;

Odpowiedzialny biznes

Rejestracja prepaid w Orange teraz przez serwis transakcyjny banku (0)

Wojtek Jabczyński

10 listopada 2016

Rejestracja prepaid w Orange teraz przez serwis transakcyjny banku
0

Poszerzając sieć punktów, w których możecie zarejestrować numer na kartę, jednocześnie mocno pracowaliśmy nad tym by umożliwić rejestrację bez wychodzenia z domu. O tym, że zależało Wam na tym, wiem także z bloga. Mieliśmy jednak do pokonania kilka istotnych barier. Udało się i od dzisiaj Orange we współpracy z BlueMedia rozpoczął proces rejestracji prepaid online za pośrednictwem systemu transakcyjnego Banku Millennium. To pierwsze rozwiązanie, w którym możecie zarejestrować kartę prepaid bez wychodzenia z domu – w całości online. To bank dokonuje procedury weryfikacji danych na podstawie informacji posiadanych w swoich systemach.

0efc64e6ba2755e94858d7bbba32bf9bea4

By złożyć wniosek w serwisie transakcyjnym Millenium należy zalogować się, następnie wybrać zakładkę „bankowość mobilna” oraz „zarejestruj numer na kartę”. W kolejnym etapie podajcie numer telefonu oraz numer seryjny karty SIM. Ten drugi możecie znaleźć na karcie SIM, na opakowaniu lub sprawdzić wysyłając bezpłatny SMS o treści „numer” na numer 80190. W odpowiedzi otrzymacie wiadomość z informacją czy numer jest zarejestrowany, jaki macie numer telefonu oraz właśnie numer seryjny karty SIM. Gdy już podacie te dane system bankowy uzupełnia dane o imię, nazwisko oraz nr PESEL, a Wy akceptujecie. Później, czego już  nie widzicie, specjalnym, bezpiecznym łączem Bank Millenium przesyła dane do nas. O tym, ze numer został zarejestrowany, informujemy poprzez SMS. O wdrożeniach usługi rejestracji online w kolejnych bankach będziemy informować na bieżąco.

Przy okazji możecie doładować swoje konto, opowiadam o tym w tym filmie.

Udostępnij: Rejestracja prepaid w Orange teraz przez serwis transakcyjny banku
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

;

Odpowiedzialny biznes

112, 997 i trzy dziewiątki, czyli gdzie dzwoniliśmy po pomoc w długi weekend (0)

Piotr Domański

9 listopada 2016

112, 997 i trzy dziewiątki, czyli gdzie dzwoniliśmy po pomoc w długi weekend
0

Pamiętam czasy, gdy każdy dzieciak, potrafił wyrecytować numery na pogotowie, policję i straż pożarną, a w przedszkolach i szkołach wisiały one w dobrze widocznych miejscach. Później wprowadzono jeden zbiorczy numer 112, choć pozostałe zostały w obiegu. Ze wszystkich korzystamy, choć w różnym stopniu. Co ciekawe, gdy wybieramy numer 112 łączymy się z jednym z 17 Centrum Powiadamiania Ratunkowego (CPR), a gdy 999, 998, 997 do jednej z 856 lokalizacji – komend policji, dyspozytorni pogotowia czy remiz strażackich. Do wszystkich Centrów Powiadamiania Ratunkowego dodzwonicie się wyłącznie dzięki sieci Orange Polska, bo jesteśmy jedynym operatorem, który ma bezpośrednie łącza do wszystkich CPR w Polsce. Nasze łącza docierają bezpośrednio do ponad 99% pozostałych miejsc, w których odbiera się połączenia alarmowe. Dokładnie rzecz ujmując docieramy do 848 z pośród 856. W gruncie rzeczy do tych ośmiu sygnał biegnie również przez naszą sieć, bo jak pewnie wiecie – jesteśmy operatorem dla innych operatorów 😉

Zastanawialiście się kiedyś ile takich rozmów wykonywanych jest w ciągu dnia? Ile minut trwają i na jakie numery dzwonimy?

W ciągu siedmiu dni zawierających ostatni długi weekend, między 27 października, a 2 listopada Polacy wykonali w sumie 650 243 telefonów alarmowych, trwających łącznie 41166972 sekund, a w przeliczeniu ponad 11 tys. godzin, co daje średnio około minuty na jedno połączenie (dokładnie 63 sekundy). Dotyczy to przeważającej większości wykonywanych połączeń – jak wspomniałem w przypadku 8 na ponad 800 lokalizacji nie mamy pełnych danych. Owe 63 sekundy to wystarczająco dużo by powiedzieć co się wydarzyło, komu, gdzie, czy istnieje zagrożenie życia, podać swoje imię i nazwisko, a także odpowiedzieć na ewentualne pytania i grzecznie poczekać, na zakończenie rozmowy przez dyspozytora.

Przyzwyczajenie – druga natura, także gdy prosimy o pomoc

Chociaż numer 112 jest obecnie najmocniej promowany, pozostałe wcale nie wychodzą z użycia. Między 27 października a 2 listopada najczęściej dzwoniliśmy właśnie na ten numer – w 60 proc. sytuacji. Za pozostałe 40% połączeń odpowiadały trzy numery, które towarzyszą nam już od wielu lat – w 22 proc. przypadków dzwoniliśmy na policję (997), w 14 proc. na pogotowie (999), a najrzadziej do straży pożarnej (998) – jedynie w 4%. O ile bez względu na porę dnia najchętniej korzystaliśmy z numeru 112, a 998 wybieraliśmy najrzadziej, to ciekawą zależność można zaobserwować w przypadku 999 i 997. W ciągu dnia dzwoniliśmy prawie dwukrotnie częściej na numer 999 ale w nocy wartości te się praktycznie wyrównywały. Dlaczego? Mnie nie pytajcie 😉

Co ciekawe, chociaż połączenia na 112 stanowiły 60 proc. wszystkich połączeń, to stanowiły tylko 48 proc. czasu połączeń, co oznacza, że statystycznie rozmawiamy dzwoniąc na ten numer krócej, niż na pozostałe numery. Dodam tylko, że najdłużej rozmawiamy z numerem 999 – ponad 93 sekundy, czyli półtorej minuty, a najkrócej, gdy dzwonimy na 998 – 43 sekundy. Różnica ta wynika z dwóch czynników. Pierwszy jest od nas i Was niezależny. W niektórych lokalizacjach numery trafiają na różnego rodzaju centralne, są kolejkowane i połączenia trwają przez to dłużej. Na drugą niestety mamy wpływ. Okazuje się bowiem, że duża część połączeń wykonana jest bez potrzeby – niektórzy bowiem wpadają na pomysł, by przetestować działanie telefonu dzwoniąc na 112. Inni odczuwają niezwykłą potrzebę, by zadzwonić na ten numer w ramach „przedniego” dowcipu. Oczywiście natychmiast się rozłączając, co przekłada się na długość połączeń.

Najczęściej wybierane numery alarmowe, informacja z jakich numerów były one wykonywane, średni czas wykonywania połączeń i łączna wartość połączeń

Najwięcej telefonów w ciągu dnia, martwa godzina o 3 w nocy

Telefony komórkowe są powszechnie dostępne – widać to także po statystyce połączeń alarmowych. W okresie, który cały czas analizujemy, 71 proc. z nich wykonywaliśmy właśnie z urządzeń mobilnych. W ciągu „długiego weekendu” i dni w około niego najczęściej dzwoniliśmy w ciągu dnia. Najmniej w nocy, między godzinami 2 i 5 rano. Wyjątkiem był 30 października – niedziela, gdy liczba połączeń alarmowych o  godzinie 2 w nocy niespodziewanie wzrosła. Zakładam, że chodziło o wypadki drogowe, bo najbardziej od normy „odstawała” liczba połączeń na 999 i 112. Ale oczywiście to moje własne przypuszczenia;-)

Najwięcej połączeń na numery alarmowe wykonywaliśmy 28 i 29.10 – w sobotę, oraz 31.10, czyli w poniedziałek. Pierwszego z tych dni było ich 100028, a drugiego 101924. Najmniej wydzwoniliśmy 1 listopada – jedynie 75458 razy. Jak można się domyśleć, czas połączeń również odpowiednio się zmieniał. 28 października wydzwoniliśmy w sumie 103796,7 minut, a 29 października 110876,2 minut. Z kolei 1 listopada było to „zaledwie” 82709,55 minut.

Sięgnąłem także do annałów historii i sprawdziłem, którego dnia tego roku wykonaliśmy najwięcej połączeń na numery alarmowe. Jako, że wiecie już jak prezentują się te dane dla dni wolnych i świąt, tylko po krótce opiszę ów ekstremalny przypadek. W tym roku rekord został pobity 26 czerwca, gdy wykonano 124247 połączeń trwających łącznie 139523,4 minut. Ruch był o ponad 20 proc. większy niż dotychczasowa średnia dla tego roku. Złożyło się na to wiele czynników – po pierwsze tego dnia przetoczyła się nad Polską fala burz i wichur. Po drugie trwało Euro 2016, Polska drużyna grała świetnie, a Polskie miasta szły spać później niż zwykle ;-).

Rozkład połączeń alarmowych 26.06.2016

Technologiczny aspekt numerów alarmowych

Tak jak pisałem, do wszystkich Centrów Powiadamiania Ratunkowego możecie się dodzwonić wyłącznie poprzez sieć Orange Polska, oczywiście na którymś z etapów połączenia. To, jak biegnie sygnał zależy od tego gdzie jesteście, a dokładnie – w pobliżu której centrali się znajdujecie. Jeżeli łączycie się z tą samą centralą, z którą połączony jest CPR, sprawa jest prosta – sygnał biegnie od Was, przez centralę do CPR. Gdy łączycie się z centralą, która nie jest połączona bezpośrednio z CPR sygnał biegnie przez centrale tranzytowe, a następnie trafia do centrali połączonej z CPR. Co bardzo ważne łącza między centralną tranzytową, a centralą obsługującą CPR są zdublowane. W normalnej sytuacji ruch jest dzielony po równo na każde z nich. Gdyby doszło do awarii jednego z nich, drugie łącze może przejąć cały ruch. W przypadku awarii lub zniszczenia (na przykład w wyniki klęski żywiołowej) jednego z CPR sygnał zostanie automatycznie przekierowany do kolejnego.

Wiem, że tym razem nie było wiele o technologii, ale sądzę, że dane, które dla Was znaleźliśmy są na tyle ciekawe, że nam wybaczycie. A tekst jest dedykowany pablo_ck, naszemu blogowemu ratownikowi 😉

Udostępnij: 112, 997 i trzy dziewiątki, czyli gdzie dzwoniliśmy po pomoc w długi weekend
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

;

Innowacje

Sztuczna inteligencja w Orange (1)

Marta Krajewska

9 listopada 2016

Sztuczna inteligencja w Orange
1

Pogawędka z botem na firmowym messengerze, partia szachów z komputerem, diagnostyka medyczna, a nawet robot opiekujący się seniorami – sztuczna inteligencja stopniowo wkracza do naszego życia. Uczące się maszyny wiedzą o nas coraz więcej, rozumieją nasze zachowania i coraz lepiej potrafią się z nami komunikować. Jak to zmienia nasze codziennie życie? Czy nadal mamy kontrolę, czy stajemy sie zależni od coraz lepiej znających nas maszyn? Czy w przyszłości czeka nas bunt robotów?

Jak twierdzi ekspert dr Aleksandra Przegalińska (doktoryzowała się w dziedzinie filozofii sztucznej inteligencji) pracująca dla MIT Boston, obecnie prace nad sztuczną inteligencją idą w kierunku humanoidalnym i rewolucji robotów, jaką znamy choćby z filmu „Ja, Robot” raczej nie zobaczymy w rzeczywistości.

Jednak uczące się maszyny to obecnie silny trend w naszym życiu, wykorzystywany także w marketingu i obsłudze klienta. Na fejsbukowym fanpage Orange możecie porozmawiać z botem, który uczy się i z każdą rozmową wie coraz więcej i może udzielić dokładniejszej informacji.

Na rynku pojawiają się także fimy oferujące algorytmy, które zbierają dane o klientach, uczą się ich zachowań i komunikacji z nimi. Wiedzą, że zimą jeździmy na narty do Czech, w weekendy przeglądamy sklepy on-line w poszukiwaniu komiksów, a w czwartki zamawiamy pizzę z dowozem do domu, wzruszają nas filmiki z kotami i nie oprzemy się promocji -25% na buty.

Jak to wszystko zmienia nasze życie? Odpowiedzi na to pytanie szukali uczestnicy Digital MeetUp, wydarzenia cyklicznie organizowanego w Orange Polska. Wsród prelegentów była m.in. wspomiania światowej klasy ekspertka Aleksandra Przegalińska. Zobaczcie, co nam powiedzieli.

 

 

Udostępnij: Sztuczna inteligencja w Orange
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

  • komentarz
    N.Douger 14:48 03-08-2018
    "Klienci Orange, których numery kończą się na 82, są pierwszymi, którzy podczas próby połączenia się z centrum obsługi klienta, będą mogli zamienić kilka słów z botem o imieniu Max." Na nieszczęście, akurat mam numer kończący się na 82. Dziś miałem wyjaśnić pewną sprawę. Bez względu na który numer Orange dzwoniłem zawsze trafiałem na tego Maxa. Jestem po prostu wkurzony. Nie ma sposobu załatwić moją sprawę. Ten Max nie może czegoś tam zrobić - odsyła do doradcy. Ale z doradcą można połączyć się też tylko przez tego durnego Maxa. I też nie łączy.
    Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej