;

Oferta

Samsung Galaxy S22+ tańszy w niedzielę (1)

Ewa Przybylińska

10 września 2022

Samsung Galaxy S22+ tańszy w niedzielę
1

Dla klientów oferty bez abonamentu mamy dobrą informację na weekend. Warto śledzić naszą stronę w niedzielę. Przy zakupie Samsunga Galaxy S22+ 5G 128 GB, zaoszczędzicie aż 400 zł. Można zapłacić jednorazowo lub w 20 ratach 0%. Warto się śpieszyć, bo liczba urządzeń będzie ograniczona!

Aparat w smartfonach serii Samsung Galaxy S22 automatycznie dobiera najlepsze ustawienia, które sprawiają, że zdjęcia są odpowiednio doświetlone, niezwykle wyraźne i piękne pod względem kolorystyki. Smartfon ma bardziej wytrzymałą baterię niż poprzednie modele tej serii. Dzięki ultraszybkiemu ładowaniu 45 W praca telefonu może być praktycznie nieprzerwana. Do tego świetny procesor i ulepszone chłodzenie sprawiają, że działa szybko i niezawodnie.

Udostępnij: Samsung Galaxy S22+ tańszy w niedzielę
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Star. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 10:43 14-09-2022
  Fajny smartfon, cena też była ok.
  Odpowiedz

;

Zielony Operator

Misja zrównoważony smartfon (5)

Hania Jaworska-Orthwein

9 września 2022

Misja zrównoważony smartfon
5

Od dziś w naszej ofercie znajdziecie smartfon Nokia G60 5G. Został zaprojektowany z myślą dłuższym użytkowaniu, co zapewnia oszczędzanie zasobów naturalnych i zmniejszanie liczby e-odpadów. Taki telefon jest lepszy dla naszej kieszeni i planety.

Z każdym telefonem wiążą się dwa rodzaje kosztów – cena zakupu i zasoby zużyte podczas jego produkcji. Nokia G60 5G w ocenie Eco Rating uzyskał wysoki wynik 81/100. Dla przypomnienia: Eco Rating to ocena wpływu na środowisko naturalne procesu produkcji, transportu, użytkowania i utylizacji danego modelu telefonu komórkowego, a ocena końcowa jest prezentowana w postaci etykiety.

Co zatem wyróżnia Nokię G60 5G, że postanowiłam go przybliżyć w blogowych eko-piątkach? Oto kilka faktów:

 • Tylny panel telefonu jest w 100% wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu (PCR z ang. Post Consumer Recycled), w całej konstrukcji urządzenia plastiku pochodzącego z recyklingu jest aż 65%..
 • Smartfon jest odporny na zabrudzenia i zachlapania, co potwierdza norma IP52, a zastosowane szkło opiera się zarysowaniom i pęknięciom zgodnie ze standardem GG5 (Corning® Gorilla® Glass 5).
 • Nokia G60 oferuje 800 cykli ładowania, w porównaniu do średniej 500 dla innych modeli tej firmy. To oznacza, że zdecydowanie dłużej użytkujemy telefon.
 • Urządzenie jest dual sim (jeden ze slotów obsługuje także karty pamięci) oraz dodatkowo ma chip eSIM, co eliminuje konieczność fizycznego produktu.
 • Jakość telefonu przetestowana zgodnie z wyśrubowanymi standardami Nokia, aby zapewnić trwałość urządzenia w codziennym użytkowaniu.
 • Opakowanie zostało zmniejszone tak, aby zoptymalizować przestrzeń, dzięki czemu uzyskano oszczędności w emisji CO2 w transporcie. Więcej pudełek w jednej dostawie oznacza mniej dostaw ogółem, a surowiec użyty do produkcji pudełka posiada certyfikat pochodzenia ze zrównoważonych upraw leśnych.
 • Mniej znaczy więcej, czyli nie ma dołączanej ładowarki by nie tworzyć niepotrzebnych zapasów akcesoriów. W 2019 r. w Unii Europejskiej 12 000 ton e-odpadów przypadało na niepotrzebne ładowarki telefoniczne.
 • Jeśli jednak będzie potrzebna ładowarka to można ją kupić w sklepie Nokia, która przekaże 10 euro ceny na rzecz inicjatywy CLEAR RIVERS mającej na celu ochronę mórz i oceanów przed odpadami z tworzyw sztucznych.
 • Elementy urządzenia można łatwo odzyskać i poddać recyklingowi.
 • Smartfon ma wydłużoną, 3-letnią gwarancję. W tym czasie aktualizację systemu i comiesięczną aktualizację zabezpieczeń.

Według badania przeprowadzonego przez organizację European Environmental Bureau „Cool Products don’t cost the Earth” z 2018 r., gdyby każdy mieszkaniec Europy używał swojego smartfona o rok dłużej, do 2030 r. moglibyśmy zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o tyle, o ile zredukowałoby ją wycofanie dwóch milionów samochodów z ruchu drogowego. Trwalszy telefon to korzyść dla planety.

Udostępnij: Misja zrównoważony smartfon
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Ron 14:55 09-09-2022
  Proszę Was o większą dostępność Motoroli i Nokii w sklepie, a nie chińskie marki. Tak w ogóle dodajcie Nokia G10, G20, G11, G21 do VoLTE. Sam korzystam z G20 i jadę na 3G rozmowy.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Ron 15:32 09-09-2022
   Oczywiście to VoLTE do Nokii ;) sorki za stylistyke.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Ron 11:53 10-09-2022
  A teraz merytorycznie do telefonu i producenta. Motorola odrobiła lekcje, posiada telefony w dobrych cenach i z jakością, a Nokia niestety nie. Telefon G60 wart max 1100zł/1200zł.
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 21:27 13-09-2022
   Dokładnie, Motorola zaczyna znów zachwycać świat.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Ron 13:09 14-09-2022
    Smartfony za ok 1000 zł z Amoled i Oled, 128GB pamięci. G52, G42, G71. Co więcej chcieć :) Trzyma kciuki.
    Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

Pomagam w nocy, bo wtedy jest czas (3)

Wojtek Jabczyński

9 września 2022

Pomagam w nocy, bo wtedy jest czas
3

Kiedy wszyscy spali, „wklepywała” do aplikacji listy od dzieci, aby dostały prezenty. Była wolontariuszką w ośrodku dla samotnych matek i organizowała wsparcie dla rodzinnych domów dziecka oraz rodzin zastępczych. – Pomaganie nadaje sens życiu – przekonuje.

Z Agnieszką Węcławek, ekspertką R&D i „komunikatorką” naszej sieci znamy się wiele lat. Zgodziła się porozmawiać, kiedy obiecuję napisać, że jej pomoc opiera się na pracy zespołowej i w naszej firmie zawsze znajdą się chętni, aby razem podziałać. 

Listy do M w aplikacji

– W Fundacji Orange do dziś wspominają, że siedziałaś po nocach, aby dzieciaki dostały wymarzone prezenty na czas – zagajam. – To prawda, ale mieli tego nie rozpowiadać – śmieje się. – Zaczynałam od 21:00, a kończyłam nad ranem. Jak się chce, to można.

Pomysł wspólnego pomagania podopiecznym z domów dziecka urodził się w „sieciowym” zespole Orange Polska kilka lat temu. Nazwali go „Choinka świątecznych marzeń”. Dzieci pisały odręczne listy do św. Mikołaja, o czym marzą na gwiazdkę. Pracownicy je czytali i działali.

– Pandemia wywróciła wszystko do góry nogami. Żeby kontynuować akcję podrzuciłam ideę pomocy dla mniejszych, rodzinnych ośrodków i przeniesienia jej do webowej aplikacji. Wcześniej korzystaliśmy z prostszego rozwiązania – wspomina. – Piotr Michalak z B2B napisał super apkę, a mnie została logistyka i wklepywanie listów z palca. Dwa lata temu było  listów 110, rok później 130. Sporo pracy, ale najważniejsze, że dzieciaki dostały prezenty a rodziny potrzebną pomoc. I nie wydarzyłoby się to wszystko gdyby nie cały zespół wspaniałych wolontariuszy, którzy koordynowali współpracę z rodzinami w całej Polsce i kupili prezenty.

To były naprawdę różne marzenia: buty wojskowe, manga, odżywki sportowe, maty edukacyjne, a nawet głowa do stylizacji, którą darczyńcy kupili w hurtowni fryzjerskiej. Hojność moich kolegów i koleżanek zawsze mnie wzruszała.

Agnieszka „polubiła” się z pracą w nocy wcześniej. Przez kilka lat była wolontariuszką w Ośrodku Wsparcia dla Kobiet z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży „Etezja”. – Remontowaliśmy m.in. gabinet psychologa. Trzeba było dokończyć pracę, którą wcześniej wykonywaliśmy całym zespołem i akurat najwygodniej było zrobić to w nocy. Wojtek, przecież wiesz, jak my pracujemy. Dopiero wtedy jest wolny czas – dodaje z uśmiechem.

Na szczęście w dzień udało się urządzić w ośrodku pracownię internetową, organizować pikniki, prowadzić zajęcia jogi i zumby.

Inni bardziej potrzebują

Agnieszka jest wolontariuszką od wielu lat. Dużą część tej drogi przeszła razem z Fundacją Orange. – Pamiętam pierwsze warsztaty z bezpiecznego internetu, które prowadziłam razem z kolegami 8 lat temu w szkole i w przedszkolu w Skarżysku-Kamiennej. Do dziś widzę ciekawość dzieciaków, którym mogłam przekazać trochę wiedzy – wspomina. Organizowała też święta w „Etezji” i dla dzieci z hospicjum.

Jej zdaniem, żeby skuteczniej pomagać warto rozejrzeć się poza Warszawę. Wyjść z wielkomiejskiej bańki. Właśnie dlatego pojawił się pomysł wspierania kilkudziesięciu rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych w ramach „Choinki świątecznych marzeń”. – Pamiętam komentarz pani z domu w okolicy Jeleniej Góry: „Jak  nas znaleźliście? I dlaczego my, przecież są inne rodziny, które bardziej potrzebują pomocy”. To było wzruszające – wspomina.

Każdy rodzinny dom dziecka ma swoje historie. Często trudne, bo dziecko zawsze cierpi najbardziej. Dlatego lepiej jak zajmuje się nim rodzina niż nawet najlepiej prowadzony dom dziecka. – Im dłużej jestem zaangażowana w pomoc dla nich, tym bardziej jestem o tym przekonana – mówi.

– Dzięki wolontariatowi czuję się lepszym człowiekiem. Nie uratuję świata, ale mogę robić pożyteczne rzeczy i pomagać innym ludziom. Dobro do nas wraca. Daje też poczucie sprawczości, że masz na coś wpływ. I to dobry wpływ.

***

Spotkanie z Agnieszką Węcławek jest kolejnym odcinkiem cyklu, w którym przybliżamy wolontariuszki i wolontariuszy Orange Polska, zaangażowanych m.in. w pomoc naszym przyjaciołom z Ukrainy. Tutaj znajdziecie ich sylwetki: Ani Grodeckiej, Renaty Niezabitowskiej-Gerard, Janusza Osiadły, Kasi Barys, Cezariusza Banaszka, Grzegorza Wejkucia, Martę Sas-Witko, Aleksandry Kolędy-Lewandowskiej, Piotra Karni i Michała Ślempa.

Prawie 1 000 pracowników Orange Polska wspiera ponad 130 różnych inicjatyw m.in. dzięki grantom ufundowanym przez Fundację Orange. Aktualnie Fundacja Orange przyznała kolejnych 12 grantów w wysokości od 20 tys. do 50 tys. zł na długofalową współpracę wolontariuszy i organizacji pozarządowych. Chodzi o wsparcie inicjatyw na rzecz integracji społecznej wokół kryzysu humanitarnego.

Udostępnij: Pomagam w nocy, bo wtedy jest czas
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Tree. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Kasia 10:20 09-09-2022
  Dziękuję za ten inspirujący artykuł. Istnienie takich osób jak p.Agnieszka dodaje skrzydeł i chęci by się samemu ruszyć z kanapy.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Ada 15:37 09-09-2022
  Aga, masz wielkie ❤️
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 21:24 13-09-2022
  Orange co Wy robicie że macie tak dużo dobrych ludzi w swoich szeregach? Ewenement na skalę światową.
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej