Odpowiedzialny biznes

Spotkanie blogowe 2011

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
20 maja 2011
Spotkanie blogowe 2011

Ostatnio na mojej skrzynce e-mailowej pojawiły się pytania o drugie spotkanie blogowe. Dałem się namówić na pojedyncze odpowiedzi, a teraz oficjalnie informuję, że odbędzie się w Warszawie 17 i 18 czerwca. Spośród Was zaprosimy ok. 20 najbardziej aktywnych i wyróżniających się na naszych blogach. Data nieprzypadkowa, bo wtedy jest Orange Warsaw Festival, który koniecznie musicie zobaczyć. Co będzie tym łatwiejsze, że zaproszenia do specjalnej strefy Orange tuż pod sceną, już na Was czekają. Ponadto, tak jak w ubiegłym roku, spotkacie się z porama specami, którzy pokażą prawdziwe możliwości tabletów i smartphone`ów, opowiedzą o nowościach m.in. w internecie oraz jak działa nasz BOK od środka. Reszta to tajemnica. Indywidualne zaproszenia dostaniecie na początku przyszłego tygodnia e-mailem. Od razu przepraszam, że nie wszystkich możemy zaprosić. Liczę, że to zrozumiecie.


Odpowiedzialny biznes

Kolekcjonujecie karty?

Maria Piskier Maria Piskier
20 maja 2011
Kolekcjonujecie karty?

Pamiętacie jak do budek telefonicznych ustawiały się kolejki? No chyba już tylko z filmów, choćby z "Misia". Dziś wciąż oczywiście można używać kart telefonicznych, ale też podziwiać je na wystawach kolekcjonerów, ostatnio we Wrocławiu.

Można tam było zobaczyć m.in. specjalne edycje kart. Pierwsza to wrocławska rzeźba lub jak kto woli instalacja "Pociąg do Nieba". Wrocławianie wiedzą o co chodzi. Druga to rarytas nie do kupienia (nakład 125 szt.) przedstawia Dworzec Świebodzki.

Takie specjalne edycje towarzyszą wielu wydarzeniom. TP co roku wydaje serię 100 kart przeznaczonych na licytację dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest też seria, z której sprzedaży część dochodu (2 zł od każdej) przeznaczona jest na akcję "Dźwięki Marzeń" wspierającą dzieciaki z wadami słuchu. Od lat rozdajemy też darmowe karty telefoniczne dzieciom w szpitalach.

W 2010 roku ukazały się też 3 kolekcjonerskie serie poświęcone 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Dwie pokazują wizerunki kompozytora, a trzecia muzyczną ławeczkę z warszawskiego Krakowskiego Przedmieścia.

A Wy zbieracie może karty telefoniczne lub znacie jakieś ciekawostki na ich temat?


Odpowiedzialny biznes

Jezioro Łabędzie

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
20 maja 2011
Jezioro Łabędzie

Pewien developer w Warszawie sprzedaje mieszkania "nad krystalicznie czystym jeziorkiem", w dodatku nie ukrywajmy są one bardzo drogie. Tym, którzy nie wiedzą mogę powiedzieć tyle, że owe "krystalicznie czyste jeziorko" od lat kojarzy się mieszkańcom głównie warszawskiego Mokotowa z tym, że po kontakcie z nim na ludzkiej skórze pojawiają się fantastyczne wzory, które usuwa się w długotrwałym procesie dermatologicznym.

Inne nie mniej krystaliczne jeziorko wyrosło nam w Gdańsku i tu również ceny, choć nie apartamentów, ale biletów wstępu są również horendalnie drogie. Jeziorko powstaje tylko po deszczu, ale dość szybko znika na skutek obecnych upałów i wsiąkania w glebę. W glebę mówię .... nie w trawę, bo trawy tam nie ma. To jeziorko na razie zwane jest jako Baltic Bursztynowe Jeziorko, ale niedługo, nawet bardzo niedługo za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zmieni się w Baltic Arenę.

Niestety wczoraj podczas wizytacji stadionu w czarodziejską przemianę placu budowy w stadion przygotowany na Euro 2012 nie uwierzyli Francuzi, z którymi gramy w piłkę nożną, a nie wodną już 9 czerwca. Napisali nawet w tej sprawie do UEFA, że nie chcą nie zgadzają się, itd. Jak UEFA do żądań Francuzów się przychyli będzie o nas głośno nie tylko w piłkarskiej Europie.

Żeby jednak nie kończyć na smutno, dla tych którzy kupili bilety na stadion, informacja, że gdyby mecz został odwołany, to jest plan B.

W cenie biletów na mecz  - 9 czerwca na Baltic Arena wystawione będzie Jezioro Łabędzie, Czajkowskiego. Emocje gwarantowane.

 

Scroll to Top