;

Inne

Spokojnych i wesołych świąt (4)

Wojtek Jabczyński

23 grudnia 2023

Spokojnych i wesołych świąt
4

W imieniu całej redakcji blogowej życzę Wam wspaniałych świąt. Odpoczywajcie i cieszcie się byciem razem z rodzinami oraz bliskimi. Niech ten szczególny czas będzie dla Was radosny, pełny miłości. Zapomnijcie na chwilę o smartfonach i internecie. Albo chociaż spróbujcie. Najlepszego!

Udostępnij: Spokojnych i wesołych świąt
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Truck. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  emitelek 22:24 23-12-2023
  Dziękuję i wzajemnie, chociaż nie wiem Wojtku jakich świąt? Czemu jesteście tak politycznie poprawni, bojąc się nazwać je po imieniu - BOŻEGO NARODZENIA!!! Wszelkiego błogosławieństwa od Bożej Dzieciny! :D
  Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 01:40 24-12-2023
  Gdy nadejdzie dzień Wigilii i opłatek weźmiesz w rękę, choć ja będę gdzieś w oddali, Z Tobą będzie moje serce. Gdy nadejdą miłe święta, niech ta kartka Ci przypomni, że o Tobie ktoś pamięta i w oddali spędza święta…Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzę ciepła rodzinnego, niegasnącej przyjaźni oraz Światła, które zawsze prowadzi tam, dokąd trzeba. Niech Nowy Rok przyniesie dobre zdrowie, siłę woli i wytrwałość!Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów. Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, co właśnie mija życzy Łukasz 🎄🌟z rodzicami
  Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek87 15:23 24-12-2023
  Ja również życzę dla całego zespołu bloga oraz wszystkich blogowiczów Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia:)
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 08:17 26-12-2023
  Wzajemnie zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia 🎄🎄🎄 ps. Pisałem komentarz dwa dni temu, ale pieczenie ciasteczek z lukrem i czekoladą sprawiło że zapomniałem kliknąć "wyślij" 😜 Tak to już jest w pracy cukiernika 💪 Pozdrawiam.
  Odpowiedz

;

Sieć

HD+ dla iPhone’ów w rozmowach między Orange a T-Mobile (15)

Kinga Gora

21 grudnia 2023

HD+ dla iPhone’ów w rozmowach między Orange a T-Mobile
15

Mam świetną wiadomość dla użytkowników iPhone’ów. Od kilku dni właściciele modeli od 11. wzwyż cieszą się najwyższym standardem rozmów HD Voice+ w połączeniach między Orange a T-Mobile. Wszystko dzięki wdrożeniu na styku operatorów sieci kodeka EVS. Będzie można złożyć świąteczne i noworoczne życzenia w najwyższym standardzie rozmów, bez szumów i przy idealnej słyszalności.

Kodek EVS to najwyższa technologia połączeń głosowych, która daje wrażenie rozmowy na żywo. Nie usłyszmy tu żadnych szumów i zakłóceń, a jedynie naturalny i dźwięczny głos naszego rozmówcy. Jeśli chcecie sprawdzić i usłyszeć różnicę zapraszam do wpisu, w którym zamieściłam próbki dźwięku w standardzie AMR-NB i HD+.

Do tej pory ze standardu rozmów w jakości HD+ korzystali głównie użytkownicy smartfonów z Androidem. W przypadku telefonów z systemem iOS kodek EVS dostępny był w modelach od 11. wzwyż dla połączeń wewnątrz sieci Orange oraz między Orange a Play. Teraz do tego grona dołączyły połączeniach wychodzące i przychodzące między sieciami Orange i T-Mobile. Dzięki tym wdrożeniom prawie 60% połączeń VoLTE w sieci Orange realizujemy w standardzie HD Voice+. To czy połączenie zestawimy w jakości HD+ zależy od tego, czy sieć i urządzenie do którego dzwonimy wspierają kodek EVS.

Standard HD Voice+ dostępny jest dla smarfonów, które obsługują EVS i korzystają z VoLTE lub WiFi Callingu. Na naszej stronie znajdziecie listę smartfonów oficjalnie obsługujących VoLTE w sieci Orange. Dodam, że wszystkie telefony dostępne w Orange od lipca 2021 r. wspierają VoLTE.

Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć dobrych świątecznych rozmów z tymi, z którymi nie będziecie mogli spotkać się osobiście. O ich jakość głosową zadbaliśmy.

Udostępnij: HD+ dla iPhone’ów w rozmowach między Orange a T-Mobile
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Hela 10:40 21-12-2023
  Oo, wspaniałe wieści! Mój przyjaciel Mariusz, świeży posiadacz iPhone 15 Pro, na pewno się ucieszy z jeszcze lepszej jakości rozmów! Dzięki Orange!
  Odpowiedz
  • komentarz
   Kolega Mariusz 12:13 21-12-2023
   To prawda nieustannie skaczę z radości i trudno mi się opanować. Teraz musze tylko poznać kogoś kto ma nr w T Mobile i będziemy do siebie dzwonić bez końca
   Odpowiedz
 • komentarz
  Hela 11:10 21-12-2023
  Oo, wspaniale! Mój przyjaciel Mariusz, który jest posiadaczem iPhone 15 Pro, na pewno bardzo się ucieszy i doceni jeszcze lepszą jakość rozmów! Brawo Orange!!!
  Odpowiedz
  • komentarz
   Kinga Gora 11:50 21-12-2023
   Dzięki! Pozdrowienia dla Mariusza.
   Odpowiedz
  • komentarz
   Kolega Mariusz 12:21 21-12-2023
   To prawda, wprost skaczę z radości, teraz pozostało mi tylko poznać kogoś kto ma nr w T Mobile i będziemy do siebie dzwonić bez końca
   Odpowiedz
 • komentarz
  Tomek 12:19 21-12-2023
  Czy współpraca z pozostałą dwójką MNO jest trudniejsza niż z T-Mobile we wdrażaniu HD+? Chodzi o "chęci" czy sprawy techniczne (trudniejsze wdrożenie).
  Odpowiedz
  • komentarz
   Kinga Gora 12:51 21-12-2023
   Takie wdrożenie wymaga przygotowania styku pomiędzy sieciami dwóch operatorów. Są różne sieci i różne technologie, więc i czas realizacji takich funkcjonalności jest inny.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Rysiek 10:19 10-03-2024
    A kiedy połączenie HD+ z ostatnim z dużej czwórki operatorem? Zieloni aż tak bardzo nie chcą tego połączenia w dobrej jakości?
    Odpowiedz
 • komentarz
  kozien70 14:58 21-12-2023
  Niestety nadal działa to niewłaściwie. W kierunku Orange->T-mobile kodek działa w trybie Super WideBand (SWB) i jest to faktycznie pełne HD Voice+. Natomiast przy połączeniach z T-mobile do Orange jakość jest nadal gorsza: owszem, pojawił się kodek EVS ale działa tylko w gorszym, niższym trybie WideBand WB i nie jest to pełne HD Voice+. Proszę to zgłosić osobom konfigurującym, bo póki co sukces jest tylko połowiczny.
  Odpowiedz
 • komentarz
  kozien70 15:07 21-12-2023
  Niestety nadal działa to niewłaściwie. W kierunku Orange->T-mobile kodek działa w trybie Super WideBand (SWB) i jest to faktycznie pełne HD Voice+. Natomiast przy połączeniach z T-mobile do Orange jakość jest nadal gorsza: owszem, pojawił się kodek EVS ale działa tylko w gorszym, niższym trybie WideBand WB i nie jest to pełne HD Voice+. Proszę to zgłosić osobom konfigurującym, bo póki co sukces jest tylko połowiczny.
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 16:00 21-12-2023
   Być może problem leży po stronie magnenty .
   Odpowiedz
  • komentarz
   Kinga Gora 15:47 21-12-2023
   Sprawdziliśmy to. W sieci Orange wszystkie iPhone'y od modelu 11. wspierają SWB. Jeśli pojawia się taki problem to może być to kwestia ustawień smarfona czy aktualizacji systemu.
   Odpowiedz
   • komentarz
    kozien70 16:31 21-12-2023
    Żaden problem z ustawieniami smartfona. Po stronie T-mobile iPhone 14 Pro Max z najnowszym iOS. Po stronie Orange Galaxy S10+ oraz S9 - obydwa z najnowszym oprogramowaniem. Wszystkie połączenia w VoLTE. Zweryfikowany kodek podczas rozmowy wychodzącej z T-mobile do Orange: EVS w zwykłym trybie WB (WIdeBand) 12.65kbps. Nie działa EVS SWB 24.4 kbps czyli wasza konfiguracja jest nie do końca poprawna. Tu naprawdę nie ma co konfigurować po stronie telefonu. To problem po stronie sieci. Nie wiem czy T-mobile czy Orange - to już wasza sprawa to wyjaśnić. Ja zgłaszam problem jako abonent Orange.
    Odpowiedz
    • komentarz
     Kinga Gora 09:34 22-12-2023
     Jeśli tak wygląda sytuacja, to poproszę o zgłoszenie tego problemu oficjalną drogą. Bez numerów telefonu i czasu połączenia niestety nie jesteśmy w stanie sprawdzić tego konkretnego połączenia i zobaczyć dlaczego nie działa HD+. A tak jak wspomniałam, na poziomie styku w sieci nie widzimy nic niepokojącego, co mogłoby powodować takie problemy.
     Odpowiedz
 • komentarz
  Marcin 11:48 22-12-2023
  U mnie również jest ten sam problem jak u kolegi @kozien70. Brak EVS kiedy dzwonię z TM do Orange. W drugą stronę jest już wszystko w porządku. Jednym słowem nic się nie zmieniło, wszystko jest dalej po staremu. Wydaliście newsa, który mija się z prawdą.
  Odpowiedz

;

Oferta

Czemu warto mieć Telewizję od Orange? (2)

Beata Giska

20 grudnia 2023

Czemu warto mieć Telewizję od Orange?
2

Nowoczesny dekoder, więcej kanałów tematycznych w Pakiecie Optymalnym oraz niespodzianki dla klientów, w tym światłowód i Netflix przez pierwszych 6 miesięcy w prezencie. To właśnie serwowaliśmy naszym widzom.

Sprawdź, co jeszcze wydarzyło się w Telewizji od Orange przez ten rok i dlaczego dobrze być razem z nami.

Era dekodera

Wiemy, jak ważne jest to, aby stale rozwijać ofertę i udoskonalać wszystkie usługi tak, żeby korzystanie z nich było proste oraz jak najbardziej intuicyjne. Dlatego do naszej dodaliśmy nowy Dekoder 4K Multi. To ultranowoczesny sprzęt, który nie tylko pozwala na oglądanie kanałów tv w Telewizji od Orange, ale także umożliwia korzystanie z popularnych aplikacji, m.in.: HBO Max czy Netflix, dostępnych w Android TV.

W tym roku telewizja zagościła także w nowej ofercie, na urządzeniach mobilnych – smartfonach, tabletach oraz komputerach. Są tam dostępne już 43 kanały. Telewizję mobilną można wygodnie oglądać w domu i w podróży – na terenie całej Unii Europejskiej.

Użytkownicy chętnie korzystają też z Multinagrywarki, dzięki której mogą odtwarzać ulubione seriale i programy od początku, wrócić do materiałów emitowanych do 7 dni wstecz oraz nagrywać ulubione treści. Nic ich nie ominie. W tym roku dodaliśmy do niej kolejne kanały: Novela TV, CNN i Water Planet.

Mnóstwo rozrywki

W tym roku dodaliśmy do oferty kolejne kanały tv: Current Time HD i CTV – dla Ciebie. Łącznie, w Telewizji od Orange jest już ponad 200 stacji. Warto też wspomnieć, że w tym roku wzbogaciliśmy Pakiet Optymalny o 9 kanałów, takich, jak np.: Cartoonito, DIZI, BBC Earth, BBC First, Crime+Investigation.

W ofercie są także dodatkowe pakiety tv, w których nie brakuje rozrywki. Podpowiadamy, że można je kupić także bezpośrednio na swoim dekoderze telewizyjnym, bez konieczności wizyty w salonie sprzedaży czy kontaktu z infolinią. Wystarczy skorzystać z opcji „Dokup pakiet”, która jest dostępna na stronie startowej Dekodera 4K oraz Dekodera Premium 4K.

 • Pakiet HBO z dostępem do serwisu HBO Max, w którym można oglądać takie hity, jak: „Pozłacany wiek”, „The Last of Us”, „Ród smoka” czy „Blue Beetle”.
 • Pakiet Eleven, w którym są trzy doskonałe kanały sportowe z najlepszymi rozgrywkami w Europie i na świecie, m.in.: mecze ligowe i pucharowe w piłce nożnej, żużel oraz wyścigi WEC.

Nie zapominamy także o największych miłośnikach kina. W usłudze Orange VOD, dostępnej na dekoderach Telewizji od Orange i w aplikacji Orange TV Go . Klienci mogą wypożyczać i oglądać najnowsze hity filmowe, polskie i zagraniczne, wygodnie, bez wychodzenia z domu, na ekranach swoich telewizorów. Warto wspomnieć o takich superprodukcjach tego roku, jak: „Barbie”, „Oppenheimer”, „Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One”, „Kot w butach: Ostatnie życzenie” czy „Spider-Man: Poprzez multiwersum”.

Niespodzianki w Telewizji od Orange

W tym roku klienci, którzy mają pakiet Orange Love Standard oraz Pakiet Optymalny, kilka razy mogli oglądać wybrane odkodowane kanały telewizyjne z dodatkowych pakietów tv, a także wszystkie stacje z Pakietu Komfortowego – bez dodatkowych opłat. Dzięki temu mieli możliwość zapoznania się z ofertą najciekawszych kanałów tematycznych na polskim rynku. Na czas trwania turnieju tenisowego Roland Garros w Paryżu udostępniliśmy wszystkim klientom bezpłatnie dodatkowy kanał – Eurosport 4K.

Przypomnijmy, że z okazji Świąt Bożego Narodzenia, od 6 grudnia 2023 do 22 stycznia 2024 roku, udostępniliśmy bezpłatnie Pakiet Komfortowy. Sprawdź szczegóły tutaj. Mamy także pakiet Orange Love Standard ze światłowodem, telewizją z mnóstwem kanałów tv i Netflix przez pierwsze 6 mies. w prezencie. Na fanów filmowych wrażeń czeka długa lista nowości w Netflix. W grudniu można zobaczyć tam m.in.: superprodukcję Zacka Snydera – „Rebel Moon – część 1: Dziecko ognia”, nowy serial „Berlin” – prequel hitu „Dom z papieru” czy polską satyryczną komedię „1670”.

Udostępnij: Czemu warto mieć Telewizję od Orange?
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  sd 10:26 22-12-2023
  Wiem dlaczego, ale złośliwie zapytam: dlaczego nie ma apki Orange Go TV na Android TV?
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 18:53 22-12-2023
   Być może to kwestia czasu 😜
   Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej