Oferta

Tańsze smartfony HONOR

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
30 czerwca 2024
Tańsze smartfony HONOR

W dzisiejszej niedzielnej okazji bohaterami są smartfony HONOR. W ofercie bez abonamentu kupicie je w bardzo niskich ratach, które zaczynają się od lekko powyżej 15 zł miesięcznie.

Oferta jest limitowana - do wyczerpania zapasów. Warto się pośpieszyć. Do wyboru macie 4 modele:

Korzystając z okazji przypominam, że na początku lipca w naszej ofercie pojawią się kolejne smartfony chińskiego koncernu serii HONOR 200. Bądźcie czujni.


Zielony Operator

Kolejna edycja Green aCCademy za nami

Hanna Jaworska-Orthwein Hanna Jaworska-Orthwein
28 czerwca 2024
Kolejna edycja Green aCCademy za nami

Zakończyła się trzecia edycja Green aCCademy, którą realizujemy w partnerstwie z Collegium Civitas. To oznacza, że kolejni pracownicy Orange Polska, a także Leroy Merlin, będą teraz wykorzystywać w pracy zdobytą wiedzę o zrównoważonym rozwoju i zmianach klimatycznych.

W ubiegły weekend kolejna grupa absolwentów ukończyła z sukcesem roczne studia podyplomowe. Wszyscy byli zmotywowani, aby pomimo codziennych obowiązków zdobywać wiedzę i nowe umiejętności. Zakończeniu nauki towarzyszył hackaton czyli obowiązkowe zadanie zaliczeniowe.

Trudne wyzwanie hackatonowe

Podzieleni na grupy studenci i studentki mieli zaprojektować działanie wdrażające zasady gospodarki o obiegu zamkniętym w ich miejscu pracy. Dlaczego GOZ? Bo jest częścią istotnej zmiany w biznesie, która musi uniezależniać się od newralgicznych lub/i problematycznych ogniw w łańcuchu wartości oraz od ograniczonych zasobów w dłuższym okresie. Rozwiązania cyrkularne pozwalają uzyskać wymierne oszczędności dla przedsiębiorstw, ale także zmniejszają obciążenia środowiskowe związane z eksploatacją surowców i produkowanymi odpadami.

Działanie miało dotyczyć procesów już realizowanych w Orange Polska i Leroy Merlin i być sposobem na zaangażowanie i edukowanie pracowników oraz klientów.

Zadanie nie było łatwe, ponieważ obie firmy od lat podejmują działania na rzecz środowiska oraz społeczeństwa i wdrożyły już wiele konkretnych praktyk ekonomii cyrkularnej a także określiły sobie cele związane z kluczowymi działaniami, dzięki czemu zredukują emisje w łańcuchu wartości.

Drugie życie sprzętów i recykling ręczników

Teraz czas na konkrety. Oto 4 pomysły, które przygotowały grupy. Każdy z projektów był przemyślany i  kreatywnie zaprezentowany.

Dzięki pomysłowi Naprawialni narzędzia i urządzenia będą mieć szansę na dłuższe życie. Założenie jest takie, że klienci naprawią zepsuty sprzęt w wygodny sposób a firma (Leroy Merlin) będzie budować lojalność klientów, zwiększy atrakcyjność oferty a także pozycjonowanie marki, jako lidera zrównoważonego rozwoju z uwagi na rosnące zainteresowanie usługą naprawy.

Diety dla planety to projekt kierowany do pracowników Orange Polska mający na celu zmianę  ich nawyków żywieniowych na rzecz diety przyjaznej dla planety. Ideą jest zwiększenie dostępu do dań roślinnych w kantynach, edukacja o indywidualnym śladzie węglowym potraw oraz ich pochodzeniu -  mniej emisyjne będą produkty, których droga od „pola do stołu” będzie najkrótsza.

Smart Towel, czyli reinkarnacja ręczników to projekt zakładający recykling zużytych ręczników papierowych oraz ich zbiórki w siedzibach Orange Polska przy pomocy „inteligentnych koszy” w oparciu o usługi IoT. Autorzy pomysłu oszacowali, że dzięki takiemu działaniu ok. 50 ton eCO2 może zostać zaoszczędzone środowisku.

Kolejny projekt Designed by Orange to w skrócie drugie życie materiałów przemysłowych, które staną się cennym materiałem produkcyjnym. Koncepcja zakłada ponowne wykorzystanie surowców pochodzących z utylizowanej infrastruktury tak, aby mogły z nich powstać obiekty sztuki użytkowej: przedmioty użytku codziennego zaprojektowane przez młodych polskich designerów. Wizjonerska idea, nie odbiega tak całkiem od rzeczywistości - w Orange Polska przerabialiśmy stare banery festiwalowe na torby, plecaki czy etui, a z odzyskanych płyt głównych telefonów powstała kolekcjonerska, limitowana biżuteria.


Inne

Grupa Orange Polska kluczowym graczem na rynku ICT

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
28 czerwca 2024
Grupa Orange Polska kluczowym graczem na rynku ICT

Poznaliśmy wyniki raportu TOP 200 Computerworld dotyczącego polskiego rynku ICT.  Jesteśmy w gronie TOP 3 liderów z 18% dynamiką wzrostu. Wszystkie nasze spółki - Orange Polska, Integrated Solutions, Bluesoft i Craftware mają się czym pochwalić.

Raport TOP 200 Computerworld to ważny punktem odniesienia dla całego rynku ICT w Polsce. Ranking bazuje na wynikach finansowych firm, także w kluczowych sektorach gospodarki i domenach biznesowych. To dobra podstawa do oceny potencjału poszczególnych spółek i kierunków rozwoju rynku. Pozwala także ocenić wartość całego rynku ICT w Polsce.

Jako Grupa Orange Polska zajęliśmy w nim 3 miejsce w kategorii „Największe informatyczne grupy kapitałowe oraz spółki zależne działające w Polsce w 2023 r. Liderzy cyfryzacji w Polsce”. W porównaniu z ubiegłym rokiem awansowaliśmy w rankingu o dwie pozycje.

Rozwiązania dla bezpieczeństwa i edukacji

Tegoroczny raport zaskoczył podsumowaniem przychodów firm ICT ze sprzedaży rozwiązań bezpieczeństwa. W edycji za 2022 rok, wzrosły rok do roku o 6%, by w 2023 roku spaść o 1 %. W gronie największych dostawców rozwiązań bezpieczeństwa Orange Polska awansował o trzy pozycje (na miejsce 9.) z dynamiką wzrostu na poziomie 43%. To pokazuje, że w ochronie danych i infrastruktury jesteśmy dla firm i instytucji publicznych wiarygodnym i sprawdzonym partnerem. Imponujący wzrost - o 336% - odnotowaliśmy także w sprzedaży usług IT dla sektora edukacyjnego i naukowo-badawczego. Utrzymaliśmy też czwartą pozycję wśród spółek z największymi nakładami na badania i rozwój.

Informatyka, oprogramowanie i automatyzacja

Bardzo dobre wyniki mają spółki z Grupy Orange Polska. Zacznijmy od Integrated Solutions - trzecie miejsce jako integrator IT i drugie jako dostawca IT dla sektora Public z 55% dynamiką wzrostu rok do roku. Co istotne, na pozycji wicelidera w rankingu sektorowym, IS utrzymuje się już 5. rok z rzędu. Bluesoft jest 5. największym dostawcą usług testowania oprogramowania i 7. największym dostawcą usług integracyjnych z dynamiką 20% rok do roku. Z kolei Craftware zajął 5 miejsce wśród dostawców rozwiązań i usług IT dla przemysłu, budownictwa i produkcji. Jest także 8. firmą w Polsce pod względem przychodów z systemów RPA, co pokazuje coraz większe znaczenie automatyzacji procesów biznesowych.

Komentarze

Clash royale random
Clash royale random 18:32 27-05-2024

Biedne puszczyki
Komentarze mówią prawde

Odpowiedz
Scroll to Top