;

Oferta

#TestujzOrange – do sprawdzenia i wygrania smartfony Xiaomi (1)

Wojtek Jabczyński

22 lipca 2021

#TestujzOrange – do sprawdzenia i wygrania smartfony Xiaomi
1

Wystartowała kolejna edycja konkursu „Testuj z Orange”.  Tym razem możecie sprawdzić co potrafią cztery smartfony Xiaomi: Mi 11 Lite 5G, Mi 11i 5G, Redmi Note 10 5G i Redmi Note 10 PRO. Rejestracja chętnych na stronie www.testuj.orange.pl Najlepsi zachowają je na własność.

To już 23. edycja konkursu „Testuj z Orange” i doskonała sposobność do sprawdzenia wszystkich możliwości popularnych telefonów. Obecna edycja konkursu – podobnie jak poprzednia – daje uczestnikom dodatkową możliwość zaprezentowania siebie i swoich profili w mediach społecznościowych.

Jak zostać testerem

Spośród Waszych zgłoszeń jury konkursowe wybierze 12 testerów. Konkurs przeznaczony jest dla osób, które czują się swobodnie w świecie mediów społecznościowych, prowadząc własne profile o różnej tematyce. Mając w rękach smartfony nie tylko dobrze je poznacie, ale również pomogą Wam lepiej pokazać się na swoich kanałach.

O tym, kto zostanie wybrany zdecydują: jakość posiadanych kanałów w mediach społecznościowych oraz kreatywne uzasadnienie, dlaczego chcę być testerem Orange. Zwycięzcy zostaną poinformowani e-mailowo, a potem zostaną podzieleni na 4 grupy. Każda z nich będzie testować inny smartfon Xiaomi.

Smartfony na własność

W kolejnym etapie do wykonania będą 3 zadania związane funkcjonalnościami smartfona, które uczestnicy będą na bieżąco publikować na swoich kanałach społecznościowych, oznaczając hasztagiem #testujzOrange. Posty zamieścimy także na stronie www.testuj.orange.pl, aby osoby zainteresowane konkursem mogły śledzić jego przebieg na bieżąco.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma ankietę i odpowie na pytanie, dotyczące oceny danego modelu telefonu. Podsumowanie zostanie opublikowane w Poradniku Orange. Czterech najlepszych testerów w nagrodę otrzyma testowane telefony na własność. Najważniejszymi kryteriami oceny będą: jakość, efektywność i wizualna strona wykonania wszystkich zadań.

Regulamin akcji dostępny tutaj. Powodzenia.

Udostępnij: #TestujzOrange – do sprawdzenia i wygrania smartfony Xiaomi
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 21:30 22-07-2021
  To może tym razem ?
  Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

Klienci dla rodzinnych domów dziecka (1)

Tosia Bojanowska

21 lipca 2021

Klienci dla rodzinnych domów dziecka
1

Piękny finał

Okrzyk Julki po otwarciu paczki: >Ooooo jaaaaa! Ale wielki tablet! I jaki piękny! Ciociu, wpiszesz mi hasło do wi-fi?< Natalka też się bardzo cieszyła, bo w razie nauki zdalnej nie będzie musiała dzielić się z nikim tabletem. Pozdrawiamy serdecznie!!!”.

Kiedy takie wiadomości spływają do nas do Fundacji Orange, to robi się milej na sercu. A to efekt akcji pod hasłem: Pomagajmy Gigabajtami. W ostatniej edycji wzięło udział ponad 40 tysięcy naszych klientów! Łącznie przekazali aż 600 tysięcy niewykorzystanych gigabajtów, które zamieniamy na wsparcie dla rodzinnych domów dziecka. Ta akcja nabiera pięknego tempa, bo z edycji na edycję przystępuje do niej więcej osób.

Wielkie ukłony Wam za to, drodzy klienci! Bo dzięki Waszemu zaangażowaniu, do 50 rodzinnych domów dziecka właśnie trafia pula 100 tabletów. Wszystkie rodziny mogą też skorzystać z darmowego internetu na 2 lata od nas.

Co dalej?

Oczywiście, wesprzemy je też w tym, aby z cyfrowych narzędzi potrafiły korzystać odpowiedzialnie i bezpiecznie. Już po wakacjach zaprosimy rodziny objęte akcją do udziału w webinarach i dostarczymy materiały edukacyjne.

Zależy nam, żeby jak najwięcej dzieci znało zasady bezpieczeństwa w internecie, wiedziało, że nie wszystko, co w sieci to prawda, czym jest informacja, a czym reklama. Żeby najmłodsi potrafili kulturalnie wyrażać swoje zdanie, chronić swoją prywatność i dbać o równowagę w korzystaniu z ekranów. A rodzice – aby wiedzieli, jak dzieci wspierać w mądrym używaniu technologii i dbać o domowe zasady ekranowe w całej rodzinie.

Grunt to dobry partner społeczny

W tej edycji akcji Pomagajmy Gigabajtami wspiera nas Fundacja Polki Mogą Wszystko, która na co dzień współpracuje z rodzinami zastępczymi i Powiatowymi Centrami Pomocy Rodzinie. Wielkie dzięki dla Fundacji za to, że zadbała, aby tablety i internet trafiły do najbardziej potrzebujących rodzinnych domów dziecka. Więcej o tym, czym są takie placówki, pisałam Wam na starcie akcji – tutaj.

W wyniku poprzednich edycji akcji Pomagajmy Gigabajtami wsparliśmy m.in. śląskie domy dziecka i świetlice środowiskowe Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, a także podopiecznych Fundacji Dorastaj z Nami.

Pięknie nam się ta inicjatywa rozpędza i stała się częścią naszego społecznego zaangażowania Fundacji Orange. Więcej o tym zaangażowaniu możecie poczytać na jej stronie.

O! I jeszcze jedna wiadomość sprzed chwili na koniec mojego wpisu: „Dzień dobry. Tablety dotarły bezpiecznie. Zapakowane były tak pięknie, że nie mogliśmy uwierzyć że to dla nas – tak jak na święta! Dziękujemy”. Mikołaje mają swoich pomocników. Nawet w wakacje 🙂

Fyndacja Orange

Udostępnij: Klienci dla rodzinnych domów dziecka
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Plane. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 09:47 22-07-2021
  Super, brawo, cudownie!! Fajna akcja, wielkie brawa dla klientów Orange :) Fajnie że jestem z Wami już 19 lat :)
  Odpowiedz

;

Innowacje

Ponad 100 tysięcy kart eSIM w Orange (11)

Artur Skrzeczanowski

21 lipca 2021

Ponad 100 tysięcy kart eSIM w Orange
11

W urządzeniach naszych klientów działa już ponad 100 tys. aktywnych, wirtualnych kart eSIM. Pracują w smartfonach, zegarkach, tabletach i laptopach. W sprzedaży mieliśmy lub mamy ponad 40 modeli różnych urządzeń z funkcją eSIM. Nadal jednak producenci smartfonów wypuszczają z funkcją eSIM głównie flagowce. Brakuje telefonów ze średniej półki i budżetowych, co spowalnia upowszechnienie tego wygodnego i w pełni cyfrowego standardu karty.

iPhone, Samsungi i Orange Flex

Przypomnę, że w Orange karty eSIM są dostępne na dwa sposoby jako: karta główna, czyli eSIM działa na jednym urządzeniu i z jednym numerem oraz „Ekstra karta eSIM” – oferująca kolejne karty z tym samym numerem telefonu, działające równolegle na kilku urządzeniach. Liczba aktywnych kart rozkłada się mniej więcej po połowie między karty główne i „Ekstra karty eSIM”. Spore zainteresowanie eSIM widzimy w naszej w pełni cyfrowej ofercie Orange Flex, gdzie można ją aktywować paroma stuknięciami w ekran. Już 22% użytkowników Flexa, którzy posiadają iPhone’y z funkcją eSIM, używa właśnie karty wirtualnej.

Spośród urządzeń, na które pobieracie karty główne eSIM, najliczniejszą grupę stanowią iPhone’y. Uważam, że przyczyną jest fakt, że jeśli ktoś chce korzystać z dwóch numerów telefonu na jednym iPhone (funkcja Dual SIM), to jeden z tych numerów jest na zwykłej, fizycznej karcie SIM, a drugi musi być na eSIM. Inne modele smartfonów zwykle mają 2 kieszenie na karty + jako alternatywę funkcję eSIM, co w praktyce przekłada się na rzadsze wykorzystanie kart wirtualnych. Drugą po iPhone`ach najliczniejszą grupą urządzeń są smartfony Samsunga.

eSIM lepszy dla środowiska

Jeśli chodzi o „Ekstra karty eSIM”, najczęściej są pobierane na zegarki i tablety. Wśród tych pierwszych królują modele Apple Watch, a po nich zegarki Samsunga. Przy okazji, mam dobrą wiadomość. Poprawiliśmy proces aktywacji „Ekstra kart eSIM” na Apple Watch, która powinna już przebiegać gładko, jedynie z podaniem loginu i hasła do Mój Orange.

Na koniec warto zwrócić uwagę, że karty eSIM mają niższy ślad węglowy niż fizyczne odpowiedniki, nie wymagają dostawy kurierem i nie powstają przy nich plastikowe i papierowe odpady opakowaniowe. Dlatego mocno zachęcam Was do skorzystania z tej formy karty, o ile tylko macie odpowiednie urządzenie.

Udostępnij: Ponad 100 tysięcy kart eSIM w Orange
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 09:51 22-07-2021
  Co do fizycznych kart sim to czemu nie jest wytwarzana sama karta sim bez ramki? Takie dane jak PUK, PIN można wydrukować na kawałku papieru pochodzącego z recyklinku. Karty sim myślę że też mogą być wytwarzane w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu, więc.....ale e-sim to świetne rozwiązanie. Może kiedyś skorzystam :) Chociaż karty sim zmieniam bardzo sporadycznie, moja najstarsza ma 19 lat i cały czas wygląda jak nowa.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Artur Skrzeczanowski 12:37 22-07-2021
   Stosowany format kart SIM (mówię o całym plastikowym blistrze, o który pytasz) wynika z technologii ich produkcji, personalizacji i konfekcjonowania. Sam PIN i PUK można by przenieść, ale to nie rozwiąże problemu. Np. maszyny grawerujące laserem numer karty SIM oraz pakujące blister do opakowania kartonowego, w ciągu technologicznym mogą przesuwać tylko blister o wysokości i grubości zgodnej ze standardem kart plastikowych. Żeby to samo robić jedynie z maleńką, dziś wyłamywaną kartą SIM, trzeba by uzgodnić nowe międzynarodowe standardy techniczne, a następnie skonstruować i wyprodukować nowe maszyny. Chyba łatwiej jednak przejść na eSIM ;) Ale to wcale nie znaczy, że nic nie można z kartami SIM zrobić. Pół roku temu zaczęliśmy dystrybuować karty SIM bardziej przyjazne środowisku, które mają o połowę mniej plastiku (na długość - obecne maszyny nadal je mogą przesuwać "na taśmie"), opakowanie kartonowe wytworzono z materiału pochodzącego z dobrze zarządzanych lasów (co potwierdza etykieta FSC Mix), a do nadruku użyliśmy farb roślinnych.
   Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 14:38 27-07-2021
    Dziękuję za komentarz i ciekawe informacje.
    Odpowiedz
 • komentarz
  ziemowy 12:24 22-07-2021
  eSIM świetne sprawa. Używam na zegarku Samsunga :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Michał 13:38 22-07-2021
  Brawo Orange! Używam eSIM w Apple Watchu i iPhonie. eSIM w Apple Watchu 5. generacji daje mi niesamowitą wolność, iMessage, rozmowy na łonie natury. eSIM w Phonie pozwala mi zrobić z niego dual-sima i mam wtedy wszystko (pracę i dom) w jednym iPhonie, wszystko ładnie oznaczone.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Dude 17:02 22-07-2021
  Kiedy wdrożycie eSIM w opcji Family Setup (Apple Watch bez telefonu)?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Artur Skrzeczanowski 16:25 23-07-2021
   Obecnie nie planujemy wdrożenia tej funkcjonalności.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Adm 22:28 22-07-2021
  A kiedy eSIM w ofertach prepaid (Orange Free)? Już dwa lata jak trombicie o eSIM, naobiecywaliście, narobiliście szumu i nic z tym nie robicie.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Artur Skrzeczanowski 09:28 23-07-2021
   eSIM w prepaid jest dostępny od grudnia 2018, od ponad dwóch i pół roku. Tysiące użytkowników ofert prepaid korzysta z kart wirtualnych. Aby posiadać kartę eSIM w prepaid, wystarczy się zalogować do Mój Orange na www.orange.pl i w sekcji „Umowy i urządzenia”, przy karcie SIM wybrać polecenie „Wymień kartę", a następnie wybrać odpowiedni rodzaj karty. Można też wymienić kartę w salonie Orange.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Maria 20:33 27-07-2021
  A po co niby ten eSIM skoro nawet producenci nie rezygnują z miejsca na kartę sim. To chyba im powinno zależeć na tym
  Odpowiedz
  • komentarz
   Artur Skrzeczanowski 14:58 28-07-2021
   Producenci nie mogą zrezygnować z kart SIM, bo póki co nie wszyscy operatorzy wspierają eSIM. Producentom nie opłaca się produkować telefonów, które nie mogą być używane we wszystkich sieciach. Drugim powodem jest to, że nawet jak już eSIM będzie szeroko wspierany przez operatorów, to nadal część Klientów nie będzie rezygnować z kart SIM. Zatem taki telefon bez kieszeni na SIM byłby rzadziej kupowany.
   Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej