Oferta

Tańsze smartfony i inne promocje z HTC

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
30 kwietnia 2015
Tańsze smartfony i inne promocje z HTC

Jeśli jesteście fanami HTC - a tych pewnie nie brakuje - mamy dla Was dwie, fajne promocje. Po pierwsze tańsze telefony dla firm, w tym flagowy model One M9, który możecie mieć teraz taniej nawet o 500 zł. Oto konkrety: HTC Desire 510 w planie Biz Podstawowy za 9 zł (stara cena 99 zł); HTC Desire 620 w planie Biz Krajowy za 29 zł (stara cena 129 zł) oraz Biz Krajowy XL za 9 zł (stara cena 69 zł); HTC Desire 820 w planie Biz Europejski za 49 zł (stara cena 149 zł) i Biz Europejski XL za 9 zł (stara cena 109 zł) oraz HTC One M9 w planie Biz VIP za 299 zł (stara cena 729 zł), Biz VIP XL za 9 zł (stara cena 529 zł) i Biz VIP XXL za 9 zł (stara cena 329 zł). Promocja jest do wyczerpania zapasów. Mogą z niej skorzystać nowi klienci, przedłużający umowy i przenoszący numer od konkurencji. Ceny smartfonów podałem netto. Szczegóły znajdziecie tutaj.

d431b63d31a03a5449c10af15f70bf25b23

Druga propozycja dotyczy modeli Desire 620 i Desire 510. Każdy z Was, który zdecyduje się na te modele i podpisze w salonie nową umowę lub przedłuży dotychczasową, otrzyma jednorazowy voucher w wysokości 40 zł na zakupy w sklepie internetowym Zalando.pl. Jeden warunek - zakupy muszą być na kwotę powyżej 200 zł. Vouchery możecie wykorzystać do końca września br.

cdad6ce2a303762fa93240e5855a99f9500

 


Bezpieczeństwo

Napisz hasło… odwrotnie

Michał Rosiak Michał Rosiak
30 kwietnia 2015
Napisz hasło… odwrotnie

Zastanawialiście się kiedyś jak są zbudowane Wasze hasła? Nie mówię o tych trywialnych, najprostszych, ale nawet o tych, które – przynajmniej teoretycznie – trudniej złamać. Coraz to kolejne badania dowodzą bowiem, że nawet przy mocniejszych hasłach zazwyczaj tworzymy je w bardzo podobny sposób.

Weźmy taki przykład: chcecie stworzyć bezpieczne hasło, z małych liter, jednej wielkiej, cyfr i znaków specjalnych. Załóżmy dla ułatwienia, że trudne hasło brzmi: „haselko”. Jak je zapiszemy? Większość z nas tak:

Haselko1!

może zmienią się cyfry, może znak specjalny (aczkolwiek w znacznej większości przypadków będzie to wykrzyknik) i tyle!

I tu pada pytanie: czy cyber-przestępcy o tym wiedzą? Cóż, zmartwię Was – obawiam się, że tak. Do tego stopnia, że po wykradzeniu bazy najpierw przeprowadzają atak słownikowy, by w kolejnym kroku podstawić odpowiednie tzw. „maski”, czyli schematy według których użytkownicy tworzą hasła. W naszym przypadku maska wygląda tak:

U(W6)ds

U to upper-case (wielka litera), W6 to słowo z sześciu małych liter, d – digit (cyfra), s – symbol.

I tu zaczynają się schody. Testerzy z Praetorian Labs spróbowali złamać bazy z kilku ostatnich wycieków, w sumie niemal 35 milionów haseł. Były one stworzone przy użyciu 260,5 tysiąca unikalnych masek. Wiecie w ilu maskach mieściło się 50 procent najszybciej złamanych haseł? W trzynastu!

Paradoksalnie rzecz biorąc w tej sytuacji można zakładać, że zmiana naszego testowego hasła na:

1!elkoHas

w znaczny sposób zmniejszyłaby ryzyko jego złamania (a jeszcze bardziej, gdyby miało np. 15, a nie 9 znaków)! Crackerowi nie opłaca się siedzieć do końca świata nad bazą (chyba, że łamie hasło do konta Billa Gatesa, którego kasy z całego serca Wam życzę) – wykorzysta hasła fraje... lekkomyślnych, a pozostałe zostawi. I choć aż do tak luźnego podejścia jak w naszym testowym przypadku raczej Was nie namawiam, tym niemniej brak oczywistych wyrazów słownikowych, w miarę porządna długość hasła i „zerwanie” maski mogą znacznie polepszyć naszą sytuację „w razie czego”.


Oferta

W nju rewolucyjne wszystko tylko za 9 zł

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
28 kwietnia 2015
W nju rewolucyjne wszystko tylko za 9 zł

Kilka dni temu nju mobile stuknęły dwa lata, ale nie tylko z okazji urodzin mam dla fanów marki świetną wiadomość. Możecie już korzystać z planu „nju dodatkowy”, gdzie komplet usług kosztuje tylko... 9 zł. Ofertę przygotowaliśmy dla tych z Was, którzy już mają numer w nju i chcą dokupić kolejny np. dla przyjaciela lub kogoś bliskiego. Patent jest taki, że dodatkowy numer łączy się z aktualnym kontem w nju z rachunkiem. Dopłacając jedyne 9 zł miesięcznie zaproszony dostanie to, co Wy już macie czyli: nielimitowane rozmowy na komórkowe i stacjonarne, SMS/MMS oraz internet w pełnej, możliwej prędkości w ramach limitu dla numeru głównego. Oszczędności dla dwojga są bezsporne, a do tego za wszystko razem przyjdzie e-mailem tylko jedna faktura. Tanio i łatwo, czy jak zawsze w nju.

2e4cef0c8bce0cd9ad79b7ba563e4cc2f95

Scroll to Top