Oferta

Szybsze neo z tv również z VoIP

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
17 marca 2010
Szybsze neo z tv również z VoIP

W ubiegłym tygodniu pisałem o wprowadzeniu neo z tv w wyższych opcjach tj. 6, 10 i 20 mega. Dziś tylko dodam, że promocja dotyczy także usługi oferowanej razem z VoIP. W skrócie, kupując trzy rzeczy razem tj. neo, tv i VoIP można zaoszczędzić miesięcznie od 29,50 do 34,50 zł, w porównaniu do neo z tv i oddzielnie kupionego VoIP. Szczegóły oferty tutaj.


Odpowiedzialny biznes

Jak zarobić na piłce nożnej w Polsce

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
17 marca 2010
Jak zarobić na piłce nożnej w Polsce

Do niedawna w polskiej piłce obowiązywał model szybkiego zarobku pokazany w "Piłkarskim pokerze." Sędziowie, obserwatorzy sędziów, obserwatorzy obserwatorów, piłkarze, trenerzy, masażyści - m.in. dzięki kibicom na stadionach płacącym za bilety mieli się w co bawić i tylko najbardziej naiwni wierzyli, że wynik jest wypadkową gry dwóch zespołów na boisku. Jak to pięknie spuentował po pierwszym aresztowaniu były prezes PZPN, " w dużym stadzie zawsze znajdzie się jedna czarna owca.". Tych owieczek aresztowanych przez wrocławską prokuraturę jest już ponad 300, a były prezes, któremu się to zdanie wypomina i wypominać będzie zawsze wtedy się rumieni. Ale gdy do akcji weszła prokuratura radosna zabawa przestała być bezpieczna i o kupowaniu meczów ani widu ani słychu.  A z czegoś żyć trzeba. Jak można szybko zarobić  pokazały wypadki ostatnich dni.

W Wiśle Kraków w miejsce Macieja Skorży przyszedł Henryk Kasperczak. Zaskoczenie było olbrzymie, bo Kasperczak nie był wymieniany w żadnych rankingach jako ewentualny nowy trener "Białej Gwiazdy". Wszyscy pamiętają, że z Wisły odszedł w atmosferze dalekiej od przyjaźni i stał się persona non grata na salonach Bogusława Cupiała. Tymczasem jak się okazało nie wszyscy byli zaskoczeni.

Na razie wiadomo tyle, że w weekend na serwisie internetowym bukmachera, firmy Tobet, trzy osoby założyły konta graczy. Trzech zupełnych "świeżaków" na bukmacherskim rynku chwilę później obstawiło za duże pieniądze pojedynczy zakład "że nowym trenerem Wisły będzie Kasperczak," choć jego nazwisko nawet nie było rozpatrywane. Bukmacher szybko się zorientował, że coś tu nie gra. Obniżył wysokie kursy, ale zakłady przyjęte już poszły. A później przeszła konsternacja. Kasperczak nowym trenerem Wisły. Bukmacher liczy spore straty, choć wie, że ktoś go zrobił w konia i wiedział więcej stawiając duże pieniądze. Przy kursie 15 do 1 za Kasperczaka jak ktoś postawił 10 000 dziś wygrał 150 000. Jest o co walczyć

Rzecznik prasowy Wisły Adrian Ochalik mówi, że nie ma szans, że z klubu wyciekł przeciek, a do 16.10 w poniedziałek o sprawie Kasperczaka wiedziały cztery osoby - wliczając w to samego trenera. Rzecznik mówi swoje, a rozum swoje. To nie był przypadek. Ktoś dowiedział się i zarobił duże pieniądze. Wygląda nawet jakby całość zaplanował. I teraz pytanie, czy tu była wróżka, jasnowidzenie, podsłuch czy przeciek. Każdy niech rozstrzygnie to na razie sam. Później sprawą może zainteresuje się prokuratura.


Rozrywka

„Lubię chodzić do kina szczególnie na polskie filmy”

Kasia Barys Kasia Barys
17 marca 2010
„Lubię chodzić do kina szczególnie na polskie filmy”

Z polskim kinem jest coraz lepiej. „Rewers”, „Dom zły” czy „Różyczka” podnoszą poprzeczkę coraz wyżej. Po zapaści lat 90-tych liczba powstających w Polsce filmów systematycznie rośnie, sięga już około 40 fabuł rocznie. To przekłada się na frekwencje w kinach, do którego chodzimy coraz częściej. Według danych zebranych przez Boxoffice.pl w 2009 roku frekwencja wyniosła ponad 39 mln, wobec 33,8 mln w 2008 roku. W tym 8,4 mln ludzi obejrzało polskie filmy, które przyniosły aż 136,8 mln zł wpływów.

Od kilku lat na rynku produkcji kinowych aktywnie działa Telekomunikacja Polska, która współprodukowała łącznie już 12 filmów fabularnych i 1 dokument. Nominowany do Oscara „Katyń” w 2007 roku obejrzało ponad 2,7 mln widzów. To najchętniej oglądany polski film w ciągu ostatnich 9. lat. Mniej, bo 2,5 mln widzów zgromadził choćby hollywoodzki hit „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia”. Łącznie filmy koprodukowane przez TP obejrzało już ponad 6 mln kinomaniaków. Taka ilość zmieściłaby się w dużym multipleksie 2144 razy. TP należy do największych koproducentów w Polsce. W tym roku pojawią się jeszcze 2 kolejne nasze koprodukcje: „Piksele” i „Od pełni do pełni”.

Produkowane przez nas filmy można zobaczyć także dzięki neostradzie z telewizją. W bibliotece wideo na życzenie możecie obejrzeć ponad 2 tysiące pozycji. To największa biblioteka filmowa w Polsce. Zapraszam do obejrzenia wywiadu nt koprodukcji.

Scroll to Top