Oferta

Tańsze surfowanie z Orange Freedom

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
31 marca 2010
Tańsze surfowanie z Orange Freedom

Od dziś surfowanie po sieci razem z Orange Freedom jest tańsze. Ceny spadły, a dodatkowe bonusy zostały m.in. pakiety złotówek (20 lub 30 zł do wykorzystania) i bezpłatne konto poczty elektronicznej Multi Box Gold. Wyprzedzając pytania przypomnę, że oferta Orange Freedom z telefonem w Orange nie łączy się z promocją Pakiet Orange Freedom + Orange Free 39,5 zł.

Orange Freedom

abonament miesięczny (ceny z VAT)

umowa na 12 miesięcy

umowa na 24 miesiące

stara cena

nowa cena

stara cena

nowa cena

256 kbps

-

34 zł

30 zł

512 kbps

49 zł

45 zł

44 zł

40 zł

1 Mb

54 zł

50 zł

49 zł

45 zł

2 Mb

64 zł

60 zł

59 zł

55 zł

6 Mb

94 zł

80 zł

89 zł

75 zł

 

Orange Freedom

z telefonem w Orange

abonament miesięczny (ceny z VAT)

umowa na 12 miesięcy

umowa na 24 miesiące

stara cena

nowa cena

stara cena

nowa cena

256 kbps

-

512 kbps

44 zł

40 zł

39 zł

35 zł

1 Mb

49 zł

45 zł

44 zł

40 zł

2 Mb

59 zł

55 zł

54 zł

50 zł

6 Mb

89 zł

75 zł

84 zł

70 zł

 


Odpowiedzialny biznes

129 lat emotikonów?

Kasia Barys Kasia Barys
30 marca 2010
129 lat emotikonów?

Emotikon to dziś pełnoprawne zjawisko kultury masowej. Używa ich jak sądzę każdy z nas, wykorzystywane są również w kulturze czy reklamie. To złożony ze znaków tekstowych wyraz nastroju lub uczuć. Najczęściej przedstawia symboliczny ludzki grymas twarzy, obrócony o 90°, tak by łatwo można było go użyć w mailu lub smsie.

Prawdopodobnie pomysł użycia znaków przestankowych jako wyrazu emocji pojawił się po raz pierwszy 30 marca 1881 w amerykańskim magazynie satyrycznym Puck. Nie jest to do końca pewne, ponieważ mnóstwo ludzi rości sobie prawo do bycia "pierwszą osobą, która użyła emotikona". Prawdziwa rewolucja w zachodniej kulturze buziek rozpoczęła się dopiero po roku 2000 wraz z upowszechnieniem się komunikatorów internetowych, które na dobre je zdominowały. Emotikony są bardzo popularne. Z badań opublikowanych przez instytut Pew Research Center z Waszyngtonu wynika, iż 64 proc. nastolatków przyznało, że często używa nieformalnego stylu z SMS-ów, czatów czy e-maili w szkolnych wypracowaniach. Co czwarty ankietowany potwierdził, że regularnie przemyca emotikony do prac pisemnych. Zamiast rozwodzić się nad smutkiem bohatera literackiego, wolą użyć znaku :(

Mały konkurs dla emotikonowych maniaków. Czy wiecie dlaczego radość na świecie jest zapisywana w dwojaki sposób? Czyli tak :-) lub tak ;_; (wygrywa pierwsza osoba z poprawną odpowiedzią)


Odpowiedzialny biznes

Cień Ojca Chrzestnego

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
30 marca 2010
Cień Ojca Chrzestnego

Każdy ma swoją ulubioną książkę, film, muzykę.  Ja też. Tak się składa, że każdą z tych kategorii łączy u mnie jeden tytuł -  "Godfather". Jeśli w komputerze macie muzykę z Ojca Chrzestnego koniecznie ją teraz włączcie.

Już? Ok więc piszę dalej.

Rok 1945, Long Island USA. - Żaden Sycylijczyk nie może odmówić prośby w dniu ślubu swojej córki. Dlatego gdy Johnny Fontane zwraca się do Vito Corleone, swojego ojca chrzestnego, a przy okazji bossa chrzestny najpotężniejszej rodziny mafijnej w USA o pomoc w dostaniu roli filmowej. Ten o szefie wytwórni filmowej odpowiada krótko "złożę mu propozycję nie do odrzucenia". Ci, którzy czytali lub oglądali wiedzą, że propozycja była rzeczywiście nie do odrzucenia

Połowa lat dziewięćdziesiątych, Poznań, Polska - Władze klubu Lech Poznań dostają propozycję. "Na trybunach będzie spokój, doping i  nie będzie burd. Ale tylko wtedy gdy porządku będziemy pilnować my - kibice, Wiara Lecha. Przez Polskę przetacza się kibolska fala, zadymy goszczą na niemal wszystkich stadionach. Na Bułgarskiej spokój, pełen stadion - interesy mają się dobrze (kibice zarządzają trybunami, parkingiem klubowym, sprzedają koszulki, bilety a na specjalne życzenie ... nawet małe co nieco z plantacji w Peru czy Boliwii).

2010 , Poznań, Polska - 16 kiboli Lecha Poznań zatrzymuje CBŚ. Zarzuty - handel narkotykami na stadionie i poza nim oraz organizacja ustawek (bójek kibiców). Skonfiskowano kokainę, tasaki, noże, broń palną i inne artykuły niezbędne do kibicowania  w poznańskim "kotle" (trybunie najbardziej zagorzałych fanów Lecha).

Październik 1995, Donieck Ukraina - Na stadionie Szachtara panuje wzorowy spokój, nie ma bójek, burd, ani żadnych ustawek. Rozpoczyna się mecz gospodarzy z Tawriją Symferopol.  Chwilę później następuje wybuch na trybunie głównej. Doniecki capo di tutti capi Aleksander Bagin wraz z ochroną ginie w wybuchu bomby. Władze przejmuje Rinat Achmetow, który mówi "Dać ludziom coś - to jest moim celem, nie chcę niczego w zamian."

3 kwietnia 2010, Poznań, Polska -  W stolicy Wielkopolski zbliża się piłkarskie wydarzenie roku. o 19.00 na Bułgarskiej zagra Legia Warszawa. Piłkarskie święto? Ciekawe co na ten temat sądzą włodarze Żylety czy Wiara Lecha?

Scroll to Top