;

Odpowiedzialny biznes

Raport zintegrowany Orange Polska nagrodzony (3)

Monika Kulik

20 października 2017

Raport zintegrowany Orange Polska nagrodzony
3

W tym roku po raz pierwszy przygotowaliśmy raport zintegrowany. Podsumowując rok 2016 pokazaliśmy w jednym dokumencie finansowe i niefinansowe aspekty naszej działalności.

Było to dla nas duże wyzwanie. Choć raporty społeczne przygotowujemy od ponad 10 lat, a finansowe od początku funkcjonowania firmy na giełdzie, połączenie informacji dotyczących wpływu społecznego i ekologicznego oraz danych ekonomicznych i finansowych wymagało od nas sporej pracy, zaangażowania  oraz zmiany sposobu opowiadania o firmie i jej działalności.

Tym bardziej cieszy nas fakt, że nasze starania zostały docenione przez polskie i międzynarodowe gremia finansowe i inwestorskie.

The Best Annual Report

Raport zintegrowany Orange Polska został nagrodzony w konkursie „The Best Annual Report 2016″, organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków.
To konkurs na najlepszy raport roczny o najwyższej wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów, a partnerem strategicznym konkursu jest Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Nasz raport otrzymał 3 miejsce w kategorii raportów zintegrowanych.

Finance for the Future Award

Raport Orange Polska znalazł się też w finale prestiżowego międzynarodowego konkursu „Finance for the Future Award 2017”, w kategorii promującej zintegrowane myślenie i raportowanie. Ideą konkursu jest promowanie najwyższych standardów raportowania finansowego w oparciu o ideę zrównoważonego rozwoju. Byliśmy jedynym reprezentantem z rynku Europy Środkowo – Wschodniej, który znalazł się w finale.

Raportowanie niefinansowe a zintegrowane.

Raportowanie danych niefinansowych, dotyczące wpływu firmy na środowisko, społeczeństwo, pracowników, dostawców czy respektowanie praw człowieka staje się coraz ważniejsze, a dla niektórych firm wręcz obowiązkowe. Od 2018 roku także dla firm w Polsce.

Raportowanie zintegrowane idzie krok dalej – pokazuje spójność i kompleksowość myślenia o firmie, jej modelu biznesowym i wpływie na otoczenie.

Raport Zintegrowany Orange Polska 2016 okładka

 

Udostępnij: Raport zintegrowany Orange Polska nagrodzony
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Truck. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 19:21 20-10-2017
  Gratulacje :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 20:01 20-10-2017
  Nie sądziłem że to powiem, ale sensowna rzecz z dużym pakietem przystępnej wiedzy.
  Odpowiedz
 • komentarz
  karolina 11:49 06-11-2017
  Jeżu kolczasty, w życiu nic nie wygrałam!!! :D dziękuję
  Odpowiedz

;

Oferta

Smartfony w Orange znów potaniały (7)

Wojtek Jabczyński

19 października 2017

Smartfony w Orange znów potaniały
7

Właściwie zastanawiam się jak zacząć, bo „tym razem – dla odmiany” znów chcę podrzucić Wam informację, że… Obniżamy ceny smartfonów. Ostatnio pisałem o tym pięć dni temu, a poprzednio – nie tak dawno – we wrześniu. Dla pełnego oglądu sytuacji dodam, że w międzyczasie, od 6 października jeszcze raz obniżaliśmy ceny smartfonów, o czym nie pisałem. Sami zobaczcie – są tam nie tylko Samsungi ale Motorole, (o których ciekawie pisał Piotr), Huawei i LG.

 

Te obniżki nadal obowiązują, a nam chyba cięcie cen weszło w krew, bo jak wspomniałem, ceny w dół wędrują po raz kolejny i pojawia się…

Szalona obniżka na Samsung Galaxy S8+

W wybranych ofertach dla klientów indywidualnych i biznesowych jest on teraz jeszcze tańszy – nawet o 500 zł. Zanim przejdę do szczegółów jeszcze istotna informacja. Tak na prawdę, w stosunku do cen sprzed wspomnianej wyżej obniżki z 6 października, S8+ jest dziś tańszy nawet o 871 zł. Już poprzednio bowiem obniżyliśmy jego cenę o 367 zł a dziś zaszaleliśmy za ponad 500. muszę więc dodać, że oferta jest dostępna do wyczerpania zapasów. Myślę, że to ważne, bo chociaż w magazynie mamy ich niemało, to cena jest na serio atrakcyjna i spodziewamy się, że zapas zostanie wyczerpany. Nie warto więc zwlekać.

Garść szczegółów

Z największej obniżki ucieszą się klienci indywidualni, którzy dzięki kolejnej obniżce będą mogli zostawić w swojej kieszeni aż 504 zł korzystając z oferty Orange Love. Całkiem spora kasa będzie do odłożenia w planach abonamentowych bez pakietu. Na przykład w planie Optymalny cena idzie w dół o 440 zł, a we Wzbogaconym o 412 zł. Nawet w najtańszym – Standardowym jest taniej o prawie 180 zł.

Dla poszczególnych planów z umową na 24 miesiące, opłaty wyglądają tak:

  • Standardowy (39,99 zł) – pierwsza włata: 769 zł / rata miesięczna: 108 zł
  • Optymalny (49,99 zł) – pierwsza włata: 199 zł / rata miesięczna: 108 zł
  • Wzbogacony (69,99 zł) – pierwsza włata: 99 zł / rata miesięczna: 95 zł

Przypomnę też, że biorąc – do posiadanego już pakietu Orange Love – dodatkowy numer z abonamentem w dowolnym Planie Komórkowym otrzymujecie rabat – 20 zł. Czyli przy wyborze planu Standardowego i uwzględnieniu rabatu za e-fakturę i terminową płatność oraz zgodę marketingową, co miesiąc kosztuje on tylko 19,99 zł. Podobnie będzie przy dobraniu dodatkowych kart SIM z abonamentem w planie Standardowym, w ramach oferty Duety i Rodzina. Każdy dodatkowy abonament będzie kosztował miesięcznie tylko 19,99 zł. Czyli podsumowując – zaoszczędzone na obniżce ceny Samsunga Galaxy S8+ 500 zł można z powodzeniem przeznaczyć na dwuletni abonament na kartę SIM dla dziecka czy kogoś bliskiego. Nawet zostanie parę złotych na pierwszą ratę za dodatkowego smartfona do tej karty. To dwa lata komórki za free.

Udostępnij: Smartfony w Orange znów potaniały
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 21:15 19-10-2017
  Obniżki cen urządzeń elektronicznych to normalna "sprawa"/ Co rusz wchodzą nowsze modele, więc te starsze trzeba "wysprzdać". Choć takim S8 to bym nie pogardził ;p
  Odpowiedz
  • komentarz
   mike278 08:18 20-10-2017
   A dla mnie faworytem z gatunku "bardzo want" ;) jest Huawei Mate 10 PRO. Choć potwierdzę obniżki zawsze na plus.
   Odpowiedz
  • komentarz
   Pan Pikuś 08:22 20-10-2017
   Podobnie jak i ja ;-) Tylko ten nieszczęsny czytnik linii. W wersji z plusem niemal nieużywalny. A bardzo chwalę sobie to rozwiązanie jeśli chodzi o odblokowanie telefonu.
   Odpowiedz
 • komentarz
  smerf51 09:23 20-10-2017
  Czy ten nowy Huawei mate wytrzyma 36 miesiecy??? Bo jest dużo korzystniej cenowo.....?????
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotrek Domański 11:24 20-10-2017
   Huawei to dobre, solidne telefony - sam jednego używam. Jeżeli pytasz, czy jego parametry będą dobre za 3 lata to trudno określić. Ale na ten moment są bardzo dobre.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Koolo 12:50 23-10-2017
  Czemu takie problemy z dostępnością galaxy A3 (2017 jak i poprzednie "roczniki") ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Orange Ekspert 13:16 26-10-2017
   Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Rzeczywiście w tym momencie ten model nie jest dostępny. Zachęcamy do sprawdzenia innych modeli Samsunga dostępnych w naszym sklepie https://oran.ge/2nKh8OL. W przypadku dodatkowych pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji :)
   Odpowiedz

;

Bezpieczeństwo

Wyłącz WiFi, wyciągnij z szafy kable? (7)

Michał Rosiak

19 października 2017

Wyłącz WiFi, wyciągnij z szafy kable?
7

Świat znowu zwariował, nie tylko bezpieczniacki. Przedwczoraj internet zalała fala informacji o podatności KRACK. Podatności wyjątkowej, bowiem nie dotyczącej konkretnych urządzeń, ale całego protokołu. Co to znaczy? Że – przynajmniej do momentu załatania – zagrożone są wszystkie urządzenia. Czy to znaczy, że WiFi to zło, trzeba wszystko wyłączyć i wyciągnąć z szafy dawno zapomniane kable?

Uważać na obcych w okolicy?

Jeden z moich kolegów z CERT Orange Polska twierdzi, że tak, ale potem dodaje, że on od zawsze uważał bezprzewodowy internet za wymysł szatana 😉 Ostrożności nigdy za wiele, ale warto pamiętać, że KRACK może zostać wykorzystany przeciwko ofierze jedynie w specyficznych okolicznościach. Głównym warunkiem jest obecność atakującego w zasięgu sieci Wi-Fi ofiary, a podsłuchany może zostać wyłącznie ruch nieszyfrowany protokołami wyższej warstwy. Dodatkowo – czy może bardziej przede wszystkim? – ewentualne wykorzystanie podatności nie pozwala na podejrzenie treści transmisji szyfrowanej (połączenie HTTPS, użycie tunelu VPN).

Co robić?

Producenci systemów operacyjnych załatają swoje systemy szybciej (Windows) lub hmmm, sami wiecie 😉 (Android), z urządzeniami też bywa różnie. Tymczasem tak naprawdę przestrzeganie tego, co nieprzerwanie zalecamy, czyli korzystanie z połączeń szyfrowanych (prefix https:// w adresie strony internetowej, logo kłódki lub zielone tło na pasku adresu) przynajmniej w przypadku przesyłania danych wrażliwych, znacząco ogranicza ryzyko. Jeśli mimo tego odczuwacie niepokój, przy transakcjach bankowych zawsze można podłączyć komputer kablem, bowiem podatność dotyczy wyłącznie WiFi.

A przede wszystkim – nie wpadajmy w manię prześladowczą.

Udostępnij: Wyłącz WiFi, wyciągnij z szafy kable?
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  mike278 09:57 19-10-2017
  Komputer tylko kablami (przez wifi na żadne ważne strony nie wchodzę) I dlaczego nie wpadać w manię prześladowczą? ;) Lepsza odrobina paranoi, niż jakiekolwiek kłopoty na kompie (keylogger, malware, ransomware, etc, etc.)
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 20:03 19-10-2017
   Ja korzystam tylko ze swojego WiFi - hasło mam takie że hej ;p Ponad 20 znaków, zapisane tylko na kartce papieru i schowane głęboko w szufladzie ;p Ponad to transfer który mam obecnie w swoim abonencie spokojnie wystarcza mi na "hulanie" po Internecie bez łączenia się z WiFi.
   Odpowiedz
   • komentarz
    mike278 20:10 19-10-2017
    Paweł, gram czasem w MMO a tam kabel czy wifi potrafi mieć znaczenie. :)
    Odpowiedz
    • komentarz
     MAURYCY 11:10 20-10-2017
     No tylko mając jedno stacjonarne pudło to sobie możesz kabel podpiąć. A jak masz w domu kilka laptopów, komórek, telewizorów i inne to chyba trzebaby być masochistą by to łączyć kablami :-D Ja osobiście uważam że ktoś jest mega paranoikiem jak się boi we własnym domu korzystać z własnej sieci wifi. Że ktoś podsłucha? Bez jaj. No chyba że ktoś jest dilerem dziecęcej pornografii to niech się martwi. I nie, nie wmówi mi nikt że kabel jest wygodniejszy. W sumie jak ktoś jest takim paranoikiem to po co mu komputer, internet itd. Niech wyjedzie na Grenlandię i sobie krzesiwem rozpala ognisko.
     Odpowiedz
 • komentarz
  Piotrekk85 11:50 19-10-2017
  Panie Michale, ostatnia Pana seria związana z szeroko pojętymi bezpieczeństwem w sieci jest dziwna. Z jednej strony Pan straszy, z drugiej proponuje rozwiązania - częściowo niezrozumiałe. Np. Sam blog nie jest szyfrowany po https, ale to też nie miejsce na dane wrażliwe. Podobnie strona główna ma wiele sprzeczności. Wchodząc przez adres główny orange.pl mamy przekierowania do https, ale jeśli przejdziemy do sekcji "Polecamy" dalej "Telefony" i wybierzemy A5 LED, przenosi nas na stronę bez certyfikatu http://www.orange.pl/portal/commerce/wizard_b2c?_requestid=7351 i w kolejnym kroku musimy podać dane wrażliwe bez certyfikatu. Przeciętny Kowalski może naprawdę być zdezorientowanym co robić. Wychodząc od stron Orange. Samo używaniem stron z certyfikatem nie zawsze daje bezpieczeństwo przy słabym zabezpieczeniu sieci WIFI. Temat cyberbezpieczeństwa jest ważny, warto o nim pisać, ale też warto spojrzeć z perspektywy "Kowalskiego" by przesłanie trafiającego do niego było czytelne.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Michał Rosiak 12:32 19-10-2017
   Przy złym zabezpieczeniu sieci WiFi to zupełnie inna sprawa. W kontekście tej konkretnej podatności - korzystanie z HTTPS, ew. VPNa uniemożliwi podsłuchanie treści transmisji. Moim głównym celem jest właśnie to, by było zarówno czytelnie, jak i efektywnie. Idealnie nie będzie - rozwiązaniem idealnym byłoby po prostu odłączenie się od internetu.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotrekk85 15:00 19-10-2017
    A w planach jest aktualizacja funboxów pod kątem ataku?
    Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej