Oferta

Samsunga walka z kryzysem, czy da radę?

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
12 października 2016
Samsunga walka z kryzysem, czy da radę?

Wczoraj rzecznik Samsunga Olaf Krynicki napisał na Twitterze:

Koncern zamierza wymienić Note 7, które mają klienci, na Samsunga Galaxy S7 edge lub zwrócić im pieniądze. Dotyczy to także klientów Orange. Mam przeczucie, że to nie będzie koniec zadośćuczynienia. Decyzja o „uśmierceniu” Note 7 była bolesna, ale rozsądna i chyba jedyna możliwa w tej sytuacji. Patrzę, z punktu widzenia PR-owca, na kilkutygodniową walkę producenta o zachowanie twarzy i szczerze współczuję. Internet kipi od memów, filmów i komentarzy. Prawdziwych, zmyślonych, mądrych i głupich. Dzisiejszy Puls Biznesu pisze, że spowodowało to najprawdopodobniej także wzrost sprzedaży iPhone’a.

Wiem, że tego typu sytuacji nie da się nigdy uniknąć na 100 proc. i wszystkich dostawców czy operatorów tego typu kryzysy w różnej skali dotknęły lub dotkną. Pewnie powstanie z tego kilka case`ów na biznesowe i PR-owe konferencje. Na rynku producentów smartfonów panuje ogromna konkurencja i z nieszczęścia jednego cieszą się pozostali. Taki jest ten brutalny biznes. Nie wiem jak kryzys skończy się dla koreańskiego koncernu, który na polskim rynku jest numer 1, ale życzę Olafowi i znajomym z Samsunga optymizmu, bo determinacji by odbudować nadszarpniętą reputacji pewnie Wam nie brakuje.


Bezpieczeństwo

Ten SMS nie jest od nas!

Michał Rosiak Michał Rosiak
12 października 2016
Ten SMS nie jest od nas!

eecde57a3367f7a597b243b5a8c5b649799

Bez zbytnich wstępów - jeśli dostaliście bądź niebawem dostaniecie takiego SMSa, jak na obrazku, od nadawcy "INFORMACJA" bądź "INFORMATOR" - absolutnie na niego nie odpisujcie. To nie jest wiadomość od nas i jej jedynym celem jest wyciągnięcie od Was kasy. Być może sporej kasy. Według naszych informacji od wczoraj bardzo wielu z Was znalazło się w polu zainteresowania cyber-przestępców.

Akurat w sam raz na Dzień Bezpiecznego Komputera (tak, jest takie święto, już od 13 lat) cyber-przestępcy fundują nam taki kwiatek. Choć używają socjotechniki o subtelności antyterrorysty wchodzącego z drzwiami do podejrzanego lokalu, nie wątpię w to, że sporo osób się na to złapie. "No bo jak to, ci źli ludzie chcą mnie oszukać na kasę, muszę na to natychmiast wyłączyć!" - będą sobie mruczeć pod nosem, wysyłając SMSa, który właśnie... włączy płatną usługę.

Nigdy nie włączamy płatnych usług bez zgody klienta, praktycznie wszystkie nasze usługi mają darmowe okresy próbne. Jeśli dostajecie SMSa dotyczącego jakiejkolwiek usługi, nigdy nie zostanie określona jako enigmatyczna "usługa premium". SMS tego typu zawsze będzie oznaczał próbę oszustwa. Prześlijcie tę informację swoim bliskim, uczulcie ich na tego typu wiadomości, tym bardziej, że mam przeczucie graniczące z pewnością, że ta akcja nie dotyka tylko klientów Orange Polska. Tym z naszych klientów, którzy nieopatrznie dali się złapać na podstęp przestępców, pieniądze zostaną zwrócone.


Oferta

Urodzinowe prezenty od Orange dla „karciarzy”

Piotr Domański Piotr Domański
11 października 2016
Urodzinowe prezenty od Orange dla „karciarzy”

Nie tylko urodzinowe, ale również imieninowe i… rocznicowe. Precyzując chodzi tu o rocznicę aktywacji startera ;-) Pewnie zauważycie, że prezenty w tej formie już u nas funkcjonowały, ale teraz je wzbogaciliśmy. Bonusy są dwa, pierwszy dość „krótkoterminowy”, drugi raczej „długofalowy”. W prezencie dostaniecie od nas pakiet nielimitowanych rozmów, SMS-ów i 1 GB internetu, który możecie wykorzystać w ciągu 24 godzin. By go aktywować wystarczy wysłać SMS i tu opcje są dwie:

  1. wysłanie SMS-a pod numer 506 (koszt: 20 gr), w treści wpisując imię, datę urodzin oraz imienin (imię, dd.mm.rrrr, dd.mm) np. Kasia, 07.11.1989, 13.02 lub
  2. wysłanie SMS-a o treści URODZINY, pod numer 506 (koszt: 20 gr), w odpowiedzi otrzymacie instrukcję, jak prawidłowo zgłosić się do usługi.

Co bardzo ważne, usługę aktywujecie raz, a później przy każdej okazji zgarniacie prezent. Klienci, którzy jeszcze nigdy nie korzystali z usługi mogą to zrobić, jeżeli są w Orange na kartę od co najmniej 31 dni i jednorazowo doładowali konto na co najmniej 10 zł. A Ci, którzy aktywowali tę usługę wcześniej, nie muszą już nic robić.

Druga część naszych „prezentów” jest nieco bardziej długofalowa. Otóż, po wysłaniu SMS-a, w zależności od okazji otrzymacie propozycję aktywacji jednego z trzech pakietów za bardzo fajną cenę. Różnią się one w zależności od okazji. Jeżeli świętujecie urodziny będą to rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich oraz 2GB internetu, ważne 31 dni, za które zapłacicie 17,5 zł. W przypadku imienin, za 15 zł otrzymacie możliwość aktywacji pakietu rozmów i SMSów limitu do wszystkich, ważne 31 dni. Oferta związana z rocznicą aktywacji startera jest najciekawsza – za 12,5 otrzymacie nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci + 5 GB Internetu, ważne 30 dni. Wszystkie te pakiety są jednorazowe i można je aktywować w ciągu 30 dni od otrzymania SMS-a z ofertą.

Dodam jeszcze tylko od siebie, że to nie byle jakie pakiety danych, lecz pakiety transferu danych w sieci, która wedle speedtest.pl jest aktualnie najszybszą w Polsce. Na blogu jeszcze o tym nie pisaliśmy, a to najwyższy czas!

A więc… wszystkiego najlepszego! A tutaj link, pod którym dowiecie się więcej o usłudze. 

Scroll to Top