ekonomicznych, warto postawić sobie pytanie – jaki jest wpływ naszej firmy na gospodarkę, społeczeństwo czy środowisko. My takie pytanie zadajemy sobie już od dawna, w ramach strategii społecznej odpowiedzialności biznesu. Co więcej – mierzymy nasz wpływ i pokazujemy go co roku w raportach rocznych.

Od 3 lat przygotowujemy Raport Zintegrowany, łącząc finansowe i niefinansowe wskaźniki w jeden spójny dokument, który pokazuje, z jakich zasobów zewnętrznych korzystamy, jak wygląda nasz model biznesowy, jakie są rezultaty i efekty naszych działań.

Taki Raport to dobra okazja, żeby pokazać, że firma wypracowuje zysk nie tylko w krótszej, ale też dłużej perspektywie, poprzez strategiczne podejście do rozwoju. Przynosi korzyści nie tylko finansowe, ale także społeczne czy środowiskowe. Nie tylko dla firmy, ale dla wszystkich jej interesariuszy – klientów, pracowników, społeczeństwa czy partnerów biznesowych.

Tak rozumiany zysk wypracowuje się nie tylko dzięki konkurencyjności – wyróżniającej się ofercie i lepszej obsłudze, ale też dzięki współpracy z partnerami biznesowymi i społecznymi. Nasze usługi są podstawą dla rozwoju komunikacji i transformacji cyfrowej. Obsługujemy miliony klientów indywidulanych i biznesowych, zatrudniamy tysiące pracowników w całej Polsce i mamy tysiące dostawców. Firma taka jak nasza, musi być świadoma znaczącego wpływu społecznego, jaki może wywierać. Dlatego ważne jest, by zarządzanie nią maksymalizowało pozytywne oddziaływanie i minimalizowało negatywne. Tylko wtedy możemy powiedzieć, że firma prowadzi swój biznes w sposób zrównoważony i odpowiedzialny.

Zapraszamy Was do lektury naszego Raportu.

rysunek pokazujący nasz wpły społeczny na PKB, rynek pracy, inwestycje społeczne

Dane na 31.12.2018.

Udostępnij: Raport Zintegrowany Orange Polska 2018
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 13:19 28-06-2019
  To czytamy :) Super są Te Wasze infografiki :)
  Odpowiedz

;

Oferta

Firmy grupy Orange na szczytach rankingu TOP 200 Computerworld (5)

Piotr Domański

26 czerwca 2019

Firmy grupy Orange na szczytach rankingu TOP 200 Computerworld
5

Światło dzienne ujrzał  najnowszy ranking TOP 200 magazynu Computerworld. To prestiżowy Raport obrazujący dynamikę i kierunki rozwoju polskiego rynku ICT, w którym mocnym akcentem odznaczyły się firmy tworzące grupę Orange Polska. Trzy z nich osiągnęły bardzo dobre wyniki swoich kategoriach, pokazując jak ważna jest ich rola w transformacji cyfrowej polskich firm.

Orange Polska, podobnie jak w ubiegłym roku, jest największym na naszym rynku dostawcą usług telekomunikacyjnych, znacznie wyprzedzając kolejne spółki w zestawieniu. Integrated Solutions, integrator technologii Grupy jest w pierwszej trójce największych polskich integratorów. Jego rola jest szczególnie duża w dostarczaniu rozwiązań i usług IT dla branży transportowej, logistycznej, edukacyjnej, bankowej, także dla instytucji publicznych  i wielu innych dziedzin gospodarki. Od niedawna częścią grupy jest także firma BlueSoft, o czym pisaliśmy wcześniej w jednym z komunikatów prasowych. Zajęła ona wysoką pozycję wśród dostawców usług integracyjnych, z bardzo mocną dynamiką wzrostu – 198% rok do roku, w rankingu największych dostawców usług IT.
Usługi ICT stanowią dla grupy Orange jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się linii biznesowych. Jak pokazują wyniki Raportu Computerworld – dowodzi to trafności strategii Orange.One, w której usługi te są jednym z kluczowych czynników wzrostu, obok konwergencji i światłowodów.
Zainteresował Cie wpis? Jeśli chcesz otrzymywać informacje prasowe, zostaw nam swój adres e-mail
Napisz do Nas
Udostępnij: Firmy grupy Orange na szczytach rankingu TOP 200 Computerworld
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Tree. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  emitelek 16:27 26-06-2019
  Szkoda, że nie ma EmiTela (będącego swego czasu w GK), którego co prawda sprzedaliście za niezłą kasę, ale na pewno słupki poszły by wam teraz bardziej w górę ;)
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 22:39 26-06-2019
   EmiTel robił całkiem dobrą robotę. Ale cóż zrobić......ktoś to wszystko ogarnia i decyduje co mieć w swoim portfolio a co nie.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 09:01 27-06-2019
    Ktoś, kto to ogarnia (zresztą bardzo dobrze) widzi, gdzie przychody dynamicznie rosną, a gdzie nie i w stronę tego pierwszego kieruje swoją uwagę. Taka jest natura prowadzenia biznesu.
    Odpowiedz
    • komentarz
     emitelek 18:12 28-06-2019
     Piotr! Uważasz, że w EmiTelu przychody dynamiczne nie rosną??? Tak mi się wydaje, że nie było Cię jeszcze w GP, jak sprzedawano EmiTela... ;)
     Odpowiedz
     • komentarz
      Piotr Domański 18:27 28-06-2019
      Nie śmiałbym tak nawet pomyśleć, ani tym bardziej napisać! Szczególnie patrząc na świetny wynik operacyjny za 2018 roku i jego wzrost w porównaniu z 2017, za który należą się gratulacje Odnosiłem się do obecnej sytuacji, a nie decyzji podjętych w przeszłości ;-) Jeżeli zostałem źle zrozumiany to przepraszam.
      Odpowiedz

;

Oferta

Wakacje na 5 GB (32)

Kasia Barys

19 czerwca 2019

Wakacje na 5 GB
32

Ostatni szkolny dzwonek za nami, świadectwa odebrane, uczniowie i rodzice zaczynają wakacje. Hurrrraaaa…  I z tej okazji przygotowaliśmy specjalny prezent dla klientów Orange na kartę. Od dnia 19 do północy 23 czerwca 2019 r. każdy klient w Orange na kartę może włączyć darmowy pakiet 5 GB.  Po prostu wyślij  SMS-a o treści WAKACJE pod nr 80111. Oczywiście, numer abonenta musi mieć możliwość wykonywania połączeń wychodzących. Włączenie usługi nastąpi automatycznie.

Pakiet 5 GB jest darmowy i ważny do dnia 23.06 do godziny 23:59 lub do jego wcześniejszego wyczerpania. Z promocji można skorzystać tylko raz. Pakiet 5 GB mobilnego dostępu do Internetu i WAP wykorzystaj na wakacjach w Polsce. Regulamin znajdziecie tutaj.

Niedawno wystartowaliśmy też z kampanią „2x więcej internetu”. Podwoiliśmy bonus gigabajtów po każdym doładowaniu w Orange Free na kartę. Dodatkowe gigabajty z promocji „2x więcej internetu” przyznawane są automatycznie, bez potrzeby aktywacji i sumują się ze standardowym bonusem.

Efekt jest taki, że klientom Orange na kartę na pewno nie zabraknie w te wakacje internetu. Dzielcie się wspomnieniami, publikujcie zdjęcia ciekawych miejsc. Miłego i bezpiecznego wypoczynku!

Udostępnij: Wakacje na 5 GB
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Nick 13:16 19-06-2019
  Kiepska oferta tylko 5 dni na wykorzystanie, żeby chociaż na miesiąc to było. U konkurencji wakacje trwają trochę dłużej niż w Orange
  Odpowiedz
  • komentarz
   mike278 14:03 19-06-2019
   Czy kiepska? gorsze byłoby zero. A tak jest 5 giga na 4 dni. Za darmo lub koszt smsa nie sprawdzałem. Czy to dużo? Nie. Ale jest ot tak. Gorsza wydaje mi sie konstrukcja smsa z reklama tego pakietu. Wydaje się sugerować dosc wyraznie że trzeba doładować konto by dostać ten pakiet. A to już niefajne jest. I to bardzo niefajne.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Kasia Barys 14:31 19-06-2019
    Już wyjaśniam. Promocja jest dostępna dla Klientów, którzy mają możliwość wykonywania połączeń i wysyłania SMS-ów. Dlatego jeśli masz środki na koncie to skorzystasz. Jeśli natomiast jesteś w okresie kiedy możesz tylko połaczenia odbierać to tak musisz się najpierw doładować, żeby mieć aktywne wykonywanie połaczeń.
    Odpowiedz
    • komentarz
     mike278 17:07 19-06-2019
     Kasiu zbyt Cię szanuję by się sprzeczać z Tobą. Jednakże marketingowcy powinni być trochę bardziej dokładni w pisaniu "reklamowego smsa". Ja OSOBIŚCIE widzę sporą różnicę pomiędzy:"Doładuj konto i ciesz sie pakietem 5 GB w prezencie!Wyślij sms...... " itp a przykładowym sformułowaniem oddającym dokładnie regulamin: "Ciesz się pakietem 5 GB w prezencie od Orange. Wystarczy że masz aktywne połączenia wychodzące! Wysłij sms.... Jeśli nie, wystarczy że doładujesz konto.Polecamy doładowania/orange i tu mozna wspomniec o NASTEPNYM pakiecie 5 giga na 14 dni." lub coś podobnego. Moja wersja nie zawiera sugestii konieczności doładowania żeby skorzystać z pakietu. Mam po prostu "alergię" na niektóre sformułowania stosowane przez marketingowców. :)
     Odpowiedz
     • komentarz
      Pan Pikuś 18:45 19-06-2019
      @mike, no niestety ale masz sto procent racji. Na tym marketing zarabia pieniądze. A zaczęło się od "NIELIMITOWANYCH POŁĄCZEŃ DO WSZYSTKICH w SIECI"
      Odpowiedz
      • komentarz
       pablo_ck 10:59 20-06-2019
       Marketing rządzi się swoimi prawami, ale uwaga Mike278 jest jak najbardziej cenna :)
       Odpowiedz
       • komentarz
        Konri 09:47 23-06-2019
        Ale to zostawia negatywny wydźwięk dla całego Orange
        Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 10:16 25-06-2019
   Za darmo i nadal źle. Chyba trzeba pomyśleć by zacząć dopłacać za chęć korzystania z naszej oferty ;-)
   Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 10:22 25-06-2019
    Dobre :) Ja Was tak lubię że mogę odrobinkę dopłacić ;p ;p Piotrze macie jakąś alternatywę dotyczącą Zlotu Orange? Może jakaś nowa forma?
    Odpowiedz
   • komentarz
    mike278 13:49 25-06-2019
    Piotrze a mógłbyś mi wyjaśnić gdzie twierdzę że to źle? Oferta fajna. 5 giga za free. NATOMIAST treść smsa mi się nie podoba, bo na nim się skupiliśmy w dyskusji więc proszę o nieodwracanie kota ogonem. Oczekuję wyjaśnienia. Bo wziąłem to do siebie.
    Odpowiedz
    • komentarz
     emitelek 19:50 25-06-2019
     Piotr niestety chyba za szybko coś czyta między wierszami i przez to się gubi... Natomiast co do samej promocji - uważam ją za mało poważną...
     Odpowiedz
     • komentarz
      Piotr Domański 19:16 28-06-2019
      Nic między wierszami nie czytam, po prostu nie odnosiłem się do wpisu mike278, lecz autora wpisu nad nim.
      Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 19:10 28-06-2019
     Hej, mike278, przecież nie Twój wpis komentowałem lecz pana o nicku "Nick". W Twoim faktycznie nie było ani słowa, o tym, że to zła oferta, więc nawet nie pomyślałem, że mogłeś poczuć, że to wiadomość do Ciebie. Twoje uwagi, dotyczące treści pakietu oczywiście przekazałem dalej, bo się w pełni z nimi zgadzam. Pozdrawiam, Piotrek
     Odpowiedz
     • komentarz
      mike278 20:45 28-06-2019
      W takim razie przyjmij proszę moje przeprosiny. Odniosłem dziwnym trafem do siebie, jak się okazuje błędnie.
      Odpowiedz
  • komentarz
   Nick1 17:59 15-07-2019
   Wiesz ze te 5Gb to 1-2h i po nim wiec na co ci az 5dni?
   Odpowiedz
 • komentarz
  Piotr 14:53 19-06-2019
  A dla tych co od ponad 20 lat płacą abonament też jakaś paczka internetu na wakacje będzie czy muszę sobie kupić dodatkowo kartę ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 15:45 19-06-2019
  Fajna promocja, dobre parę dni. Wakacje dopiero się rozkręcają i może Orange jeszcze coś przygotuje :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Kamil | My-mobile.pl 16:34 19-06-2019
  Fajna sprawa! Ostatnio duze awanse mialo Orange w My mobile RANKING, tak trzymac ;o)
  Odpowiedz
 • komentarz
  ja 17:38 19-06-2019
  Pani Katarzyno? Czy jeśli aktywowany zostanie pakiet 23 czerwca to ważny on będzie przez kolejne 4 dni, czy tylko do 23 czerwca?
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 20:12 19-06-2019
   No właśnie czytając regulamin, wydaje mi się, że niestety 23 czerwca jest ostatnim dniem pakietu i nie ważne, kiedy został on aktywowany!... BARDZO dziwna promocja - dla mnie "bez smaku"...
   Odpowiedz
   • komentarz
    ja 22:30 19-06-2019
    Niestety też mi się tak wydaje ;(
    Odpowiedz
 • komentarz
  Prepaidowiec 01:30 20-06-2019
  Młodzieżowa reprezentacja Polski wygrała w piłkę kopaną z Włochami 1:0. Monsieur Fallacher prosimy o 3 GB za gole!!! ;o)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 10:16 25-06-2019
   Ale to nie ta reprezentacja ;-)
   Odpowiedz
 • komentarz
  User 12:59 20-06-2019
  Po wł. pakietu Internet zwolnił.
  Odpowiedz
 • komentarz
  tehmal 21:46 20-06-2019
  Lepiej napiszcie kiedy VoLTE dla Redmi Note 5 i Huawei P30 Pro...czemu na obydwu wywala konsultantowi że nie obsługiwany terminal czy coś takiego i nie może katywować na żadnym numerze...
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 10:14 25-06-2019
   W przypadku pierwszego producenta pracujemy, by możliwie szybko uruchomić ponownie usługę na tych urządzeniach. W przypadku drugiego - nadal czekamy na wersję oprogramowania, która nie będzie zawierać błędów.
   Odpowiedz
 • komentarz
  ps.piotr 23:03 22-06-2019
  Inna duża sieć daje po 10 GB na 30 dni przez 3 miesiące czyli 30 GB bez żadnych warunków i doładowań. Wystarczy wpisać kod . jaka sieć to sieć-promocje operatorów ... 5 GB ok ale na 5 dni to można kupić sobie za 5 zł w pakietach też będzie 5 dni ważne. Nie opłaca się
  Odpowiedz
  • komentarz
   miu 17:57 15-07-2019
   wiesz co. i tak nikt nie korzysta z mmsow bo poco zdjecie marnej jakosci chcesz wysylac?? to nie te czasy teraz mozesz duzo wiecej zdj wyslac majac pakiet internetowy
   Odpowiedz
 • komentarz
  nic 16:24 23-06-2019
  no, nic, nie włączył się pakiet, ani po sms-ie, ani po doładowaniu i kolejnym sms-ie. Tyle że po tym drugim sms-ie przyszło pouczenie,że z promocjii 5GB można skorzystać tylko raz... Widzą we mnie złodzieja, choć to oni na takich wyszli...
  Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 09:53 26-06-2019
  Nie narzekajcie dali za darmo zawsze cos dobre na kilka dni...Pomyslcie o pakiecie MMSY
  Odpowiedz
 • komentarz
  dom 08:04 28-06-2019
  Witam, kupiłem nowy starter w kwietniu i od razu włożył kartę w sim do telefonu, nie rejestrowałem numeru, ponieważ uznałem że nie potrzebuje dodatkowego numeru, teraz gdy chciałem zarejestrować kartę okazało się że nr został dezaktywacje, po kontakcie z BOK Pani konsultantka przywróciła nr, mam możliwość zarejestrować kartę do dziś, ale czy jest możliwość przywrócenia wszystkich środków plus bonusu na start 6GB, nr aktywował się bez rejestracji tak nie powinno być.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Astis 10:42 30-06-2019
  Nie wiedziałem, że wakacje rozpoczynają się 19 czerwca i kończą się 23.06 ?????
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej