Odpowiedzialny biznes

Sukces piłkarzy TP

Marek Wajda Marek Wajda
20 lipca 2011
Sukces piłkarzy TP

Przed nami finały Mistrzostw Ameryki Południowej, zbliżają się też polskie Mistrzostwa Europy w 2012, a w międzyczasie drużyna TP wywalczyła 4. miejsce na Mistrzostwach Europy firm Telekomunikacyjnych i Pocztowych w piłce halowej w Portugalii. Mistrzostwa są organizowane cykliecznie przez przez stowarzyszenie o nazwie " The Union for Sports, Culture and Tourism International in the Postal and Telecommunication Sector".

W mistrzostwach wzięło udział 8 drużyn: Węgry, Grecja, Szwajcaria, po dwie z Holandii oraz Portugalii i POLSKA. Nasz zespół wyszedł z grupy na 2. miejscu wygrywając z Węgrami i Portugalią oraz ulegając późniejszym triumfatorom Holendrom. Niestety w półfinale czekali na nas kolejni Portugalczycy i trzeba przyznać, że jak na gospodarzy przystało wygrywając z naszą drużyna 3:0 pokazali dobry futsal. - Byli doskonale przygotowani technicznie i przyzwyczajeni do panujących warunków na hali gdzie temperatura sięgała nawet  30 stopni – opowiada Marek Wojdyna, najskuteczniejszy zawodnik naszej drużyny (6 bramek).

- Byłem przekonany, że to oni zwyciężą cały turniej, w finale jednak ulegli drużynie z Holandii, która dzięki wypracowanym schematom, dyscyplinie oraz z dwójce bardzo szybkich napastników bez problemów sięgnęła po złoto. Nasz zespół ostatecznie zajął 4. miejsce. - Najbardziej właśnie żałuję tego meczu w „małym” finale. Prowadziliśmy nawet 1:0, ale po ciężkiej walce  ulegliśmy drugiemu zespołowi Holandii 3:6 - wspomina Marek. 4. miejsce to i tak duży sukces, dla chłopaków którzy na co dzień pracują w różnych rejonach Polski, a okazji do wspólnego zgrywania się jest niewiele. Ech, gdyby Reprezentancja Polski tak miło nas zaskoczyła w przyszłym roku : )


Oferta

Szybki konkurs pakietowy

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
19 lipca 2011
Szybki konkurs pakietowy

Dawno nie było ciekawego konkursu na blogu, z nagrodami z zaczarowanej szafy rzecznika. Czas to zmienić zwłaszcza, że zabawę chcę powiązać z nową ofertą, którą niedługo wprowadzimy. Chodzi o nowy pakiet SMS-owy dla użytkowników ofert na kartę. Waszym zadaniem jest zgadnięcie, co przygotowaliśmy. Chodzi mi o podanie: ilości SMS-ów w pakiecie, ceny za pakiet, czasu na wykorzystanie SMS-ów oraz czy są do wszystkich sieci, czy tylko do Orange? Nagrodzę pięć osób, które będą najbliżej prawidłowej odpowiedzi. Pierwsza dostanie zdrapkę za 50 zł, druga i trzecia - podwójne vouchery do Cinema City, czwarta i piąta kubki Orange. Jury, jak zwykle subiektywne i jednoosobowe, czyli rzecznik. Na Wasze propozycje czekam do najbliższego czwartku do godz. 10.00. Powodzenia.


Odpowiedzialny biznes

Konkurs na Lidera Odpowiedzialnego Biznesu

Monika Kulik Monika Kulik
19 lipca 2011
Konkurs na Lidera Odpowiedzialnego Biznesu

Jeśli wasza firma lub instytucja prowadzi działalność biznesową w sposób odpowiedzialny, a dodatkowo wyróżnia się w tych działaniach w swojej branży, zapraszamy do konkursu Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu, którego organizatorem są Pracodawcy RP.  Na zgłoszenia czekamy do 12 sierpnia. Szczegóły na stronie www.koalicjacr.pl.

W badaniach, które robiliśmy w ubiegłym roku w ramach „Koalicji na rzecz odpowiedzialnego biznesu” wyszło, że firma odpowiedzialna to przede wszystkim dobry pracodawca (59% wskazań), firma prowadząca działania ekologiczne (16%) czy społeczne w środowisku lokalnym (14%), a  na samym końcu ta, która ma dobre zachowania rynkowe wobec klientów, partnerów czy konkurencji (11%).  To generalne zasady. Z drugiej strony ich przełożenie na firmę jest już bardziej indywidualne. Dla fabryki chemicznej ważna będzie ekologia produkcji, dla sektora finansowego ważniejsze - bezpieczeństwo klientów, a dla branży teleinformatycznej – kwestia wykluczenia cyfrowego.

To myślenie było też podstawą do stworzenia w naszej Koalicji  Kodeksu Odpowiedzialnego Biznesu, który zawiera 9 ogólnych zasad i jest wspólny dla wszystkich. Natomiast  Podręcznik, który powstaje zawierać będzie praktyczne wskazówki do wdrażania strategii CSR w sześciu branżach: paliwowo-energetycznej, budowlanej, teleinformatycznej, finansowej, FMCG oraz farmaceutycznej.

Zapraszamy więc do konkursu. I aby uspokoić inne firmy naszej branży, informuję – my jako Partner Koalicji nie startujemy w konkursie, ani nie oceniamy wniosków ;)

Scroll to Top