Sieć

Szybki internet wokół Trójmiasta i Bydgoszczy

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
17 kwietnia 2014
Szybki internet wokół Trójmiasta i Bydgoszczy

Mam dobrą wiadomość dla tych z Was, którzy mieszkają w okolicach Trójmiasta i Bydgoszczy. Nie chodzi mi o same miasta, bo tam mamy już LTE, ale tereny wokół, obejmujące mniejsze miejscowości i wsie. Chodzi konkretnie o okolice: Kartuz, Kościerzyny, Wejherowa, Władysławowa, Starogardu Gdańskiego, Pelplina, Inowrocławia, Tucholi, Mogilna, Łabiszyna, Żnina, Szubina, Sępolna Krajeńskiego, Chojnic, Czerska i miejscowości na Półwyspie Helskim. Na tym terenie zakończyliśmy właśnie kolejny etap rozbudowy sieci  UMTS900. Oznacza to, że klienci mobilnego internetu Orange mogą korzystać z transferu o prędkości do 21 Mb/s. Łącznie mają do dyspozycji ponad 700 stacji bazowych. Przy okazji przypomnę, że po zakończeniu modernizacji całej sieci Orange w zasięgu szybkiego mobilnego internetu Orange znajdzie się niemal 99 proc. populacji kraju. Jeśli chodzi o technologię LTE, dostępna jest już w 504 miastach i miejscowościach powyżej 1 tys. mieszkańców.

9b99706c88116c725bfa1937e2c0fc6642b

 

Zapisz


Bezpieczeństwo

Serca nam nie krwawią

Michał Rosiak Michał Rosiak
17 kwietnia 2014
Serca nam nie krwawią

Od ubiegłego tygodnia zastanawiam się, czy w ogóle pisać o Heartbleedzie, biorąc pod uwagę, że - swoją drogą, to dowód na rosnące zainteresowanie cyber-bezpieczeństwem - o luce w protokole OpenSSL huczą mainstreamowe media. A jednak coś mnie skusiło...

To coś, to informacja, żę do tej pory wymieniono jedynie 16 procent kluczy kryptograficznych na witrynach podatnych na ataki, co oznacza, że w każdej sekundzie w sieci mogą krążyć petabajty danych, wypływających z serwerów, które - widząc mityczną już kłódeczkę przy adresie - uznawaliśmy za bezpieczne. Klienci Orange mogą oczywiście spać spokojnie, bowiem witryny, zawierające Wasze dane, nie były chronione przy użyciu podatnych wersji OpenSSL. Tym niemniej - jeśli jakimś cudem jeszcze tego nie zrobiliście - zajrzyjcie choćby na Mashable i sprawdźcie, czy na liście podatnych nie ma przypadkiem jakiegoś serwisu, z którego regularnie korzystacie. Jeśli tak, to czym prędzej zmieńcie hasło. A ja nie byłbym sobą, gdybym korzystając z okazji nie przypomniał kolejny raz o plusach uwierzytelniania dwuskładnikowego (2 Factor Authentication/2 FA). Sposobów na nie jest bardzo wiele, ja np. korzystam z aplikacji na telefon, tokena sprzętowego generującego jednorazowe hasła oraz z kodów SMS. Oczywiście nie za wszystkiego naraz :) - każda z tych metod używana jest do innych celów. Ich cechą wspólną jest jednak to, że nawet jeśli moje hasło wyciekło z któregoś z serwisów, które tak zabezpieczam, to źli ludzi mogą je sobie wsadzić w... buty, bowiem drugi składnik mam ciągle przy sobie.

Również dzięki temu w najbliższą niedzielę będę mógł spokojnie zasiąść do świątecznego stołu i cieszyć się świąteczną rodzinną atmosferą, czego również i Wam życzę :)


Bezpieczeństwo

Ubezpiecz tanio ekran smartfona

Aleksandra Wójcik Aleksandra Wójcik
16 kwietnia 2014
Ubezpiecz tanio ekran smartfona

Kilka razy zdarzyło mi się, że wyświetlacz w moim ulubionym smartfonie mógł zostać przypadkowo uszkodzony. Na szczęście nigdy nic poważniejszego się nie stało, ale to nie jest reguła. Teraz, aby zabezpieczyć się, możecie skorzystać z usługi „Nowa ochrona wyświetlacza”. To ubezpieczenie ekranu w razie stłuczenia, pęknięcia lub zarysowania powstałego w wyniku dewastacji lub przypadkowego uszkodzenia przez osoby trzecie. Przez pierwszy miesiąc możecie korzystać z usługi za darmo, potem opłata wynosi tylko 4,99 zł miesięcznie. W ciagu 24 miesiecy ubezpieczenie wyświetlacza obejmuje 2 zdarzenia, suma każdego z nich to 600 zł. Dodatkowo otrzymujecie darmową usługę odbierania i dostarczania naprawionego telefonu przez kuriera pod wskazany adres. Szkodę możecie zgłaszać pod numerem infolinii 22 256 00 00, e-mailem: infolinia@ucare.pl lub przez stronę www.ucare.pl.

031d0aa6fa8fd8a15c3123435fd4d02acc4

Scroll to Top