;

Innowacje

Startupowcy nagrodzili Orange Polska (2)

Marta Krajewska

3 lutego 2018

Startupowcy nagrodzili Orange Polska
2

Nasza wytężona praca nad wdrażaniem innowacji została właśnie doceniona – startupowcy nagrodzili Orange Polska w konkursie The Heart Open Innovation Awards 2017.

Dobrze znacie Orange Fab, czyli program, w ramach którego nawiązujemy współpracę z młodymi,  innowacyjnymi firmami i wdrażamy ich rozwiązania w firmie. Dzięki temu możecie skontaktować się z Orange Polska i Nju Mobile na Messengerze (startup Wandlee), naładować bezprzewodowo telefon podczas OWF (startup Whirla), w miastach montujemy inteligentne lampy LED (Quantron), a w smart storach Orange oferujemy inteligentne, kolorowe żarówki (OORT). Wszystkie te rozwiązania zostały stworzone przez firmy, które w ciągu pięciu lat trwania programu współpracowały z Orange.

Startupowcy nagrodzili Orange Polska

Nagroda The Heart

Startupowcy nagrodzili Orange Polska

Lata współpracy zaowocowały nie tylko wdrożeniami, ale także uznaniem ze strony przedsiębiorców. Dowodem tego jest nagroda specjalna Startups’ Choice, którą otrzymaliśmy w konkursie The Heart Open Innovation Awards 2017. Przedsiębiorcy docenili nas za otwartość na innowacje, partnerskie podejście do współpracy, fair play i szybkość podejmowania decyzji.

Dlaczego to dla nas takie ważne

Ta nagroda ma dla nas szczególne znaczenie, ponieważ przyznali startupowcy, czyli ludzie, którzy najlepiej potrafią zweryfikować wartość programów akceleracyjnych.  To efekt pracy wielu niesamowitych osób zaangażowanych w ten program: całego zespołu Orange Fab Polska, mentorów i ekspertów, przedstawicieli biznesu w Orange Polska oraz wszystkich, którzy od pięciu lat słowem i czynem wspierają to unikatowe przedsięwzięcie. Bycie „Startups’ Choice” zobowiązuje, dlatego stale pracujemy nad ulepszeniem programu. Od października pracujemy w nowym trybie – organizujemy ciągły nabór, a co dwa miesiące spotykamy się z przedsiębiorcami podczas tzw. Pitch Sessions. Najbliższe spotkanie już 15 lutego.

O konkursie

Konkurs „The Heart Open Innovation” wyłania i nagradza firmy, które aktywnie wykorzystują zewnętrzne źródła innowacji i z sukcesem wdrażają innowacyjne rozwiązania. W tym roku jury złożone z ekspertów ze świata korporacji z różnych branż, założycieli polskich startupów, reprezentantów świata nauki oraz inwestorów, nominowało Orange Polska w trzech spośród sześciu kategorii: organizacja, współpraca oraz inicjatywa (program Orange Fab) obok takich firm jak: Alior Bank, Microsoft, Neuca S.A. czy Pekao S.A. Uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród odbyła się 31 stycznia 2018 r.  w The Heart Warsaw.

Orange Fab

Program Orange Fab ma już na swoim koncie współpracę z 23 startupami , m.in. z Wandlee (wdrożenie chatbota obsługującego klientów firmy poprzez Messengera),  Applicą (wykorzystanie opartej o sztuczną inteligencję automatyzacji procesów biznesowych wymagających semantycznej analizy tekstu), czy Tutlo (platforma online do nauki języków obcych, łącząca native speakerów za granicą z uczniami w Polsce). W ciągu 5 lat trwania programu zgłosiło się do niego ok 600 przedsiębiorców z Polski i krajów CEE. Orange Fab funkcjonuje także m.in. w USA, Francji, Hiszpanii, Izraelu, Belgii, Senegalu, Wybrzeżu Kości Słoniowej i w Azji. Więcej na http://orangefab.pl/

Udostępnij: Startupowcy nagrodzili Orange Polska
podaj nick
komentarz jest wymagany
Zweryfikuj czy jesteś człowiekiem wybierając Ciężarówka. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  MAURYCY 11:26 03-02-2018
  Gratulacje :-)
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 20:12 03-02-2018
  Gratulacje :)
  Odpowiedz

;

Reklama

Nie ma lepszego pakietu niż Orange Love! Zakład? (9)

Stella Widomska

2 lutego 2018

Nie ma lepszego pakietu niż Orange Love! Zakład?
9

Od dziś nową kampanią reklamową zachęcamy Was, żebyście podsumowali swoje wydatki na usługi telekomunikacyjne i telewizję, z których korzystacie u różnych operatorów. Idziemy o zakład, że w pakiecie Orange Love zapłacicie mniej. Jak już pisaliśmy w komunikacie prasowym za 99,99 zł miesięcznie otrzymacie szybki domowy internet, abonament komórkowy i telefon domowy oraz telewizję, z jedną umową i z opłatami na jednej fakturze.

O tym jest również nasz nowy spot, który od dziś możecie zobaczyć w telewizji. Za jego kreację odpowiada Leo Burnett, produkcję Tyrka Studio, postprodukcję Studio Produkcyjne Orka, a zakup mediów Initiative Media. Spot wyreżyserował Mikołaj Łebkowski.

To co, zakładacie się?

