Odpowiedzialny biznes

Raz na 2012 lat

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
02 stycznia 2012
Raz na 2012 lat

Co to jest Tango 2012? Jak wytłumaczyć żonie co to jest „spalony”? Dlaczego tak się spieszymy z autostradami, a trawa nie rośnie w Poznaniu? Kto to jest Szczęsny i czy rzeczywiście ma szczęście?  Wszyscy, czy tego chcemy czy nie, będziemy włączeni w ogólnonarodową dyskusję o piłkarskim święcie. Przeżyjmy je razem, w końcu Euro 2012 to impreza, która jak mówią ostrożni optymiści zdarza się w Polsce raz na 2012 lat.

My też już na początku stycznia mamy szereg pytań, ale też dużo odpowiedzi, czasem prostych, czasem kontrowersyjnych. Będziemy pytać, odpowiadać, snuć pomysły, rozważania, nie tylko o szansach białoczerwonych, ale też naszych rywali. Nie skupimy się jednak tylko na piłkarskiej kolorystyce, ale tym czego nie widać na „głównej scenie”. Napiszemy nie tylko o tym co Euro zrobi dla nas, ale też co my możemy zrobić dla Euro 2012, a okazji będzie sporo.

Tak się składa, że pracujemy w firmie, która jako jedyna jest Globalnym Sponsorem i  równocześnie Partnerem Technologicznym EURO 2012. Mamy więc o czym pisać i na naszym nowym blogu będziecie mogli o tym przeczytać. Jeśli macie pomysły to piszcie, chcemy tworzyć ten blog razem z Wami.

Załoga 2012


Odpowiedzialny biznes

Pozdrowienia z NYC i najlepsze życzenia na 2012 r.

Bartlomiej Roch Bartlomiej Roch
31 grudnia 2011
Pozdrowienia z NYC i najlepsze życzenia na 2012 r.

Witajcie po kilku miesiącach. Po odejściu z Grupy TP, jak może pamiętacie, rozpocząłem pracę w Instytucie Kultury Polskiej w Nowym Jorku. To był pracowity czas, ale nie mogłem nie odezwać się do Was na koniec roku. Naszego bloga nadal czytam regularnie i dzięki niemu wiem na bieżąco, co się w Grupie TP dzieje. A Wam jeszcze w starym roku chciałbym zdać relację co dzieje się tutaj…

Święta w Nowym Jorku to doświadczenie dość specyficzne, trwają praktycznie od zakończenia Halloween, które płynie przechodzi przez bardzo piękne Święto Dziękczynienia a dalej w Boże Narodzenie i Chanukę. Przystrojone choinki stoją więc wszędzie w towarzystwie siedmioramiennych menor, a skarpety na prezenty dla dzieci są nie tylko czerwone w złote gwiazdki, ale także granatowe w gwiazdy Dawida. Tuż przed świętami wszyscy oczywiście robią gremialnie zakupy i praktycznie nie da się spokojnie przejść Piątą Aleją, przy której mieści się moje biuro. Szczególnie teraz, gdy między Świętami a Nowym Rokiem do Nowego Jorku - miasta, które nie zasypia,  zjeżdżają turyści z całego świata. W budynku, w którym pracuję (Empire State Building) jest słynna platforma widokowa. Od kilku dni nie lada wyczynem jest dla nas dostanie się do biur. Kolejka chętnych do podziwiania panoramy miasta już od rana ciągnie się bowiem wokół całego budynku i jej końca nie widać :o). Podobno właściciel rocznie na sprzedaży "tego widoku” zarabia 60 milionów dolarów! Więcej niż na wynajmie powierzchni biurowej!

Turyści przyjeżdżają tu na zakupy (np. sklepy Apple są kompletnie oblężone), po to by zobaczyć NYC czy delektować się najbardziej wykwintnymi potrawami z jakiegokolwiek zakątku świata im się zamarzy. Na szczęście również po to, by odwiedzić świetne wystawy i muzea. W Guggenheim na przykład można zobaczyć spektakularną wystawę Maurizio Cattelan’a  „All”, w MoMA retrospektywę Willem’a de Kooning’a a w Whitney wystawę artystki urodzonej w Polsce Aleksandry Mir "The Seduction of Galileo Galilei". Dzięki internetowi możecie wirtualnie zobaczyć opisy tych wystaw z bogatym materiałem wizualnym.

Korzystając z okazji bycia ostatnim piszącym w 2011, życzę Wam wszystkiego najlepszego w 2012, szczególnie tego, na czym najbardziej Wam zależy! Czytajcie nas z równym zapałem co dotychczas, piszcie do nas, no i współtwórzcie  bloga razem z nami! Do usłyszenia już w Nowym Roku. Sam właśnie wybieram się na przedłużony weekend, bo 2 stycznia jest dniem wolnym w wielu amerykańskich firmach i instytucjach. Szkoda tyko, że nie ma tu śniegu…

A to tegoroczna kartka świąteczna naszego Instytutu z jak najlepszymi życzeniami! Zresztą o nim i generalnie o roli instytutów polskich za granicą napiszę Wam w oddzielnym wpisie już w 2012.


Odpowiedzialny biznes

Subiektywna lista rzecznika

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
31 grudnia 2011
Subiektywna lista rzecznika

Niedawno pisałem, że mijający rok stał pod znakiem konsolidacji na rynku, ale to oczywiście nie wszystko, co dało się zapamiętać. Było wiele spektakularnych wydarzeń, ale też tych mniejszych oraz ciekawostek. Oto mocno subiektywna i krótka lista rzeczy, które najbardziej utkwiły w głowie rzecznika Anno Domini 2011. Wreszcie dowiedzieliśmy się, co ma i w co dokładnie gra na rynku telekomunikacyjnym Zygmunt Solorz-Żak. Premier zdecydował, że w nowym roku będzie nowy szef UKE. W mało spektakularny sposób, ale jednak Era zmieniła się w T-Mobile. Odszedł Steve Jobs - wielki wizjoner rynku i twórca potęgi Apple. Tajemnicze kody Orange bezspornie najlepszą promocją roku, a Serce i Rozum zdominowały reklamę. Pojawiło się LTE versus marketingowa ściema roku, czyli 4G w Play`u. Smartphone`y sprzedają się jak ciepłe bułeczki i to na pewno nie koniec. Orange promocyjnie wydłużyło ważność konta w prepaid do 2 lat. Na koniec ogromna awaria BlackBerry, która spowodowała spadek o kilkadziesiąt procent liczby wypadków w Zjednoczonych Emiratach Arabskich :-) Jeśli ktoś z Was jest chętny, to proszę napiszcie swoje typy. Po weekendzie, najciekawszy moim zdaniem komentarz, nagrodzę zestawem gadżetów z zaczarowanej szafy rzecznika. Pomyślności w Nowym Roku!

Scroll to Top