Oferta

Smartfony i słuchawki Samsunga Galaxy w niedzielnej okazji

Ewa Wróbel Ewa Wróbel
12 listopada 2022
Smartfony i słuchawki Samsunga Galaxy w niedzielnej okazji

Korzystacie z niedzielnych okazji? Polecam śledzić naszą stronę w tę niedzielę. Mamy dla Was jutro produkty Samsunga w obniżonych cenach: tańsze aż o 100 zł smartfony: Samsung Galaxy Z Flip4 5G (128 GB i 256 GB) oraz Samsung Galaxy Z Fold4 5G (256 GB i 512 GB). Dodatkowo, w niedzielę spadnie cena słuchawek Samsung Galaxy Buds2 – o 200 zł taniej.

Tradycyjnie, za sprzęt można zapłacić jednorazowo lub rozłożyć kwotę na raty (smartfony – 36 rat, słuchawki – 20 rat). Liczba smartfonów jest ograniczona. Warto się pośpieszyć!

Zastanawiacie się nad smartfonem Samsung Galaxy Z Flip4 5G? Zobaczcie recenzję Bartka.

Przypominam również, że smartfony Samsung Galaxy Z Flip4 5G 128 GB i Samsung Galaxy Z Fold4 5G 256 GB (w ofercie „Podwójnych prezentów”) dostępne są od 3 listopada w nowym, świątecznym sezonie Orange. Szczegóły tutaj.


Bezpieczeństwo

Czy ta przesyłka na pewno jest prawdziwa?

Michał Rosiak Michał Rosiak
10 listopada 2022
Czy ta przesyłka na pewno jest prawdziwa?

Pamiętacie jeszcze czasy, gdy prezenty gwiazdkowe kupowało się w sklepach? Teraz tylko klik, internet, przesyłka - i paczka jest w domu. W sumie to czasy zmieniły się na lepsze. Niestety również dla oszustów.

Idą święta - ulubiony czas dla sprzedawców i operatorów usług kurierskich. Przestępców niestety też. Widać to też w naszych systemach bezpieczeństwa, gdzie wyraźnie rośnie liczba zablokowanych domen, podszywających się pod InPost, DPD, czy DHL.

Schematy ataku są dwa, oba bardzo dobrze znane od lat.

Twoja przesyłka (nie) wymaga dopłaty!

Dostaliście kiedyś SMSa, że Wasza paczka jest w drodze, ale niestety wymaga dopłaty? To standardowy wektor, mający wywołać w ofierze dwie reakcje:

  • O rany, idzie do mnie paczka, przyjdzie opóźniona!
  • Muszę dopłacić? Kurczę, dobrze, że tylko kilka złotych!

W pierwszym przypadku nie przeszkodzi nawet to, że nie pamiętamy, byśmy cokolwiek zamawiali! Kto nie lubi niespodzianek? A im bliżej świąt tym większa możliwość, że ktoś nam wysyła coś, czego wcześniej nie zapowiedział... W drugim zaś, fakt że to drobna kwota, ma nas uspokoić. Przecież skoro to 4,5 PLN (przykładowo) to nikt mnie na taką kwotę nie okradnie! To prawda, zysk dla złodzieja byłby nie wart zachodu, jednak to tylko zasłona dymna - kluczem jest przekonanie ofiary, żeby (nie patrząc w pasek adresu) wybrała logo swojego banku i widząc znaną kolorystykę (wszystko dobrze, mózg jest spokojny) wpisała login i hasło! A wtedy zazwyczaj jest już po wszystkim...

Przesyłka jest już opłacona, odbierz swoją kasę!

Drugi przypadek to opisywany już wielokrotnie motyw, który określany jest mianem "oszustwa na OLX" (choć może tyczyć również innych, podobnych serwisów). Do tej pory najczęściej rzekomy kupujący odzywał się do ofiary przez komunikator (głównie WhatsApp). Widocznie jednak oszuści zorientowali się, że internauci przestali ufać takiej komunikacji i w przypadku, który trafił do CERT Orange Polska dosłownie kilka godzin temu ofiara, dostała link do fałszywej strony (skrócony link pod adresem hxxps://fingrugiret[.]cf/K9kVn za pomocą SMSa. Po kliknięciu weń, zaatakowany zobaczył taki obrazek:

Spójrzcie na pasek adresu. Wygląda na oczywisty bełkot, ale to kolejny sposób na wykorzystanie słabości naszego mózgu i jego skłonności do chodzenia na skróty. Tam bowiem, gdzie Wy widzicie bełkot, mózg widzi... "deliver-inpost"!

A po kliknięciu w "zdobądź pieniądze" (instynkt zdobywcy? ;) ) - czyż bardziej nie pasowałoby "otrzymaj"? Pozostaje tylko wybrać nasz bank:

...wpisać login i hasło i już - jesteśmy okradzeni. Może ciężko przyszło, ale zdecydowanie zbyt łatwo poszło.

Co robić?

Jeśli mielibyście zapamiętać z tego tekstu jedno zdanie, niech to będzie:

czytaj adresy w polu przeglądarki!

Wiem, że czy SMS, czy tekst na komunikatorze, przychodzą na telefon, a tam w przeglądarkach pasek z adresem nie dość, że jest mały, to jeszcze lubi się schować. Wiedzą o tym przestępcy, a jeśli zapamiętamy o tym my - nie damy im się oszukać.

Uważajcie na siebie - im bliżej świąt, tym większe ryzyko, że przesyłka może okazać się nieprawdziwa. Nasza CyberTarcza pracuje pełną parą i większość domen jest dla Was niedostępna zanim przyjdzie Wam do głowy kliknąć, ale nie każdy ma internet w Orange Polska. Ostrzeżcie swoich bliskich.

I wypocznijcie dobrze w przedłużony weekend!


Oferta

Oferta tygodnia: Samsung w roli głównej

Ewa Wróbel Ewa Wróbel
10 listopada 2022
Oferta tygodnia: Samsung w roli głównej

Jesteście ciekawi, co tym razem przygotowaliśmy w Ofercie tygodnia? Jeśli planowaliście zakup ciekawych modeli Samsunga, dobrze trafiliście! Bohaterem tym razem jest zestaw ze smartfonem Samsung Galaxy Z Flip4 5G 512GB i zegarkiem Samsung Galaxy Watch4 44mm eSIM. Przy zakupie wybranych abonamentów obniżki sięgają nawet 504 zł. W ofercie bez abonamentu zestaw jest tańszy aż o 550 zł.
Oferta dostępna do 16 listopada. Szczegóły tutaj.

Dlaczego warto zainteresować się smartfonem Samsung Galaxy Z Flip4 5G? Obejrzyj recenzję Bartka.

Jeśli chodzi o Samsunga Galaxy Watch4 44mm eSIM - na zegarku możecie używać komunikatorów. Pozwala na bieżąco sprawdzać postępy w treningach, automatycznie rozpozna 7 aktywności, a ponad 90 można wybrać ręcznie. Dodatkowo, można ustawić codzienne cele i grupowe wyzwania. Zapłacicie nim zbliżeniowo za pomocą Google Pay. Smartwatch jest przy tym bardzo wytrzymały i wodoodporny.

https://www.youtube.com/watch?v=QfAG9syoWzM
Scroll to Top