;

Urządzenia

Rozpoczęliśmy przedsprzedaż nowych iPhone`ów (11)

Wojtek Jabczyński

19 października 2020

Rozpoczęliśmy przedsprzedaż nowych iPhone`ów
11

Dziękuję, że byliście cierpliwi. Właśnie wystartowaliśmy z przedsprzedażą iPhone`a 12 i iPhone`a 12 Pro. Dostawy zamówionych smartfonów przygotowaliśmy w ten sposób, abyście dostali je w piątek 23 października. Tego samego dnia ruszy regularna sprzedaż. Na obydwu modelach będziecie mogli korzystać z #hello5G.

Mamy pełną ofertę smartfonów

Szczegóły naszej oferty znajdziecie na specjalnie przygotowanej stronie. Nowe iPhone`y będą dostępne na raty zarówno w naszych ofertach abonamentowych, jak i kupując sam telefon. Z oferty mogą skorzystać klienci indywidualni oraz biznesowi.

Co wyróżnia iPhone`y 12?

Pewnie zastanawiacie się czym różni się seria 12 od poprzednich modeli? Mój kolega Karol Owczarek, na co dzień zajmujący się smartfonami, napisał ciekawy materiał, w którym dokładnie porównuje modele. Mocno polecam. Od siebie dodam, że niebieski jest piękny i mocno kusi rzecznika!!!

Udostępnij: Rozpoczęliśmy przedsprzedaż nowych iPhone`ów
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Plane. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  JarKenMVP 21:09 19-10-2020
  Oj ten niegrzecznik to jest rozpieszczamy nowinkami. No ale co zrobić taką praca. ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Wojciech Jabczyński 07:55 20-10-2020
   Cześć Jarek. W ręku jeszcze nowego iPhone`a nie miałem :(
   Odpowiedz
 • komentarz
  JarKenMVP 21:20 19-10-2020
  Przeczytałem opisy poszczególnych modeli, spoko robota, zarzut taki jak zawsze: Apple udaje, że coś powiedziało, recenzenci udają, że coś wiedzą. Dopiero po tym jak dostaną w łapki nowe IP będą w stanie powiedzieć ile np mają ramu. Chińczycy robią to inaczej: my zbudować smartfon, 6,5 cała bez ramek, 4K, 12GB ram,256gb pamięci, 68,Mpix aparat i 6000mah , wy kupować 300 dolarów. ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Wojciech Jabczyński 07:56 20-10-2020
   Jarek obydwoje wiemy, że to mistrzowie marketingu hahaha
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 22:01 19-10-2020
  Gdyby nie te ceny to.....pewnie też bym swoje serce oddał iPhonowi.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Wojciech Jabczyński 07:57 20-10-2020
   Ciekawe, czy gdyby były tańsze tak wiele osób by do nich wzdychało?
   Odpowiedz
   • komentarz
    ziemowy 13:24 20-10-2020
    Apple już przestało pozycjonować się tylko w segmencie premium. iPhone SE2 to cena 2k PLN. Czyli jak najbardziej średnia półką. za 500 zł więcej jest Xr który wygląda już nowoczesnie i nie ma tych wielkich ramek. Kolejne 500 zł wydane i mamy zeszłorocznego iPhone 11. Ja swojej partnerce kupiłem SE2 bo nie potrzebowała nowych bajerów. Telefon miał działać i nie kosztować miliona monet.
    Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 21:53 20-10-2020
    Myślę że tak, gdyby iPhone były tańsze, tak ok 25% to myślę że wiele osób decydowałoby się na wybór jabłuszka.
    Odpowiedz
 • komentarz
  Piotrek 19:51 23-10-2020
  Kiedy rusza sprzedaż regularna? W powyższym artykule jest wzmianka o dniu dzisiejszym ale w sklepie online widnieją jako chwilowo niedostępne
  Odpowiedz
 • komentarz
  Piotrek 11:12 26-10-2020
  Kiedy ruszacie ze sprzedażą regularną iPhone 12 Pro? Na stronie sklepu modele dalej widnieją jako chwilowo niedostępne
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 19:19 28-10-2020
   Spokojnie ;p
   Odpowiedz

;

Zielony Operator

Przynieście nam niepotrzebny telefon, razem zadbamy o środowisko. Rozmowa z prezesem Julienem Ducarroz (2)

Wojtek Jabczyński

19 października 2020

Przynieście nam niepotrzebny telefon, razem zadbamy o środowisko. Rozmowa z prezesem Julienem Ducarroz
2

Dzisiaj ruszyliśmy z kampanią promującą drugie życie telefonów komórkowych i uruchomiliśmy portal www.orange.pl/razemdlaplanety, gdzie możecie znaleźć praktyczne wskazówki, jak korzystać z technologii w sposób bardziej przyjazny środowisku.

Poszukajcie proszę w domu niepotrzebnych telefonów, zajrzyjcie głęboko do szuflad i przyjdźcie do salonów Orange. Zużyte, niedziałające telefony zostawcie w pojemniku – przekażemy je do recyklingu. Sprawne, starsze modele smartfonów odkupimy od Was. Szczegóły, dlaczego warto skorzystać znajdziecie tutaj.

Pierwsza wideo rozmowa z prezesem Orange

Dlaczego chcemy być zielonym operatorem? Co już zrobiliśmy i skąd pomysł na kampanię dowiecie się z rozmowy z naszym prezesem Julienem Ducarroz. To pierwszy wideo wywiad, który zamieszczamy na blogu i na pewno nie ostatni. Szef Orange Polska będzie gościł u nas częściej.

Eko-piątki warto śledzić!

Przy okazji przypominam i zachęcam do śledzenia eko-piątków, które wystartowały na blogu w październiku. Co tydzień moja koleżanka ekspertka Hania Jaworska-Orthwein przybliża Wam kwestie ochrony środowiska. Z pierwszych trzech postów dowiecie się dlaczego firmy powinny dbać o naszą planetę, co to jest neutralność klimatyczna i gospodarka obiegu zamkniętego. Oczywiście zawsze z wątkami nawiązującymi do Orange.

Telefon, który może żyć dłużej

Na koniec krótko o kampanii, która właśnie wystartowała. W telewizji i Internecie przez kilka tygodni będziecie widzieć film, który opowiada telefonie-zabawce, który najpierw cieszy, a potem przestaje być potrzebny. Pomysł powstał w agencji Publicis France, produkcją zajął się Orange Global, postprodukcją Orka i Lunapark, a Initiative Media zadbał o zakup mediów.

Udostępnij: Przynieście nam niepotrzebny telefon, razem zadbamy o środowisko. Rozmowa z prezesem Julienem Ducarroz
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Truck. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Kuba 16:48 19-10-2020
  Prosimy o pakiety pandemiczne Neta dla każdego. Niech powróci akcja "zostań w domu" z orange.
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 21:59 19-10-2020
   A ja poproszę o iPhona 11 Pro którego chce wygrać w konkursie Wakacje z Orange ;) Jak koncert życzeń to koncert życzeń ;) Teraz na poważnie, myślę że jeśli rząd wprowadzi locdown to Orange będzie pierwszym operatorem który nie zapomni o swoich klientach.
   Odpowiedz

;

Zielony Operator

Dajmy drugie życie telefonom. To dziecinnie proste! (10)

Hania Jaworska-Orthwein

16 października 2020

Dajmy drugie życie telefonom. To dziecinnie proste!
10

Do produkcji telefonu o wadze ok. 120 gram potrzeba aż 70 kg surowców, w tym m.in. plastiku, miedzi i szkła. Warto zdawać sobie z tego sprawę, kiedy Wasz stary smartfon ląduje bezużyteczny w szufladzie. Jedną z recept na taką rzeczywistość jest korzystanie z dobrodziejstw gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ).

Jej istotą jest racjonalne wykorzystywanie zasobów naturalnych i ograniczenie negatywnego oddziaływania na środowisko wytwarzanych produktów. Najprościej ujmując koncepcja GOZ zakłada przejście od modelu gospodarki „produkcja – użycie – wyrzucenie” do racjonalnego modelu cyrkularnego, w którym zminimalizowana zostaje ilość powstających odpadów, a te których nie da się uniknąć, wracają przetworzone do obiegu. GOZ zakłada zmianę w podejściu do wytwarzanego produktu w całym cyklu życia: od projektowania poprzez odzyskiwanie, naprawianie, aż po recykling.

Strategia gospodarcza, na którą stawia UE

Taka zmiana podejścia pozwala na wydłużenie cyklu życia produktów, ograniczenie zużycia surowców oraz zminimalizowanie ilości powstających odpadów. Redukuje ponadto wykorzystanie energii i emisję dwutlenku węgla. To ważny krok na drodze ku neutralności klimatycznej.

Pod koniec 2019 roku przyjęto “Europejski Zielony Ład” zakładając, że do 2050 roku gospodarka wspólnoty ma być neutralna dla klimatu. Aby to osiągnąć musi stać się cyrkularna, konkurencyjna i innowacyjna. Komisja Europejska przyjęła nową strategię przemysłową i wpisujący się w nią nowy plan działania na rzecz GOZ.

4 x R – reuse, refurbish, repair, recycle

Surowce do produkcji Waszych urządzeń przebywają długą drogę. Okrążają Ziemię 4 razy – zanim telefon jako produkt końcowy trafi do naszych rąk. Smartfony są produktem tzw. liniowego modelu ekonomicznego: od wydobycia surowców potrzebnych do ich produkcji, przez krótki okres użytkowania, aż po kres ich życia w szufladach lub na wysypiskach śmieci. Faza produkcji ma największy wpływ na środowisko – 75% wpływu powstaje na tym etapie, pozostałe 25 % jest związane z codziennym użytkowaniem smartfonu przekładającym się na zużycie przez niego energii.

Średnio co dwa, trzy lata wymieniamy telefony na nowe. Aż 38% badanych Polaków twierdzi, że ma nieużywany telefon, który kurzy się w szufladzie. Wiele z urządzeń jest sprawnych i zalega, starzejąc się i tracąc na wartości. Część użytkowników nie przekazuje zużytych telefonów do recyklingu i pozbywa się ich wyrzucając do zwykłego kosza. To marnowanie surowców, energii oraz zagrożenie dla zdrowia i środowiska. Szacuje się, że w polskich domach możemy przechowywać ponad 4 miliony zużytych telefonów komórkowych!

Odzyskiwanie i recykling telefonów komórkowych w Orange

W Orange na każdym kroku – od eko-projektowania poprzez ponowne użycie, odnowę, naprawę, i recykling – chcemy włączać zasady gospodarki obiegu zamkniętego w nasze procesy, aby wydłużać żywotność produktów i ograniczać odpady.

Recykling, czy odsprzedaż nieużywanego smartfonu mogą w znacznym stopniu przyczynić się do zachowania zasobów planety. W Grupie Orange udało się zebrać z rynku przez 10 ostatnich lat ponad 15 milionów urządzeń we wszystkich krajach, w których jesteśmy obecni. Ale mamy ambicję na więcej – do roku 2025 Grupa planuje odzyskać z rynku 30% używanych telefonów.

Zachęcamy Was do działania – sprawdźcie w swoich szufladach, czy nie zalegają w nich stare, nieużywane telefony. Zepsute możecie przynieść do dowolnego z naszych salonów i zostawić w specjalnym pojemniku. Przekażemy je naszemu partnerowi do recyklingu, co przyczyni się do ochrony zasobów naturalnych ziemi. A jeśli macie całkiem sprawny, starszy model smartfonu zachęcamy do skorzystania z oferty odkupu używanych smartfonów, dostępnej w każdym z naszych salonów.

Dajmy drugie życie smartfonom

Najwyższa pora zmienić nawyki i zadbać o właściwe postępowanie z telefonem komórkowym, aby służył nam, jak najdłużej, a kiedy już się całkiem zużyje zapewnić mu odpowiedzialny recykling. Dajmy drugie życie telefonom. Ten niewielki gest, który nie wymaga od nas dużego wysiłku, ma znaczenie dla ochrony środowiska i klimatu.

Udostępnij: Dajmy drugie życie telefonom. To dziecinnie proste!
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Miszelin 00:44 19-10-2020
  Jestem za recyklingiem ale jestem też za produkcją wartościowych produktów a nie elektrozłomu. Nie ma złotego środka. Bo tego nie chcą producenci.
  Odpowiedz
  • komentarz
   JarKenMVP 21:05 19-10-2020
   A producenci powiedzą, to konsumenci. I tak się kręci.
   Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 19:16 28-10-2020
    Samo życie.
    Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 21:53 19-10-2020
  Fajny projekt, chociaż mam zasadę ze fajnie jak w domu w szufladzie leży drugi, sprawny zapasowy telefon.
  Odpowiedz
 • komentarz
  emitelek 15:49 21-10-2020
  Pani Hanno! Drugie życie owszem - jestem za! Ale... Mając od was starszy telefon, nie mogę go przekazać innym osobom np. starszym z rodziny do użytkowania, bo mają numer w innej sieci, a wasze aparaty mają nieszczęsnego simlocka!!! - A jego odblokowanie u was to jedynie 77zł!!! ŚMIECH na sali!!! O czym tu gadać/pisać??? Za 77zł +/- kupuję im nowy telefon na wolnym rynku, a wasze telefony w całkiem dobrym stanie, które mogłyby jeszcze popracować, dalej leżą w szufladzie i czekają na lepsze czasy, aż ktoś z orange pomyśli nad darmową usługą zdejmowania tej "smyczy"...
  Odpowiedz
  • komentarz
   Wojciech Jabczyński 09:07 23-10-2020
   Od kilku lat telefony kupione w Orange nie mają simlocka. Pozdrawiam
   Odpowiedz
   • komentarz
    emitelek 15:22 24-10-2020
    Od kilku owszem, ale ja mam starsze, które są w idealnym stanie - nawet baterie jeszcze trzymają :) Kwestia, żeby w nich ściągnąć blokadę za darmo, a nie za 77zł! :/
    Odpowiedz
 • komentarz
  Maury 19:36 21-10-2020
  W Poznaniu już dawno jest takie miejsce gdzie można dać TELEFONOM i innym przedmiotom DRUGIE ŻYCIE. SKLEP WIELORYB - super miejsce z ideą ! szukajcie na ulicy Półwiejskiej w Poznaniu, lub na www. sklepwieloryb.pl
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 14:00 22-10-2020
   Do Poznania mam daleko... ;) A gdzie w Krakowie coś jest takiego? :/
   Odpowiedz
   • komentarz
    emitelek 16:37 22-10-2020
    Tak z ciekawości sprawdziłem "rybę" - to taki zwykły komis, a już myślałem, że coś lepszego... :(
    Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej