Odpowiedzialny biznes

Spotkanie z podróżnikiem z TP

Marek Wajda Marek Wajda
10 lutego 2010
Spotkanie z podróżnikiem z TP

Pamiętacie jak zachęcałem Was do wysłuchania radiowej audycji o podróży naszego kolegi, Krzyśka Świdraka, do Nepalu?. Namówiłem go, aby specjalnie dla Was opowiedział o swojej pasji. Krzysiek napisał książkę wydaną przez National Geographic pt. „Świat w zasięgu nosa”. Do tej niezwykłej podróży zaprosił m.in. Urszulę Dudziak, Beatę Pawlikowską, Martynę Wojciechowską, Marka Kamińskiego i Mateusza Kusznierewicza, którzy opowiedzieli o swoich zapachowych wspomnieniach z podróży. Teraz Krzysiek kończy pisać drugą książkę, tym razem o dźwiękach.

Krzysiek zawsze był niespokojnym duchem. Kilkanaście lat temu poznałem go w Gazecie Wyborczej w Opolu, gdzie był "człowiekiem orkiestrą". Zawsze pełen pomysłów na nietypowe teksty i eventy. I tak mu zostało :) Również z pomysłami na wakacje. Nie jeździ z biurami podróży, tylko sam. Nieraz podróż do miejsca docelowego zajmuje mu 2 tygodnie! (tak było z podróżą do Indii). Dlaczego? „Dzięki temu lepiej można poznać ludzi, zwyczaje, a jeśli trafisz na ciekawe miejsce, możesz się w nim dłużej zatrzymać” – tłumaczy. Odwiedził już m.in.: Indie (2 razy), Nepal, Madagaskar, Iran, Turcję, Pakistan.

Jak wpadł na pomysł książki, dlaczego warto podróżować? Oto recepta Krzyśka.

Jeśli kogoś Krzysiek zaciekawił zapraszam na spotkanie z nim. Dzisiaj o godz. 19 w cyklu spotkań podróżniczych „Środy na jagody” (Tarabuk, ul. Browarna 6, Warszawa) opowie więcej o swojej książce, pokaże niesamowite slajdy z wypraw a jego opowieści Was zafascynują. Wiem - bo byłem na podobnym spotkaniu. Miłej zabawy, a teraz wracam do Ani, bo właśnie się budzi :)


Oferta

Wideo za free i urodziny także online

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
09 lutego 2010
Wideo za free i urodziny także online

Niewielu z Was zwróciło uwagę, że przez cały luty mamy w Orange wydzieloną promocyjną strefę, gdzie wszystkie materiały wideo udostępniamy za free. Można zobaczyć m.in. serial 39,5, kanał telewizyjny Rebel, polsatowskie wydarzenia i nagrania z ostatniego Orange Warsaw Festival. Aby skorzystać wystarczy aktywny telefon w naszej sieci, który obsługuje streaming wideo. Każdy użytkownik może dowolną ilość razy oglądać materiały wideo zamieszczone na stronach promocji. Pamiętajcie tylko, że opuszczając promocyjną strefę tv i wideo, przechodzicie do strefy płatnej, gdzie taryfikacja odbywa się zgodnie z cennikiem. Dlatego dla ułatwienia o przejściu informuje stosowny komunikat. Przy korzystaniu z serwisu rekomenduję APN WAP Orange GPRS. Jeśli jednak nie macie pewności z jakiego APN korzystacie, najlepiej użyć autokonfiguratora Ponadto od dzisiaj użytkownicy ofert na kartę Orange mogą włączyć bezpłatnie usługę Urodziny, także po zalogowaniu do Orange online. Cały czas obowiązuje możliwość aktywacji poprzez SMS. Przypominajkę o co chodzi w usłudze znajdziecie tutaj


Bezpieczeństwo

Dziś Dzień Bezpiecznego Internetu

Monika Kulik Monika Kulik
09 lutego 2010
Dziś Dzień Bezpiecznego Internetu

„Nie podawaj swoich danych osobowych w Sieci”, „Mów, jeśli coś jest nie tak”, „Zabezpiecz swój komputer” „Nie ufaj osobom poznanym w Sieci”– tak brzmią zasady Sieciaków,  których uczą nasi wolontariusze podczas lekcji w klasach I-III szkół podstawowych. Od dziś będą mogli uczyć także starsze dzieci, wykorzystując program „3…2…1…Internet!” firmy Microsoft, który przeznaczony jest dla uczniów z klas IV-VI. Dziś podczas konferencji z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu Fundacja Orange i Microsoft podpiszą porozumienie o wymianie licencji na prowadzenie zajęć przez wolontariuszy.

Dzień Bezpiecznego Internetu, inicjatywa Komisji Europejskiej, obchodzony jest od 2004 roku. Od początku jesteśmy partnerem tego wydarzenia w Polsce. Tegoroczną międzynarodową kampanię promuje spot "Pomyśl zanim wyślesz", a przez cały luty towarzyszy jej kilkaset inicjatyw w całej Polsce- zajęcia edukacyjne, konkursy, happeningi, gazetki szkolne, ulotki i plakaty. 3 najciekawsze pomysły na to, jak upowszechniać wśród dzieci bezpieczne zachowania w Internecie zostaną nagrodzone przez Fundację Orange. Na zwycięskie zespoły czkają  46 calowe telewizory LCD.

DBI 2010

Konferencję z okazji DBI można bieżąco śledzić w Internecie- www.dbi.pl.

Scroll to Top