Oferta

Smartphone`y atakują

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
15 marca 2011
Smartphone`y atakują

Rok 2009 należał do prepaid i liczby 29, w ubiegłym operatorzy skupili się na ofertach abonamentowych. Moim zdaniem w tym trendem numer 1 będzie upowszechnianie się smartphone`ów. Poprosiłem zespół zajmujący się telefonami, aby wyliczyli mi, co do sztuki, ile takich urządzeń mamy na dziś w ofercie. Wyszło, że aż 83 modele! A jak rośnie nam sprzedaż? W IV kwartale 2009 smartphone`y stanowiły 7 proc. sprzedanych telefonów, rok później już 22 proc. Od początku tego mamy świetne promocje, więc udział powinien zwiększać się. Warto zwrócić uwagę, że zmienia się też sposób "konsumowania" możliwości nowoczesnych  aparatów. Już nie tylko zachwycamy się ich częścią "nice", bez wątpienia przyjemną dla oka, ale mocniej wykorzystujemy część "smart". Dla klientów oznacza to łatwiejszy kontakt, pracę, czy rozrywkę, a dla operatora wyższe ARPU. Zysk dla obydwu stron, dlatego firmy będą coraz mocniej promować smartphone`y. I słusznie. Ważne też, aby wraz z tym szły inwestycje w sieć. Stąd dla Orange jednym z priorytetów jest rozbudowa 3G i HSPA+DC, by poprawić komfort korzystania ze smartphone`ów, laptopów,  tabletów i nadążyć za rosnącą lawinowo transmisją danych. Sam jestem bardzo ciekawy, z jakim udziałem nowoczesnych aparatów w sprzedaży zakończymy ten rok.


Odpowiedzialny biznes

Dzień bez facebooka?

Marek Wajda Marek Wajda
14 marca 2011
Dzień bez facebooka?

Dzisiaj podobno oficjalny dzień bez Facebooka o czym nie omieszkał poinformować PAP (czyli sprawa chyba jest poważna). Podobno bo żaden z moich znajomych o nim nie słyszał. Ja również nie skorzystałem z tej propozycji ; ) Zgodnie z informacjami na stronie akcji przyłączyło się do niej ponad 85 tys. internautów! Choć jak widać na wallu akcji część z nich o tym zapomniała i jednak zalogowała się dzisiaj.

Oczywiście akcja rodzi reakcję i szybko powstała nowa strona Będe na Facebooku w "Dzień Bez Facebooka" :P.

A Wy po której stronie jesteście? Wytrzymacie dzisiaj bez fejsa? A może w ogóle nie macie tam konta, jeśli tak to dlaczego?


Oferta

Bankowe doładowania i krótki urlop

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
12 marca 2011
Bankowe doładowania i krótki urlop

Powoli promocje doładowań z 20 proc. bonusuem stają się permanentne. Jedne kończymy, inne zaczynamy. Od wczoraj jest nowa możliwość uzyskania dodatkowych środków, tym razem przez strony bankowe w necie przy doładowaniu za 50 zł. Oto lista banków biorących udział w promocji: Alior, BPH, Millennium, BOŚ, Pekao, BS we Wschowie, Deutsche Bank, Eurobank, Fortis, Getin, GBS w Barlinku, ING, Invest, LUKAS, mBank, Meritum, MultiBank, Podkarpacki Bank Spółdzielczy, Raiffeisen i Wielkopolski Bank Spółdzielczy. Promocja trwa do 17 marca 2011. Rzecznik zafundował sobie krótki urlop więc do najbliższego czwartku będę mniej aktywny. Na wszystkie pytania odpowiem po powrocie. Napisałem też notkę na zapas, więc zapraszam do zaglądania na blog, a jeśli pojawi się coś ważnego lub ciekawego, koledzy z Biura Prasowego o Was nie zapomną.

Scroll to Top