Rozrywka

Spot tysiąc minut i szybki konkurs

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
01 marca 2010
Spot tysiąc minut i szybki konkurs

Dziś rusza kampania pakietu 1000 minut na numery Orange i stacjonarne, o którym pisałem tydzień temu. Poniżej spot zrobiony w konwencji znanej już z promocji Orange Go, która osobiście mocno przypadła mi do gustu. Przypomnę, że pakiet kosztuje tylko 6 zł i jest ważny 14 dni. MateoSS na Twoją specjalną prośbę szybki konkurs z nagrodami piłkarskimi. Mam dla Was 4 podwójne zaproszenia na mecz Polska-Bułgaria, który odbędzie się w środę w Warszawie. Dostaną je osoby, które najszybciej i zarazem poprawnie odpowiedzą na trzy pytania: Gdzie urodziła się Justyna Kowalczyk? Ile medali olimpijskich w swojej karierze zdobył Adam Małysz? Czy Ghana uczestniczyła w IO w Vancouver? Od razu zaznaczam, że wygranej nie będzie można zamienić na gadżet z zaczarowanej szafy rzecznika. Dlatego proszę, aby w konkursie uczestniczyły tylko te osoby, które rzeczywiście będą mogły wybrać się na mecz. Pamiętajcie też o umieszczaniu w aplikacji adresu e-mail do kontaktu.


Odpowiedzialny biznes

Koncertowa pomoc dla Haiti

Ryszard Kaminski Ryszard Kaminski
01 marca 2010
Koncertowa pomoc dla Haiti

Pamiętacie jeszcze jak pomagano nam w latach 80-tych? Ludzie i organizacje z całego świata słały paczki do Polski. Na szczęście od lat nie potrzebujemy już takiej pomocy i sami możemy okazywać solidarność z innymi. I dobrze, że to robimy. W wielu akcjach, tak dla naszych rodaków, jak i dla ludzi z drugiego końca świata. Bo bieda czy kataklizm nie ma narodowości a cierpią zawsze ludzie. Zobaczcie, na co pójdą środki zebrane podczas sobotniego koncertu dla Haiti, który Wam transmitowaliśmy. Grupa zapaleńców z "Koalicji Sił Jamajskich" zorganizowała świetny koncert. Relację z niego zawdzięczamy naszym kolegom z WP - dzięki.


Odpowiedzialny biznes

Wielka kasa dla Wielkiej Kasiny

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
01 marca 2010
Wielka kasa dla Wielkiej Kasiny

Grad medali

Dla Polski były to pod każdym względem historyczne Igrzyska. W Vancouver zdobyliśmy tyle medali ile przez pierwszych 19 (słownie, bo trudno uwierzyć: dziewiętnaście Zimowych Igrzysk od 1924 do 2002) i niemal tyle ile w całej historii polskich startów podczas Zimowych Igrzysk. O polskich sportowcach wreszcie było głośno nie tylko w polskich mediach. Nazwiska: Kowalczyk, Małysz, a również Sikora (choć występy nieudane) nie są anonimowe i w Europie i w Ameryce Północnej. Wreszcie przestały nas wyprzedzać w tabeli medalowej takie " zimowe potęgi" jak Estonia, Kazachstan, Łotwa czy Chorwacja.  Piętnaste miejsce w klasyfikacji medalowej na 82 kraje i 2621 sportowców startujących w Kanadzie to można powiedzieć przyzwoity wynik.

Wielka kasa

Przed Igrzyskami, prezes PKOL Piotr Nurowski, mówił, że z chęcią zapłaci jak największe premie za wyniki sportowe. I chyba nawet prezes nie spodziewał się jak wielkie będą to premie. PKOL musi przygotować 1,875 mln złotych na nagrody dla medalistów z Vancouver i polskich związków sportowych. 500 tysięcy złotych wpłynie na konto zdobywczyni trzech medali (złoty, srebrny i brązowy) w biegach narciarskich Justyny Kowalczyk, 300 tysięcy skoczka Adama Małysza (dwa srebrne krążki). Po 75 tysięcy otrzymają brązowe panczenistki Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska i Katarzyna Woźniak. Beneficjentami sukcesu są także polskie związki sportowe, które otrzymają odpowiednio 200, 150 i 100 tysięcy złotych. Z sum związki nagrodzą przede wszystkim trenera kadry narodowej (minimum 50 procent wartości sumy), pierwszego trenera-odkrywcę talentu, klub sportowca, sparingpartnerów oraz sztab szkoleniowo-medyczny.

I pewna smutna refleksja

Obejrzałem jak każdy Polak ze 30 powtórek zwycięskiego biegu Justyny Kowalczyk. Była radość, nawet może pewne wzruszenie, a później powoli nadchodząca refleksja. Gdy usłyszałem, że kapelan prowadził mszę za złoty medal Justyny, gdy słyszałem, że z Reprezentacji Polski wreszcie zdjęto klątwę 38 lat bez złotego medalu, to mimo radości pomyślałem, że chyba z naszymi sportami zimowymi nie jest tak dobrze skoro dla innych złoty medal na Igrzyskach jest informacją dnia lub tygodnia a dla nas co najmniej informacją roku, jak nie dziesięciolecia. Chyba, że się mylę i miejsce Kowalczyk czy Małysza szybko zajmą inni. Wierzycie w to ?

Scroll to Top