Jeżeli nadal zastanawiasz się czy zostać Ambasadorem tegorocznej edycji programu Twoja Perspektywa, to Ola, Przemek, Łukasz i Marek, czyli byli Ambasadorzy, przekonają Cię dlaczego warto się zaangażować ;) To szansa na unikalną wiedzę a także na dalszą współpracę. Na zgłoszenia czekamy do 21 kwietnia, czyli to ostatni dzownek! ;)
Zapowiadane „rozświetlenie” stolicy stało się faktem. Od dzisiaj do końca sierpnia ci z Was, którzy mieszkają w zasięgu światłowodowej sieci Orange będą mogli bezpłatnie skorzystać z pakietu multimedialnego wspartego Internetem 200 Mb/s.
O zaletach technologii FTTH (Fiber To The Home, czyli „światłowód do domu”) nie muszę Was przekonywać. Najważniejsze z nich to wysokie przepływności i stabilny transfer, niezależny od obciążenia lokalnej sieci internetowej. Polecam Wam blogowy wywiad z ekspertem, w którym mówi w nim o zaletach FTTH: Coraz szybszy Internet
Polskie Orange Labs Orange od początku było zaangażowane w dostarczenie mieszkańcom stolicy superszybkiego Internetu. Dzięki systemowi FINoS, którzy stworzyliśmy we współpracy z Politechniką Warszawską, zaprojektowaliśmy optymalną pod względem ekonomicznym i technologicznnym strukturę sieci światłowodowej dla Warszawy. Opracowaliśmy także system ONT Plug&Play, który automatycznie konfiguruje ustawienia sieci po podłączeniu do światłowodowego gniazdka abonenckiego. Na koninec zadbaliśmy o przygotowanie systemu, który stale monituruje sieć, wykrywa i alarmuje o nieprawidłowościach w jej działaniu.
Jeśli nie jesteście w zasięgu sieci światłowodowej, to nic straconego. Do końca 2013 roku planujemy dotrzeć ze światłowodami do ok. 20 tys. domów i mieszkań w Warszawie. Kolejnym etapem będzie udostępnienie superszybkiego Internetu w innych miastach.
Przyznam, że trochę zazdroszczę szczęśliwcom, którzy przez kilka miesięcy będą mogli bez ograniczeń oddawać się multimedialnym uciechom :-) Jeśli należycie do tej grupy, podzielcie się wrażeniami na blogu
Pierwszy Orange Warsaw Festival odbył się 6 września 2008 r . W trakcie otwartej, bezpłatnej imprezy zorganizowanej na Placu Defilad ponad 35 tysięcy widzów obejrzało sześć koncertów. Festiwal wciąż się zmienia. Tegoroczny odbędzie się na Stadionie Narodowym, "chwilę" wcześniej - rok 2012 i 2011 był to Stadion Legii. OWF gościł też na terenie Wyścigów Konnych na Służewcu, a dwie pierwsze edycje zorganizowane zostały na wspomnianym już Placu Defilad. Kolejny progres to oczywiście Artyści - coraz bardziej światowy line-up, coraz większa więc ilość uczestników. Nawet startujemy wcześniej, bo w maju ;)
Patrząc wstecz trudno jest jednoznacznie powiedzieć, który festiwal muzyczny jest tym najlepszym, bo są gusta i guściki. Ja zapamiętałam ten z 2009 r. i występ 30. artystów w ramach bigbandowego projektu zrealizowanego pod czujnym uchem Andrzeja Smolika. Na mojej mapie OWF wyróżnia się też rok 2011 z jego najbardziej wyrazistym punktem - występem Moby ‘ego. To co jest jednak dla mnie najważniejsze, to że festiwale muzyczne sprawiają, że ludzie mogą poczuć się naprawdę dobrze. Na dwa dni stajemy się wolnymi ludźmi i liczy się tylko fantastyczna zabawa.
A jakie były niezapomniane momenty dla rzecznika OWF Piotra Metza? Zobaczcie poniżej.
A który OWF Wam utkwił najbardziej w pamięci?