;

Oferta

Test smartfona Samsung Galaxy S23. Serce bije mocniej (2)

Karol Owczarek

16 lutego 2023

Test smartfona Samsung Galaxy S23. Serce bije mocniej
2

Samsung w kwestii flagowego modelu podąża podobną ścieżką, co Apple. Nieznacznie ulepsza to, co już było. Z pewnością zadowoli to osoby o bardziej konserwatywnym podejściu do technologii. Samsung Galaxy S23 przynosi w zasadzie kosmetyczne zmiany względem poprzednika, czyli po prostu jest bardzo dobrym smartfonem z wyższej półki. Dla miłośników innowacji koreański producent ma wszak składane Z Flipy i Z Foldy.

Samsung Galaxy S23 jest lekki i poręczny dzięki 6,1-calowemu ekranowi, a do tego został wykonany ze szkła i aluminium. Ma topowy procesor i zaawansowany system aparatów, o możliwościach porównywalnych z iPhone’em 14 Pro. Już na wstępie można stwierdzić, że to obecnie prawdopodobnie najlepszy kompaktowy smartfon z Androidem.

Samsung Galaxy S23

Nowości w Galaxy S23

Co nowego przynosi bazowy model serii Galaxy S23? Wizualnie – tylne obiektywy nie mają żadnej „otoczki” czy wyspy, co stanowi ukłon w stronę minimalizmu i może się podobać. Większą odporność na upadki ma zapewnić najnowsze szkło Gorilla Glass Victus 2, zastosowane zarówno z przodu, jak i z tyłu smartfona. Obudowa jest wodo- i pyłoodporna zgodnie z normą IP68. Dużym plusem jest procesor Snapdragon 8 Gen 2, użyty zamiast Exynosa – dzięki temu smartfon nie tylko działa błyskawicznie, lecz także dużo mniej się grzeje i dłużej pracuje na jednym ładowaniu.

Tylne aparaty są w zasadzie takie same jak w Galaxy S22 – 50-megapikselowy główny, 12-megapikselowy szerokokątny i 10-megapikselowy teleobiektyw. Nieco większą matrycę ma przedni aparat – zamiast 10, teraz jest 12 megapikseli. Zdjęcia wydają się nieco bardziej realistyczne, kolory nie są aż tak mocno podbijane, jak to bywało w Samsungach, co być może jest zasługą oprogramowania. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą fotografować i edytować zdjęcia w bezstratnym formacie RAW, czyli w bardzo wysokiej rozdzielczości i dużej rozpiętości tonalnej. Do dyspozycji mamy 3-krotny zoom optyczny i 30-krotny cyfrowy. Wideo można kręcić ze świetną stabilizacją obrazu i w rozdzielczości nawet 8K w 30 klatkach na sekundę.

Przykładowe zdjęcia wykonane smartfonem Samsung Galaxy S23 (ustawienia domyślne):

Ładny widok

Ekran otoczony jest równymi, wąskimi ramkami, co wygląda bardzo dobrze. Na wyświetlany obraz też patrzy się bardzo miło, bo jasność jest nieco większa niż u poprzednika, nie zabrakło też oczywiście adaptacyjnej wysokiej częstotliwości odświeżania 120 Hz. Żywe kolory i odpowiednią ostrość zapewniają technologia Dynamic AMOLED 2X i rozdzielczość FHD+, wystarczająca w zupełności przy wyświetlaczu o tym rozmiarze. Na plus wyróżniają się głośniki stereo Dolby Atmos, które grają czysto i naprawdę donośnie – jak na smartfon, oczywiście.

Jak na tę klasę urządzeń, rozczarowaniem może być szybkie ładowanie do 25W – w modelach Galaxy S23+ i S23 Ultra są 45W. Ładowanie baterii zajmuje nieco ponad godzinę. Zaletą jest to, że jest o 200 mAh większa niż w Galaxy S22. Mamy też ładowanie bezprzewodowe i zwrotne, dzięki któremu smartfonem naładujemy inne kompatybilne sprzęty.

Czy warto kupić Galaxy S23?

Choć w Galaxy S23 brakuje choćby jednej naprawdę dużej nowości, to jako smartfon premium nie zawodzi. Podczas korzystania z niego nie zauważyłem żadnych problemów – aplikacje działają imponująco szybko i stabilnie. To urządzenie perfekcyjnie wykonane, którego używa się z przyjemnością. Warto dodać, że koreański producent ogłosił podczas premiery nowych flagowców, że otrzymają aktualizację do czterech kolejnych odsłon systemu Android, dzięki czemu przez kilka lat będą miały najnowsze oprogramowanie. Choć cena Samsunga Galaxy S23 jest dość wysoka, klientom najwyraźniej bardzo przypadł do gustu – ptaszki ćwierkają, że sprzedaje się bardzo dobrze.

Sprawdź ofertę smartfonów Samsung Galaxy S23 w Orange>>

Udostępnij: Test smartfona Samsung Galaxy S23. Serce bije mocniej
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Truck. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Ron 00:11 17-02-2023
  Motorola G42 nie wspierana i brak VoLTE. jakas porażka.
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 03:57 21-02-2023
  Jakbym miał teraz kupować to tylko Ultrasa, aparat wymiata, chyba jest nawet lepszy niż w iPhone 14 Pro.
  Odpowiedz

;

Oferta

Ostatnie chwile oferty premierowej Samsunga Galaxy S23 (4)

Marta Krajewska

15 lutego 2023

Ostatnie chwile oferty premierowej Samsunga Galaxy S23
4

Tylko 16 lutego br. do końca dnia skorzystacie z premierowej oferty zakupu smartfonów z serii premierowej Samsunga Galaxy S23. Dodatkowo możecie zgarnąć bonus wysokości 400 zł na zakup smartfona podczas kolejnej transmisji „Kupuj na żywo z Orange”. Startujemy w czwartek o godz. 13:00.

Obejrzyj powtórkę: Kupuj na żywo z Orange

W ramach oferty premierowej serii Samsung Galaxy S23 zyskujecie:

 • więcej miejsca na dane, bo możecie kupić Samsung Galaxy S23+ lub S23 Ultra z 512 GB miejsca w cenie 256 GB,
 • roczne ubezpieczenie Samsung Care+ o wartości 549 zł za 0 zł,
 • możliwość skorzystania z Programu Odkup, czyli sprzedania lub zadeklarować chęci utylizacji swojego telefonu. Dostaniecie za to min. 500 zł od firmy Samsung.

Zobacz nasz test Samsunga Galaxy S23

A już w czwartek podczas „Kupuj na żywo z Orange” poznacie hasło uprawniające do ekstra bonusu wysokości 400 zł.

​Seria Samsung Galaxy S23 była już prezentowana podczas zakupów na żywo 6 lutego br. Jednak zainteresowanie nowymi flagowcami koreańskiej marki jest tak duże, że poświęcimy jej jeszcze jeden live. Poprowadzimy go wspólnie z Mateuszem Ożyńskim, a naszym ekspertem będzie Artur Domański z Samsunga.

Do zobaczenia o 13:00 na Kupuj na żywo z Orange

Udostępnij: Ostatnie chwile oferty premierowej Samsunga Galaxy S23
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Truck. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Bart 16:47 15-02-2023
  Nieźle, to będzie najlepsza promka na rynku.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Krajewska 13:48 17-02-2023
   To była tłusta oferta, ale już się skończyła. Dzięki, że byliście z nami! :-)
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 03:51 21-02-2023
  No to pięknie, jeśli za 256 GB można było kupić najnowszego Samsunga to naprawdę teraz żałuję że nie znalazłem czasu 😉 I jak tu teraz dalej żyć 😜
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 03:54 21-02-2023
  Teraz doczytałem, idę spać bo źle się ze mną dzieje 😉 Telefon z pamięcią 512 można kupić w cenie 256, rozumiem, ach ten polski 😜😉😜😉🤪
  Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

Motywują nas ludzie (1)

Tosia Bojanowska

15 lutego 2023

Motywują nas ludzie
1

Społeczność, zaangażowanie, działanie – trzy elementy, które umacniają więzi lokalne i mają szansę zwiększać poziom zaufania społecznego. Jak zadbać o to, żeby lokalne działania społeczne były trwałe, skuteczne i przynosiły korzyści mieszkańcom? Pod skrzydłami Fundacji Orange powstał darmowy przewodnik, który w tym pomoże.

O tym, jak prowadzić skuteczne działania społeczne, jak zjednywać lokalną społeczność wokół wspólnego celu rozmawiali eksperci i ekspertki na Zjeździe Liderek i Liderów Pracowni Orange, 3 lutego w Warszawie.

Tego dnia miała również miejsce premiera przewodnika „Motywują nas ludzie” autorstwa Jacka Królikowskiego – prezesa Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Publikacja powstała przy współpracy wielu ekspertów i ekspertek w tej dziedzinie, w tym lokalnych liderek i liderów z Pracowni, które zakładamy i pomagamy prowadzić w małych miastach i wsiach, by wspierać ich mieszkańców w rozwoju kompetencji.

Lubimy działać na rzecz innych

Według danych Centrum Badania Opinii Społecznej o skali działań społecznikowskich w 2021 roku, spora część Polaków to społecznicy. Angażują się w prace organizacji obywatelskich: pomagają dzieciom, osobom w trudniejszej sytuacji, działają w komitetach rodzicielskich, związkach, klubach sportowych. Działają także na rzecz społeczności lokalnych i osób potrzebujących. Eksperci są zdania, że aktywność obywatelska jest szansą na odbudowę zaufania społecznego. Jak zatem ją rozwijać? W oparciu o:  #społeczność #zaufanie #działanie?

źródła: Komunikat CBOS i Komunikat CBOS.

Z ludźmi, dla ludzi

W rozwijaniu aktywności lokalnych pomoże Wam przewodnik „Motywują nas ludzie”. Powstał z myślą o tych, którzy szukają sposobów na to, jak skutecznie i długoterminowo angażować ludzi do działań społecznych. W jaki sposób rozwijać lokalną społeczność? Jakie inicjatywy wybrać, czym się inspirować? Jak wesprzeć lokalne grupy społeczników w ich ważnych działaniach? Jak zmieniać swoje lokalne otoczenie, wieś, miasteczko czy dzielnicę na lepsze?

Inspiracje i porady znajdziecie właśnie w tej publikacji. Dzielą się nimi działaczki i działacze lokalni, badacze, badaczki i trenerzy i trenerki. Znając swoją społeczność, na rzecz której działacie, możecie wybierać spośród porad te, które uważacie za moż­liwe do realizacji.

Społecznicy i społeczniczki uczą się demokracji w praktyce, a także oddziałują na postawy mieszkańców poprzez dawanie przykładu oraz anga­żowanie ich do współdecydowania o celach i współpracy w ich osiąganiu.

Dobrze jest, działając, nie tracić z pola widzenia tego, co ważne.

Dobrze byłoby, gdyby marzeniem każdego z Was była sytuacja, w której przedstawiciele społeczności lokalnej uczą się samodzielnego działania. W efekcie powstają kolejne grupy, które dla Was stają się partnerami w dalszej aktywności. – pisze Jacek Królikowski, autor.

DZIAŁAMY dla dobra wspólnego

Według przewodnika kluczowy jest wybór przedsięwzięć, które wzmacniają wspólnotę, a tym samym tworzą relacje pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Mogą budować poczucie tożsamości lokalnej, dumy z miejsca, w którym się żyje oraz jego historii. Co ważne, inicjatywy te zwiększają chęć do angażowania się w sprawy społeczności wykraczające poza bezpo­średni interes jednostek czy rodzin.

O dobro wspólne trzeba dbać, bo bez niego ludzie mieszkający w tej samej miejscowo­ści, dzielnicy, gminie nie tworzą wspólnoty.

W przewodniku znajdziecie wiele praktycznych porad dotyczących m.in. tego, jak współpracować w grupie, jak planować spotkania, jak ustrzec się przed dezinformacją, czy też jakie narzędzia cyfrowe mogą nam pomóc w planowaniu działań i angażowania ludzi do działania poprzez social media.

Mamy nadzieję, że przedstawione w nim wskazówki liderek i liderów lokalnych grup, w tym Pracowni Orange, będą dla Was inspiracją i motywacją do podejmowania inicjatyw i projektów lokalnych. Zachęcamy Was też do tego, by od czasu do czasu spróbować czegoś, co wy­daje Wam się niemożliwe, co przychodzi z trudem, co czasem wydaje się ciężkie. Zapraszajcie ludzi wokół siebie do wspólnych aktywności, ponieważ dzięki Wam powstają kolejne grupy, które stają się dla siebie wzajemnie partnerami – w relacjach i działaniach dla dobra wspólnego.

https://fundacja.orange.pl/aktualnosci/artykul/przewodnik-dla-grup-dzialajacych-lokalnie

Przewodnik możecie pobrać za darmo tutaj.

Dołącz do programu Pracownie Orange

Przy okazji przypominamy, że do 30 kwietnia trwa nabór zgłoszeń do nowej edycji programu Pracownie Orange. Do udziału zapraszamy wsie i małe miejscowości do 40 tys. mieszkańców (z gmin, w których nie ma jeszcze Pracowni). W ramach programu pomagamy zakładać multimedialne świetlice, wyposażamy je w darmowy internet, meble i sprzęty (m.in. komputery, telewizory, urządzenia wielofunkcyjne, drukarki 3d i lofiroboty) oraz wspieramy w ich prowadzeniu świetlic tak, aby jak najlepiej służyły mieszkańcom. Udział w programie jest bezpłatny. Więcej informacji o tym, jak przygotować zgłoszenie, znajdziecie tutaj.

Udostępnij: Motywują nas ludzie
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Truck. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 03:48 21-02-2023
  Brawo Wy! Za to Was uwielbiam ♥️
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej