Sieć

The TeleOskar goes to…

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
27 lutego 2010
The TeleOskar goes to…

W czwartek wieczorem byłem na gali miesięcznika Mobile Internet, na której co roku wręcza się Wirtualne Telefony dla liderów polskiego rynku telekomunikacyjnego. Organizatorzy z lekkim zadęciem mówią nawet o Oskarach. Warszawa to nie Los Angeles, a telefon na kolumnie nie przypomina rycerza opierającego się na dwuręcznym mieczu, ale impreza jest fajną okazją, aby spotkać się w telekomunikacyjnym gronie. Bryndal ze swadą przeprowadził uroczystość i nawet pojawiło się kilku celebrytów ze świata showbiznesu. W komplecie przybyli moi koledzy i koleżanki rzecznicy (Marcin jak zwykle w odjazdowej koszulce :-) więc było o czym poplotkować. Przyznane nagrody to oczywiście subiektywna ocena tzw. Kapituły. Nie będę rozwodził się, kto co dostał pozostawiając to do Waszej oceny. Przyznam, że jestem niezmiernie ciekawy, komu Wy najbardziej wymagający klienci, przyznalibyście telekomunikacyjne Oskary za 2009 w podanych kategoriach.


Odpowiedzialny biznes

Co mnie motywuje

Monika Kulik Monika Kulik
27 lutego 2010
Co mnie motywuje

Liliana niedawno pisała o nagrodach w konkursie Fundacji Orange. Ja widzę ten konkurs z zupełnie innej strony – dla mnie to ogromna pozytywna energia na cały rok, 1400 dowodów na to, że moja praca ma sens. Prowadzę program Telefon do Mamy od początku. Opisując go mówię często o zaangażowaniu społecznym firmy, pokazuję efekty społeczne - miliony minut wydzwonionych do domu przez chore maluchy. Ale na co dzień potrzebuję też dowodu bardziej ludzkiego – i właśnie prace dzieci są takim upewnieniem, że warto.

Co roku rysunki są podobne – kartka podzielona na pół, z jednej strony smutna rzeczywistość szpitalna, z drugiej kolorowy dom, a oba obrazki łączy kabel telefoniczny, którym pomiędzy rodzicami a dzieckiem płyną czerwone serduszka. Tak dzieci widzą Telefon do Mamy, to się nie zmiania.

 

Myślę, że każdy w pracy ma coś, co go napędza i motywuje. Dla mnie jest to list 7 letniej  Sary, laureatki pierwszego konkursu Telefonu do Mamy, który wisi oprawiony w moim biurze.

A co Was motywuje do codziennych zmagań z rzeczywistością?


Bezpieczeństwo

Wywiad z Maciejem Budzichem

Marek Wajda Marek Wajda
26 lutego 2010
Wywiad z Maciejem Budzichem

Rząd, m.in. po dyskusji z internautami (o sprawie pisałem kilka razy - tu i tu), zrezygnował z Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych. To wyraźny sygnał, że głosy internautów są ważne, a dialog buduje społeczeństwo informacyjne. Głównym organizatorem debaty premiera z internautami był Maciej Budzich, znany bloger. Jak doszło do organizacji debaty, jakie były stanowiska internautów i rządu, i w końcu czy będą kolejne debaty? O tym wszystkim dowiecie się z obiecanego wywiadu z Maćkiem.

Jak uważacie, na jaki temat powinna być kolejna debata?

Scroll to Top