Oferta

Testujemy Samsunga Galaxy Tab 7.0

Marek Wajda Marek Wajda
19 listopada 2012
Testujemy Samsunga Galaxy Tab 7.0

Walka na rynku 7-calowych tabletów zaostrza się. Niedawno prezentowałem Wam iPada mini a dzisiaj zapraszam Samsunga Galaxy Tab, który jest już w naszej ofercie.

 

PlayWyłącz głos

Jak Wam się podoba? Czy w ogóle kierunek "7-cali" to przyszłość tabletów?


Odpowiedzialny biznes

Sztuka księgowania a la magenta

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
19 listopada 2012
Sztuka księgowania a la magenta

Dzisiaj Rzeczpospolita porusza temat zmiany przez T-Mobile sposobu sprzedaży telefonów. Chodzi o to, aby cały z nich przychód trafiał do operatora, a nie dilera. Wątek ciekawy i warty kilku zdań komentarza więcej. Otóż, co też zauważa gazeta, nasz konkurent zamierza je mocniej sprzedawać w systemie ratalnym. Niby nic odkrywczego, ale tylko do czasu kiedy nie zadamy sobie pytania, a jak księgowane są przychody z ratalnej sprzedaży urządzeń? Czy księgujemy to, co mamy w kieszeni w chwili podpisania umowy z klientem np. 49 zł za smartfon, czy od razu całą, realną cenę bez subsydiów np. 1500 zł? Tak, dobrze się domyślacie. Analizując ostatni raport T-Mobile i wystawiane przez firmę faktury wynika, że księgowana jest cała kwota, chociaż kasa będzie spływać na konto miesiącami. Mówiąc wprost taki system ratalny pod względem ekonomicznym nie różni się od dotychczasowego modelu subsydiowania, a zmiany są jedynie księgowe. Nie ma też żadnej współpracy z bankiem, który brałby na siebie ryzyko finansowania. Można oszacować, że dodatkowe przychody z takiej „inżynierii sprzedażowej” w III kwartale wynoszą kilkadziesiąt milionów zł. To oznacza, że po sztucznie napompowanej bazie klientów o 1,5 mln kart SIM, do czego firma sama przyznaje się w raporcie giełdowym, moim zdaniem przyszedł czas na "poprawianie" sobie cyferek w przychodach i wartościowym udziale w rynku. Dla jasności dodam, że w Orange księgujemy tylko to, co realnie mamy w kieszeni. I jestem pewny, że jak ktoś w Was widział ostatnie reklamy ING z Markiem Kondratem, to doskonale rozumie takie finansowe subtelności :-)


Oferta

Fun Pack na święta z telewizorem

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
19 listopada 2012
Fun Pack na święta z telewizorem

Ruszyliśmy ze świąteczną promocją FunPack-a. Jeśli zdecydujecie się go teraz kupić lub przedłużyć umowę na 24 miesiące, dostaniecie 32-calowy telewizor Samsung Full HD 3D za złotówkę oraz dekoder z nagrywarką za darmo. Przypomnę, że w pakiecie macie szybki internet w czterech opcjach: do 10, 20, 40 lub 80 Mb/s, telefon domowy z nielimitowanymi rozmowami na numery stacjonarne w Polsce, krajach Unii Europejskiej, USA i Kanadzie, prawie 80 kanałami TV, w tym 16 HD oraz telewizję na życzenie. Ceny najtańszych opcji abonamentu znajdziecie w tabeli, a pełną ofertę i regulamin tutaj.  Promocję wspierają oczywiście Serce i Rozum.

2849c58f8c89d192590c3450470b1b95949

Scroll to Top