Udostępnij: Nie ma lepszego pakietu niż Orange Love! Zakład?
podaj nick
komentarz jest wymagany
Zweryfikuj czy jesteś człowiekiem wybierając Samochód. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Nick 23:36 02-02-2018
  Jeszcze nie tak dawno Love był za 89 zł, teraz za 99 zł, więc nie ma czym się chwalić.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 11:08 05-02-2018
   I nie było w nim: 1) aplikacji do zarządzania domową siecią mobilną, 2) możliwości doliczenia do rachunku zakupów choćby na Kinguin, w sklepie Microsoft, czy Netflixa 3) szeregu nowych kanałów TV, czy wreszcie wisienki na cieście 4) wspomnianego wcześniej Netflixa w jakości 4K oraz kanałów Eleven Sports 1 również w jakości 4K. To tak na szybko, bez zastanowienia. Mogę się oczywiście zastanowić...
   Odpowiedz
   • komentarz
    Nick 19:37 05-02-2018
    W ofercie IPTV do 80Mb/s nadal nie ma kompletu tych rzeczy, a cena wzrosła. #1 brak takiej aplikacji w sklepie Microsoft Store (PC). #2 można już było doliczać do rachunku mobilnego. #3 no chyba nie w ofercie SAT. #4 w IPTV? w SAT? Niestety nie. Tylko światłowód - a zasięgu nie powiększacie o łącza wybudowane w ramach projektów unijnych (np. woj. podlaskie). Czyli jak widać o 10,99 zł drożej a korzyści przy prędkości do 80Mb/s tak naprawdę żadnej.
    Odpowiedz
 • komentarz
  emitelek 10:56 03-02-2018
  Ja się założę, że dodając kanały sportowe do pakietu TV wyjdzie u was drożej ;)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 11:09 05-02-2018
   Będzie, jak wszędzie. Ale u nas część sportu jest w 4K ;-)
   Odpowiedz
   • komentarz
    emitelek 16:01 06-02-2018
    BARDZO mała część! Poza tym chodzi raczej o treść i możliwość wyboru spośród większej ilości kanałów sportowych niż o jakość ;)
    Odpowiedz
 • komentarz
  NICKT 20:35 03-02-2018
  "szybki domowy internet, abonament komórkowy i telefon domowy oraz telewizję" Na co komu telefon domowy w dobie komórek? Jak jestem w domu, na komórkę też może ktoś zadzwonić do mnie, w czym problem? Po co trzymać jeszcze jedną linię, skoro jest tylko kwiatkiem do kożucha? 25-30 złotych miesięcznie wystarczy, by załapać się na oferty wielu operatorów, pozwalające na korzystanie w planie "bez limitu". Skoro internet LTE można mieć z sieci komórkowej, to choćby taki drugi numer w NJU w taryfie "19 zł na głowę i wszystko bez limitu +10GB" załatwia moje potrzeby. A telewizji nie oglądam, bo to chłam. Moje miesięczne wydatki na to, co opisałem, są grubo poniżej 99,99 PLN. W związku z tym pytam: CO WYGRAŁEM?! :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 11:18 05-02-2018
   Jeżeli nie potrzebujesz telewizji i telefonu stacjonarnego to dlaczego chcesz za nie płacić? Za 79 zł masz Orange Love bez telefonu stacjonarnego i telewizji ;-) A jeżeli chodzi wykorzystanie internetu mobilnego jako głównego łącza w domu - moim zdaniem, jeżeli nie masz specjalnej oferty, stworzonej wyłącznie w tym celu, nie jest do wystarczające. Porównywanie limitu kilkudziesięciu GB do 250 GB + nielimitowanego transferu w godzinach nocnych lub po prostu światłowodu jest karkołomne. Wiem, bo sam korzystałem, ze światłowodu, teraz korzystam z internetu mobilnego z OFnK i z radością od przyszłego miesiąca znowu przerzucę się na światłowód. Pakiet danych potrafi mi zejść w 3 tygodnie.
   Odpowiedz
 • komentarz
  R 19:12 05-02-2018
  Dziś na NaszOrange osoba twierdzi, że dostała Blokadę za sztuczny ruch za ok 30 SMSów dziennie do jednej osoby, wysyłając w sposób standardowy. Jeśli to prawda, to jest mi przykro, że w ostatnim czasie słyszę tylko o Orange, bo nie ma konkretnych limitów w RŚU.
  Odpowiedz

;

Inne

Karnawałowy konkurs z HTC U11 do wygrania! (56)

Piotr Domański

2 lutego 2018

Karnawałowy konkurs z HTC U11 do wygrania!
56

Dwie pierwsze odsłony naszego konkursu z HTC za Wami. Masa ciekawych odpowiedzi, świetne zdjęcia. Dziękujemy za Wasz udział. Było już o karnawałowej muzyce i karnawałowych zdjęciach, a przy okazji wspomnieliśmy o dwóch funkcjach HTC U11 life (a także HTC U11) – HTC USONIC i HDR Boost.

Teraz przyszedł czas na trzecią z funkcji tego telefonu. HTC U11 oraz HTC U11 life wyróżnia Edge Sense. Ściskając ramkę telefonu zrobisz szybko zdjęcie, odbierzesz telefon, uruchomisz kalendarz lub ulubioną aplikację. Jaka funkcja telefonu, która może być przydatna w tańcu powinna być Waszym zdaniem uruchamiana w ten sposób i dlaczego. I to ostanie zdanie jest naszym pytaniem w trzeciej odsłonie konkursu. Łatwo nie jest 😉

Odpowiedzi w formie zdjęć, wideo lub grafik wrzucajcie jak w poprzedniej odsłonie na ogólnodostępne profile, a następnie linki umieszczajcie w komentarzach. Zadziwcie nas, w końcu taki telefon jak HTC U11 zasługuje na odpowiedź „z przytupem”!

Tutaj znajdziecie regulamin.

HTC U11 – zainspiruj się 😉

A jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o tej funkcji mam dla Was dwa materiały wideo. Pierwszy nagrał nasz blogowy „tester” – Michał Rosiak. Drugi – zwycięzca pierwszego konkursu, który organizowaliśmy z HTC.

HTC U11 w Orange

HTC U11 jest także w naszej ofercie i to w bardzo dobrej cenie. Na start płacicie za niego 0 zł, a następnie 80 zł miesięcznej opłaty za urządzenie w Planie Komórkowym Wzbogaconym. Wychodzi 1920 zł, za świetny, elegancki flagowiec. A dla przenoszących numer abonament przez pierwsze 3 miesiące jest za 0 zł 😉 Nie wspominając już o kilku fajnych usługach, które mamy za drobną opłatą, lub zupełnie za darmo w naszej ofercie.

Plecki HTC U11, flagowca dostępnego w ofercie Orange Polska

Smartfon jest spory – 153,9mm x 75,9mm x 7,9mm i prawie 170 gram wagi. Obudowa to dwie tafle szkła połączone elastyczną ramką (by Edge Sens zadziałało 😉 ). Ekran ma przekątną 5,5 cala. Telefon „napędza” procesor Qualcomm™ Snapdragon™ 835 i 4 GB RAM. Ma 64 GB pamięci, które można oczywiście rozszerzyć. Główny aparat ma 12 megapikseli, dodatkowy – 16. Został on wyróżniony przez portal DxOMark. Więcej o telefonie pisaliśmy w tekście „HTC U11 w Orange„. Pamiętajcie jednak, że choć telefon od tamtej pory się zmieniła, to cena stała się dużo bardziej atrakcyjna 😉

Ale wracając do konkursu. Czas na odpowiedzi macie do 8 lutego, czyli do najbliższego czwartku do godziny 23:59! Czas start!

Wyniki!! [Aktualizacja 13.02.2018 17:32]

Dzisiaj ostatni dzień karnawału, więc najwyższy czas by kończyć nasz karnawałowy konkurs. Jury zdecydowało, że zwycięzcą został Jarek, który umieścił swój wpis 4 lutego 2018 r. Prosimy o kontakt, najlepiej z tego samego maila, z który podałeś przy okazji dodawania wpisu.

Odpowiedzi zliczyliśmy prawie 30, a wiele trzymało wysoki poziom. Z drugiej strony kliku jury nie mogło wziąć kliku z odpowiedzi pod uwagę. Szkoda, bo odpowiedź mojego imiennika z 6 lutego była świetna. Podobnie jak „Zaproszenie do Walca” 😉 Niestety w pierwszym zabrakło grafiki, a w drugim ostateczna wersja została opublikowana po północy.

Mam nadzieję, że bawiliście się dobrze, przygotowując odpowiedzi na kolejne odsłony konkursu! Co prawda na razie nie planujemy kolejnego, ale możemy szybko te plany zmienić… więc bądźcie czujni 😉

Udostępnij: Karnawałowy konkurs z HTC U11 do wygrania!
podaj nick
komentarz jest wymagany
Zweryfikuj czy jesteś człowiekiem wybierając Dom. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 11:28 02-02-2018
  Jest kolejna odsłona :) To "walczymy" :) Chciałbym zdobyć ten cudowny smartfon dla swojej kochanej żony, by cieszyła się jego super jakością, wydajnością i podzespołami :) Na potrzeby filmu zdobyłem nawet specjalne skarpetki by HTC U11 :) Odpowiedź na zadanie konkursowe znajdziecie w moim filmiku, może tym razem zadziała zasada kto pierwszy ten lepszy :P ;p Tak więc zapraszam do oglądania: https://www.youtube.com/watch?v=67A2bFvkX1w
  Odpowiedz
  • komentarz
   zdziwiony 11:36 02-02-2018
   "Zadziwcie nas, w końcu taki telefon jak HTC U11 zasługuje na odpowiedź „z przytupem”!" Czy jak w poprzednim konkursie jest szansa, że wygra odpowiedź niezwiązana z pytaniem? Zadziwcie nas.
   Odpowiedz
  • komentarz
   PoprawcieRegulamin 22:17 02-02-2018
   Pablo, a tak dla formalności zapytam: czytałeś Regulamin, prawda? Więc czy z ręką na sercu możesz powiedzieć (napisać) że spełniasz wymagania §7 czyli że że przysługują Tobie pełne autorskie prawa majątkowe do odpowiedzi konkursowej? Mam na myśli MUZYKĘ użytą w filmie :) Hm... ciekawe, co na to prawnicy i co powie na to Komisja konkursowa? Czy machnie ręką, przymykając oko? To by było przykre, bo oznaczałoby lekceważenie własnych ustaleń, a tego przecież nie chcemy, prawda? Tak na marginesie, by nikt nie czuł się urażony czy "hejtowany" jak już wcześniej pisał Piotr - ale zasady są chyba po to, by ich przestrzegać?
   Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 07:50 05-02-2018
    Dzięki za uwagę, przeszukaj sobie Drogi kolego Internet i znajdziesz wiele stron na których znajdziesz utwory muzyczne zwolnione z licencji, które możesz wykorzystywać np. w prezentacjach. Dokladnie czytałem regulamin i moja praca spełnia każde kryterium. Mogę to udowodnić jeśli będzie taka potrzeba.
    Odpowiedz
    • komentarz
     PoprawcieRegulamin 09:10 05-02-2018
     Aha, czyli możesz wykazać, że użyty utwór jest na takiej właśnie licencji umożliwiającej jego użycie? To miło :) Poproszę link do tej strony, może i ja sobie jakąś muzyczkę w tle prezentacji strzelę, by było atrakcyjniejsze zgłoszenie?
     Odpowiedz
     • komentarz
      pablo_ck 11:01 05-02-2018
      Obejrzyj moje zgłoszenie na YT dokładnie, nie tylko sam film a również opis (rozwiń go). Tam są wszystkie niezbędne informacje. Pozdrawiam.
      Odpowiedz
      • komentarz
       pablo_ck 11:23 05-02-2018
       YT oferuje też wiele fajnych bezpłatnych podkładów :) Właśnie jednego użyłem, jest moim zdaniem fajniejszy. Czas zgłoszeń jeszcze nie minął więc małe poprawki są wskazane by doszlifować diament :)
       Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 08:20 05-02-2018
    Poczytaj sobie o licencji Creative Commons Zero, która pozwala na korzystanie z niej w najszerszy możliwy sposób, również komercyjnie i nawet bez konieczności podpisywania autora/autorki, jeśli nie masz takiej możliwości.
    Odpowiedz
  • komentarz
   PoprawcieRegulamin 00:14 03-02-2018
   ...i jeszcze jedno: "Pomimo tego że nie jestem pracownikiem Orange Polska ściśle współpracuję z Fundacją Orange" - czy to nie kłóci się z punktem 1.2 oraz 2.5? ("Partnerem Konkursu jest Orange Polska S.A (...) w Konkursie NIE MOGĄ brać udziału pracownicy, członkowie władz i przedstawiciele Organizatora, Orange oraz osoby współpracujące ze wskazanymi powyżej podmiotami w sposób stały na innej podstawie niż stosunek pracy oraz członkowie ich najbliższych rodzin). Pablo, czy Ty w ogóle możesz i powinieneś rywalizować? :) Takie pytanie na dobry początek dnia ;)
   Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 11:37 05-02-2018
    Masakra.....jestem związany z Orange tylko umową na abonament i Internet ;p A to że kiedyś pomagałem non profit jako pielęgniarz przeprowadzić akcję razem z Fundacją Orange w Szpitalu Dziecięcym w mieście w którym mieszkam, a dokładniej rozdać dzieciakom na Mikołaja pluszowe maskotki - to chyba nie wyklucza mnie to z konkursu :) Widzę że jesteś moim cieniem :) ;p
    Odpowiedz
    • komentarz
     pablo_ck 11:52 05-02-2018
     ps. i tak na koniec....taka współpraca "Mikołaja" trwała przez 5 lat. Teraz wiesz już o mnie wszystko :) A jeszcze jedno......rozmiar buta 41 :) To tak gdybyś szukał jeszcze innych śladów :)
     Odpowiedz
 • komentarz
  kotipies 12:17 02-02-2018
  Ma być "formie zdjęć, wideo lub grafik"? Proszę bardzo! Link do .jpg ;) https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/27545562_345661545913693_1753822874113030523_n.jpg?oh=04536c542676d8d036ca51cb9249289e&oe=5ADAEB05
  Odpowiedz
 • komentarz
  lecuel1989 18:58 02-02-2018
  Niezwykłe przyjęcie w przepięknej sali bankietowej malowniczego zamku. Bal na sto par. A od czego musi się zacząć bal? Oczywiście od walca. :) Przy walcu Panie proszą Panów. Wtedy uruchamia się aparat i "Pstryk", zdjęcie gotowe aby zakomunikować światu wszem i wobec, że jest się na najcudowniejszym balu świata. :) Tak z humorem z serii Panie proszą Panów :) : https://www.instagram.com/p/BetBUUBljrc/?taken-by=zyrundowianin
  Odpowiedz
 • komentarz
  Niepełnosprawność 15:55 03-02-2018
  Szybko muszę odebrać telefon ściskając ramkę HTC U 11 Sense Edge bo inaczej przepadnie mi wygrana w Karnawałowym Orange Konkursie.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Adamostann 21:29 03-02-2018
  Chyba najlepiej by było jeśli funkcja Edge Sensem uruchamiała by ostatnią kartę z przeglądarki. Wystarczy przed tańcem przygotować kartę z poradnikiem do tańca ( Bo przecież nie każdy pan potrafi tańczyć , w przeciwieństwie do pań :) ) , tańczymy , odpalamy i uczymy się na bieżąco ;) I tak. To jest właśnie odpowiedź " z przytupem " ;) .
  Odpowiedz
 • komentarz
  orzeszek 23:30 04-02-2018
  A może by tak za pomocą Edge Sense włączyć aplikację do liczenia kalorii spalonych podczas tańca? Sądzę, że takie połączenie przyjemnego z pożytecznym miałoby dla wielu osób sens. Widok ubywających kalorii może być bardzo motywujący, by nie pozostać na parkiecie jak najdłużej. :D
  Odpowiedz
  • komentarz
   orzeszek 10:15 05-02-2018
   Poprawka: w mojej odpowiedzi zamiast "by nie pozostać" powinno być "by pozostać". :)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Jarek 23:31 04-02-2018
  no to do trzech razy sztuka... Jak wszyscy wiemy, są różne rodzaje tańców - sceniczne, rozrywkowe, uliczne czy w formie spektaklu. W mojej pracy skupiłem się tylko na 4 - towarzyskim, pole dance (yeah!), breakdeance i dość popularnym w klubach - tańcem singlów. Ostatni to taki wiecie, gdzieś pod ścianą lub ewentualnie na parkiecie, zawsze z piwkiem w ręku... lekko kołysząc się, tupając i zerkając na płeć piękną w najbliższej okolicy ;) Docieramy teraz to sedna sprawy - odpowiedzi na pytanie: Jaka funkcja telefonu, która może być przydatna w tańcu powinna być Waszym zdaniem uruchamiana w ten sposób i dlaczego?. Odpowiedź brzmi: funkcja aparatu (tryb zdjęć lub filmowy). W każdej z narysowanych, tą dość prostą kreską, scenek towarzyszy pewne podobieństwo - postać ma zajętą jedną rękę. Dzięki EDGE SENSE w HTC U11 bez problemu możemy odpalić funkcję aparatu będąc 2m w górze na rurce, trzymając piękną niewiastę w trudnej figurze tańca towarzyskiego, stojąc na jednej ręcę na jakiejś bboyowej bitwie czy trzymając zimny kufel regionalnych speciałów piwnych :) Wystarczy ścisnąć rameczki i pstryk, fotka jest zrobiona... ściskamy mocniej i klaps, filmik się kręci... Z góry przepraszam za jakość "kreski" ;) https://www.instagram.com/p/BeyqSnanWP2/?taken-by=jaroslawtrzeciak
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 17:53 13-02-2018
   Gratulacje. Tak właśnie stawiałem na Twoją pracę. Mialem nosa :) HTC U11 to super sprzęt :) Miłego użytkowania :)
   Odpowiedz
   • komentarz
    Jarek 19:04 13-02-2018
    do 3x sztuka i się udało :) dziękuje i pozdrawiam
    Odpowiedz
 • komentarz
  czerwo76 16:26 05-02-2018
  Bierzesz do tańca żonę, kochankę, dziewczynę czy narzeczoną. W tańcu włączasz apkę Barman. Wracacie do stolika, kelner przynosi zamówione drinki. Pięćdziesiąt twarzy Greya zapewnione. https://youtu.be/vYONCn24ylI
  Odpowiedz
 • komentarz
  Arcadio Morelas 17:23 05-02-2018
  Dzięki HTC Edge Sense uruchomię moją playlistę na youtube rozkręce ostatkową domówkę i zaproszę do tańca najbardziej zjawiskową dziewczynę jaką znam https://twitter.com/ArekGoral/status/960545251306778624?ref_src=twcamp%5Eshare%7Ctwsrc%5Em5%7Ctwgr%5Eemail%7Ctwcon%5E7046%7Ctwterm%5E1
  Odpowiedz
 • komentarz
  Kościa12 19:57 05-02-2018
  Poprzez ściśnięcie ramki telefonu powinna być uruchamiana funkcja wideo. Ściśnięcie ramki po raz pierwszy powinno zacząć nagrywanie a ściśnięcie jej po raz drugi lub dłuższe przytrzymanie powinno skończyć nagrywanie. W ten sposób nagramy swój taniec z partnerem/partnerką i uwiecznimy ten cudowny moment. https://twitter.com/Koscia12/status/960585968653828096
  Odpowiedz
 • komentarz
  pgr 23:44 05-02-2018
  Krótki i subiektywny przegląd filmów z tańcem ilustrowany odpowiednimi kadrami i opisem jak Edge Sense z HTC U11 pomógłby bohaterom (mam nadzieję że jury kojarzy filmy i konkretne sceny) ;) „Jaś Fasola” https://zapodaj.net/images/59eb46a72e28c.jpg Scena 1 Taniec na dyskotece z dziewczyną – luźna forma tańca w stylu trącanie się pośladkami przy stosunkowo niechętnej dziewczynie spowodowała że Jaś Fasola cofając trąca przypadkowego faceta ryzykując porządny oklep – Edge Sense „ściskiem” uruchamia tylną/przednią kamerkę i Mr Bean widzi jak i gdzie cofa (choć jego niezdarność i w takim przypadku może być górą) Scena 2 Ukryta w podłodze a uruchomiona „ściskiem” przez wifi dmuchawa podnosi sukienkę – to tak w ramach mało eleganckiej i seksistowskiej zemsty „Trędowata” https://zapodaj.net/images/7e151662ac6cb.jpg Scena 3 Bal ordynata Michorowskiego i jego narzeczonej z niższych sfer, nauczycielki Stefani wywołuje szok w środowisku – wodzirej odbija Stefcię ordynatowi i tańcuje z nią a potem porzuca na środku sali wśród mnóstwa par i gaśnie światło – Stefcia upokorzona i poniewierana w ciemnościach wybiega z balu na ulewę i przeziębiwszy się umiera – mając U11 „ściskiem” uruchamia latarkę albo GPS i w ciemnościach Sali wraca do narzeczonego lub do domu po deszczu (jest wodoodporność) Scena 4 Spojrzenia hrabianki (mającej chrapkę na ordynata, tu tańczy z kimś przypadkowym) na szczęśliwą parę – hrabianka strzela fotki uruchamiając szybciutko aparat „ściskiem” i wysyła je na pudelka czy co tam wówczas kolportowało skandale (załóżmy ze to ręka Ani Dymnej trzymająca telefon) ;) Scena 5 Ciekawy zabieg reżysera Hoffmana – taniec pary filmowany od środka „face to face”, nie wiem jak to zrobili dużą kamerą (nieruchoma twarz –wirujące tło) ale poręczny telefon „ściśnięty” rozpoczyna filmowanie ułatwiając życie aktorom i realizując zamysł reżysera lub pasjonatów filmu chcących prywatnie odtworzyć ten typ ujęcia „Ogniem i mieczem” https://zapodaj.net/images/b9d769d60d914.jpg Scena 6 I znów Jerzy Hoffman i taniec ujmowany od środka „face to face”, Skrzetuski i Helena w namiętnym tańcu, szybkim„ściskiem” ale tylko telefonu (!) mogą się filmować do woli „Dirty Dancing” https://zapodaj.net/images/d3bcc849af7c2.jpg Scena 7 Klasyka gatunku, tu liczą się kroki jak to w tańcu a zatem Edge Sense uruchamia szybko licznik kroków, może jakąś apkę do odmierzania rytmu, a może muzę w technologii HTC USONIC tak by Jennifer Gray i Patrick Swayze odstawili popisowy taniec wieńczący film
  Odpowiedz
  • komentarz
   pgr 21:29 06-02-2018
   Rozwaliło edytowane teksty i wszystko się zlało a zatem dla jasności to samo w postaci skrina pola tekstowego: https://zapodaj.net/images/e747621dbe9b3.jpg
   Odpowiedz
 • komentarz
  Piotr 13:30 06-02-2018
  Napiszę. A co! Wiem, że nawet najgłupszy filmik ma większe szanse niż słowo pisane, tak jak wtedy, gdy wygrała reklama Nutelli, ale nie wszystko da się sfilmować. Otóż mój pomysł na wykorzystanie Edge Sense w tańcu to aplikacja pomagająca utrzymać rytm. Po uruchomieniu aplikacji wystarczy schować telefon do kieszeni i czekać na okazję do tańca. Przed tańcem wystarczy kilka razy ścisnąć telefon w rytmie utworu, a telefon będzie odtwarzał ten rytm za pomocą wibracji, ewentualnie wspomagając się mikrofonem w celu precyzyjnego dopasowania rytmu. Zależy od fantazji i umiejętności dewelopera. Walc, czacza, czy disco. W rytm wibracji zatańczysz wszystko!
  Odpowiedz
  • komentarz
   PoprawcieRegulamin 15:51 06-02-2018
   To jest bardziej pomysł na nową aplikację (może taka istnieje zresztą) niż na "FUNKCJĘ TELEFONU HTC U11". Tak mi się przynajmniej wydaje. Ale Jury swoimi ostatnimi decyzjami pokazało, że jest jak Temida - nie widzi oczywistości :) więc masz spore szanse, mnie się pomysł podoba.
   Odpowiedz
 • komentarz
  patologikaa 18:21 06-02-2018
  Nie będę się tu dłużej rozwodził, bo odpowiedź przygotowałem w formie video: https://www.youtube.com/watch?v=CRNQBHpf3-c
  Odpowiedz
  • komentarz
   PoprawcieRegulamin 12:15 07-02-2018
   BRAWO! Masz mistrza! Gdyby nie to, że wykorzystane zostały fotki z sieci (masz do nich prawo? regulamin tego wymaga) to ja dałbym Ci tę nagrodę, bo praca ma to "coś". Fajowe, z jajem i pomysłem!
   Odpowiedz
   • komentarz
    patologikaa 17:48 07-02-2018
    Naprawdę tylko czekałem na Twój komentarz. Podobno każdy dobry portal musi mieć swojego trolla. :) Dziękuję za wszystkie pochlebstwa, a co do zdjęć to miało tu miejsce zastosowanie prawa cytatu, które nie podlega pod prawo autorskie. Zdjęcia służą jedynie lepszemu zrozumieniu omawianych w danej chwili treści, więc tak, ich wykorzystanie jest formą dozwolonego użytku, a prawo autorskie do pracy nadal należy do mnie. Pozdrawiam serdecznie :)
    Odpowiedz
    • komentarz
     taktak 09:16 09-02-2018
     https://www.spidersweb.pl/2014/08/prawo-autorskie.html "Internauci wierzą, że mogą wykorzystać dowolne zdjęcie w sieci. Lub też, że mogą wykorzystać dowolne zdjęcie w sieci, jeśli podadzą źródło. Nie ma znaczenia, że te zdjęcia można znaleźć w serwisach typu images.google.com czy też od lat wykorzystywane są na rozmaitych forach internetowych. Jeżeli twórca pewnego dnia zainteresuje się respektowaniem swoich praw, może się to wiązać z dużymi opłatami finansowymi. Wyjątkiem jest wspominane już prawo cytatu, ale prawo cytatu w przypadku fotografii ma zastosowanie, gdy np. osoba XY analizuje kąt padania promieni słonecznych w fotografii, która zdobyła Grand Press Photo, a nie wtedy, gdy bloger chce sobie ubarwić artykuł cudzym zdjęciem iPhone’a."
     Odpowiedz
     • komentarz
      Piotr Domański 12:19 09-02-2018
      Niestety, ale właśnie tak jest. Swoją drogą, w jednym ze wcześniejszych konkursów musieliśmy zmienić zwycięzce. Pierwszy w swojej odpowiedzi zawarł muzykę, która nie była jego autorstwa i nie miał do niej praw. Dodałbym jeszcze jedną ważną informację dla tych, którzy korzystają z treści na licencji Creative Commons. Z tego co pamiętam wykorzystanie ich wymaga by a) podać autora i źródło b) udostępnić dalej na tej samej licencji.
      Odpowiedz
      • komentarz
       Dziadova 13:07 09-02-2018
       Z licencjami CC jest ich kilka typów(polecam poczytać tu, jest bardzo przejrzyście: pl.m.wikipedia.org/wiki/Licencje_Creative_Commons). Najbardziej liberalna, CC0 (public domain) to jednostronne zrzeczenie się praw autora, więc tu nic podawać nie trzeba. Wszystkie pozostałe wymagają uznania i podania autorstwa. Ogólnie polecam pilnować się przed użyciem cudzej własności - egzekwuje się to prawo, a kary są wysokie. Jako autor też bym się wkurzyła i walczyła o swoje.
       Odpowiedz
      • komentarz
       patologikaa 14:14 09-02-2018
       To pouczające, w przyszłości, muszę znacznie bardziej pilnować się w kwestii wykorzystanych materiałów, a na teraz życzyć innym uczestnikom powodzenia w konkursie ;)
       Odpowiedz
       • komentarz
        pablo_ck 15:02 09-02-2018
        A co z dostępnymi podkładami muzycznymi dostępnymi na YT???
        Odpowiedz
        • komentarz
         Dziadova 15:18 09-02-2018
         Przy każdej scieżce youtube powien mieć znaczek lub literowe oznaczenie licencji. Z tego, co pamietam wszystkie youtubowe podkłady są na licencjach CC, sporo z nich jest faktycznie CCO, a te CC BY też można wykorzystać bez obaw po podaniu autora i licencji. Spory zasób muzyki public domain jest też w sieci, acz wiele utworów jest stara albo takiej sobie jakości.
         Odpowiedz
         • komentarz
          pablo_ck 15:53 09-02-2018
          Czyli jak wykorzystałem podkład z YT to mogę spać spokojnie ;p
          Odpowiedz
 • komentarz
  KristofKa 17:24 07-02-2018
  Dobra muzyka to podstawa każdej imprezy więc chwyć w dłoń HTC U11 i daj się porwać do tańca, niech muzyka gra tak jak chcesz dzięki Edge Sense. https://www.instagram.com/p/Be5riZ6lWjg/
  Odpowiedz
 • komentarz
  JakNieTyToKto 18:01 07-02-2018
  Zdecydowanie najważniejszą funkcją, która powinna się szybko uruchomić podczas tańca z partnerką jest kalkulator xD Teraz wszyscy się zastanawiają czemu on? Skąd taki pomysł? A no właśnie by szybko skalkulować swój brak umiejętności tanecznych i obliczyć prawdopodobieństwo upokorzenia się przed publicznością jak i nasza drugą połówką. Przecież nikt nie chce by coś złego wydarzyło się w ważnym momencie, a szybkie sprawdzenie szans na brak powodzenia sprawi, że wybierzemy odpowiedni moment by zrobić ruch, który znamy lub po prostu przerwać nasze wojaże :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Angel 23:44 07-02-2018
  Kochani no to walczymy, to znaczy no to TAŃCZYMY, bo bardzo HTC U11 posiadać chcę :-) Tupię nóżką, tupię butem, bo to odpowiedź ma być z przytupem. Ja wiem, jak HTC może swo Gdy do tańca się zabieram, bo muzyka świetna w tle, ściskam ramkę mego U11 HTC. On uruchomi aplikację i sprawdzi co za utwór do tańca porwał mnie. Tańca swego nie muszę przerywać i nerwowo apki do sprawdzenia tytułu piosenki poszukiwać. Chwilą w tańcu rozkoszować się w pełni mogę, bo wiem, że HTC U11 właśnie sprawdza utwór ten. Gdy wygibasy zakończę swe, utwór ten do playlisty dodam, by móc tańczyć przy nim kiedy tylko zechcę. A gdy kolejny raz okazja do nieznanego utworu zatańczyć się zdarzy, HTC znów będzie czuwał na straży, bo jak wiadomo najlepsza okazja w najmniej oczekiwanym momencie się zdarzy. https://www.facebook.com/angelika.kur.9/posts/582000002192228
  Odpowiedz
 • komentarz
  Dziadova 14:40 08-02-2018
  Znasz to uczucie, które towarzyszy człowiekowi, kiedy rusza w tany? Kiedy zaczynasz myśleć, które dźwięki perkusji to właściwie rytm, tudzież jakiej techniki użyć, by zsynchronizować go z nogami albo jak dać radę jednocześnie klaskać i ruszać resztą ciała? Jednocześnie hipokamp paruje w głowie, próbując przypomnieć sobie jakiekolwiek kroki. Wiesz, że siedemdziesięcioletnia ciocia Gienia rusza się lepiej od Ciebie, wiesz, że łatwiej będzie rozwiązywać w pamięci równania różniczkowe, wiesz, że powinno Cię tu nie być, a co gorsza wiesz, że Twój taneczny i życiowy partner ma tak samo? Jest jedna recepta: aplikacja z krokami tanecznymi. A ponieważ taniec już jest wystarczająco trudny, uruchomienie jej z Edge Sense musi być dla równowagi tak łatwe, by zrekompensować te niedogodności. Oto kwintesencja mej skromnej opowieści: https://www.youtube.com/watch?v=xzPhL9L1ZC0 Ps. Przypomniany film Mateusza - mistrzostwo świata!
  Odpowiedz
 • komentarz
  ccm1092 15:31 08-02-2018
  Gdy taniec rusza biodra me, wprost Egde Sence woła mnie, ściśnij boczki moje, a ja zrobię fote, ściśnij mocniej, ściśnij jeszcze raz, a ja wrzucę je od zaraz!
  Odpowiedz
 • komentarz
  Breve160 15:36 08-02-2018
  Tango?! Samba?! A może Krakowiaczek? Wszystko tańczyć możesz, a ze smartfonem to jest jeszcze prostsze! Nie znasz kroków? Ściśnij telefon, a przeglądarka już czeka na wyszukanie kroków do tańca! Cyk myk i gotowe mistrzu tańca! :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Blessy1234 16:35 08-02-2018
  Dobry wieczór! Trochę mi zeszło. Napisałam wiersz. Wybrałam zdjęcia z mojej prywatnej kolekcji i dobrałam rysunki wykonane piórkiem. Miłego oglądania. Przesyłam link do filmiku https://m.youtube.com/watch?v=cAES0Eikacg&feature=youtu.be
  Odpowiedz
 • komentarz
  doggy20 19:27 08-02-2018
  Podczas tańca przydatny jest aparat, dlaczego? Odpowiedz jest prosta, to właśnie wtedy chcielibyśmy uwiecznić taniec w gronie znajomych, bądź z partnerem w tańcu. Trzeba być szybkim, rytm się zmieni i już nie będzie takiego samego wyrazu twarzy,a przecież szkoda tracić czas na podświetlanie ekranu i wywoływania apki aparatu. Z pomocą przychodzi właśnie Edge Sense, dający nowe możliwości tworzenia pamiątkowych zdjęć!
  Odpowiedz
 • komentarz
  ZWorks 22:59 08-02-2018
  https://www.youtube.com/watch?v=M6u-NjL0sec&feature=youtu.be Funkcja HTC Edge Sense pozwala na tworzenie "skrótów" i otwieranie mobilnych aplikacji . W moim pomyśle ściśnięcie działałoby w aplikacji do bezprzewodowego sterowania specjalnego modelu butów, niezbędnych do prawidłowego wykonania ruchu "The lean" - tanecznego pochylenia rozsławionego przez samego króla tańca - Michaela Jacksona! Przy okazji życzę wszystkim udanej tanecznie końcówki karnawału, bo tak jak w konkursach chodzi w nim przede wszystkim o dobrą zabawę ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Midnight 23:33 08-02-2018
  Moja opowieść w poniższym linku: :) https://mobile.twitter.com/NightOfCarnival/status/961727495438503938
  Odpowiedz
 • komentarz
  Sim 23:46 08-02-2018
  Nie tylko muzyka ale i taniec łagodzi obyczaje. Taniec też poprawia nastrój :) https://mobile.twitter.com/SimDaBala1/status/961732121583906818
  Odpowiedz
  • komentarz
   Sim 06:51 09-02-2018
   Chciałem jeszcze uzupełnić komentarz przed 23:59 ale ukazał się dopiero teraz rano. Jak widać na filmach HTC U11 wprowadził testujących w dobry nastrój. I to chyba jedna z jego funkcji, która przyświecała twórcom telefonu. Aby użytkownik był zadowolony. Dobry nastrój potrzebny jest też w tańcu. Dlatego gdy nie tryskasz radością to ściskasz ramkę i... BOOM... ;)
   Odpowiedz
 • komentarz
  tata 23:49 08-02-2018
  Zaproszenie do walca: https://youtu.be/kRIRVIfUBJg tata jak zwykle na ostatnią chwilę ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  tata 01:10 09-02-2018
  wersja z muzyką: https://youtu.be/KlCK7_bWfYY
  Odpowiedz
  • komentarz
   PoprawcieRegulamin 15:28 10-02-2018
   "Odpowiedzi na zadanie konkursowe należy udzielić w komentarzu do 8.02.2018 do godziny 23:59" Nie uważasz, że trochę się spóźniłeś, umieszczając komentarz 9 lutego, czyli po czasie?!
   Odpowiedz
 • komentarz
  Marcia88 11:06 09-02-2018
  Co do przełączania muzyki - a nie lepiej używać do tego jednego palca niż całej ręki? :) Są ogólnodostępne aplikacje które pozwalają na przełączanie muzyki przy uśpionym ekranie za pomocą klawisza vol + oraz vol- i mamy z tego jeszcze jedną korzyść - jasność ekranu nie rozprasza nasz wówczas w tańcu ;p
  Odpowiedz
  • komentarz
   Marko 15:00 09-02-2018
   Ale żeby najpierw nacisnąć palcem, to wpierw trzeba chwycić telefon. Więc Edge Sense w tym przypadku to ciekawy pomysł. Łatwiej ścisnąć telefon dłonią niż palcem szukać przycisków, bo to dodatkowy ruch a chodzi przecież o ograniczenie ruchów palcami itp. Dlatego Edge Sense jest to super innowacja i duży plus w smartfonie HTCU11
   Odpowiedz
 • komentarz
  pgr 18:21 13-02-2018
  A dokładniej to które nie mogły być brane pod uwagę i dlaczego? Pomijam fakt braku grafiki czy filmu Np moje mogło być brane pod uwagę? To tak by na przyszłość wiedzieć
  Odpowiedz
 • komentarz
  Mateusz 17:21 19-02-2018
  Ooo, mój film jako inspiracja :D
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej