Oferta

Świat Orange – najnowsze informacje w Twoim smartofnie zupełnie za darmo

Czytelnicy Bloga Czytelnicy Bloga
15 lipca 2013
Świat Orange – najnowsze informacje w Twoim smartofnie zupełnie za darmo

Nowa aplikacja została stworzona po to, by w jednym miejscu zbierać najnowsze wiadomości, cykle wideo, recenzje i konkursy publikowane na orange.pl. Świat Orange to prosty sposób, by być na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny nowych technologii, sportu, filmu, czy muzyki.

Aplikacja podzielona jest na 5 kategorii, ma także możliwość personalizacji, która pozwala na dodanie do ekranu głównego konkretnych podsekcji poszczególnych działów. Na razie jest dostepna dla właścicieli smartfonów z Androidem oraz użytkowników Windows 8 oraz RT.

Więcej informacji na temat Świata Orange znajdzieciew tym miejscu.

 


Sieć

Sondy, czy drive testy?

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
15 lipca 2013
Sondy, czy drive testy?

Od kiedy pamiętam wszyscy operatorzy starają się udowodnić, że mają najlepszą sieć w Polsce. Publikują różne badania, Play nawet reklamował coś, czego nie miał, czyli słynne 4G. Wcale mnie to nie dziwi, bo percepcja "najlepszej sieci" jest świetnym wyróżnikiem marketingowym i zachęca do skorzystania z oferty. Dyskusje o tym, kto ma lepszy zasięg odbywają się niemal pod każdym wpisem na telekomunikacyjnych forach dyskusyjnych. Sam chętnie piszę o trwającej modernizacji naszej sieci. Zatem, jak jest naprawdę? Odpowiedź mają dać niezależne badania UKE. Jeszcze się nie zaczęły, a już wybuchła dyskusja, jaką metodą badania przeprowadzić. Pisze o tym dzisiejsza Rzeczpospolita. Są dwie metody pomiarowe - sondy i tzw. drive testy, które mają wady i zalety. Sondy badają sieć w danym miejscu w sposób ciągły, a w określonym punkcie praktycznie zawsze rezultaty wyjdą lepsze. Wynika to m.in. z braku tzw. handoverów między stacjami i technologiami oraz stałego poziomu sygnału. Natomiast drive testy mają, według nas niezaprzeczalną zaletę, że badają zasięg i jakość sieci nie tylko w danym miejscu, ale w różnych lokalizacjach: wieś, miasto, las itd. Dlatego uważamy, że będą lepsze i dobrze nadają się do celów porównawczych, ponieważ odbywają się w identycznych warunkach dla wszystkich operatorów. Tego samego zdania są Plus i T-Mobile. Trochę inne zdanie ma Play. Kolejnym pytaniem jest: robić testy metodą „per SIM”, uwzględniająca roaming krajowy, czy „per sieć”, określającą wynik tylko dla sieci danego operatora? Tu pewnie jedności też nie będzie. Zapowiada się ciekawa dyskusja i głosowanie nad metodą badań, bo ich wynik może mieć wizerunkowo niebagatelne znaczenie dla operatorów. A jakie jest Wasze zdanie?

7c60c162c7771c45ecd3f8a4b8b9619b456


Odpowiedzialny biznes

Kontratak: Collina chciał wyjaśnień w „sprawie Siejewicza”

Redakcja Bloga Redakcja Bloga
14 lipca 2013
Kontratak: Collina chciał wyjaśnień w „sprawie Siejewicza”

Gośćmi ostatniego odcinka programu Kontratak byli Mateusz Juroszek, właściciel firmy STS, oraz Zbigniew Przesmycki, szef Kolegium Sędziów PZPN. Głównym tematem rozmowy była oczywiście afera z sędzią Hubertem Siejewiczem, który został niedawno przyłapany u bukmachera na obstawianiu meczów.

Scroll to Top