Odpowiedzialny biznes

Samotny rejs dookoła świata

Ryszard Kaminski Ryszard Kaminski
27 grudnia 2012
Samotny rejs dookoła świata

Większość z nas wraca ze świątecznych wyjazdów lub korzysta teraz z urlopu. Tymczasem Roman Paszke wypłynął właśnie w samotny rejs dookoła świata. Wprost z pokładu katamaranu Gemini 3 będzie go opisywał na specjalnym blogu, który widzicie już na naszej platformie. Będziecie tu mogli na bieżąco śledzić przebieg rejsu i od samego kapitana Paszke dowiadywać się z jakimi przygodami musiał się zmagać. Na blogu pojawiać się będą też wpisy sygnowane „Redakcja”, w których będziemy opisywać różne ciekawostki związane z tą niesamowitą wyprawą.

5ce71496c1ca67691175d91715b23d8bc4b

My w Orange Polska przede wszystkim trzymamy kcuki za sukces misji, a jako partner technologiczny rejsu wyposażyliśmy Gemini 3 w dwie anteny satelitarne Inmarsat Fleetbroadband Sailor 500 i 250, instalacje zasilające do urządzeń komunikacyjnych, panele słoneczne będące dodatkowym źródłem energii oraz system zasilania sytememów komunikacji i łączności Mastervolt.

Zapewniliśmy też satelitene połączenia głosowe i transmisję danych oraz routing pogodowy, czyli stałe przekazywanie danych meteorologicznych, ich analizę, konsultacje i 24-godzinne wsparcie. Kapitanie, mamy nadzieję, że dzięki temu nie tylko bezpieczniej uda Ci siędotrzeć do mety, ale również osiągniesz swój cel i pobijesz rekord świata w samotnej żegludze wokółziemskiej ze wschodu na zachód, bez zawijania do portów i bez pomocy z zewnątrz. Powodzenia :o)


Odpowiedzialny biznes

Do startu zostały już tylko godziny…

Roman Paszke Roman Paszke
26 grudnia 2012
Do startu zostały już tylko godziny…

Każda z nich zaplanowana i szczegółowo rozpisana... Po wejsciu na pokład otwieram w komputerku,  przygotowaną wcześniej,  "Listę rzeczy do sprawdzenia", w której wynotowane są kolejne czynności i procedury...

Czytam założenia: “...w pierwszych dniach rejsu będzie pracował autopilot B&G na prawej burcie oraz komputer i antena F500 ORANGE na lewej (nawietrznej ) burcie. “ Chodzi o równomierne rozładowywanie się akumulatorów zamontowanych po obu stronach katamaranu.

Czytam kolejne punkty procedury: “...Uruchomić Reducer 24V-12V (przełącznik nr 5 na tablicy )

1. Uruchomić B&G na lewym pływaku ( przełącznik nr 9 na tablicy ) 2. Uruchomić Antenę F500 (przełącznik nr 11 na tablicy ) - następnie wcisnąć krótko przycisk uruchamiania na słuchawce F500 pod tablicą.”

Tych punków jest strasznie dużo... ponad 20 różnych elementów do sprawdzenia, uruchomienia...

Bardzo długie przygotowania do próby bicia rekordu, dobiegają  właśnie końca...

5ce71496c1ca67691175d91715b23d8bc4b


Inne

Świąteczne życzenia

Michał Rosiak Michał Rosiak
24 grudnia 2012
Świąteczne życzenia

Jestem gotowy do startu i czekam na pomyślne prognozy pogody. Korzystając z chwili czasu przesyłam Wam życzenia świąteczno-noworoczne.

PlayWyłącz głos

Get Adobe Flash player

Trzymajcie za mnie kciuki.

Scroll to Top