;

Sieć

Sylwester w Zakopanem. Nasza sieć nie miała wolnego. (2)

Piotr Domański

9 stycznia 2020

Sylwester w Zakopanem. Nasza sieć nie miała wolnego.
2

Powitanie Nowego Roku w stolicy Tatr to duże wydarzenie, na które zjeżdżają turyści z całej Polski. Gdy wybija północ wszyscy łapią więc za telefony by wysłać zdjęcia, wiadomości, czy zadzwonić do swoich znajomych. W Zakopanem, mieście w którym oficjalnie mieszka nieco ponad 27 tys. osób w ciągu godziny – witając Nowy Rok – 40 tys. naszych klientów skorzystało z sieci. Najwięcej z nich – ponad 28 tys. przesłało dane, ponad wysłało lub odebrało 19 tys. SMS, a ponad 16 tys. zadzwoniło lub odebrało połączenie. W ciągu tej magicznej zakopiańskiej noworocznej godziny, przez naszą sieć przeszło ponad 600 tys. minut rozmów, a także 83 tys. SMS oraz blisko 1 TB danych.

Gdy spojrzymy na cały Sylwester i Nowy Rok, okazuje się, że tylko w stolicy Tatr w ciągu dwóch dni nasi klienci wykonali rozmowy trwające łącznie ponad dwa… lata! Danych nasi klienci przesłali tyle danych ile zmieściło by się na 4,7 tys. płyt DVD.

Jak co roku przygotowaliśmy naszą sieć na zimę. Wzmocniliśmy szereg stacji bazowych, dostawiliśmy stacje mobilne. Zmieniliśmy też ich konfigurację, by radziły sobie z większym tłumem i nagromadzeniem wielu urządzeń na małej przestrzeni. Wszystko, po to byście mogli możliwie dobrze dzielić z bliskimi początek nowego roku. Także w Zakopanem.

Skoro już przy Zakopanem jesteśmy, czy widzieliście co potrafi nasza testowa stacja bazowa 5G, która działa w stolicy Tatr na częstotliwości 26 GHz?

P.S.2 jeżeli chcecie obejrzeć arcyciekawe widowisko pojedźcie do Toporowej Cyrli, dokładnie w to miejsce. Polecam.

Udostępnij: Sylwester w Zakopanem. Nasza sieć nie miała wolnego.
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Tree. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Pan Pikuś 18:39 09-01-2020
  Wszyscy w Zakopcu musieli wrzucić na swoje Instastory selfie z Zenkiem... ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 12:50 10-01-2020
  I tak trzymać. Może kiedyś uda mi się być tym szczęśliwym klientem i spędzać sylwestra w Zakopanym :) W tym roku spędzałem sylwestra z synem, żona w pracy - takie życie ochrony zdrowia :) Ale myślę że w tym roku jako pierwszy klient doładowałem swoje konto prepaid, hehe ;p ;p Da się to sprawdzić Piotrze?
  Odpowiedz

;

Inne

Kim jesteście? Czyli o czytelnikach bloga w 2019 roku. (26)

Redakcja Bloga

7 stycznia 2020

Kim jesteście? Czyli o czytelnikach bloga w 2019 roku.
26

Dziękujemy, że z nami jesteście! Cieszymy się, też że jest Was – czytelników bloga coraz więcej. Mamy co wspólnie świętować, bo w  2019 roku liczba osób, które do nas zajrzały wzrosła zdaniem Google Analitics o ponad 120%, do 920 tys. unikatowych użytkowników. Liczba odsłon sięgnęła blisko 1,8 mln rocznie. Najwięcej czytelników bloga to zdaniem Google Analitics osoby w wieku 24-35 lat. Przybyło za to na blogu Pań, które stanowią już 44% wszystkich czytelników, wobec 40% rok wcześniej.

Spędzacie na naszym blogu więcej czasu i zaglądacie częściej

Spędzacie też na blogu więcej czasu, a liczba wizyt trwających dłużej niż 3 minuty wzrosła 2,7 raza. Oczywiście nadal najwięcej jest tych krótkich, kilkusekundowych, ale tak znaczący wzrost w tej kategorii pokazuje nam, że wielu z Was czyta nasze teksty. O 45% wzrosła z kolei liczba osób, które zaglądają na bloga częściej niż raz w tygodniu. Na bloga trafiacie przede wszystkim z Google – to ponad 2/3 całego ruchu na stronie.

Na bloga najczęściej zaglądacie ze smartfonów – robicie tak już w 68% przypadków. Tym bardziej cieszy nas, że równocześnie o 4 p.p. spadł „współczynnik odrzuceń” dla tej kategorii urządzeń. Chodzi o sytuacje, gdy ktoś wchodzi na bloga, dostrzega, że to nie ta strona, której szukał i natychmiast z niej wychodzi. Dobrze, że gdy kilka lat temu wprowadzaliśmy nowy wygląd bloga skupialiśmy się właśnie na urządzeniach mobilnych 😉 Jak można się domyślać – większość z Was przegląda bloga na Chrome, ale na drugie miejsce w 2019 roku wskoczyło Safari, z którego korzystają klienci Apple. Czy miało to związek z eSIM, dostępnym głównie na urządzeniach tej firmy? Nie będę zgadywać 😉

Nowe pomysły, które wprowadziliśmy w ubiegłym roku

W 2019 roku najczęściej czytaliście artykuły dotyczące naszej oferty mobilnej, latem tradycyjnie bardziej „grzał” temat roamingu, szczególnie poza Unię Europejską.  Sporo uwagi przyciągały artykuły o Orange Flex, w tym także Q&A, który przygotowaliśmy z okazji premiery. O ile na blogu nie nastąpiły w tym roku żadne znaczące zmiany techniczne, to jednak sporo zmieniło się w zakresie treści. Rozwijamy i tworzymy nowe serie wideo – czy to o innowacjach, czy też technologii. Nowością na naszym blogu była także seria artykułów dotyczących historii telekomunikacji , którą przygotował Ryszard Kamiński. Blog jest dla nas także miejscem, gdzie możemy rozmawiać o odpowiedzialnym korzystaniu z internetu i urządzeń mobilnych. Po raz pierwszy przygotowaliśmy dla Was czaty live z rodzicami i jednocześnie osobami z „branży”, w których dzieliły się one swoimi doświadczeniami.

W 2020 roku nadal będziemy się rozwijać. Nie planujemy co prawda zmian technicznych, ale będziemy starali się dostarczać Wam jeszcze lepsze teksty i materiały. Czeka nas bardzo ciekawy rok 2020, więc tematów nam nie zabraknie.

Udostępnij: Kim jesteście? Czyli o czytelnikach bloga w 2019 roku.
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Pan Pikuś 15:50 07-01-2020
  Matko Bosko, nic się nie ukryje ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Łukasz 16:13 07-01-2020
   I dobrze że nic się nie ukryje przynajmniej wiedzą że ich czytamy ;) Jesteście potrzebni dla nas ;)
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 16:26 07-01-2020
    Widzimy tylko statystyki, a nie informację o konkretnych ludziach. Więc bądźcie spokojni ;-)
    Odpowiedz
    • komentarz
     mike278 17:16 07-01-2020
     Piotrek nigdy nie jestem spokojny. To cecha paranoików. :P Michał zapewne mnie nie zgani. :) Nowe serie bloga? Tak. Ale Kasi jej video zabrano. Buuuuuu. :( Seria Ryśka? Skomentuję tak. CHCĘ WIĘCEJ. Statystyki rosną. Nic dziwnego. Plusem jest to że jesteście z imienia, nazwiska, twarzy. Konkurencja po zniknięciu Marcina i Krzyśka podupadła stając się tablicą ogłoszeń z podpisem Team Play. Krzysiek próbuje teraz coś naprawić ale chyba ma pod górkę. Macie też komfort że w moim odczuciu macie dobrego szefa, który nie patrzy wszystkim na ręce póki dobrze robią swoje. Ale to cecha profesjonalistów, którymi wszyscy jesteście.
     Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 17:18 07-01-2020
  A i szkoda że nie ma listy "naczelnych spamerów" ale rozumiem że przy wzroście ruchu byłoby to trochę uciążliwe i wymagało więcej pracy niż to warte. Tak tylko marudzę. :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 09:40 08-01-2020
   Nie wiemy kto wchodzi najczęściej, ale wiemy kto komentuje ;-)
   Odpowiedz
   • komentarz
    mike278 11:58 08-01-2020
    O to, to, to. W minionych latach było. I chętnie bym się dowiedział kto zajął drugie i 3 miejsce. Bo pierwsze to wiemy :P Nie Pablo? ;)
    Odpowiedz
 • komentarz
  Ron 17:36 07-01-2020
  @Piotr Domański, kiedy Twoje wpisy na temat ruchu w 2G/3G/4G (Voice)? Coś o pasmach itp ? :) Plany co do VoLTE, jak widzicie to od strony operatora ? Wciąż mało urządzeń, dlatego VoLTE to przyszłość czy już raczej zmieni się na korzyść 5G ? Takie pomysły na Twoje wpisy :P
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 09:43 08-01-2020
   Sezon na podsumowania dopiero się zaczyna. Spokojnie, będzie.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Bentonit 21:03 07-01-2020
  A macie zamiar jeszcze stawiać nowe stację bazowe?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 09:43 08-01-2020
   Mamy, a podsumowanie rozwoju sieci mobilnej na blogu jest w przygotowaniu.
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 22:31 07-01-2020
  Fajny wpis, old team blogów to raczej osoby w wieku 35+ ;p Jestem z Wami od 11 lat, napisałem tysiące komentarzy, a może i już kilka tysięcy. Jeśli tylko będę mógł być z Wami, to zawsze będę starał się zostawić komentarz pod wpisem. Lubię Was, a nawet bardzo lubię. Tworzycie superteam. Na jakie zmiany czekam w 2020? Chciałbym czytać więcej konstruktywnych komentarzy, fajnie gdyby powróciły spotkania blogowe, raz na 2 lata na jeden dzień ;p A co ;p Fajnie byłoby zobaczyć Wasze miłe buzie raz na jakiś czas na żywo :) Życzę Wam sukcesów zawodowych, miliony odsłon, a sobie...żebym wreszcie upolował swój złoty numer ;p Całuski ;p :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   MAURYCY 09:28 08-01-2020
   Też chciałbym czytać więcej konstruktywnych komentarzy oraz widzieć mniej kłótni i gównoburzy pod konkursami, w których nagrodą jest smartfon.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 09:53 08-01-2020
    Staramy się trzymać poziom na blogu, a komentarze moderować. Ale to także częściowo rola całej społeczności.
    Odpowiedz
 • komentarz
  PAWEŁ 09:46 08-01-2020
  Powtórze pytanie : '' Orange czy od 1 stycznia zwiększyliście moc nadajników z 0,1 W do 10 W ???? Napiszcie coś więcej na ten temat . ''
  Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 16:39 08-01-2020
  Zamknięcie usługi "Urodziny" zaczyna się :-(
  Odpowiedz
 • komentarz
  emitelek 18:39 08-01-2020
  Mój nick wiele wskazuje na to kim jestem, albo raczej - byłem ;) Szkoda tylko, że los tak nas przerzuca pomiędzy korporacjami... :/ Pamiętajcie wszyscy! - nigdy nie mów NIGDY!...
  Odpowiedz
  • komentarz
   Pan Pikuś 20:40 08-01-2020
   Od całkiem niedawna, też wyznaje tę zasadę...
   Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 20:58 08-01-2020
  Dobre pytanie kim jestem lub jaki jestem.Mam mnóstwo pomysłów co do stworzenia nowej oferty prepaid i postpaid ale nie tylko szczerze mówiąc jestem skromny przekazywaniu co mi się nie podoba lub podoba.Ważne jest to że czytacie to co piszemy a szkoda tylko że nie do końca wprowadzacie.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Krajewska 11:44 09-01-2020
   Łukasz, czytamy i poważnie traktujemy Wasze pomysły i sugestie.
   Odpowiedz
 • komentarz
  nickt 23:13 09-01-2020
  No to w moim odczuciu, zdrowo zaburzam statystyki ;) Zaglądam często, ale nie przez Google, tylko ze stałej zakładki ;) Po drugie - nie zaglądam prawie wcale ze smartfona, a wyłącznie z przeglądarki w PC. No i przeglądarka też inna, bo Firefox, w dodatku bardzo archaiczna, gdyż jeszcze pod Win XP :)))) więc nie obsługuje wszystkiego i tu bolesność realiów każe się posiłkować Chrome (przynajmniej, jeśli chcę jakieś multimedia obejrzeć). Czas spędzam też na konkretach, więc owe sekundowe wizyty to nie moja bajka. Zaglądam jak już wspomniałem często, choć nieregularnie, więc siłą rzeczy muszę nadrabiać zaległości dłużej. A jak jeszcze chce mi się odczekać procedurę moderacji i sprawdzić, czy ktoś zareagował w jakikolwiek sposób na to, co napisałem, to i po kilka razy zaglądam w to samo miejsce. Człowiek to jednak zwierzę stadne czyli żywi się interakcjami ;) Pod tym względem równam do średniej ;)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Łukasz 10:36 10-01-2020
   Wchodząc na bloga przewaznie robie to pracy przez smarfona chyba ze jestem w domku to przez PC.Staram sie nie wchodzić przez PC w pracy bo system jest monitorowany nie muszą wszystkiego wiedzieć chodz mój Dyrektor nie ma nic do tego pozwolenie jest jesli chodzi o komentowanie konkurencji ☺
   Odpowiedz
   • komentarz
    nickt 12:55 12-01-2020
    Hm, ja w pracy jednak głównie pracuję, a nie buszuję po sieci. No ale jak tam kto uważa :P
    Odpowiedz
    • komentarz
     Dyrektor 14:16 12-01-2020
     Uważaj synku co robisz w pracy ;p ;p
     Odpowiedz
 • komentarz
  Matt55 13:47 03-02-2020
  Bardzo ciekawe informacje na temat bloga Orange i jego czytelników. Oby kolejne lata przyniosły na blogu również wiele ciekawych tekstów dla odwiedzających tę stronę :)
  Odpowiedz

;

Oferta

„Joker” i „To: Rozdział 2” w jakości 4K w styczniu w Orange VOD (8)

Kasia Barys

3 stycznia 2020

„Joker” i „To: Rozdział 2” w jakości 4K w styczniu w Orange VOD
8

Przejmujący megahit – „Joker”, przerażający horror – „To: Rozdział 2”, polski hit – „Polityka”, przebojowa animacja – „Angry Birds Film 2” oraz kosmiczna produkcja – „Ad Astra” w styczniu w Orange VOD, usłudze dostępnej na dekoderze telewizyjnym Orange TV i w aplikacji Orange TV Go.

Nerwy na wodzy czyli mocne kino

3 stycznia na VOD w Orange TV i aplikacji Orange TV Go okaże się, że to, czego się najbardziej boisz, czai się w pełnym słońcu! To zaskakujący horror pt.: „Midsommar. W biały dzień”. Przerażająca i nieoczywista historia o młodych ludziach, którzy aby uratować swój związek wyjeżdżają na północ Skandynawii. Co może się stać w sielskiej krainie, w której nigdy nie zachodzi słońce?

Od 13 stycznia po raz drugi w naszej ofercie będzie straszyć TO! „To: Rozdział 2”, czyli kontynuacja megahitu na podstawie twórczości Stephena Kinga. „Klub Frajerów” powraca po 27 latach do Derry, aby jeszcze raz zmierzyć się z przerażającym klaunem. Jeśli jesteś klientem Orange TV i posiadasz Dekoder Premium 4K (ICU 100) lub Dekoder 4K (IWU 200), to ten film możesz zobaczyć także w jakości 4K.
Od 22 stycznia rewelacyjny dramat science-fiction pt.: „Ad Astra”, w którym Brad Pitt wyrusza poza granice Układu Słonecznego, aby odnaleźć swojego zaginionego ojca i odkryć tajemnicę, która zagraża przetrwaniu Ziemi.

Dla dzieci – ulubieni bohaterzy na ekranie kin

Już można oglądać kino familijne pt.: „Dora i Miasto Złota”. To produkcja stworzona na podstawie bijącego rekordy popularności serialu animowanego pt.: „Dora poznaje świat”. Tym razem Dora staje się licealistką, ale nie byłaby sobą, gdyby nie wpakowała się w kolejne kłopoty. Wkrótce będzie musiała udać się na fascynującą i ekstremalnie niebezpieczną misję.

Od 10 stycznia zwariowana animacja „Playmobil. Film”, w  której nie zabraknie humoru i fantastycznych przygód. To opowieść o dziewczynce, która musi uratować swojego małego brata, który zaginął w magicznej krainie. Pomóc mogą jej tylko zwariowane zabawki Playmobil®.

Od 18 stycznia obowiązkowe spotkanie z Redem, Chuckiem i Bombą, czyli najbardziej kolorowymi i najbardziej wkurzonymi ptakami w historii kina w animowanym przeboju pt.: „Angry Birds Film 2”. Tym razem Angry Birds i ich zieloni przyjaciele – Świnki połączą siły w walce z nowym wrogiem, który nie cofnie się przed niczym, aby przejąć wyspy przeciwników. Kto wygra to starcie?

Dawni bohaterowie w nowych odsłonach

Od 10 stycznia legenda kina akcji – Sylvester Stallone powróci w roli słynnego komandosa i weterana wojny wietnamskiej – Johna Rambo. W hicie „Rambo: Ostatnia krew” bohater będzie musiał stawić czoła nie tylko nowym wrogom, ale także własnym słabościom.

Od 29 stycznia polecam doskonałą produkcję pt.: „Joker”, z genialną rolą Joaquina Phoenixa. To przejmująca do szpiku kości historia o jednym z najsłynniejszych superprzestępców z uniwersum DC Comis. Zobacz, jak podrzędny komik stał się księciem zbrodni Gotham City. Jeśli jesteś klientem Orange TV i posiadasz Dekoder Premium 4K (ICU 100) lub Dekoder 4K (IWU 200), to ten film możesz zobaczyć także w jakości 4K.

Polskie kino

Od 17 stycznia hit pt.: „Polityka”, czyli jeden z najgłośniejszych i najbardziej kontrowersyjnych polskich filmów ostatnich lat. W produkcji wystąpiło mnóstwo gwiazd rodzimego kina, m.in.: Andrzej Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Maciej Stuhr czy Daniel Olbrychski. Zobacz, co robią co i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer.

Udostępnij: „Joker” i „To: Rozdział 2” w jakości 4K w styczniu w Orange VOD
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Truck. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Pan Pikuś 18:52 03-01-2020
  Słyszę o konferencji na temat nju mobile. Bardzo Was proszę, oferta jest idealna. Nic przy niej nie majstrujcie!
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 15:32 04-01-2020
   Dokładnie, chociaż wszyscy ostatnio podnoszą ceny, więc........pożyjemy, zobaczymy.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Pan Pikuś 17:22 04-01-2020
    Właśnie tego się obawiam Pawełku ☹️
    Odpowiedz
   • komentarz
    Łukasz 10:50 05-01-2020
    Spokojnie trzeba poczekać na oficjalne informacje czyli 8 stycznia sie dowiemy co to za niespodzianka ?
    Odpowiedz
    • komentarz
     pablo_ck 22:31 06-01-2020
     Mam pewne przeczucia co do nowej oferty - myślę że mogą wzrsność ceny jednostkowe za minute/sms, ale tak anprawdę większośc klientów tego nie odczuje bo korzysta z pakietów - to ta gorsza zmiana, nowe zmiany to: e-sim, nowa aplikacja do obsługi konta, i większe paczki danych dla stałych klientów. Takiego mam czuja :)
     Odpowiedz
 • komentarz
  emitelek 17:32 04-01-2020
  A ja tak nt 4K - to wyrocznia? Bez przesady... Już czytałem o jakichś!!! 32K!!! Toż to armagedon! :/ Nasze oczy więcej nie zobaczą!!! Chyba, że przez mikroskop!!! :P I po co to komu???
  Odpowiedz
  • komentarz
   Pan Pikuś 21:09 04-01-2020
   Nie wiadomo o co chodzi? Więc chyba wiadomo o co chodzi ?
   Odpowiedz
  • komentarz
   mike278 22:28 04-01-2020
   Marketingowcom emitelek. :)
   Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej