Odpowiedzialny biznes

Smaczki PNA 2012

Marek Wajda Marek Wajda
15 lutego 2012
Smaczki PNA 2012

Emocje Pucharu Narodów Afryki Orange 2012 już za nami, ale nadszedł teraz czas podsumowań. Specjalnie dla Was zebraliśmy różne ciekawostki.

- Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Christopher Katongo z Zambii, który otrzymał tytuł Orange Man of the competition.

- W najlepszej 11 turnieju znalazło się po czterech zawodników Zambii i WKS.

- Najmniej kibiców oglądało mecz Sudanu z Burkina Faso – tylko 132 osoby. Spotkanie odbyło na stadionie o pojemności 37 tysięcy!

- Oficjalną maskotką tegorocznych mistrzostw był goryl Gaguie.

- Orange jest głównym sponsorem Pucharu Narodów Afryki od 2009 r. do 2016 r. czyli przez sześć kolejnych edycji.

Jeśli chcecie poznać więcej ciekawostek związanych z PNA 2012 zapraszam na Live Orange, jeśli znacie jeszcze jakieś inne możecie dodać je w komentarzu. Ten kto doda ich na Live Orange do końca tego tygodnia najwięcej - otrzyma ode mnie nagrodę niespodziankę.


Oferta

Prepaidowe bogactwo

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
15 lutego 2012
Prepaidowe bogactwo

Z badań marketingowych wynika, że doceniacie, kiedy operator daje wam dużo dodatkowych usług. Oczywiście są klienci, którzy wolą bardziej proste oferty, ale jest ich mniejszość. Ostatnio przeliczyliśmy, jaki macie wybór w ofertach na kartę i wyszło, że możecie przebierać z ponad 60 różnych usług i promocji. To najwięcej spośród wszystkich operatorów. Postanowiliśmy to wykorzystać i przygotować reklamę, którą możecie oglądać teraz w TV. Jestem ciekawy, które z naszych dodatkowych usług najbardziej przypadły wam do gustu. Dla najciekawszych opisów i zastosowań przygotowałem nagrody. Autor najlepszego komentarza, po subiektywnej ocenie rzecznika, przytuli kartę zdrapkę za 50 zł, którą nie wygraliście w ostatnim konkursie. Dodatkowo dokładam jeszcze dwie za 25 zł, jako wyróżnienia. Macie czas do piątku do południa. Dla zainteresowanych skrócona lista kandydatów: Masz za Staż, Skarbonka, Orange Grupa, Wielka Swoboda, Sobota, pakiet 1000 minut, Lekka Minuta, Wspólna Orbita, Zbieraj Minuty z Orange, HiperOdnowa, Co druga minuta gratis, Pakiet SMS za 1 gr,  Mini Pakiet SMS, Lekki SMS, pakiety internetowe  1 dniowy, 30 dniowy, XXL, Kredyt, SMS SOS,  Urodziny, 2 razy więcej i Ekstra Numer.


Bezpieczeństwo

Głupota złamie każde zabezpieczenie

Michał Rosiak Michał Rosiak
15 lutego 2012
Głupota złamie każde zabezpieczenie

Kilka dni temu Anonimowi podsłuchali telekonferencję między FBI, Scotland Yardem i prawdopodobnie przedstawicielami policji z innych krajów. Kolejny dowód na skuteczność medialnych bohaterów ostatnich miesięcy? Wygląda na to, że raczej na ekstremalną niefrasobliwość uczestników telekonferencji.

Pierwszą reakcją po wysłuchaniu kilkunastominutowej dyskusji, dotyczącej w znacznej części... Anonimowych, może być potrząsanie głową z niedowierzaniem nad tym, jak o własne bezpieczeństwo dbają jedne z czołowych agencji, których jedynym zadaniem jest przestrzeganie bezpieczeństwa obywateli. Nikt jednak nie włamywał się do systemu telekonferencyjnego, co zapewne nawet obrosłym już legendą Anonimowym mogłoby sprawić bardzo duży problem.

Musieliby mieć dostęp do używanego przez agencje rządowe oprogramowania, poświęcić zapewne sporo czasu na znalezieniu w nim podatności, a potem rozkodowanie szyfrowania oraz strumienia dźwięku – wyjaśnia specjalista ds. zabezpieczeń systemów teleinformatycznych w Telekomunikacji Polskiej S.A. – Nie wspominając już o tym, że autoryzowany dostęp do tzw. „mostka” telekonferencyjnego zostałby zapewne błyskawicznie wykryty przez osoby, odpowiedzialne za jego bezpieczeństwo – dodaje.

Odpowiedź na pytanie, w jaki sposób osoby trzecie dokonały czegoś, co powinno być absolutnie niemożliwe, jest trywialna. Wszystko wskazuje na to, iż jeden z uczestników konferencji przesłał e-mail z numerem telefonu i hasłem, wymaganym, by dołączyć do konferencji, z adresu służbowego na swój prywatny! To trochę tak, jakby otworzyć drzwi w kompleksie Norad w Górach Cheyenne, wyjść na zewnątrz i dziwić się, że wybuch bomby atomowej zrobi nam krzywdę... Kolejny dowód na to, że nawet przy najbardziej wysublimowanych zabezpieczeniach ich najsłabszym punktem zawsze pozostanie człowiek.


A przy okazji, żeby nie mnożyć notek. Tradycyjnie, w drugi wtorek miesiąca, pojawiła się seria łatek bezpieczeństwa od Microsoftu. Cztery z 21 łat mają status „krytyczne”, co oznacza, iż niezałatane „dziury” pozwalają sieciowym przestępcom dostać się do komputera bez wiedzy użytkownika. W opinii Microsoftu źli ludzie mogą błyskawicznie zaatakować przy użyciu nawet 12 z łatanych podatności, nie zwlekajcie więc z uaktualnieniami. 

Źródła: CSO Online, Naked Security, Microsoft, krebsonsecurity.com

Scroll to Top