Odpowiedzialny biznes

Strefa konwergencji tropikalnej i równik już za mną

Roman Paszke Roman Paszke
14 stycznia 2013
Strefa konwergencji tropikalnej i równik już za mną

Dziś o 5.37 czasu UTC (6.37 czasu polskiego) na pozycji 026° 32.47 W przekroczyłem równik geograficzny. Udało mi się do niego dotrzeć po 6 dniach, 11 godzinach i 23 minutach od startu. To o ponad 19 godzin szybciej niż podczas rejsu w 2011 r.

Dobę wcześniej żeglowałem w strefie konwergencji tropikalnej, charakteryzującej się dużą ilością opadów, oraz wypiętrzonych chmur konwekcyjnych, spod których wiatr wiał w porywach z prędkością do 26 węzłów. Dzięki ciągłej pracy żaglami udało się przejść tę niebezpieczną strefę bardzo szybko.


Odpowiedzialny biznes

Jak zrobić portal dla wszystkich

Monika Kulik Monika Kulik
14 stycznia 2013
Jak zrobić portal dla wszystkich

Otrzymałam właśnie od Fundacji Widzialni nowiutki egzemplarz książki „WCAG 2.0 Podręcznik Dobrych praktyk”, której partnerem jest Orange. Dla niewtajemniczonych – skrót WCAG (Web Content Accessibility Guidelines) to międzynarodowy standard pokazujący, w jaki sposób serwisy internetowe powinny być przygotowywane, aby były dostępne dla jak największej liczby użytkowników wykluczonych cyfrowo. Standard ten obowiązuje w wielu krajach Europy, a od ubiegłego roku także polskie instytucje publiczne mają zgodnie z nim przygotowywać swoje strony internetowe.

Podręcznik nie tylko pomaga tworzyć strony www zgodnie ze światowym standardem WCAG, ale pokazuje nam w jaki sposób korzystają z Internetu osoby niewidome, niedowidzące, niesłyszące, starsze, które w codziennym życiu są narażone na tzw. wykluczenie cyfrowe. Ta książka to coś więcej niż podręcznik, to opowieść o komunikacji i wzajemnym rozumieniu się.  My również uczymy się tego porozumienia i we współpracy z Fundacją Widzialni zmieniamy  właśnie naszą stronę www.

e2e10d4184b4683c949c93d7a3dfdfd0252.jpg

Książka została wydana przez Fundację Widzialni i uzyskała patronat Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Urzędu Komunikacji Elektronicznej i Uniwersytetu Śląskiego


Odpowiedzialny biznes

Sprawdź wiedzę sportową – konkurs Orange sport

Bartosz Nowakowski Bartosz Nowakowski
14 stycznia 2013
Sprawdź wiedzę sportową – konkurs Orange sport

Kto z Was wczoraj oglądał Winter Cup na kanale Orange sport? W finale towarzyskiego turnieju jednego z rzutów karnych wykonywał Kuba Błaszczykowski. Pewny strzał, który pozwolił na zwycięstwo towarzyskiego turnieju. Sportowe emocje zapewnione jak również mała niespodzianka...

Otóż od dziś widzowie oglądający Orange sport mogą sprawdzić swoją wiedzę sportową i powalczyć o nagrody. Konkurs dla widzów stacji potrwa do 6 lutego. W tym czasie od poniedziałku do piątku, między godziną 18. a 22.  na antenie pojawi się pytanie konkursowe. Aby zdobyć nagrodę, wystarczy jak najszybciej wysłać do redakcji prawidłową odpowiedź, wpisując ją w formularz znajdujący się na stronie www.orangesport.pl/konkurs. Codziennie jury wyłoni trzech zwycięzców – osoba, której poprawna odpowiedź dotrze do organizatorów jako pierwsza, otrzyma książkę o tematyce sportowej, a kolejne dwie - gadżety federacji wrestlingowej TNA.

Szczegóły wraz z regulaminem konkursu możecie znaleźć na orangesport.pl/konkurs

I pamiętajcie, że Orange sport dostępny jest również w Telewizji Tu i Tam dostępnej na komputerach jak i urządzeniach mobilnych.

Scroll to Top