;

Odpowiedzialny biznes

Smartfony są dla wszystkich (0)

Monika Kulik

20 czerwca 2016

Smartfony są dla wszystkich
0

Dziś mamy możliwość korzystania z wielu urządzeń multimedialnych, które są nam pomocne w pracy i w życiu prywatnym. Dobrym przykładem są tu smartfony, oferujące cały wachlarz funkcjonalności w jednym miejscu, a do tego są zawsze pod ręką. Korzystanie ze smartfonów to dla nas codzienność, używa ich już 60% Polaków.

Czy jednak zastanawialiście się kiedyś, w jaki sposób telefony komórkowe obsługują osoby ze szczególnymi potrzebami – na przykład osoby z niepełnosprawnościami?
Obsługując naszego smartfona opieramy się zasadniczo na dwóch zmysłach – wzroku i słuchu. Teraz wyobraźmy sobie, że z jakiegoś powodu nie jest to możliwe. Czy w takim wypadku telefon staje się bezużyteczny? Otóż nie, producenci telefonów, dostrzegając potrzeby osób z niepełnosprawnościami, wyposażyli te urządzenia w dodatkowe funkcjonalności, które wspierają ich obsługę.

Chcąc wyjść naprzeciw potrzebom wszystkich naszych klientów, również tych z niepełnosprawnościami, we współpracy z Fundacją Widzialni przygotowaliśmy instrukcje obsługi smartfonu dla osób o specjalnych potrzebach.

Wspólnie nagraliśmy 3 filmy instruktażowe – dla smartfonów z systemem Windows Phone, iOS oraz Android, które krok po kroku prezentują funkcjonalności dedykowane osobom z niepełnosprawnościami.

Musimy zdać sobie sprawę z tego, że jest to zupełnie inny sposób obsługi smartfonu. Osoby o specjalnych potrzebach korzystają z gestów, aplikacji i funkcji, które wbudowane są w system ich telefonu. Zanim obsługa stanie się intuicyjna, trzeba przebrnąć przez pierwszy etap, jakim jest nauka obsługi smartfonu, co początkowo może wydawać się trudne i zniechęcające.

Tu z pomocą przychodzą przygotowane przez nas filmy instruktażowe – w pełni dostępne, opatrzone napisami, z tłumaczeniem na Polski Język Migowy oraz lektorem w tle. Zapraszamy do obejrzenia przygotowanego materiału.
Mamy nadzieję, że okaże się pomocny, wskazując nowe możliwości smartfonów i ułatwiając dostosowanie ich do naszych indywidualnych potrzeb. Warto wspomnieć, że filmy, choć powstały z myślą o osobach z niepełnosprawnościami, mogą być przydatne dla nas wszystkich, w sytuacji, gdy musimy dostosować się do warunków otoczenia, przytrafi nam się sytuacja losowa, bądź z jakiegoś powodu czasowo nasze zmysły zawodzą.
2f0592817b78e0e2805b7f5b2c55bf527b5

Udostępnij: Smartfony są dla wszystkich
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

;

Oferta

Bezpłatny kontakt z doradcą poprzez aplikację Mój Orange (17)

Piotr Domański

20 czerwca 2016

Bezpłatny kontakt z doradcą poprzez aplikację Mój Orange
17

Zaktualizowaliśmy aplikację Mój Orange na Androida, iOS i Windowsa. I chociaż sam fakt aktualizacji aplikacji nie jest wydarzeniem szczególnie doniosłym, tym razem sytuacja jest nieco inna. Po pierwsze – wprowadziliśmy bardzo ciekawe funkcje. Po drugie – dla tych z Was, którzy jeszcze nie korzystają z aplikacji  mamy konkurs z nagrodami. I to takimi, że sam chciałbym wygrać 😉

Zmiany  dotyczą możliwości kontaktu z nami. W dolnej części okna aplikacji znajdziecie teraz ikonkę słuchawki, po kliknięciu w którą będziecie mogli wybrać jedną z dwóch opcji – czat lub rozmowa z infolinią.

Jeżeli w pełni zalogujecie się do aplikacji, czyli za pomocą loginu i hasła to będziecie mogli zadzwonić na infolinię bez konieczności przechodzenia przez automatyczne menu głosowe, a w dodatku, połączenie będzie bezpłatne.

Jeśli w aplikacji użyjecie autologowania, o którym pisaliśmy niedawno to konieczne będzie przejście przez automatyczne menu, a połączenie nie będzie bezpłatne, więc warto założyć darmowe konto

Teraz cześć druga, czyli konkurs – możecie w nim wygrać w sumie sześć nagród – trzy smartfony Samsung Galaxy S7 edge oraz trzy tablety Samsung Galaxy Tab A. Jeśli korzystacie z usług mobilnych w Orange wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie. Całość podzieliliśmy na trzy etapy, w każdym można wygrać jeden telefon i jeden tablet.

Z tej strony dowiecie się wszystkiego, co powinniście wiedzieć o aplikacji Mój Orange oraz o samym konkursie. Powodzenia!

Aktualizacja [01.02.2018 09:45]

P.S.

Koledzy i koleżanki zajmujący się obsługą klienta dali mi znać, że często piszecie i dzwonicie do nich w sprawie bezpłatnych połączeń z aplikacji Mój Orange, wspominając o tym wpisie. Zwróćcie proszę uwagę, że to jest blog 😉 Wpisy blogowe mają to do siebie, że z czasem się dezaktualizują. Niektóre szybciej inne wolniej. Nie usuwamy starych wpisów, taką przyjęliśmy zasadę i się jej trzymamy.

Ten wpis nie jest już aktualny – połączenia na obsługę klienta poprzez aplikację Mój Orange są płatne.

Udostępnij: Bezpłatny kontakt z doradcą poprzez aplikację Mój Orange
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Piotr 07:38 03-06-2017
  A wcale nie prawda. Połączyłam się poprzez aplikację a i tak było menu do wyboru no i oczywiście zostały naliczone opłaty. Ot taki sobie partner pomarańczowy....
  Odpowiedz
  • komentarz
   Wes 12:00 21-10-2020
   Niestety, za darmo to tylko są problemy
   Odpowiedz
 • komentarz
  vipkp 12:09 02-01-2018
  KOMPLETNA BZDURA. Po pełnym zalogowaniu pojawia się informacja ze polaczenie jest płatne według cennika. TO WYGLĄDA NA WYLUDZANIE PIENIEDZY
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 14:18 02-01-2018
   Informacje na blogu są aktualne w dniu ich publikacji - taka charakterystyka bloga.
   Odpowiedz
   • komentarz
    walpie 15:03 02-01-2018
    A na którym blogu firma się pochwaliła,że połączenia z konsultantem przez aplikacje są już płatne?
    Odpowiedz
 • komentarz
  Czartek 12:34 09-01-2018
  Super Orange!. Reklamuję fakturę za zbyt wysoki abonament i na dodatek płacę za rozmowę z konsultantem 11 PLN, Czas zmienić operatora.
  Odpowiedz
  • komentarz
   antekja 20:25 13-03-2018
   to po co wydzwaniasz idz do biura obsługi klienta do salonu
   Odpowiedz
  • komentarz
   WIKI 14:47 29-06-2020
   Dokładnie mam ten sam problem. Nie dosć ,ze najpierw nie mogę sie nigdzie dodzwonić bo z niewiadomych przyczyn zablokowali mi połączenia, choć rachunki zapłacone , to jeszcze reklamacji drogą @ nie można żlożyć , a pogadac można z tym idiotą sztuczna inteligencją i naliczją za to opłaty . Gratulacje !! Swietne podejści do klienta!!!Może jak wszyscy zaczna odchodzic to sie obudzą.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Ptaq 14:33 12-01-2018
  Właśnie zmienił się wasz status i za rozmowy z doradcą przez aplikacje już się PŁACI . Pytam się dlaczego ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   GOŚĆ.H😀😀😀👋 15:48 02-03-2023
   Bo im mało wiecznie mało
   Odpowiedz
 • komentarz
  Jola 12:57 08-02-2018
  Orange to tragedia!!! Jestem wieloletnim odbiorcą i co z tego? internet to porażka.Wszelkie próby skontaktowania się z tą firmą kończą się na płatnościach nawet reklamowanej aplikacji niby darmowej,i nie rozwiązaniu problemu !!! Czyli hasło Orange to....wieloletni kliencie Orange zostajesz sam z nie rozwiązanym problemem !!!
  Odpowiedz
  • komentarz
   ok 14:37 12-06-2018
   prosę piny kotat
   Odpowiedz
 • komentarz
  Zenek 19:13 03-07-2018
  Było bezpłatnie ale się zbyło.
  Odpowiedz
 • komentarz
  osa 18:28 02-01-2020
  Orange blokuja mi bezprzerwy konto tak nie moze byc
  Odpowiedz
 • komentarz
  Andrzej 12:00 16-05-2021
  Brak zgłoszenia awarii która wynika ze strony Orange bezplatnie
  Odpowiedz
 • komentarz
  IWONA 08:59 28-01-2022
  TO JAKIS ABSURD, STARCIŁAM ZASIEG ROZŁACZA MI ROZMOWY A BIURO ROZŁACZA SIE Z KAZDEJ ROZMOWY. USŁUGA TO JAKIS ABSURD TO WOGÓLNE NIE DZIAŁA.ODRADZAM JAKIEKOLWIEK USLUGI TEJ FIRMY PRZNAJMNIEJ NA TERENIE WROCŁAWIA ZACHÓD I OKOLIC SMOLCA, MOKRONOSU I PIETRZYKOWIC.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Halina 08:28 20-05-2022
  No właśnie to jest absurd żeby były pobierane opłaty za połączenia z konsultantem , Tmobile pół z konsultantem jest bezpłatne .
  Odpowiedz

;

Oferta

Kolejna rewolucja w ofertach Nju mobile [AKTUALIZACJA] (0)

Wojtek Jabczyński

20 czerwca 2016

Kolejna rewolucja w ofertach Nju mobile [AKTUALIZACJA]
0

Lubię newsy, w których mam do przekazania takie wiadomości. W Nju mobile znowu zaszaleliśmy i stworzyliśmy dla Was nowe, odjechane rozwiązania. Pierwsze jest dla fanów internetu mobilnego – samodzielny nju internetowy, druga oferta to nju plan dodatkowy, powiązany z już istniejącym rachunkiem w ofercie głosowej. Do tego dorzuciliśmy jeszcze dobrze skrojoną ofertę z rozmowami i transferem.

Zacznijmy od oferty samodzielnej: płacicie maksymalnie 29 zł i dostajecie 40 GB transferu danych. Oczywiście – jak to Nju – możecie zapłacić mniej, jeżeli w danym okresie rozliczeniowym zużyjecie mniej transferu. Jeśli jednak uda się przekroczyć 40 GB, wtedy macie lejek, który wyhamuje Was do 1 Mb/s, ale … po 6 miesiącach dostaniecie nie 40 GB, a 80, po 12 – 100 GB, a po dwóch latach aż 120 GB. Moim zdaniem trzeba się mocno natrudzić, aby zużyć taki transfer! Przypomnę jeszcze, że w Nju jest jeszcze inna, przyjazna zasada: po 3 miesiącach znika dolna granica rachunku wysokości 9 zł.

Nowością jest też plan nju internet dodatkowy powiązany z posiadanym już przez Was numerem. Tutaj za 20 GB zapłacicie 19 zł. Jednak na tym nie koniec, bo z  pakietu mogą korzystać wszystkie karty SIM, które są podpięte do Waszego głównego rachunku. Co więcej sumuje się on z pakietem danych głównego rachunku. W tym przypadku również działa zasada, że im dłużej tym lepiej i otrzymujecie bonusy, takie jak w Waszym planie głównym. Oznacza to, że jeżeli macie nju z rachunkiem od 2 lat, to za 19 zł. miesięcznie otrzymacie 60 GB internetu.

[AKTUALIZACJA] Dla tych z Was, którzy niekoniecznie potrzebuję mega dużo gigabajtów i chcą zaoszczędzić mamy propozycję za jedyne… 19 zł. Za tę kwotę otrzymacie nielimitowane rozmowy na numery komórkowe i 1 GB internetu. SMS-ów w tym planie nie ma, jednak tak wielu z nas korzysta z komunikatorów więc można się ogarnąć. W tym planie także doceniamy lojalność. Po pół roku otrzymacie 2 GB internetu, a po roku 2,5 GB.

Na koniec ściąga z zasięgu mobilnego internetu. Obecnie dostępny jest dla 99,8 proc. Polaków, w tym już 91,86 proc. jest w zasięgu najszybszego 4G.

Więcej informacji znajdziecie na stronie nju mobile. A tutaj znajdziecie regulamin i dowiecie się więcej o planie mobilnym za 19 złotych.

Udostępnij: Kolejna rewolucja w ofertach Nju mobile [AKTUALIZACJA]
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej