;

Oferta

Sezon na letnie obniżki w Orange (1)

Kasia Barys

22 czerwca 2023

Sezon na letnie obniżki w Orange
1

Od dzisiaj możecie taniej kupić kilka modeli smartfonów. Wśród nich znajdziecie m.in. nowe iPhone`y 14. W atrakcyjnych cenach mamy dla Was też laptopy i hulajnogę.

Zacznijmy od telefonów. Teraz za iPhone 14 Plus 512 GB 5G, jeśli zdecydujecie się na Plan L, zapłacicie 600 zł mniej. Model iPhone 14 Plus 256 GB 5G z tym samym planem jest tańszy o 312 zł, a iPhone 14 512 GB 5G o 180 zł. Dobrze też sprawdzić obniżki innych modeli.

Ponadto wprowadzamy obniżki na smartfony innych marek. Na przykład realme GT2 Pro 5G 256 GB, z Planem M kupicie o 720 zł taniej, a realme GT2 5G 256 GB, z tym samym planem, 500 zł taniej.

Warto także przejrzeć ofertę na laptopy. Przy zakupie Planu M cena Techbite Arc 11 spadła o 432 zł. Mamy też hulajnogi. Jeśli weźmiecie Plan M Xiaomi Scooter Pro2 dostaniecie teraz o 840 zł taniej.  

Udostępnij: Sezon na letnie obniżki w Orange
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Truck. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 19:58 27-06-2023
  Myślę że czekają nas jeszcze kolejne obniżki cen iPhone. Jeszcze chwila i czeka nas prezentacja nowych smartfonów. Ciekawe czy w tym roku będzie jakiś duży skok milowy, czas pokaże.
  Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

Młodzi rozmawiają o internecie (0)

Ewa Wróbel

21 czerwca 2023

Młodzi rozmawiają o internecie
0

Cyberprzemoc, hejt, niebezpieczne treści. To wszystko dzieje się w sieci i z takimi zjawiskami często kojarzymy aktywności młodych ludzi. Tymczasem okazuje się, że robią w sieci tez duuużo dobrego! I inspirują do tego innych. Takim wydarzeniem jest Digital Youth Forum. To dawka wiedzy oraz ciekawych wystąpień o tym, jak młodzi za pomocą internetu mogą zmieniac świat na lepsze. Obejrzyjcie transmisję i pokażcie ją swoim dzieciom.

Takim wydarzeniom lubimy patronować. Digital Youth Forum (DYF) co roku przyciąga dziesiątki tysięcy widzów. W tym roku 700 osób w realu w Warszawie oraz ponad 500 klas ze szkół z całej Polski, które śledziły transmisję online. Wierzę, że ta konferencja jest dla nich ważnym przeżyciem, dawką ogromnej inspiracji do tego, żeby w świecie pełnym technologii dbać o siebie i myśleć o innych.

Były wątki o cyfrowej higienie, o aktywizmie, o sztucznej inteligencji. Nie zabrakło tematów związanych z kryzysem zdrowia psychicznego wśród młodzieży. Bo na DYF mówi się o tym, co ważne dla młodych. Tego dnia odbyła się tez premiera świetnego filmu „Dopamina”, o którym jeszcze wspomnę.

Digital Youth Forum 2023

Pamela Krzypkowska – specjalistka w obszarze sztucznej inteligencji – mówiła o tym, jak AI wpływa na nasze życie codzienne i jakie daje nam możliwości – w szkole, w domu i w codziennych zadaniach. Martyna Kaczmarek – działaczka społeczna promująca idee ciałopozytywności, która mówiła, jak akceptować własne ciało i odnaleźć wewnętrzny spokój, pozostawiając widzów z refleksją: „czy ciało jest tylko na lato czy może na lata”? Z kolei Tomasz Bilicki – pedagog, psychoterapeuta, interwent kryzysowy oraz nauczyciel, poruszył temat rówieśniczej interwencji kryzysowej online. Opowiedział, jak dzięki internetowi można uratować komuś życie.

Wspominam tylko część wystąpień, ale DYF to naprawdę o wiele więcej ciekawych wątków.  Całość wydarzenia możecie zobaczyć na YouTube. Jeśli macie dzieci w wieku 13-17, to najlepiej wspólnie z nimi. Gorąco polecam. 

Digital Youth Forum organizuje Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, a Fundacja Orange jest partnerem głównym wydarzenia.

Dopamina działa

Młodzież żyje w czasach nieustannie pikających powiadomień, presji na lajki, reakcje, wiadomości, wśród zalewu newsów każdego dnia. Technologie niosą za sobą wiele zagrożeń, których młode osoby często nie widzą, nie rozumieją lub niestety – których nie potrafią udźwignąć. Cyberprzemoc, hejt, wykluczenie z grupy rówieśniczej, brak higieny cyfrowej, ciągła presja bycia online – z wszystkim tym muszą nauczyć się sobie radzić. Często niestety bez wsparcia dorosłych, którzy również są zagubieni wobec tych zjawisk.

„Chodzi o to, żebyśmy to my kontrolowali technologię, a nie technologia nas” – to przekaz, który niesie film Dopamina”. Swoją premierę miał właśnie na DYF. W centrum stawia doświadczenie nastoletnich użytkowników mediów społecznościowych i ich językiem opowiada o tym, z czym mierzą się młodzi w sieci.

Daje też zastrzyk konkretnej wiedzy (naukowej) o tym, co dzieje się z mózgiem, kiedy napływają nowe newsy i powiadomienia i dlaczego tak kusi, aby odpowiadać na każde z nich. To oczywiście „zasługa” dopaminy, a każde powiadomienie powoduje jej „strzał”.  

Film porusza też takie zagadnienia jak profilowanie treści w sieci czy toksyczne relacje online, przy jednoczesnym unikaniu jednostronnej narracji o szkodliwości nowych technologii. Usłyszymy w nim wypowiedzi młodych bohaterów, którzy mówią o idealizacji życia w mediach społecznościowych, porównywaniu się z innymi, uzależnieniu od telefonu, czy toksycznych relacjach online, ale i o tym, jak ważną funkcję internet pełni w ich życiu i jak starają się korzystać z niego świadomie i z umiarem.

Film „Dopamina” możecie obejrzeć na YouTube. Polecamy wspólnej refleksji – może w klasie? Materiał idealny na ostatnie lekcje roku szkolnego przed rozpoczęciem wakacji, podczas których niestety czas spędzony online będzie pewnie intensywniejszy i dłuższy. Uważajmy na tę „pułapkę” i korzystajmy ze smartfonów „z głową”! 

Prawa dziecka w środowisku cyfrowym

O tym, co jeszcze mówią młodzi o życiu w świecie pełnym technologii, możecie poczytać w naszym raporcie „Dojrzeć do praw”– z monitoringu poszanowania praw i podmiotowości dziecka w dobie społeczeństwa informacyjnego. Jeden z jego rozdziałów poświęcony jest wynikom badań jakościowych z dziećmi i młodzieżą.

Badani i badane mają poczucie, że dla dorosłych bezpieczeństwo w sieci to przede wszystkim chronienie danych osobowych i konieczność unikania rozmów z nie­znajomymi. To bardzo ważne aspekty, jednak nie dotyczą problemów, które sami młodzi uznają za najbardziej niebezpieczne. W ich odczuciu zdecydowanie większym zagrożeniem są dla nich rówieśnicy:

Kompletnie nie czuję się bezpiecznie w internecie, dla mnie jest tam dużo niebezpieczniej niż na ulicy.* (Olga, 14 lat)

* Cytat pochodzi z badania jakościowego „Dzieci i młodzież o swoim cyfrowym świecie” opublikowanego w raporcie „Dojrzeć do praw. Raport z monitoringu praw i podmiotowości dziecka w Polsce w dobie społeczeństwa informacyjnego. Edycja I (2023)”. W wywiadach i focusach udział wzięły dzieci w wieku 11–17 lat z małych, średnich i dużych miejscowości na terenie całej Polski.

Młodzi mówią o tym, że największym zagrożeniem jest dla nich to, że mogą być nagrani, sfotografowani i materiał z ich udziałem dostanie się do sieci poza ich kontrolą, powodując kpiny. Mówią też o tym, dlaczego tak intensywnie „siedzą” online, dlaczego potrzebują być ciągle na bieżąco. To dla nich ważne, a jednocześnie męczące. Odpowiadają na pytania, czy to, jak próbują pomagać im dorośli, jest dla nich rzeczywiście wsparciem… Gorąco polecam lekturę całego raportu.

Zarówno DYF, jak i nasz raport „Dojrzeć do praw”, oddaje głos młodym, bo to właśnie dzieci i młodzież są ekspertami i ekspertkami w obszarze swoich doświadczeń. Warto ich słuchać i…usłyszeć, żeby lepiej ich rozumieć i wspierać. Szczególnie w obliczu wielu nowych zjawisk, których my – jako dorośli – także dopiero się uczymy.

Współczesne technologie i cyfrowa rzeczywistość stawiają wie­le wyzwań przed KAŻDYM – dorosłymi, rodzicami, a także dziećmi i młodzieżą. Istotne jednak, aby korzystać z nich w sposób bezpieczny i rozwijający – świadomie i z umiarem. A także mieć otwartość na rozmowę i uczenie się od siebie nawzajem. Bardzo do tego zachęcam.


Udostępnij: Młodzi rozmawiają o internecie
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Truck. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

;

Odpowiedzialny biznes

Miesiąc różnorodności w Orange (0)

Monika Kulik

21 czerwca 2023

Miesiąc różnorodności w Orange
0

Ostatni miesiąc upłynął nam po hasłem różnorodności, bo chcemy, by w naszej firmie każdy czuł się tak samo ważny i potrzebny. Zebrałam dla Was kilka inicjatyw, w których wzięliśmy udział i którymi warto się pochwalić.  

Karta Różnorodności

W tym roku zostaliśmy partnerem wydarzeń organizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach Karty Różnorodności. Z Kartą jesteśmy od początku – jako jej sygnatariusz i opiekun w Polsce.

Podczas tegorocznego Miesiąca Różnorodności skupiliśmy się na budowaniu mostów pomiędzy pokoleniami. Zaczęliśmy 11 maja w Sopocie, gdzie podjęliśmy tematy związane ze starzeniem się społeczeństwa i współpracą międzypokoleniową. Szukaliśmy rozwiązań, które łączą ludzi o różnym życiowym doświadczeniu.

W kolejnym tygodniu zajęliśmy się włączaniem osób z niepełnosprawnościami i budowaniu inkluzyjnej kultury w firmach. Ostatnie spotkanie poświęciliśmy mówieniu o różnorodności – tym bardziej literackim i dziennikarskim językiem, jak takim związanym z raportowaniem w firmach.

Diversity in Check

Co roku poddajemy się audytowi z zakresu zarządzania różnorodnością i bierzemy udział w badaniu Diversity in Check, powadzonym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu we współpracy z agencją badawczą PBS i partnerami merytorycznymi.

To narzędzie umożliwiające diagnozę stopnia dojrzałości pracodawców w zarządzaniu różnorodnością i budowaniu włączających organizacji. Wartością tego programu jest to, że każda firma biorąca w nim udział dostaje indywidualny raport, który pozwala zidentyfikować mocne i słabe strony w zarządzaniu różnorodnością oraz na tej podstawie przygotować plan działań. Cieszę się, że kolejny raz znaleźliśmy się w czołówce pracodawców w Polsce, którzy są najbardziej zaawansowani w procesie wspierania różnorodności i inkluzywności.

Deklaracja wsparcia

Deklaracja wsparcia dla środowiska osób LGBTQ+ została zainicjowana przez grupę sieci pracowniczych, która wraz z Forbes Women opublikowała list otwarty poparcia dla tej społeczności przez środowisko biznesowe. W naszym imieniu list podpisał prezes Julien Ducarroz.

Orientacja seksualna i tożsamość płciowa to jedne z kwestii, które uwzględnia nasza polityka zarządzania różnorodnością. Aspekt niezwykle ważny, ale też wrażliwy dla wielu z nas, dlatego nasze wysiłki nakierowane są na budowanie kultury szacunku i wrażliwości wobec każdego. Nie akceptujemy w firmie zachowań dyskryminacyjnych i naruszających godność.

Włączająca kultura organizacyjna

Temat różnorodności pojawił się w naszej komunikacji do pracowników. Ruszyły podcasty Kingi Zacharjasz „Liderka of the record. Powered by Orange”. Wiele uwagi poświęciliśmy w nich tematom zarządzania w kontekście różnorodności. Do tej pory ukazały się odcinki:

 1. O kobiecych inicjatywach w organizacjach, męskiej perspektywie i zmianie kursu.
 2. Męskie spojrzenie na kobiecą perspektywę.
 3. O tematach tabu w organizacjach.
 4. O włączającym przywództwie.

Wszystkie odcinki dostępne są na Spotify.

Pracowników zaprosiliśmy też do Żywej Biblioteki, organizowanej w ramach klubu Leaders of Change, którego jesteśmy sygnatariuszem. To wydarzenie dające unikatową szansę wysłuchania historii oraz indywidualnej rozmowy z „żywymi książkami”, czyli osobami, które spotkały się z uprzedzeniami wynikającymi z przynależności do grup etnicznych, mniejszości seksualnych, mierzą się z niepełnosprawnością lub chorobą psychiczną. Książkami byli pracownicy firm zrzeszonych w klubie, a rozmowy dotyczyły m.in. ich drogi zawodowej, wyzwań, które napotkali oraz sukcesów, jakie osiągnęli.

Udostępnij: Miesiąc różnorodności w Orange
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej