Innowacje

Strategia badań i rozwoju w polskim przemyśle – porozmawiajmy (1)

Marta Cieślak-Krajewska

12 maja 2017

Strategia badań i rozwoju w polskim przemyśle – porozmawiajmy
1

Marta Cieślak-Krajewska

Strategia, badania, przemysł – to tematy kluczowe dla polskich przedsiębiorców. Dlatego w Orange Polska postanowiliśmy podzielić się doświadczeniem i zostać partnerem konferencji poświęconej strategii badań i rozwoju w polskim przemyśle. Podczas tego wydarzenia także przedstawiciele innych przedsiębiorstw min.: PKN Orlen, KGHM Polska Miedź, PGNiG, FundingBox podzielą się najlepszymi praktykami. Odbędzie się też sesja warsztatowa z obszaru modeli biznesowych (Model Canvas), Design Thinking, własności intelektualnej. Uczestnicy dowiedzą sie także, jak znaleźć partnerów i rozwijać biznes na rynkach międzynarodowych.

Konferencja odbędzie się w najbliższą środę, 17 maja. br., w warszawskim Centrum Kreatywności Targowa, przy ul. Targowej 56, w godz. 9.30 – 18.00.

Udział jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja.

Szczegółowy program na stronie wydarzenia.

Orange Polska jest współorganizatorem i jednocześnie partnerem konferencji  obok znanych instytucji takich jak Sieć KPK, Enterprise Europe Network, Climate – KIC, Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, Stowarzyszenie Top 500 Innovators, Konfederacja Lewiatan, Związek Pracodawców Klastry Polskie.

Prelegentami z ramienia Orange Polska będą Piotr Muszyński, wiceprezes Zarządu ds. Strategii i Transformacji oraz Sebastian Grabowski, dyrektor Centrum Badawczo – Rozwojowego. Patronat nad wydarzeniem objęły: Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej.

Jeśli jesteście zainteresowani tą tematyką, lub znacie przedsiębiorców, którzy szukają solidnej dawki wiedzy, przekażcie im informację, na pewno będą Wam wdzięczni.

Udostępnij: Strategia badań i rozwoju w polskim przemyśle – porozmawiajmy
podaj nick
podaj poprawny adres e-mail
komentarz jest wymagany

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 21:07 13-05-2017
  Zapowiada się ciekawa konferencja :) Czekamy na relację video :)
  Odpowiedz

Bezpieczeństwo

A hacker za plecami stoi… (4)

Michał Rosiak

11 maja 2017

A hacker za plecami stoi…
4

Michał Rosiak

Tak się zastanawiam, czy ja przypadkiem nie zaczynam tej całej pracy nad świadomością bezpieczeństwa ze złej strony? Przyszło mi to do głowy podczas kolejnej podróży komunikacją miejską. No bo w sumie patrzcie: jedziemy do pracy, mija godzinka – no niech będzie nawet pół – a czasy mamy takie, że czytanie książki jest passe (potwierdzam reguły i jestem z tego dumny), więc co robimy? Łazimy w komórce albo tablecie. Korzystamy z Facebooka, komunikatorów, SMSujemy ze znajomymi. A teraz powiedzcie sami sobie, kto z Was w takiej sytuacji patrzy na współpodróżnych? Zdaję sobie sprawę, że mogę brzmieć jak ogarnięty manią prześladowczą, ale z drugiej strony wiecie przecież, że „social engineering is the king”? Że era instalowanych podstępnie przez przestępcę wirusów już dawno się skończyła, a teraz to my mamy sobie sami instalować malware?

Co to ma do rzeczy? Zastanówmy się, co może zobaczyć ktoś, kto łypie nam przez ramię w niecnych celach? Naszego Facebooka, a tam nasze imię i nazwisko. Imiona i nazwiska naszych znajomych, pod których może się potem podszyć. Ileż razy widziałem wymieniających SMSy zapatrzonych w ekran ludzi, a na górze okna mogłem przeczytać nazwę rozmówcy: „Kochanie” i numer telefonu. Zespoofowanie numeru przy wiadomości SMS to nie jest rocket science, a jak zareagowalibyście, gdyby Wasze „kochanie” wysłało Wam SMSa z prośbą o przypomnienie np. hasła do maila, czy konta bankowego? Ja bym zadzwonił, żeby potwierdzić, ale ja jestem dziwny 😉 Że nie wspomnę na przykład (pozdrawiam mojego byłego kierownika, który kiedyś opowiedział mi tę historię) o dwuipółgodzinnej podróży pociągiem, po której, przy odpowiednio otwartych oczach i uszach (i przy odpowiednich współpasażerach oczywiście) jesteśmy w stanie zebrać komplet danych o ofierze (nie wiem tylko, czy ataku, czy losu, czy jedno i drugie…), firmę w której pracuje, stanowisko, imiona współpracowników, a niekiedy nawet opis stosunków międzyludzkich w pracy.

A teraz powiedzcie sobie, co zrobić z takimi informacjami?

„Dzień dobry! Proszę panią, Kiler ma zlecenie na panią. Ma panią zabić. Dobraaaanooooc!”
Stefan „Siara” Siarzewski

Udostępnij: A hacker za plecami stoi…
podaj nick
podaj poprawny adres e-mail
komentarz jest wymagany

Komentarze

 • komentarz
  MAURYCY 07:46 12-05-2017
  Ja akurat zawsze na to zwracam uwagę, a codziennie podróżuje komunikacją miejską do i z pracy. Ale przyznaję bez bicia że zdarza mi się czasem czytać co ludzie piszą/czytają (z ciekawości), bo tak trzymają 5" ekraniki że ciężko tego nie zrobić. Aaa no i jakiś czas temu odkryłem BBTAN - dzięki podpatrzeniu u kogoś w tramwaju jak grał :-)
  Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 17:32 13-05-2017
  A ja po prostu w komunikacji ograniczam się do słuchania muzyki i czytania ebooków. Ale fakt czasem ludzie przy mnie nawet hasła wpisują. Dziwni jacyś Ci ludzie.
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 21:19 13-05-2017
  Polecam i osobiście używam https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.snowlife01.android.privacypro Teraz przez parę dni za darmo w Google Play.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Astis 11:24 14-05-2017
  Zawsze jestem uważny a telefon ma taką funkcję zmniejszenia rozmiarów ekranu. Przesuwam i już nikt nie przeczyta bez wytezenia wzroku a to już rzuca się w oczy ... :))))
  Odpowiedz

Muzyka

Zamykamy line-up Orange Warsaw Festival 2017 (0)

Kasia Barys

11 maja 2017

Zamykamy line-up Orange Warsaw Festival 2017
0

Znamy już wszystkich wykonawców, którzy 2 i 3 czerwca zagrają w ramach największego wydarzenia muzycznego stolicy. Do składu Orange Warsaw Festival dołączy rockowy kwintet You Me At Six, Natalia Nykiel oraz brytyjska raperka Little Simz.
You Me At Six od kilku lat zajmują czołowe miejsce wśród brytyjskich zespołów z kręgu mocnego gitarowego grania, będąc europejską odpowiedzią na popularność Fall Out Boy, Paramore czy Jimmy Eat World. Bo rzeczywiście to amerykańska scena dominuje w pop-punku, ale You Me At Six bronią honoru Europy.
Debiut Natalii Nykiel na polskiej scenie można opisywać w kategoriach fenomenu. W kilka miesięcy osiągnęła sukces, na jaki niektórzy muszą pracować latami. I, co najciekawsze, nie ma w tym przypadku czy taniej popularności – jest praca, świetni współpracownicy i wysoka jakość nagrań. Singiel pt. „Spokój” live usłyszycie 3 czerwca podczas koncertu, choć artystka obiecuje, że zagra także kilka nowych utworów z nadchodzącej płyty.  Little Simz to londyńska raperka, piosenkarka i aktorka, która swoją muzyczną karirę rozpoczęła jeszcze jako nastolatka. Jest świetną kontynuatorką całej linii brytyjskiego hip-hopu tworzonego przez kobiety, na czele których stały Ms. Dynamite, Speech Debelle czy Estelle.

Do startu festiwalu zostało 3 tygodnie! Przypominam o konkursie, gdzie do wygrania są bilety na OWF.

You Me At Six od kilku lat zajmują czołowe miejsce wśród brytyjskich zespołów z kręgu mocnego gitarowego grania, będąc europejską odpowiedzią na popularność Fall Out Boy, Paramore czy Jimmy Eat World.

Debiut Natalii Nykiel na polskiej scenie można opisywać w kategoriach fenomenu. W kilka miesięcy osiągnęła sukces, na jaki niektórzy musza pracować latami.

Little Simz to londyńska raperka, piosenkarka i aktorka, która swoją muzyczną karirę rozpoczęła jeszcze jako nastolatka.

 

Mediateka

Udostępnij: Zamykamy line-up Orange Warsaw Festival 2017
podaj nick
podaj poprawny adres e-mail
komentarz jest wymagany

Odpowiedzialny biznes

Białe certyfikaty dla Orange Polska (4)

Monika Kulik

11 maja 2017

Białe certyfikaty dla Orange Polska
4

Monika Kulik

Często w dyskusjach o społecznej odpowiedzialności biznesu pada pytanie o opłacalność. Dziś konkretny przykład, z naszego podwórka 😉

Program Oszczędności Energii

Od kilku lat realizujemy w Orange Polska Program Oszczędności Energii. Uruchomiliśmy blisko 100 różnych inicjatyw, które w latach 2014-2016 przyniosły łącznie oszczędności energii elektrycznej w wysokości 145,0 GWh. Dla organizacji to konkretne korzyści w budżecie, dla środowiska – zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery łącznie o 118 802 ton.

Przykładami takich inicjatyw  są – RAN features – ograniczenie zużycia energii elektrycznej przez nadajniki stacji bazowych oraz  Green Box– ograniczenie zużycia energii elektrycznej przez karty sieciowe. Te właśnie przedsięwzięcia zostały zgłoszone do systemu świadectw efektywności energetycznej tzw. „białych certyfikatów”.

Białe certyfikaty

Białe certyfikaty to świadectwa potwierdzające zaoszczędzenie określonej ilości energii elektrycznej, cieplnej, paliw w wyniku realizacji inwestycji służących poprawie efektywności energetycznej. Dokumenty te, wydawane są przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (URE). Białe certyfikaty posiadają prawa majątkowe i są przedmiotem obrotu na wolnym rynku oraz na Towarowej Giełdzie Energii (TGE).

O świadectwa efektywności energetycznej mogą ubiegać przedsiębiorstwa, które prowadzą inwestycje mające na celu zmniejszenie zużycia energii tzw. odbiorcy końcowi i z tej właśnie możliwości skorzystaliśmy my. Natomiast przedsiębiorstwa, które sprzedają energię elektryczną, ciepło lub gaz odbiorcom końcowym, są zobowiązane pozyskiwać i przedstawiać do umorzenia prezesowi URE określoną liczbę białych certyfikatów. Jeśli ich nie mają, muszą je zakupić lub wnieść specjalną tzw. opłatę zastępczą.

Orange jest pierwszym operatorem telekomunikacyjnym w Polsce, któremu przyznano certyfikaty efektywności energetycznej. Zachęcamy inne firmy do pozyskiwania białych certyfikatów a tym samym włączenie się w działania na rzecz ochrony klimatu.

Udostępnij: Białe certyfikaty dla Orange Polska
podaj nick
podaj poprawny adres e-mail
komentarz jest wymagany

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 14:49 11-05-2017
  Fajnie, w swoim gospodarstwie domowym też stosuję "program ekologiczny", wszystkie żarówki LED - sprzęt agd też wybieram tylko z A+ lub A++ :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   feodor 08:02 12-05-2017
   Okap kuchenny też :)?
   Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 20:37 13-05-2017
    W okapie zmieniłem żarówki halogenowe na ledowe, w okapie też mam program eko ;p
    Odpowiedz
    • komentarz
     emitelek 18:52 19-05-2017
     pablo_ck - jak TY, taki ekolog stosowałeś wcześniej halogeny, które są najbardziej energo-żerne??? Przecież była technologia "świetlówkowa"!...
     Odpowiedz

Inne

Zapraszamy na zlot blogowy! (rozstrzygnięcie konkursu) (52)

Redakcja Bloga

10 maja 2017

Zapraszamy na zlot blogowy! (rozstrzygnięcie konkursu)
52

Redakcja Bloga

Pewne rzeczy się zmieniają, jak choćby wygląd naszego bloga, pewne nie. Do tych należy nasz zlot. Co prawda w Waszych komentarzach pojawiły się wątpliwości, czy w tym roku się odbędzie, jednak chcemy je rozwiać. Spotykamy się w piątek 2 czerwca rano w Warszawie, zarezerwujcie sobie cały piątek, całą sobotę i niedzielny poranek. Mamy dla Was przygotowane atrakcje, będzie spotkanie z „ciekawymi ludźmi” i dużo dobrej zabawy. Podobnie jak w ubiegłych latach na zlot zapraszamy czytelników najbardziej aktywnych w ciągu ostatnich (prawie) 12 miesięcy.  Dziesiątka najbardziej aktywnych, którą chcielibyśmy zaprosić to: pablo_ck, Astis, Pan Pikuś, PAWEŁ, MAURYCY, emitelek, mike278, Prz, Janusz zwany również Ron i Łukasz. Mówiąc wprost liczyliśmy liczbę komentarzy, także tych z poprzedniej strony blogowej 😉  Organizujemy także konkurs, w ramach którego chcielibyśmy wytypować i zaprosić kolejne 5 osób. Pytanie jest proste: „co Wam się podoba na blogu i dlaczego?” Odpowiedzi przeanalizujemy w zespole blogowym, a najlepsze nagrodzimy zaproszeniami na zlot. Konkurs rozstrzygniemy 19 maja. Do tego dnia prosimy najbardziej aktywnych czytelników (wymienionych powyżej) o potwierdzanie obecności na zlocie na adres Katarzyna.Barys(@)orange.com

Dla tych, którzy nigdy nie byli na naszym zlocie blogowym mam dwa filmy, które jak sądzę zachęcą Was 😉

Skoro już przy blogu jesteśmy, dodamy tylko, byście nie byli zdziwieni, – na blogu będziemy w najbliższym czasie wprowadzać kilka zmian.

Rozstrzygnięcie konkursu:

19 maja się powoli kończy, czas rozstrzygnąć konkurs. Chcielibyśmy zaprosić na nasz zlot czytelników o nickach Ziomal, patologikaa, ziemowy, Gosia i Patryk. Prosimy o możliwie szybkie potwierdzanie obecności. Przyznajemy, wybór był trudny,  rywalizacja wyrównana i głowy parowały w trakcie ustalania werdyktu. Przykro nam, że nie udało się zaprosić wszystkich, ale mamy nadzieję, że spotkamy się kiedyś w jeszcze większym gronie.

Udostępnij: Zapraszamy na zlot blogowy! (rozstrzygnięcie konkursu)
podaj nick
podaj poprawny adres e-mail
komentarz jest wymagany

Komentarze

 • komentarz
  Pan Pikuś 11:58 10-05-2017
  Wow!! Super. Dziękuję za zaproszenie. Oczywiście będę :-)
  Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 12:06 10-05-2017
  A ja jestem ciekawy wielce kto był "numero uno, number one, numerem jeden" w ilości postów. :) Oj ciekawym wielce. :P I dzięki za zaproszenie.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Wosiu 17:20 10-05-2017
  Na blogu podobają mi się wszystkie Panie redaktor ;) Dlaczego? A dlatego bo jestem facetem :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 21:31 10-05-2017
   To muszę jutro błagać koordynatora o wolne ;p Ale myślę że będę ;) Wojtek szykuj szampana ;p
   Odpowiedz
  • komentarz
   Jay 11:22 11-05-2017
   Nie ma czegoś takiego jak "Dlatego, bo"
   Odpowiedz
 • komentarz
  Astis 11:05 11-05-2017
  Super ! Kto number one? Wiadomo; pablo ;) Dzięki Wielkie za zaproszenie. Oczywiście, że będę :))) Super, Mega, Zajefajnie spotkać się z Wami kolejny raz :) Do zobaczenia.
  Odpowiedz
 • komentarz
  PAWEŁ 13:24 11-05-2017
  Z powodów osobistych ♿♿♿ nie wezmę udziału w zlocie blogowym ??? Szkoda bo warto by było zobaczyć Orange od środka , ale dzięki za zaproszenie .
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 18:27 11-05-2017
   @PAWEŁ osobistą opiekę medyczną będziesz miał ;p ;p Świat Orange to świat bez barier :) Zrób nam tą przyjemność i przyjedź :) Załatwimy Ci miejsce VIP na OWF ;p ;p
   Odpowiedz
   • komentarz
    PAWEŁ 18:56 11-05-2017
    @pablo_ck - dzięki za dobre chęci ale nie uda się przyjechać . Życzę wszystkim udanego zlotu .
    Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 14:37 11-05-2017
  Jest, jest, jest - mam wolne i przyzwolenie żony - JESTEM Z WAMI :) OWF 2017 jest NASZE!!!
  Odpowiedz
  • komentarz
   Astis 11:52 12-05-2017
   No i supeeeeer :) Pablo widzimy się i szampana otwieramy. Nie ma że boli :) Pozdrawiam wszystkich :)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Ziomal 14:40 11-05-2017
  "Co Wam się podoba na blogu i dlaczego?" Mimo, że zaglądam tu cały czas to nie komentuje, ale teraz widzę że szkoda... Dla mnie ten blog to "studnia wiedzy" o tym co dzisiaj ważne w telekomunikacji i konkurencji. Blog Orange to nie tylko usługi, ale i social media. To wiedza na temat bezpieczeństwa i nowinki światowe. Lubię być na bieżąco i blog mi w tym pomaga. Lubię blog za podejście do klienta wymagającego. Nie boicie się krytyki i chętnie podejmujecie tematy proponowane przez nas. Wiele można sie nauczyć od Was jak rozmawiać z klientem. Tu ukłony w stronę Pana Piotra Domańskiego. Bezpieczeństwo to jeden z Waszych piorytetów. Tu taj pan Michał reaguje bardzo szybko i sprawnie pisze nam jak się bronić. To wszystko poparte jest kulturą np. Kina i nowościach, które pani Kasia zawsze kończy konkursem. Podziwiam Was i muszę przyznać czuję się tu jak w rodzinie. Ta atmosfera się udziela, dlatego lubię za to blog, a przede wszystkim Was - Zespół bloga. Chciałabym Was poznać, może się to uda, a od teraz zaczynam aktywną drogę z blogiem orange :))))
  Odpowiedz
 • komentarz
  patologikaa 15:26 11-05-2017
  Na blogu najciekawsze są wpisy wyjaśniające kwestie techniczne, prym wiedzie tu Pan Domański, z którego tekstów można wynieść naprawdę dużo konkretnej wiedzy jak funkcjonuje Wasza sieć, przyjemnie ogląda się recenzje Pana Rosiaka który w lekkim, bardzo przystępnym stylu opowiada o telefonach. Taką recenzję spokojnie można później włączyć totalnemu laikowi bez obaw, że nie zrozumie połowy słów, jeszcze bardziej stroniąc od technologii. Dobrze, że są poradniki odnośnie bezpieczeństwa, bo czasem nie zwraca się uwagi, jak głupie rzeczy robimy w Internecie. Jak to w zwyczaju klientów bywa chętnie czyta się o obniżkach, promocjach i konkursach i tych życzyłbym Wam i nam jak najwięcej.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Michał Rosiak 09:57 12-05-2017
   Na "pana" to trzeba wygląd mieć ;) Dzięki za dobre słowo!
   Odpowiedz
   • komentarz
    Ziomal 11:44 12-05-2017
    To prawda ;) Pan postarza, no ale pan to zawsze taki młody - udział dzieci podobno zawsze odmładza, dzieci dają nam energii :)
    Odpowiedz
 • komentarz
  Piotr Domański 17:43 11-05-2017
  Ej, Panowie, bez takiego lukrowania proszę, bo się rozpłynę do reszty i nic, ani z pisania, ani z mojego udział w zlocie nie będzie ;-) PAWEŁ - czy może jesteśmy w stanie jakoś Cię wesprzeć, byś jednak do nas przyjechał?
  Odpowiedz
  • komentarz
   PAWEŁ 18:33 11-05-2017
   Raczej nie bo stan zdrowia nie pozwala na to . W temacie rejestracji pre-paid pisałem wielokrotnie o udogodnieniach dla osób z takim stanem zdrowia . Dziękuje Panu bardzo za dobre chęci . Wasz wieloletni abonent od 1997 r .
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 18:38 11-05-2017
    Pamiętam, a ja bardzo często zbywałem do ostatniej chwili, nim podałem kolejną informację - tak było choćby z listonoszami :-) Ale niestety nie zawsze możemy podać informacje z wyprzedzeniem. Przykro nam bardzo, że z nami nie będziesz.
    Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 21:37 11-05-2017
    @PAWEŁ jesteś z Orange już 20 lat!! Ciągle masz ten sam numer??? Ja jestem troszkę mniej, 14 lat ale z tym samym numerem i w tej samej taryfie :) 14 lat z POPem :)
    Odpowiedz
    • komentarz
     PAWEŁ 07:19 12-05-2017
     @pablo_ck - numer mam drugi od grudnia 2000 r . zaczyna się od 503 xxx xxx , pierwszy miałem od czerwca 1997 r . analogowy w PTK Centertel zaczynał się od 90 xxx xxx . Obecnie od dłuższego czasu korzystam z taryfy NOG miałem też POP , Zrób to Sam i Weekend .
     Odpowiedz
 • komentarz
  Wojtek Jabczyński 07:35 12-05-2017
  Nawet nie wiecie jak ja się cieszę, że znowu się zobaczymy! Pablo prosisz, masz!
  Odpowiedz
  • komentarz
   Astis 11:49 12-05-2017
   O matko ! Jak Wojtku się tutaj pojawiłeś to aż mnie zatkało :) Wrócił Syn nieMarnotrawny ? :))))) Serdecznie pozdrowienia i mam nadzieję, że Pawle jednak się skusisz. Zapewniamy pomoc medyczną, psychologiczną, techniczną ze strony Orange i wierz mi; sprawisz nam niesamowitą RADOŚĆ - myślę, że jak napiszesz do Kasi, jak można Ci pomóc to nawet Ktoś tam po Ciebie się nawet pojawi - to nie jest problem a wielka radość - pisz śmiało ! :)
   Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 23:46 13-05-2017
   Był taki "układ" że jak ktoś przepije pablo_ck to dostanie od Ciebie szampana ;p A co w przypadku gdy pablo_ck przebił pablo_ck ;p ;p Pozdrawiam i do zobaczenia ;p ;p
   Odpowiedz
 • komentarz
  ziemowy 09:14 12-05-2017
  Bycie świeżo upieczonym tatą spowodowało, że musiałem odrzucić zeszłoroczne zaproszenie i znacznie ograniczyłem aktywność na blogu w ostatnim roku. Mimo to zaglądałem tu niemal codziennie. Blog to mniejsce niezwykłe, o bardzo pozytywnej energii. Wszystko dlatego, że toworzą go bardzo pozytywni ludzie, a najbardziej aktywni komentatorzy, których miałem okazję już kilkakrotnie spotkać to osoby o wielkiej pasji i miłości do marki Orange. Blog Orange to miejsce do fajnej, merytorycznej dyskusji z pasjonatami marki i skarbnica wiedzy o działaniach Orange. Mam nadzieje, że po rocznej przerwie uda mi się z Wami spotkać i spędzić miło weekend z tak pozytywnie zakręconymi osobami :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Ziomal 11:57 12-05-2017
   Czyli to się jeszcze bardziej potwierdza, że warto ! xD Pozostało czekać do 19 maja :)
   Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 10:56 13-05-2017
   Ziemowit musisz być z nami ;)
   Odpowiedz
  • komentarz
   Astis 11:44 17-05-2017
   Ziemowit, czekamy i trzymam kciuki !
   Odpowiedz
 • komentarz
  KMOTALA 10:29 12-05-2017
  Co Wam się podoba na blogu i dlaczego? – W Orange jeszcze nie byłem ale bardzo bym chciał się u was pojawić, tym bardziej że jestem waszym wiernym klientem i kilka usług mam. Oprócz tego jestem fanem branży telko. Miałbym też porównanie między wami a jednym z operatorów u którego byłem kilkukrotnie. Co mi się na blogu podoba to nowoczesna szata graficzna w porównaniu do innych operatorów czuć że macie grafików ze zmysłem kobiecym co do kolorów, układu i wyglądu. Podobają mi się również treści umieszczane na blogu , chyba jako jedyni na blogu nie umieszczacie treści dotyczących tylko samego Orange ale także dbacie o to aby edukować czytelników. Kolejną fajną rzeczą są video testy pozwalają przyszłemu klientowi - użytkownikowi zapoznać się z możliwościami sprzętu przed zakupem. I tu też widać że ekipę bloga skompletowaliście z fachowców. Czego za mało na blogu, ale jak są to są super – to teksty samego rzecznika Wojtka!!!! Nie ukrywam że bardzo bym chciał go poznać i podziękować osobiście za pomoc w kilku sprawach. I na sam koniec uwielbiam brać udział w konkursach przez was organizowanych, zdarzyło mi się nawet coś wygrać :).
  Odpowiedz
 • komentarz
  PAWEŁ 12:41 12-05-2017
  Ktoś dostanie miejsce w '' spadku '' po mnie , bez konkursu .
  Odpowiedz
  • komentarz
   Pan Pikuś 16:21 12-05-2017
   Nie. Mi kiedyś JarKen chciał oddać swoje miejsce, ponieważ nie mógł przyjechać. Niestety(albo stety, bo dostałem się na Zlot) musiałem brać udział w dogrywce.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Kasia Barys 15:13 12-05-2017
  Osoby, które potwierdzają swoje przybycie uprasza się o przesłanie maila na moją skrzynkę :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Prezesek 16:40 12-05-2017
  Trochę słowem wstępu.. Na zaproszenie nie liczę, jest wiele osób, które udzielają się aktywnie i powinny zaproszenie z konkursowej puli otrzymać. Pytanie, czy można się "wprosic" w Sobotę pokrywajac oczywiście wszystkie koszta? :) Mam na myśli sam fakt spotkania z Wami.. Tak, jak ostatnio. :) Nie udzielam się od dłuższego czasu z wielu powodów (praca w kilku miejscach, budowa domu), ale bloga i komentarze cały czas czytam. Czekam na Wasze stanowisko w powyższej sprawie. :) PS Kasiu dziękuję za pomoc dzisiaj! Temat zalatwiony.
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 13:46 13-05-2017
   Aleś Ty skromny ;) Startuj w konkursie i..... ;)
   Odpowiedz
   • komentarz
    Prezesek 19:10 14-05-2017
    Pablo na 99% nie dostanę urlopu. :( Nie mam pewności, więc nie startuje.
    Odpowiedz
 • komentarz
  Kuba Giemza 10:34 14-05-2017
  Wartość bloga Orange jest nie do przecenienia, najbardziej lubię prezentację nowych ofert, bo wtedy na rynku GSM w Polsce dzieje sie od razu wiele ciekawego, korzystają na tym wszyscy. Fajnie, że marka Orange jest tak zaangażowana w wiele świetnych projektów jak OWF, Open'er, czy Środy z Orange. Blog traktuję na równi z Twitterem w kwestii szybkości pozyskiwanych informacji.
  Odpowiedz
 • komentarz
  VDSL@ 15:48 14-05-2017
  Chętnie bym zobaczył jak wygląda taki zlot czy jest inny niż NO
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 20:05 14-05-2017
   O proszę :) Vdsl2 ;) Gratuluję odwagi ;)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Gosia 22:23 14-05-2017
  "Co mi się podoba na Blogu Orange i dlaczego?": Blog Orange to jedna wielka rodzina :) czytając komentarze blogowiczów wydaje mi się jakbym każdego już znała i wiedziała czym się interesuje i gdzie pracuje, mimo, że nie dane mi było poznać blogowiczów osobiście (póki co :P) Blog świetnie prosperuje a osoby pracujące nad blogiem są bardzo pomocne. Bez różnicy na jaki temat jest wpis i czego dotyczy, jak mamy jakiś problem to wystarczy napisać w komentarzu a Orangowe ludki albo pomogą od razu albo skierują nas do właściwej osoby. Bardzo podobają mi się wpisy dotyczące bezpieczeństwa dzieci w sieci ale nie tylko, bardzo przydatne są także informacje o pułapkach, które czyhają na dorosłych. Super sprawą jest, że dzielicie się tutaj z nami informacjami na temat klubów sportowych Orange. Wszystkie eventy, które organizowane są pod patronatem Orange zawsze są zapowiadane a potem skrupulatnie uzupełniane o kolejne gwiazdy estrady czy też kina. Dzięki Wam wiadomo gdzie i kiedy gra kino letnie, jakie zespoły i wokaliści wystąpią na OWF oraz na co najlepiej wybrać się do kina, oczywiście w środy z Orange ;) Ciekawe są wpisy o wszelkich nowych gadżetach, które wchodzą na rynek. Blog Orange jest najlepszy jeśli chodzi o organizowanie konkursów! Można dać ponieść się fantazji w komentarzu. Fajne, jest też to, że czasami taki jeden niepozorny komentarz wywołuje prawdziwą burzę wśród osób komentujących, ale jest to znak, że coś się dzieje. No i na koniec wisienka na torcie: ciągle się rozwijacie a to jest najważniejsze, bo potrzeba niesamowitej wiary i wytrwałości aby ciągle tworzyć markę Orange.
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 11:49 15-05-2017
   Gosia bo mnie jeszcze żona nie puści na zlot ;p ;p Hehe pierwsza kobieta 'p Ło Matko Bosko!! :)
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 22:35 14-05-2017
  Może będzie można mieć swój awatar :) Możliwość logowania się, etc....czekamy na zmiany :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  161 00:11 15-05-2017
  sorry ze nie na temat ale w sumie miejsce dobre jak kazde inne ;). gdzie moge dostac Ogólnokrajowy Spis Abonentów (OSA) płyta DVD na lata 2016-2018. przepytalem znajomych po salonach (firmowych, partnerskich), DM-ów i nikt nie ma nie potrafi zalatwic. pytanie bardziej kieruje do pracowników OPL z gory dzieki za jakies info. jak cos to prosze na robriot77@o2.pl
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 14:27 15-05-2017
   http://www.orange.pl/kid,4002009758,id,4002643896,title,Ogolnokrajowy-Spis-Abonentow,article.html
   Odpowiedz
   • komentarz
    161 15:14 15-05-2017
    ???
    Odpowiedz
    • komentarz
     pablo_ck 17:18 15-05-2017
     Przedstawiłem Ci w linku informacje ze strony Orange - wynika z nich że płyty ze spisem abonentów powinny być w salonach firmowych Orange - czemu ich nie ma??? To pytanie już nie do mnie :) Ale z ciekawości zapytam na mieście u siebie czy mają takie dvd :)
     Odpowiedz
     • komentarz
      161 22:17 15-05-2017
      Spoko. To info widziałem. Tak jak pisałem u mnie salony ich nie posiadają i jak twierdzą nie są w stanie załatwić. Dlatego pomyślałem ze pracownicy tu OPL dadzą jakaś podpowiedź.
      Odpowiedz
      • komentarz
       pablo_ck 10:42 16-05-2017
       Bo powinna być wersja do pobrania na własny przenośnik też, ale.....może kiedyś będzie taka opcja.
       Odpowiedz
 • komentarz
  Patryk 22:50 16-05-2017
  Co mi się podoba? I dlaczego? W skrócie: -recenzje Pana Rosiaka bo w 5 minut opisać telefon czy telewizor wcale nie jest łatwo. -świat filmu Pani Kasi bo filmweb coraz częściej żyje skandalami a o rzeteną ocenę tam trudno. I nawet marketing wplatany ostatnio u Pani Kasi nie razi. -technologiczne wywody Pana Piotra i Pani Stelli bo mówić w przystępny dla laika (mnie) sposób to też wyzwanie. -konkursy bo któż ich nie lubi. - i atmosferę bloga bo to jest akurat oczywiste.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Astis 09:53 21-05-2017
  Gratuluje ziemowy :) Tatuś bierze wolne :)))) Do zobaczenia 2 czerwca! Jakaś Agenda na piątek przynajmniej :P
  Odpowiedz
 • komentarz
  Katarzyna Barys 10:17 23-05-2017
  Emitelek i Prz - nie mam (przynajmniej nie widzę) od Was maila potwierdzającego/ lub nie obecność na zlocie. Odezwijcie się pls.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Szczypior 22:14 24-05-2017
  Bawcie się dobrze. Udanego zlotu i wielu atrakcji
  Odpowiedz
 • komentarz
  Szczypior 22:17 24-05-2017
  Bawcie się dobrze i dużo atrakcji życzę. Pozdrowienia dla starych znajomych i twórcom bloga
  Odpowiedz
 • komentarz
  Kasia Barys 12:19 29-05-2017
  Hej, osoby, które potwierdziły swoją obecność na zlocie otrzymały ode mnie drogą mailową agendę zlotu :) Do zobaczenia na miejscu. Czas start piątek godzina 12:00
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej