Rozrywka

Serce i Rozum rekrutują do nowej reklamy!

Tomasz Owsianko Tomasz Owsianko
15 marca 2013
Serce i Rozum rekrutują do nowej reklamy!

„Oddzwonimy!” - zapewnia Rozum kolejnych uczestników castingu, którzy chcą wziąć udział w nowej reklamie. Woli z nimi porozmawiać telefonicznie, ponieważ wie, że od teraz w nowym abonamencie Orange może to robić bez ograniczeń. W najnowszej ofercie Orange można do woli dzwonić z telefonu domowego na stacjonarne i komórki w Polsce i do wybranych krajów płacąc tylko 69 zł miesięcznie.


Odpowiedzialny biznes

Mecze przyjaźni w Orange Sport

Bartosz Nowakowski Bartosz Nowakowski
15 marca 2013
Mecze przyjaźni w Orange Sport

W ostatnim wpisie pytałem Was o sztorm na stadionie w Świnoujściu. Matti i Jamessz nie widzą szans dla Floty. Z jakiej strony pokaże się lider w najbliższym meczu? Zobaczymy w Bytomiu. Słowem, chyba nikt nie liczy na jakieś sensacje, bo Polonia okupuje ostatnie miejsce tabeli z zacnym dorobkiem... czterech punktów.

Weekend I ligi zapowiada się pod hasłem meczów przyjaźni. W Tychach jak swoich przyjmą piłkarzy Zawiszy Bydgoszcz, a w Gdyni kibice tłumnie ustawiają się w kolejce po wejściówki na mecz z Cracovią.

Czarne chmury (czy będzie z tego śnieżyca?) wiszą na Łódzkim Klubem Sportowym. Czas upływa, a komisja odwoławcza PZPN stuka palcami w blat, czekając na całą dokumentację. W innym razie grozi nieprzyznanie licencji, a to oznacza zawieszenie w lidze. Droga ciężka, oblodzona, zaśnieżona, ale na saniach, łyżwach, nartach biegowych jest szansa, że działaczom łódzkiego klubu powiedzie się donieść wszelaką dokumentację. Może to jeszcze nie wiosenne promienie słońca, ale pojawił się biznesowy partner dla ŁKS-u.

Pogoda nie zmieniła się w stosunku do zeszłego tygodnia, dlatego kolejny raz warto przygotować sobie ciepłą herbatkę z cytrynką (czy z lekkim prądem?) włączyć kanał Orange Sport i podziwiać I ligę. Jak zapowiada się nadchodząca kolejka?


Bezpieczeństwo

Uczniowie piszą o bezpiecznym internecie!

Monika Kulik Monika Kulik
14 marca 2013
Uczniowie piszą o bezpiecznym internecie!

Czy pamiętacie gazetki szkolne?  Dziś w dobie internetu i mediów społecznościowych  wyglądają trochę inaczej, ale nadal ich tworzenie to wielka frajda. Postanowiliśmy zachęcić młodych redaktorów do przygotowania szkolnego wydawnictwa na temat bezpieczeństwa w sieci.

Do konkursu „Bądź bezpieczny w sieci”, który przygotowaliśmy z Junior Media,  zgłosiło się 93 redakcji szkolnych. Dzieciaki wykonały niesamowitą pracę – artykuły, felietony, badania ankietowe - niektóre redakcje przepytały 500 uczniów!, specjalne profile na FB, fotostory, komiksy, pouczające historie o spotkaniach w realu z osobami poznanymi w sieci i wywiady z psychologami, nauczycielami oraz rodzicami o tym, czy rozmawiają z dziećmi o internecie.

Wywiadów udzielali też nasi wolontariusze - eksperci, którzy prowadza lekcje o zasadach bezpieczeństwa w sieci. Dla nich to też było ciekawe doświadczenie – oprócz pytań o „autosendera Androidowego”  i prywatność w sieci, zapewne nie spodziewali się pytania czy "od zbyt długiego siedzenia przed komputerem można dostać pryszczy”? ;).

Gazetki oceniali profesjonalni dziennikarze z Polskapresse. Nagrody Główne trafiły do Szkoły Podstawowej nr 7 w Pile, Gimnazjum w Zespole Szkół im. A. Fredry w Odrzykoniu oraz Zespołu Szkół Elektronicznych Zakładów Naukowych we Wrocławiu .

Przyznaliśmy też kilka wyróżnień dla najlepszych autorów i redakcji.

b7fa2bc959c008da6a92fd986ee7fe024b9

Scroll to Top